ikrastins mani 30L

Lietotāju blogi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: ikrastins mani 30L

Atbildēt Haxiz » Sv Apr 22, 2012 3:10 pm

spiets rakstīja: Kad beidzot patērētāji nāks pie prāta un beigs ļauties ''smadzeņu pūderēšanai''.
Kad vairs nebūs rejklāmu, tad arī izmirs tie, kas tām tic un pasaule izdzīvos  :educated:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 36
Pievienojies: Pirm Apr 09, 2012 10:02 pm
Atrašanās vieta: Kurzeme
Vecums: 40

Atbildēt ikrastins » Sv Apr 22, 2012 3:52 pm

:applause:
Lepns ar savu jautro bariņu...
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Pirm Apr 23, 2012 12:32 pm

:( uhh,
Neliels negadījums (ļoti muļķīgs...neprasiet, kauns pat teikt) un no dažiem zivukiem nācās atvadīties.
Bet nekas, rit atkal saulīte spīdēs...
Nopirkšu jaunas.
Būs lielāka dažādība.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Tr Mai 02, 2012 5:15 pm

:kapitulate:
Īsāk sakot: pie ejoša akvārija ir neiespējami palaist biofiltru.

Trīs mēģinājumi palaist JBL biofiltru: visi neveiksmīgi.  :kapitulate:

Pirmais: ar JBL filter start granulām  :kapitulate:
otrais: dabīgā ceļā (bez ķīmijām)  :kapitulate:
Trešais: ar JBL škidro filtra startu (10 dienu pilināšanas programma)  :kapitulate:

:( Ar visiem mēģinājumiem: pusakvārijs - labākos medību laukos.  :hurt:
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Tr Mai 02, 2012 6:36 pm

tās baktērijas tik ātri tajā filtrā neparādās kādu laiciņu filtram ir jāpadarbinās lai kaut kas tur rastos. Visam vajadzīgs pacietība un laiks.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Mai 02, 2012 7:19 pm

A. god. autors spītīgi neieklausās padomos, lūk arī sekas. Ja tā turpināsies, labāk akvāriju likvidēt un atrast citu vaļas prieku.
Ja tomēr autors vēlas akvāriju ar dzīvām zivtiņām, tad vajadzētu akvāriju startēt pareizi, kā forumā ir aprakstīts. Lielākā kļūda, kuru autors pieļauj, ir lielais zivju daudzums akvārijā, kurā vēl nav iestājies bioloģiskais līdzsvars. Startējot akvārijs ir kādu laiku jāpatur vispār bez zivīm, un pēc tam pamazām laiž zivtiņas vairāku nedēļu garumā, sekojot līdzi tam, kā veidojas bioloģiskais līdzsvars. Sīkāk - meklēt infu šeit pat forumā!
Ja vēl arvien turpināsies monologa tipa diskusija un būs informācija par kārtējiem upuriem - tēmu dzēsīšu un autors saņems banu.
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
..|r|ubb..
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Atbildēt shogun » Tr Mai 02, 2012 9:38 pm

Es jau pašā sākumā rakstīju,ka nekas prātīgs no tā akvārijā nesanāks. :no:
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Mai 03, 2012 2:23 pm

Kritiku pieņemu, bet bez tā biofiltra akva darbojās lieliski, sen jau bija viss nostabilizējies.

Bet piedabūt klāt ejošam akvārijam biofiltru ir nereāli. Sanāk, ka jāstartē paralēli cits akvārijs ar biofiltru, tad pamazām jāpārceļ uz to zivis.
PS paralēli darbojas arī vecais filtrs.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 417
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Cet Mai 03, 2012 5:54 pm

Pirmkārt, ja akvārijs darbojās lieliski bez biofiltra, tad loģisks ir jautājums, kāpēc tad tāds bija vajadzīgs?
Otrkārt, ja pieslēdzi jaunu filtru, tad tajā vēl nebija baktērijas un tas arī neko izņemot mehānisku filtrēšanu nevarēja veikt. Un biofiltru nemaz citādi arī nevar palaist, kā pieslēdzot to eksistējošam akvārijam. Vai tikai šoreiz biofiltrs nav izvēlēts kā attaisnojums visām likstām, kaut patiesībā tam ar to maz sakara.  Interesanta šķiet arī ''palaišanas'' metodika, ar kapsulām, šķidrā - ar pilināšanu un dabīgā palaišana, tik īsā laikā, kurā pat tikai viena no metodēm knapi to filtru būtu ''palaidusi''.
Vai drīkst jautāt kādas jūsu gadījumā ir pazīmes pēc kurām nosakām biofiltra palaišanos vai nepalaišanos?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Cet Mai 03, 2012 6:21 pm

spiets rakstīja: Vai tikai šoreiz biofiltrs nav izvēlēts kā attaisnojums visām likstām, kaut patiesībā tam ar to maz sakara. 
  Nu tā arī ir :orators:. Jauns pieslēgts filtrs pie ejoša akvārija NEVAR nokaut zivis, ja tik vien tajā filtrā nav sagāzta kāda ķīmija, toksiskas vielas vai arī kodolatkritumi  >:(. Viņš vienkārši nestrādā un tas ir viss. Kā biofiltrs tas sāks tikai pēc kāda mēneša -diviem strādāt, un arī tad ne pat uz 50%.
  Kā jau Dzintars un Vikks minēja - lūdzu izlasi kārtīgi pamatus un tad arī pēc attiecīgām darbībām būs viss ok. Te izskatās pēc kārtējas intoksikācijas.  Visdrīzāk pie vainas ir amonijs. Nu jau šis ir trešais akvārijs pēdējo nedēļu laikā, kurā pēc nepareizas filtru maiņas ir amonija uzplūdumi.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Mai 03, 2012 8:03 pm

spiets rakstīja: Pirmkārt, ja akvārijs darbojās lieliski bez biofiltra, tad loģisks ir jautājums, kāpēc tad tāds bija vajadzīgs?
Jo divi mehāniskie iekšējie filtri aizņēma daudz vietas un neko labi neizskatījās.
spiets rakstīja: Otrkārt, ja pieslēdzi jaunu filtru, tad tajā vēl nebija baktērijas un tas arī neko izņemot mehānisku filtrēšanu nevarēja veikt. Un biofiltru nemaz citādi arī nevar palaist, kā pieslēdzot to eksistējošam akvārijam. Vai tikai šoreiz biofiltrs nav izvēlēts kā attaisnojums visām likstām, kaut patiesībā tam ar to maz sakara. 
Nekas cits netika mainīts. Tika izņemts viens iekšējais, un tā vietā pieslēgs biofiltrs.
spiets rakstīja: Interesanta šķiet arī ''palaišanas'' metodika, ar kapsulām, šķidrā - ar pilināšanu un dabīgā palaišana, tik īsā laikā, kurā pat tikai viena no metodēm knapi to filtru būtu ''palaidusi''.
Info ir pieejama visāda, un katrs saka, ka viņam taisnība.
Kapsulas nāca komplektā ar filtru, tāpēc arī tika pieņemts lēmims palaist ar to palīdzību. Pēc nedēļas ūdens sāka palikt miglains un sāka mirt zivtiņas, kaut gan katru dienu tika mainīta 1/3 ūdens.
Visu noņēmu, izmazgāju, iztīrīju un pieliku bez jebkādām ķīmijām. Lai lēnu garu palaižas pats. Šoreiz novilka gandrīz divas nedēļas, līdz atkal tas pats.
Trešo reizi ar škidru pilināmu baktēriju (kaut gan visiem jau zināms, cik viņas ir efektīvas un cik tur tā baktērija iekšā, bet tomēr, gribējās pamēģināt. A ja nu palīdz?)

Nezinu kāds būs rezultāts, bet tagad es filtru pieslēdzu pie ūdens burkas (kā vienmēr, uzpildīju ar akvas ūdeni), kurā leju nosifonēto ūdeni ar zivju mēsliem. It kā ar domu, lai tām baktērijām, kas tur gribētu augt, būtu ko ēst.
spiets rakstīja: Vai drīkst jautāt kādas jūsu gadījumā ir pazīmes pēc kurām nosakām biofiltra palaišanos vai nepalaišanos?
Protams, ka drīkst. Miglains ūdens un zivju miršana.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Mai 03, 2012 8:13 pm

Haxiz rakstīja:    Nu tā arī ir :orators:. Jauns pieslēgts filtrs pie ejoša akvārija NEVAR nokaut zivis, ja tik vien tajā filtrā nav sagāzta kāda ķīmija, toksiskas vielas vai arī kodolatkritumi  >:(. Viņš vienkārši nestrādā un tas ir viss. Kā biofiltrs tas sāks tikai pēc kāda mēneša -diviem strādāt, un arī tad ne pat uz 50%.
  Kā jau Dzintars un Vikks minēja - lūdzu izlasi kārtīgi pamatus un tad arī pēc attiecīgām darbībām būs viss ok. Te izskatās pēc kārtējas intoksikācijas.  Visdrīzāk pie vainas ir amonijs. Nu jau šis ir trešais akvārijs pēdējo nedēļu laikā, kurā pēc nepareizas filtru maiņas ir amonija uzplūdumi.
Paldies, Haxiz! Esmu izlasījies par biofiltru palaišanu. Info ir dažāda.

Tava doma par amoniju izklausās ticama, jo tiešām zivis it kā ne no šā ne tā...

Hmm, tik kapēc viš pēkšņi tādā koncentrācijā? (Negribu izlikties gudrāks nekā esmu, tāpēc atļaušos pajautāt ... Ko tu domāji ar nepareizu filtru maiņu?) Tad jau viņam vajadzēja uzplūst jau sen. tik daudz zivju tur mierīgi pluņčājās 3,5 mēnešus (līdz es sāku eksperimentēt ar to bio).
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Atbildēt shogun » Cet Mai 03, 2012 9:08 pm

Atbilde uz tavu kāpēc ir pavasaris,ūdens ir mīkstāks pateicoties kūstošiem sniegiem un palu ūdeņiem,un mīkstā ūdenī amonjaks izšķīst ātrāk un vairāk nekā ziemas un vasaras mēnešos.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Mai 03, 2012 9:18 pm

shogun rakstīja: Atbilde uz tavu kāpēc ir pavasaris,ūdens ir mīkstāks pateicoties kūstošiem sniegiem un palu ūdeņiem,un mīkstā ūdenī amonjaks izšķīst ātrāk un vairāk nekā ziemas un vasaras mēnešos.
:applause:

Redz ko nozīmē dzīves gudrība... Es te meklēju...
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 50

Atbildēt normunds34 » Cet Mai 03, 2012 9:31 pm

Es bio filtru pieslēdzu pie strādājoša akvārija. No sākuma filtru tīrīju reizi mēnesī , tad reizi divos, tagad slinkums skatīties pierakstos, bet šķiet jau mēneši seši strādā.Nekādu problēmu.Tas, ka filtrs aizaug lēnāk nozīmē , ka baktērijas ir savairojušās. Nevienā reizē neesmu lietojis ķīmiju .

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis