ikrastins mani 30L

Lietotāju blogi.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 36
Pievienojies: Pirm Apr 09, 2012 10:02 pm
Atrašanās vieta: Kurzeme
Vecums: 40

ikrastins mani 30L

Atbildēt ikrastins » Cet Apr 12, 2012 8:37 pm

Sveiki visapkārt!
Arī es esmu saslimis ar šo akvarijslimību. Pašam prieks, sievai un bērniem patīk.
Tā nu sākām ar 2l akvu un pāris gūpijām, bet tur nekas labs nesanāca. Lai gan pat bērnus sagaidījām, bet visas zivis laikam tomēr nosala (ziema un bez sildītāja). Nebija jau ar nekādas poņas par visu šo štelli. Tad nu sāku meklēt infu, izglītoties un iepirkām mūsu patreizējo 30L. Līdzjūtība tām zivtiņām, kas bija pirmās. Ai, tām bija grūti, jo mēs uz viņām mācījāmies. Nezinu kā, bet praktiski visas ar ir izdzīvojušas (izņemot gūpijas - ar tām mēs nemākam sadraudzēties un atmetām viņām ar roku. Viena grūsna mamma vēl plivinās pa mūsu akvu. Laikam Pecis (pecīlija) būs pie vainas.) Visādi experimenti ir taisīti, līdz sapratām, ka tomēr kādu dzīvu augu ar vajag. Tagad vēl viens plasmasas augs vēl palicis (tarakatumu mīļākā guļvieta). Kamēr augu nebija, bija divas pilis, sapratām, ka vairāk zivis neieliksim (ļoti, patīk, ka ir dzīviba akvā, tāpēc mums jau tagad ir pārapdzīvots, bet... sirdij neaizliegsi), tāpēc atstājām tik vienu (tornītī iemitinājies agamiksis). Bet tur mājo arī koridoriņi un giriks.
Tad nu ievērtējiet (lasīt: nokritizējiet), kas ir sanācis.
Akva 30 litri, 11w lampa, 25w sildītājs, JBL CristalProfi e901 greenline filtrs (dienai) un Aqua szut mini filtrs naktīm, Augi (dobītē gar akva aizmugures sienu) - pāris ehinodorusi un 10 Valisneria americana, viens dekors un pāris slēptuves, zivis - jautrs, draudzīgs bariņs... 31 zivtiņa :whistle:
Corydoras paleatus  3 2.5cm pelēkie samiņi
Corydoras paleatus "Albino”  1 2.5cm baltais samiņš
Hoplosternum thoracatum 2 3cm Tarakatum sams
Poecilia sphenops 1 6cm dzeltenā molinezija
Poecilia sphenops Black Molly Lyra 1 6cm Melnā molinēzija
Poecilia reticulata 1 5cm gupija
Paracheirodon innesi  5 2-3cm neoni zili
Paracheirodon galinae 2 3cm zelta neoni
Brachy danio Rerio var 1 3cm Zebra danio garspuru, zaļais
Brachy danio frankei var 1 3cm Leopard danio garspuru, zaļais
Brachy danio Rerio Red 3 3cm sarkanie danio
Grinocheilus aymonieri 1 6cm piesūceknis dzeltenais
Grinocheilus aymonieri 1 6cm piesūceknis pelēkais
Agamyxis pectinifrons  1 5cm agamiksis
ancistrus sams 1 2.5cm ancistrus sams
gasteropelecus sternicla 1 2.5cm plakanā
Megalamphodus megalopterus 1 2.5cm caurspīdīgais ar plankumiem
Poecilia sphenops Marble Molly 1 4cm Molinezija Balta ar melnu
Poecilia sphenops Marble Molly 1 4cm Molinezija melna ar baltu
Poecilia Xiphophorus Maculatus 1 4cm pecīlija sarkana
Poecilia Xiphophorus Maculatus 1 4cm pecīlija dzeltena ar melnu

Lūdzu, neesiet pārāk bargi...

PS: par foto - ar telefonu taisītas.
Pievienotie faili
12042012.jpg
Lepns ar savu jautro bariņu...
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Re: ikrastins mani 30L

Atbildēt fellin » Cet Apr 12, 2012 9:12 pm

:surprise: iespaidīgs bariņš  ;)
Ja tuvāka  mēneša laikā netaisies piepirkt lielāku akvāriju, tad būtu ieteicams pusei no zivīm atrast jaunas mājas, īpaši lielākam.
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 52

Atbildēt shogun » Cet Apr 12, 2012 9:51 pm

Pie šī akvārija vajadzētu nopietni piestrādāt,vai arī atrast citu vaļasprieku.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Apr 12, 2012 10:17 pm

shogun rakstīja: Pie šī akvārija vajadzētu nopietni piestrādāt,vai arī atrast citu vaļasprieku.
Kādi ieteikumi (pie kā piestrādāt)?

Kad paaugsies tie kas vēl mazi, bet solās augt, tad domās par lielāku. Vnk besī, kad pa akvu peldās tikai pāris zivteles.
Tagad es stundām varu vērot savu akvu. pat tv nevajag. Interesanti, bet lai cik dīvaini neliktos - visas labi sadzīvo. Giriku pāris tik reizēm gaisu pamaisa.
Tikai šubos par agamiksi. To nopirkām ar domu, ka ancistru samiņš. Veikalā ar teica, ka miermīlīgs radījums. Izrādās -nekā. Kaut gan pagaidām (mēnesi) nelien ārā no savas pils. Pa iekšu grozās, tātad dzīvs vēl.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Cet Apr 12, 2012 10:32 pm

Mūsu akva citā apgaismojumā.
Gaisa burbuļi izskatās pēc peldošīem sū..., Ja arī kāds peld, tad pavisam neilgi, līdz nokļūst pie priekšējā stikla. Tikai gar priekšējo stiklu ir liela straume, kas visus sū... uz filtru. Visur citur akvā ir mērena plūsma. Zivīm patīk (kamēr nebiju izkodis, kā to plūsmu saregulēt, tikmēr gan visas pa lakstiem slēpās).
Melnais skaistulis (īstenībā arī citas zivis), iecienījušas reizēm burbuļos pamazgāties. Foršs skats, tiešām. Savukārt, kad kādam gribas paskriet, tad arī ieiet lielajā straumē pie stikla un tik peld pret straumi.
Pievienotie faili
Attēls225.jpg
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3129
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Cet Apr 12, 2012 10:41 pm

ikrastins rakstīja: JBL CristalProfi e901 greenline filtrs (dienai) un Aqua szut mini filtrs naktīm,
Lūdzu vēlreiz lēnāk, un pa burtiem...  :nerd:
Ko nozīmē viens filtrs dienai un otrs naktij?? Tā ir tuvākajā laikā katastrofa Tavam akvārijam. Katram filtram, lai cik to un kādi tie nebūtu IR JĀSTRĀDĀ CAURU DIENNAKTI! It sevišķi tas attiecas uz ārējo, bioloģisko. Tad kad tajā saradīsies pietiekošs daudzums nitrificējošās baktērijas uhn tas pa nakti tiks atslēgts, tad tām pierūks skābeklis un tās izmirs. Kad atkal ieslēgsies filtrs, tad akvārijā saplūdīs toksiski līķi, ar visu drazu, ieskaitot amoniju. Tad Tavs plašais zivju saraksts saruks reizes 10. Filtram/iem ir jādarbojas cauru diennakti, 7 dienas nedēļā, 30 vai 31dienu mēnesī un 365 dienas gadā. Tikai uz tīrīšanas laiku un ne vairāk kā 3-4h to drīkst atslēgt. Ja pazūd strāva ilgāk par 5h, tad ārējais filtrs ir jāpārstartē. Labi, ka Tev tā saimniecība ir tikko palaista un filtrā nav savairojušās baktērijas, citādi  :sharmanka:. Ar iekšējo gan vari tā spēlēties, bet ja tas ir vienīgais iekšējais, tad arī nav labi to atslēgt. Varu pateikt tikai to, ka Tev ārējais filtrs nepilda savas funkcijas. Tas vienkārši pa dienu dzenā ūdeni  :secret: 60 Ls lai dienā tikai dzenātu ūdeni, ir visnotaļ jocīgs piegājiens  ;)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Piekt Apr 13, 2012 10:46 am

Haxiz rakstīja: Tas vienkārši pa dienu dzenā ūdeni  :secret: 60 Ls lai dienā tikai dzenātu ūdeni, ir visnotaļ jocīgs piegājiens  ;)
Oi, bet labi dzenā  :yes:
Pirms tam mēģinājām ar diviem iekšējajiem, bet tie netika galā ar uzstādīto uzdevumu apkalpot tādu baru zivtiņu. Arī plūsmas akvā nekādi nevarēja kontrolēt. Zivtiņām nepatika.

Ar to biofiltru ar bija piedzīvojums, Sākotnējā doma jau bija tikai viņu darbināt. Nezinu kas tur īsti bija, bet tās baktērijas, ko iedeva līdzi filtram, laikam bija vecas vai neriktīgas. Tad gan nācās no dažām ziviņām atvadīties. Tad nu izmazgāju visu to draņķību, nomainīju ūdeni un palaidu viņu kā mehānisko. Ik pa 2 nedēļām iztīru, akvā ūdens dzidrs, zivtiņas apmierinātas un visi laimīgi.
Nezinu, vai es vēl kādreiz riskēšu viņu atkal palaist kā biofiltru.

Cik nu skaitās nesen palaists, nezinu, bet mums tā saimniecība darbojas jau mēnešus 4. Pēdējā komplektācija gan tik pāris mēnešus.
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Sest Apr 14, 2012 11:44 am

HMM...KUR PALIKA SKĀBEKLIS???

Kā es daru parasti? Uz zivtiņu barošanu izslēdzu JBL filtru. Apmēram pēc 1,5 stundām, kad visi ir pāēduši, uz nakti slēdzu iekšā mazo filtru. Zivtiņas neko neprotestēja, mierīgi pāēda un sāka rotaļāties.

Ko es izmainīju?
Sekojot Haxiz ieteikumam (un vispār forumā salasītai info) nolēmu tomēr vēlreiz riskēt ar to biofiltru.
Gribēju kārtējo reizi iztīrīt to filtru, skatos tur tā brūnā žļurga ir iekšā. Cik nopratu, tā ir tā labā baktērija.Nu tad neko nepasāku, bet sakrāmēju atpakaļ un ieslēdzu, lai vairs neizslēgtu.
No burbuļātora gan nācās atteikties, lai naktī varētu gulēt. Jā, starp citu, ja flautu izmanto kā caurulīti ar vaļēju otru galu, un vismaz vienu flautas caurumu atstāj virs ūdens, tad flauta strādā kā burbuļators.
Ieregulēju ieplūdi 1cm virs ūdens, tā lai viļņo ūdeni. Tepat kaut kur salasījos, ka ar to pietiek, lai ūdens uzņemtu skābekli. Melnajam par prieku, arī kāds burbulis tomēr tur parādās.
Tā nu pienāca barošanas laiks. Lai visu barību neiesūktu filtrā, piegriezu filtru uz minimumu. Nu, lai neslēgtu vairs ārā.
Sāku barot, viss ok. Parasti barošana ilgst stundu. Bet pēc minūtēm 15 zivis sāka tā dīvaini uzvesties. It kā ēst grib, bet liekas ka viņām slāpst. Vēl pēc 5 min jau visas pie ūdens virsmas un kampj gaisu. Nu tad krāmēju iekšā visus burbuļātorus kas bija.
Uhhhh, pēc pusstundas jau danio nolaidās zemāk, vēl pēc brīža arī pārējās. Veiksmīgi, bez zaudējumiem.
Tā nu nesapratu, kur tas O2 pazuda... Augi ir, Aļģes manā akvā nav.
Vai tiešām tā stelle ar ūdens viļņošanos strādā. Es neriskēju, atstāju flautu (burbuļātoru) iekšā.
Ir kādas idejas?
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm
Vecums: 50

Atbildēt JuZo » Sest Apr 14, 2012 5:11 pm

Cik saprotu, Tu uzskati, jo vairāk burbuļu, jo labāk. Bet, lai nu paliek. Tikai gribās zināt: pie tik nenormāli milzonīga zivju skaita un nenormāli maza akvārija izmēra attiecības, cik bieži un cik daudz Tu maini ūdeni?
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Sest Apr 14, 2012 5:52 pm

JuZo rakstīja: Cik saprotu, Tu uzskati, jo vairāk burbuļu, jo labāk. Bet, lai nu paliek. Tikai gribās zināt: pie tik nenormāli milzonīga zivju skaita un nenormāli maza akvārija izmēra attiecības, cik bieži un cik daudz Tu maini ūdeni?
Es vnk tā pieņēmu, jo kaut kas jau bija jadara lai zivuki nenoslāpst. Un kamēr vien ūdenī ir burbuļi, zivis jūtas lieliski.
Par ūdeni - mainu 2x nedēļā pa 1/3 tilpuma. Ūdens dzidrs, zivuki laimīgi un jautri.
PS: kā var pateikt, ka akva par mazu? Visi zivuki mīļi sadzīvo.
JuZo
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt JuZo » Sest Apr 14, 2012 6:53 pm

Par to, ka akva ir par mazu, liecina zivju slāpšana. Pašlaik Tu zivis pie dzīvības vari uzturēt tikai ar intensīvu aerēšanu. Pat nelasot zivju nosaukumus un nedomājot par to, cik lielas viņas var izaugt, zivju skaits (31 gab.) ir piemērotāks 100 litru akvai. Paraugies uz savu akvāriju nevis kā uz ar ūdeni piepildītu stikla kasti ar zivīm, bet gan kā uz 30 kv.m. lielu telpu ar aizvērtiem logiem, durvīm un izslēgtu ventilāciju, kur uzturās 31 cilvēks, kas pārēdušies pelēkos zirņus ar kefīru. Vai tālāk raksīt?
Jo tavas zivis "žiperīgākas", jo straujāks metabolisms;
jo straujāks metabolisms, jo vairāk čuru, kaku;
jo vairāk čuru, kaku, jo mazāk skābekļa ūdenī.
"Dzidrs" nenozīmē "tīrs". Tavā akvārijā ūdens maiņas būtu jāveic katru dienu. Tas būtu līdzvērtīgs ūdens nolaišanai podā katru reizi pēc lietošanas. Vai tad kāds atzīsies, ka viņš ūdeni norauj tikai divas reizes nedēļā? :D
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Sest Apr 14, 2012 7:49 pm

Paldies par komentāru, bet atļaušos atgādināt, ka slāpšanu novēroju barošanas laikā kad cenšos palaist biofiltru.

Pirms tam viņas 1.5stundas (barošanas laiks) neizrādīja ne mazāko slāpšanas pazīmi.

Sanāk ka pats biofiltrs patērē daudz skābekļa? :thinking:
30 kv.m. lielu telpu ar aizvērtiem logiem, durvīm un izslēgtu ventilāciju
Nedusmo, JuZo, bet negribētu piekrist. Tiesi tāpēc man ir kārtīga ventilācija (JBL e901), lai uzturētu tīru. (jebšu tiešām filtrs ir domāts kādam citam mērķim?)
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm

Atbildēt normunds34 » Sest Apr 14, 2012 7:51 pm

Palasi par biofiltru darbību un tad sapratīsi, ka filtrs skābekli nevar patērēt .
ikrastins
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ikrastins » Sest Apr 14, 2012 8:04 pm

normunds34 rakstīja: Palasi par biofiltru darbību un tad sapratīsi, ka filtrs skābekli nevar patērēt .
Paldies Normund! Esmu jau izlasījis visu info par to. Biofiltram (pareizāk sakot - tām baktērijām, kas tur dzīvo) lai nenosprāgtu ir vajadzīgs skābeklis, ko nodrošina ar nepārtrauktu filtra darbību. Kāpēc tad filtrs jāpārstartē, ja bijis izslēgts?
JuZo
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt JuZo » Sest Apr 14, 2012 9:38 pm

ikrastins rakstīja: Kāpēc tad filtrs jāpārstartē, ja bijis izslēgts?
Lūk, šis jautājums parāda, ka par biofiltriem esi lasījis pavirši. Palaižot biofiltru bez pārstartēšanas, Tu akvā salaidi mirušo baktēriju toksīnus. Pārstartēt nozīmē palaist no nulles: filtra pildījums jāizskalo ar karstu ūdeni, jāsaliek atpakaļ un var ārī pievienot biostarteri procesa paātrināšanai. Var arī iztikt bez biostartera un ļaut biofiltram "izaugt" dabiskā veidā: 3-4 mēnešu laikā.
Par to, vai Tu piekrīti vai nepiekrīti manam viedoklim, es neuztraucos. Tikai domāju, ka Tu pārāk paļaujies uz filtra izmēru, nevis uz filtrācijas efektivitāti.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis