alkim 130 L

Lietotāju blogi.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 121
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 40

gliemeži un garneles un zivju barošana

Atbildēt alkim » Otr Sep 24, 2019 10:15 am

Jau neilgi pēc pirmās palaišanas ievēroju, ka manā akvārijā dzīvojas gliemeži - melānijas un vēl mazītiņas plakanas spolītes:
Attēls
Kamēr pavisam maziņi, tikmēr tie ir gandrīz caurspīdīgi, bet kad paaugas, tad kļūst tumšāki (brūni?). (Vai kāds var man šiem pateikt latīnisko/zinātnisko un/vai latvisko nosaukumu? spoles? fīzes?)
Pēc staurogyne repens apcirpšanas secināju, ka tie man ir ieviesušies vesels džiljons (daži simti?).
Garneles ar saskaitīju ap ~30 ap vienu no grimstošajām tabletēm.
Acīmredzot es zivis vēlaizvien baroju par daudz.
Es pārmaiņus baroju ar sauso barību, saldēto un pēdējā laikā katru 3 dienu tetrām dodu artēmiju mazuļus (BBS = baby brine shrim). Baroju vienu reizi dienā - vakaros, īsi pirms gaisma slēdzas laukā.
  • Sākotnēji es es uz 10 kardinal tetrām liku vienu JBL NovoTab vai JBL NovoFect pie stikla. Tas ir par daudz. Sāku lauzt tableti uz pusēm, bet arī tas laikam ir par daudz.
    Lūdzu padalieties ar pieredzi - cik jums ir tetras un cik daudz tām dodat ēst vienā reizē?
    Ja dot artēmijas, tad cik daudz nokāstu artēmiju mazuļu dotu 10 tetrām? tējkaroti? pusi? ceturdaļu?
  • Nākamie rūpju bērni ir otiņi(Otocinclus affinis). Otiņiem regulāri lieku akvārijā blanšētus kabačus vai cukīnī - esmu redzējis ka otiņi uz tiem sēž un grauž. Un vēderiņi otiņiem manuprāt ir normāli - izspiesti mazliet uz āru, nevis iekrituši uz iekšu. Man vaidzētu būt 5 otiņiem, bet kopš akvārijs ir blīvi piestādīts un aizaudzis ar augiem es reti tos redzu - vienlaicīgi es nēesmu redzējis vairāk par trim un bieži vien var pie akvārija sēdēt un meklēt pusstundu un tā arī nevienu neieraudzīt. Priekšējo stiklu es pēdējā laikā regulāri notīru ar magnētisko tīrītāju (magfloat) - tas arī varētu būt pie vainas ka otiņi uz priekšējā stikla vairs netusējas.
  • Paliek vēl kuhli loach(Pangio kuhlii). Man tie ir 5 gab un ir tievi - gandrīz plakani, nevis apaļi. Kuhli es dodu grimstošas paletes - JBL NovoPleco vai Hikari tropical sinking wafers. Hikari es iemetu 5 tabletītes (ideja ir pa vienai tabletei uz katru kuhli), JBL es imetu divas tabletītes, jo tās ir ievērojami lielākas nekā hikari. Piekam divas Hikari tabletes vienmēr pagrābj amano garneles un aizstiepj kautkur uz augiem.
    Lūdzu padalieties ar pieredzi - cik jums ir kuhli un cik daudz tiem dodat ēst vienā reizē?
  • Kad dodu saldēto barību, tad izmantoju vienu kubiņu. Arkausēju/noskaloju zem tekoša ūdens un tad ar karoti dodu pa mazai devai līdz tetras zaudē interesi un tad vēl tikpat lai nogrimst un tiek kuhli. Daškārt atjaysētā barība negrimst un tad man šķiet ka vaidzēt piemest kādu grimstošo tableti prekš kuhli un otiņiem... bet nezinu vai tā vaig darīt.
  • Par artēmiju dozēšanu ar nav pārliecības. Tetras metas tām virsū vislaik - pat ja ieleju veselu tējkaroti (ne visu uzreiz - pa mazām porcijām) ar nokāstām BBS. Papildus prekš kuhli un otiņiem iemetu kādas grimstošās tabletes... bet varbūt kuhli arī ķer artēmijas pēc gaismu izslēgšanas? BBS dienās tie ir jūtami aktīvāki un biežāk var redzēt tos šaudamies pa visu akvāriju... Un izvēlos es savam transformatoram serdi no koka, jo manu kursadarbu tāpat neviens nelasīs. Bet ja esi izlasijis tik tālu, tad varbūt atmet man PM - mani mazliet ineresē vai šādu garu palagu kādam vispār ir interese vai laiks izlasīt līdz galam.
.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 462
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36

Re: alkim 130 L

Atbildēt spiets » Otr Sep 24, 2019 6:13 pm

Ja baro par daudz tad to izmanto gliemeži un barojas un vairojas. Ja vairojas gliemeži tad tas nebūt vēl nenozīmē ka baro par daudz!!! Tāds lūk kalambūrs.
Citiem vārdiem gliemeži jau neēd tikai zivju barību. Tiem pilnībā pietiek ar bakteriālajiem apaugumiem un bakteriālajām plēvēm, organiskajiem nosēdumiem uz virsmām utml. Man ir akvārijs, kur nav zivju un nekas netiek barots jau 7 mēn. Bet tās mazās spoles vairojas uz nebēdu lielos, lielos daudzumos. Tāpēc nevar viņas tik vienkārši samazināt ar barības ierobežošanu. Tas neko daudz nedos. Man pat radās doma pamēğināt viņus izindēt ar vara preparātiem kamēr nav zivju.
Tabletes man nekad nav patikušas, jo šķīst ārā daudzos sīkos putekļos, kas veido organiskus atkritumus, kas saiet gruntī, kur zivis nemaz nevar dabūt. Es cenšos dot granulveidīgu barību.
Akantoftalmusiem nav jābūt plakaniem tas ir pierādījums ka nav paēduši. Ja vien neesi trăpījis ievilktus mazuļus vai ar ğenētiskăm kroplībām vai slimus. Es viņiem dodu JBL grano color mini. To izmērs ir tāds ka viņi var paņemt granulu uzreiz. Hikari tropical sinking wafers man nepatika jo viņiem šķiet ir par lielu un kamēr viņi viņas tur laiza un sūkă tikmēr gupijas atņem. Beru vairākas reizes tik daudz, lai paspēj nogrimt līdz gruntij. Mūžīgi izsalkušās gupijas tik un tā ātri sāk lasīt no grunts augšā. Man viņi lien laukā baroties jebkurā diennakts laikā tiklīdz barība nonāk līdz gruntij. Tāpat ļoti reti nopērku pārslas- ar pinceti paņemu mazu šķipsniņu, lieku ūdenī, sāku purināt un palaižu vaļā- tā ātrāk un lielăka daļa nogrimst un tiek arī kuhli. Kad ir, tad arī sarkanos tārpus saldētos dodu - atkausēju, ņemu ar pinceti čupiņu un purinot atlaižu vaļā. Kamēr vēl gupijas nav visu paķērušas, tikmēr kaut kas nonāk līdz gruntij, kur arī akantoftalmusi kaut ko dabūn.
Tad vēl nav jau tā ka tăs barības ir tik specifiskas ka katrai zivij savu barību vajaga. Nu nav tik traki. Drīzāk lielos vilcienos vajaga izvēlēties. Zălēdājiem, plēsējiem, visēdājiem., "sūkātājiem". Un pēc formas: tabletes, granulas, pārslas. Un peldošas, grimstošas vai lēni grimstošas. Un tad nu atkarībā kādas zivis arī atrast savu variantu. Hikari tabletes sucker mouth zivīm ir labas jo ļoti ilgi neizšķīst un saglabā formu, ancistrusi var ļoti ilgi viņas "ēvelēt". Piemēram tetrai bija tabletes kuras dažu minūšu laikā izkūst sīkos putekļos... priekš kam tādas vajadzīgas...
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Tr Sep 25, 2019 11:51 am

Paldies spiets par padomiem un pieredzes dalīšanos!
spiets rakstīja:
Otr Sep 24, 2019 6:13 pm
[...] Man ir akvārijs, kur nav zivju un nekas netiek barots jau 7 mēn. Bet tās mazās spoles vairojas uz nebēdu lielos, lielos daudzumos. Tāpēc nevar viņas tik vienkārši samazināt ar barības ierobežošanu. Tas neko daudz nedos. Man pat radās doma pamēğināt viņus izindēt ar vara preparātiem kamēr nav zivju.
Varbūt esi domājis par Helēnām? Varbūt varētu šādi pamēģināt ierobežot spoļu populāciju, bet vieni avoti saka ka Helēnām spoles īpaši negaršo, citi atkal saka ka ēdot gan...
spiets rakstīja: Akantoftalmusiem nav jābūt plakaniem tas ir pierādījums ka nav paēduši. Ja vien neesi trăpījis ievilktus mazuļus vai ar ğenētiskăm kroplībām vai slimus.
Pilnīgi plakani mani Kuhli nav, bet līdz veselīgi apaļiem, kā redzams wikipēdijas bildēs, ir tālu :(
spiets rakstīja: Es viņiem dodu JBL grano color mini. To izmērs ir tāds ka viņi var paņemt granulu uzreiz.
Paldies par padomu, pamēģināšu JBL NovoGranoColor mini CLICK. Apsveru domu tās ar picenti palikt zem koka gabala, kur mani kuhli bieži slēpjas un manuprāt tetras īsti netiek klāt.
spiets rakstīja: [...] Man viņi lien laukā baroties jebkurā diennakts laikā tiklīdz barība nonāk līdz gruntij.
Man uz barošanu parasti ierodas tikai divi no pieciem - tie bieži redzami arī dienas laikā. Pārējie trīs cītīgi slēpjas un tos ieraudzīt izdodas tikai kad akvārijā ir "nakts" apgaismojums. Bet pēc ūdens maiņas, naktī, var redzēt kā visi pieci rinķo pa akvāriju. Viens no viņiem dažkārt mēdz riņķot arī dienas laikā. Daži avoti saka ka tā ir stresa pazīme, citi atkal saka ka tieši otrādi - saka ka kuhli esot tad laimīgi un tā esot deja ("kuhli dance").
spiets rakstīja: Tāpat ļoti reti nopērku pārslas- ar pinceti paņemu mazu šķipsniņu, lieku ūdenī, sāku purināt un palaižu vaļā- tā ātrāk un lielăka daļa nogrimst un tiek arī kuhli.
Paldies par ideju! Ar kurām pārslām tu šādi daries?
spiets rakstīja: [..] Hikari tabletes sucker mouth zivīm ir labas jo ļoti ilgi neizšķīst un saglabā formu, ancistrusi var ļoti ilgi viņas "ēvelēt". Piemēram tetrai bija tabletes kuras dažu minūšu laikā izkūst sīkos putekļos... priekš kam tādas vajadzīgas...
Tu domā Hikari Tropical Algae Wafers? Un cik šādas tabletes uz cik sucker mouth zivīm Tu dod?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Tr Sep 25, 2019 12:11 pm

nbinc rakstīja:
Pirm Sep 23, 2019 11:36 am
Nēesi vienīgais kam tādi kukainīši dzīvo :) vari pameklēt internetā "aquarium - small black bugs" :)
[...]
Pēc aprakstiem visdrīzāk tie būs Seed Shrimp
Paldies nbinc! Pagooglēju un nonācu pie slēdziena ka šie ir nekaitīgi un principā daļa no akvārija ekosistēmas. To pārlieku liela savairošanās gan varot būt indikators pārāk lielam izšķīdušas organikas daudzumam ūdenī - zivju pārbarošana.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 462
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36

Atbildēt spiets » Tr Sep 25, 2019 3:20 pm

Es izmantoju JBL pārslas pa retam. Vienas bija ar spirulīnu aļğēdājām - arī citas ziviz lieliski ēd un vēl bija no krila taisītas. Izvairos no lētajām firmām un no "no name" firmām jo kādreiz kad pārslas tikko parædījæs viņas diezgan piecūkoja ūdeni. No viņām næca ārā tauki un viņas varēja lēnām izkust gandrīz pilnībā. Tāpēc turpinu pirkt atzītu firmu ražojumus un nekādas "popkultūras".
Grano color mini diez vai pincetē paņemsi. Vēl ir variants dabūt trubiņu - labāk stikla. Un tai pa galu iekaisīt šķipsniņu granuliņas un pa trubu tās nogrims vajadzīgajā vietā bet zivis tām klāt netiks kamēr grimst
Bet vai vajaga tik ļoti krāmēties.... esmu tā darījis.
Jā tās tabletes bija hikari tropical algae wafers uz diviem ancistrusiem liku pa pusei tabletei. Citreiz veselu pusi iemetu, citreiz salauzu vēl uz pusi lai katram tiek sava ceturtdaļa un lai necīkstæs. Nav jau raķešu zinātne- pēc izjūtām...
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 918
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Tr Sep 25, 2019 8:53 pm

Seed Shrimp
Bet varbūt labāk latviski? Ostrakodi, gliemeņvēži.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

spraudeņu (un ne tikai) apcirpšana

Atbildēt alkim » Otr Okt 08, 2019 10:36 am

Izveicu masīvu augu saīsināšanu un pārstādīšanu.
  • Hygrophila corymbosa izaugusi līdz ūdens virsmai un auga apakšā lapas dzeltenas un caurumainas. pārgriezu visus stādus uz pusēm - apakšas izmetu, bet augšas saspraudu apakaļ.
  • Valisnēriju (Vallisneria gigantea) vienkārši apgriezu līdz pus akvārija augstumam - bija izaudzējusi daudzas garas lapas kuras stiepās pāri visam akvārijam un cītīgi visu aizēnoja.
  • Ludwigia palustris ar izaugusi līdz pat akvārija augšai. Nogriezu augšas un sastādiju tukšākajās vietās, apakšas atstāju lai aug.
  • Pogostemon erectus smuki sakuplojis, bet apakša pārvērtusies par totālu sakņu mudžekili bez lapām. Arī sadalīju uz pusēm, apakšas izmetu un augšas sastādiju apakaļ.
  • Echinodorus cordifolius 'Fluitans' (lielās lapas pašā akvārija vidū - nēesmu drošs ka tas ir pareizais nosaukums) - Noņēmu visas caurumainās, ieplēstās un aļģu apsēstās lapas.
20191007_211418_20191008092704548.jpg
20191007_211418_20191008092704548.jpg (246.55 KiB) Apskatīts 126 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Sūnu nostiprināšana - Takashi Amano metode

Atbildēt alkim » Tr Okt 09, 2019 10:47 am

Sakapāt sūnu mazos gabaliņos un tad ierīvēt to akmeņa porās.
Vai modernāka metode - sagraizīt sūnu mazos gabaliņos un tad ar superlīmi pielīmēt pie koka vai akmeņiem.
Ģeniāli un vienkārši. Es līdz šim mēģināju lielus sūnas klučus pielīmēt pie koka un nekādi nevarēju saprast kā gan lai panāk ka sūna aug smuki un biezi un labi turas klāt.
Iespējams oriģinālais video:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=319&v=WhvzRtUYJZ0
Un šis ir video, kurā es atradu atsauci uz augstākminēto video:
https://www.youtube.com/watch?v=mOVg0AwHHiI&t=49s
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 54
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Atbildēt mareksmareks » Piekt Okt 11, 2019 10:25 am

alkim rakstīja:
Tr Sep 25, 2019 11:51 am
Paldies spiets par padomiem un pieredzes dalīšanos!
spiets rakstīja:
Otr Sep 24, 2019 6:13 pm
[...] Man ir akvārijs, kur nav zivju un nekas netiek barots jau 7 mēn. Bet tās mazās spoles vairojas uz nebēdu lielos, lielos daudzumos. Tāpēc nevar viņas tik vienkārši samazināt ar barības ierobežošanu. Tas neko daudz nedos. Man pat radās doma pamēğināt viņus izindēt ar vara preparātiem kamēr nav zivju.
Varbūt esi domājis par Helēnām? Varbūt varētu šādi pamēģināt ierobežot spoļu populāciju, bet vieni avoti saka ka Helēnām spoles īpaši negaršo, citi atkal saka ka ēdot gan...
spiets rakstīja: Akantoftalmusiem nav jābūt plakaniem tas ir pierādījums ka nav paēduši. Ja vien neesi trăpījis ievilktus mazuļus vai ar ğenētiskăm kroplībām vai slimus.
Pilnīgi plakani mani Kuhli nav, bet līdz veselīgi apaļiem, kā redzams wikipēdijas bildēs, ir tālu :(
spiets rakstīja: Es viņiem dodu JBL grano color mini. To izmērs ir tāds ka viņi var paņemt granulu uzreiz.
Paldies par padomu, pamēģināšu JBL NovoGranoColor mini CLICK. Apsveru domu tās ar picenti palikt zem koka gabala, kur mani kuhli bieži slēpjas un manuprāt tetras īsti netiek klāt.
spiets rakstīja: [...] Man viņi lien laukā baroties jebkurā diennakts laikā tiklīdz barība nonāk līdz gruntij.
Man uz barošanu parasti ierodas tikai divi no pieciem - tie bieži redzami arī dienas laikā. Pārējie trīs cītīgi slēpjas un tos ieraudzīt izdodas tikai kad akvārijā ir "nakts" apgaismojums. Bet pēc ūdens maiņas, naktī, var redzēt kā visi pieci rinķo pa akvāriju. Viens no viņiem dažkārt mēdz riņķot arī dienas laikā. Daži avoti saka ka tā ir stresa pazīme, citi atkal saka ka tieši otrādi - saka ka kuhli esot tad laimīgi un tā esot deja ("kuhli dance").
spiets rakstīja: Tāpat ļoti reti nopērku pārslas- ar pinceti paņemu mazu šķipsniņu, lieku ūdenī, sāku purināt un palaižu vaļā- tā ātrāk un lielăka daļa nogrimst un tiek arī kuhli.
Paldies par ideju! Ar kurām pārslām tu šādi daries?
spiets rakstīja: [..] Hikari tabletes sucker mouth zivīm ir labas jo ļoti ilgi neizšķīst un saglabā formu, ancistrusi var ļoti ilgi viņas "ēvelēt". Piemēram tetrai bija tabletes kuras dažu minūšu laikā izkūst sīkos putekļos... priekš kam tādas vajadzīgas...
Tu domā Hikari Tropical Algae Wafers? Un cik šādas tabletes uz cik sucker mouth zivīm Tu dod?
Heij!
Kur var dabūt tās Helēnas? Es gribētu izmēģināt tikt galā ar saviem nevēlamajiem gliemežiem.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 918
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Piekt Okt 11, 2019 5:42 pm

Pirms ieviest helēnas, kuras pašas arī savairosies, un tad vajadzēs domāt kā tikt vaļā no helēnām, labāk pamēģināt samazināt spoles, izķerot ar lamatām.
Ja akvārija iegremdē noplaucētu gurķa ripiņu vai vārīta burkāna gabaliņu, tur salasīsies daudz spoļu un citu gliemežu. Atliks tikai izcelt ārā reizē ar visiem ēdājiem. Vairākas reizes tā atkārtojot, gliemežu paliks maz.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Sanch un 1 viesis