alkim 130 L

Lietotāju blogi.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 46
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 40

Atdodošu Parambassis Ranga (1 gab.) adopcijai

Atbildēt alkim » Otr Jūl 02, 2019 10:20 am

Plānoju šodien atdot atpakaļ veikalā Parambassis Ranga. Iemesls - nebiju veicis kārtīgu izpēti un izrādās šī zivs izaug diezgan liela (līdz 8 cm) un to jātur barā (vismaz 5 gab.) un kā izrādās nav droši to turēt kopā ar garnelēm (Paldies Haxiz par brīdinājumu!).
Ja kādam ir vēlme - var to dabūt bez maksas. Šobrīd atrodas Rīgā, VEF rajonā un plānots to ap pusdienslaiku vest uz Puškina ielas veikalu. Ja interesē - dodiet ziņu.
Parambassis Ranga veiksmīgi atdota atpakaļ Puškina ielas veikalā.
Stāsta morāle - nedrīkst ļauties impusīviem pirkumiem atrodoties zivju veikalā.
Pēdējo reizi labojis 1 - alkim, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Otiņu piebarošana un brūno aļģu kultivēšana

Atbildēt alkim » Tr Jūl 03, 2019 10:17 am

Mani otiņi (Otocinclus affinis, 6 gab.) ir 3 diennaktīs noēduši visas brūnās aļģes. Es speciāli ar aļģēm necīnījos lai otiņiem būtu ko ēst - visa grunts un augi bija pārklāti ar brūnām pūkām un daudzviet bija biezāki kumšķi savēlušies.
Tagad domāju ieviest brūno aļģu audzētavu - trauku ar akvārija ūdeni, pievienot šķidro akvāriju mēslojumu (diez kurš būtu labāks aļgu kultivēšanai?) un novietot to uz palodzes tiešā saules apgaismojumā.
Kāds varbūt var padalīties ar savu pieredzi aļģu kultivēšanā (ar mērķi barot otiņus)?
p.s. Atradu lielisku Ined rakstītu padomu par otiņu barošanu iekš Selens 450 L bloga.
Ined rakstīja:
Cet Okt 26, 2017 7:52 pm
Ja nu kādam nākotnē noder - es savus otiņus pieradināju ēst, ieliekot akvārijā peldēt caurspīdīgo parasto PET plastmasas kastīti, kādās parasti fasē lielveikalu salātiņus. Vienkārši ar vienu galu uz leju iegremdēju, lai brīvi karājas ūdenī, un tur iekšpusē vairākas reizes dienā iekaisīju pa druskai pulverīšos saberztas kaltētas nātres, Hikari aļģu tabletes, spirulīnas tabletes, no citiem akvārijiem saskrāpētus aļģu apaugumus. Otiņi tur peldēja iekšā un no plastmasas cītīgi uzlasīja visas smalkās drusciņas. Konkurējot ar gliemežiem un krevetēm, bet vismaz savus vēderus katru dienu piepildīja un tie izskatījās apaļi ar izspiedušos “spirālīti”. Pēc tam liku tur klāt vēl plaucēta gurķa ripiņu, šo un to no saberztām citām barībām. Visu pamazām, kad labi ēda jau ko vienu, pievienoju atkal nākošo jaunumu. Un tā viņi pavisam labi iemācījās ēst, aptuveni pa kādu mēnesi. No 4 zivtiņām (arī no Puškina ielas) visas izdzīvoja. Nu jau tagad ēd pilnīgi visu ar ko baroju savas citas zivis un krevetes, bet starplaikos šļūkā pa augiem un stikliem un problēmu vairs nav.
20190702_231820.jpg
20190702_231820.jpg (158.96 KiB) Apskatīts 202 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

pirmā ravēšana

Atbildēt alkim » Piekt Jūl 05, 2019 9:43 am

Izveicu "ravēšanu" - raglape bij izpletusies pa visu ūdens virsmu un aizsegusi apgaismojumu jebkam citam.
Ja kāds vēlas "adoptēt" pusspaini raglapes - PM.
20190704_222811.jpg
pēc ravēšanas
20190704_222811.jpg (159.74 KiB) Apskatīts 180 reizes
p.s. Otiņš un garnele iepēta gurķi.
gurkjis_oto_garnele.jpg
gurkjis_oto_garnele.jpg (69.93 KiB) Apskatīts 180 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Ūdens parametri (augu konteksts)

Atbildēt alkim » Otr Jūl 09, 2019 12:15 pm

Bērni ir sajūsmā par zivtiņāmm, bet mani aizvien vairāk aizrauj augi.
Tādēļ nolēmu sevi mazliet apdāvināt un iegādājos palielāku testu komplektu - JBL Testlab ProScape.
Akvārija ūdens parametri pirms 25% ūdens maiņas (iepriekšējā ūdens maiņa 50% bija pirms 8 dienām (pirms zivju ielaišanas):
 t | Kh |  Ph | Gh | NO3 | PO4 | SiO2 |  Fe  |  K | Mg
------------------------------------------------------
26 |  5 | 7.6 |  9 |   5 |   0 |  0.4 | 0.03 |  9 | 10
Šovakar nomērīšu kādi ir krāna ūdens parametri, Un tad jau jāsāk pētīt kādu mēslojumu un cik daudz pievienot.

p.s. Maniem otiņiem ļoti garšo cukīni - itīpaši zaļā miza.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Ūdens parametri (augu konteksts) v2

Atbildēt alkim » Tr Jūl 10, 2019 12:32 pm

|  t | Kh |  Ph | Gh | NO3 | PO4 | SiO2 |  Fe  |  K | Mg
------------------------------------------------------------------
Ūdensvads | 25 | 14 | 8.0 | 22 |   0 |   0 | 16.0 | 0.05 | 13 | 16
RO        | 25 |  2 | 6.8 |  1 |   0 |   0 |  0.8 | 0.0  |  0 |  0
Akvārijs  | 26 |  5 | 7.6 |  9 |   5 |   0 |  0.4 | 0.03 |  9 | 10
------------------------------------------------------------------
Cik saprotu tad vaig kādu šķidro mēslojumu ar dzelzi un varbūt arī kāliju?
Varat ko rekomendēt?
Manu augu saraksts atrodams šeit, šībrīža stāvokļa bilde te.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3219
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: alkim 130 L

Atbildēt Haxiz » Cet Jūl 11, 2019 6:32 pm

:) , man jau pavērās vaļā mute - kur Jaunmārupē tik mīksts ūdens var būt??? Tad nākošajā ziņojumā sapratu, ka jauc kopā ar RO.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Šķidrais mēslojums augiem un iknedēļas apkope

Atbildēt alkim » Pirm Jūl 15, 2019 11:11 am

Mazliet pasēņoju informāciju un izlēmu izmantot JBL Ferropol un JBL Ferropol 24.
Dzelzs tests rādija 0.2ppm pēc mēslojuma pievienošanas (30ml uz ~120l) un nedēļas laikā samazinājies līdz 0.1ppm. Tad arī veicu ūdens maiņu un pievienoju papildus mēslojumu (nomainīti 30l ūdens un pievienoti 7.5ml Ferropol).
Atkal "apcirpu" raglapi - nedēļas laikā tā paspēj izaugt un aizēnot visu citu.
Valisnērija ir beidzot atspērusies un sasniegusi ūdens virsmu. Ir arī pastīgojusi un ir vismaz divi jauni valisnērijas krūmiņi.
Ludwigia šķiet ar ir pārtraukusi pūt, sākusi stiepties garumā un izdzinusi saknītes, lai noenkuroti sevi pie grunts.
Paklājaugi īpaši pēc paklājaugiem neizskatās - cītīgi stiepjas uz augšu nevis plešas gar grunti. Tiesa tas mani īpaši nepārsteidz ņemot vērā ka apgaismojums ir Tetras orģinālie LED,
Vispār visiem augiem (izņemot Ehiondru - kādreiz bij centrā lielas lapas, tagad ir tikai "celms") var ieraudzīt jaunas lapiņas.
otra_ravesana_800.jpg
otra_ravesana_800.jpg (158.88 KiB) Apskatīts 71 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Garneles

Atbildēt alkim » Pirm Jūl 15, 2019 11:52 am

Veicot apkopi atradu vienu beigtu garneli - pēc izmēra spriežot tā varētu būt mazākā no amano vai ielākā no cherry, Taustekļi jau vairs nebija, visa iekšpuse balti-oranža. Nedēļu atpakaļ, pie iepriekšējās apkopes, atradu ko līdzīgu, tikai pavisam mazu - toreiz nodomāju ka tā varētu būt nomestā čaula. Bet šoreiz tā noteikti nebija čaula.
Tad es uzmanīgi izcēlu visus koka gablaus un uztaisiju akvārija inventerizāciju. No ielaistajām trim amano atradu divas un no 10 cherry atradu 6. Par cherry nevaru būt īsti droš jo ir diezgan daudz augu kur viņām paslēpties. Visas zivis ir dzīvas un cerams arī veselas.
Pagājusās ir divarpus nedēlas kopš garneļu iegādes. Šajā laikā es esmu sācijs lietot JBL Ferropol un pievinojis trīs mandeļkoka lapas.
Zivls tiek barotas ar sadēto barību (sasakdētas "tabletes" - katru dienu nogriež pa vienai tabletei) un speciāli otiņiem tiek iemesta pa JBL "veģetārajai" tabletei vai blanšētas kabaču ripiņas.
Dienā kad taisu apkopi zivis netiek barotas.
p.s. vienai no cherry garneleem šķiet gaidāms "ģimenes pieaugums". Ir daudz sūnas un monosolenium tenerum m bet nezinu vai mazajiem ir kādas cerības, jo akvārijā ir pieci Kuhli loach.
Pievienotie faili
20190713_220843.jpg
20190713_220843.jpg (51.35 KiB) Apskatīts 70 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Nomiris Otocinclus affinis

Atbildēt alkim » Otr Jūl 16, 2019 10:27 am

Vakar (18. diena pēc zivju ielaišanasm, 36 diena pēc akvārija starta) nomira viens no sešiem otiņiem (Otocinclus affinis),
  • Ūdens parametri itkā normāli (NH3=0, NO2=0, Ph=7.4). Vairāk testu rezultāti atrodami manos iepriekšējos ierakstos (akvārija startēšanas mērijumu atskaite).
  • Barošana. Pēc ielaišanas bija brūnās aļģes (tika noēstas aptuveni 3 dienu laikā). Papildus tika dots pārmaiņus Hikari Tropical Sinking Wafers, JBL NovoPleco, JBL NovoFect, Pašas tabletes otiņi negrauza (vismaz es neredzēju), bet tie cītīgi rosijās blakus tām vietām kur tabletes nokritušas. Vēl ik pa dažām dienām akvārijā ievietoju blanšētas gurķa vai cukīnī ripiņas (rūpīgi noskaloti lielā daudzumā tekoša ūdens, tad verdošā ūdenī 10 minūtes, tad ledus ūdenī 10 minūtes),
  • Es regulāri iepētiju otiņu vēderus - manuprāt tie bija smuki, apaļīgi, vegli uz āru izspiesti. Noteikti ne iekrituši uz iekšu vai arī uzpūsti, Diemžēl nevaru garantēt ka izkontrolēju vēderus visiem sešiem :(
  • Ūdens maiņas (kopš zivju ielaišanas) veicu reizi nedēļā ap 25%. NO3 ne reizi nav pārsniedzis 10ppm.
  • Apgaismojums uz taimera 10h "dienas" režīms un vēl 2h "nakts" režīms. Pārējās 12 h apgaismojums izslēgts.
  • Uzvedība. Otiņi pamatā rosās - gan dienas gan nakts laikā. Ik pa laikam tie "noenkurojas" uz kādas lapas, stikla vai grunts un nekustas (kustas tikai mute/žaunas) no dažām sekundēm līdz dažām minūtēm. Manuprāt tie palikuši mazāk aktīvi ja salīdzinu tagad un nedēļu atpakaļ - bet šis ir ļoti subjektīvi. Diemžēl neesmu uzfilmējis nevienu otiņu uzvedības video.
    Sieva apgalvo ka viens no otiņiem jau iepriekš esot bijis krietni neaktīvāks par pārējiem - pamatā gulējis uz grunts un sācis kustēties tikai ja kāda cita zivs vai garnele to izkustinājusi.
    Es ievēroju ka varu bieži vien vienlaicīgi redzēt tikai piecus no sešiem otiņiem.
    Atlikušie pieci otiņi tagad turas diezgan izteiktā barā.
  • Kaimiņi - 10 x Cardinal Tetra (Paracheirodon axelrodi), 5 x Kuhli Loach (Pangio kuhlii), 1 x Endlers (Poecilia wingei), 2 x Amano Shrimp (Caridina multidentata), 6 x Red Cherry Shrimp (Neocaridina heteropoda)
  • Vienīgā ķīmija - šķidrais augu mēslojums JBL Ferropol un JBL Ferropol 24. Dozēju mazliet mazāk nekā rekomendētā deva - tikai lai Fe paceltu no 0 uz 0.2ppm.
  • Visas zivis tika iegādātas vienlaicīgi Puškina ielas veikalā.
Ir kādas idejas ko es daru nepareizi?
Kāda būtiska lieta ko esmu palaidis garām?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3219
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: alkim 130 L

Atbildēt Haxiz » Tr Jūl 17, 2019 4:46 pm

Otiņi nav izturīgas zivis. Tās pārsvarā jau tiek novārzdinātas atvestas uz veikaliem. Bieži vien ir 50% kritušās. Man no 10 gab. ilgdzīvotājas ir palikušas 2 gab. Tām ir ap 6-8 gadi, 3 savukārt nomira pirmajos 3 mēnešos, pārējās 2-4 gados.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi