Brexis 100L

Lietotāju blogi.
Brexis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2019 11:05 pm

Brexis 100L

Atbildēt Brexis » Sest Feb 09, 2019 12:14 am

Labs vakars akvāristi !

IEVADS: Šis ir mans pirmais posts šajā forumā, nedomāju, ka eksistē šāda veida latviešu komūna saistībā ar akvārijiem, esmu patīkami pārsteigts. :) Man jau no bērna kājas patīk makšķerēšana, esmu uz to "slims" ,bet akvārijam pievērsos tikai nedaudz vairāk , kā pirms gada. Esmu arī eksperimentējis ar mūsu vietējo upju zivju turēšanu akvārijā, bet tas ir citai tēmai, šoreiz es gribu jūsu padomu un vērtējumu par to, ko es daru nepareizi savā saldūdens tropisko zivju akvārijā, lai es varu izlabot savas kļūdas.

SASTĀVS:
Uzstādījums: Tātad pirmkārt īsumā paskaidrošu savu setup, lai nerastos liekas problēmas:
*Sildītājs ir.
*Iekšējais filtrs ir, kurš ir paredzēts priekš lielāka akvārija, nekā man.
*Grunts ir granulu veida, kura paredzēta augiem
*Ir koka gabali
* Ir augi
* Ir pāris gliemežvāki un neliels koralis.
Iemītnieki: Šo 2 gadu laikā ir bijuši visdažādākie iemītnieki, bet ideja bija izveidot pēc iespējas spilgtāku ekosistēmu ar maksimāli daudz sugām, kuras viena otrai netraucē. Bija pāris sarežģījumi un masu izmiršanas, par kurām varu pastāstīt, ja interesēs, bet tagad viss ir līdzsvarā. Ir vardes, Diskuss, ( Kuru pa velti atdodu jebkuram, kurš man paprasīs tagad, jo viņam nav piemērota temperatūra salīdzinoši ar citām zivīm) , gupijas, koka sams ( Būs tēma par to, kā viņu 2 nedēļas meklēju..) , "Swordtails" , Viena ķīniešu aļģēdāja un otocinclusi + 4 veidu gliemeži.

JAUTĀJUMI:
Nesaprotu par iekšējā filtra nomaiņu un par bakteriju, kuras pārvērš nitrītus uz nitrātiem specifikāciju... Kādas temperatūras viņas pacieš, kur viņas uzturās? Es pieņemu, ka viņas vairākumā uzturās tajā baltajā keramikā, kura atrodas iekš filtra, jo tur ir lielāka virsma porās u.t.t., bet arī saprotu , ka viņas var augt dajebkur ?
Es parasti keramikas daļu skaloju iekš iztecinātā akvārija ūdeņa , bet porainos filtrus es mazgāju zem augstspiediena dušas strūklas, jo uzskatu, ka tas ir visefektīvākais veids, kā filtrus attīrīt pilnībā no gružiem.
Būtu labi zināt to baktēriju specifikas un arī to, vai aktīvā ogle viņas iespaido.
Es esmu saskāries ar informāciju, ka aktīvā ogle viņām kaitē un ar to, ka viņa nekaitē, savā Vides zinātes institūtā pakonsultējoties ar vienu Ihtiologu un viņš arī nemācēja teikt, varbūt kādam ir norādes uz kādu konkrētu pētijumu par šīs baktērijas uzvedību, dzīves ciklu un to, vai aktīvā ogle iespaido šo baktēriju augšanu ? Itkā pēc loģikas vispār nevajadzētu iespaidot... Jo skan absurdi, teorētiski jau viņa tur pieaugs , līdz aizpildīs visas poras un viss ? Bet nu es nezinu.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 441
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: Brexis 100L

Atbildēt spiets » Sest Feb 09, 2019 6:44 am

Brexis rakstīja:
Sest Feb 09, 2019 12:14 am
Būtu labi zināt to baktēriju specifikas un arī to, vai aktīvā ogle viņas iespaido.
Es esmu saskāries ar informāciju, ka aktīvā ogle viņām kaitē un ar to, ka viņa nekaitē, savā Vides zinātes institūtā pakonsultējoties ar vienu Ihtiologu un viņš arī nemācēja teikt, varbūt kādam ir norādes uz kādu konkrētu pētijumu par šīs baktērijas uzvedību, dzīves ciklu un to, vai aktīvā ogle iespaido šo baktēriju augšanu ? Itkā pēc loģikas vispār nevajadzētu iespaidot... Jo skan absurdi, teorētiski jau viņa tur pieaugs , līdz aizpildīs visas poras un viss ? Bet nu es nezinu.
Nav dzirdēts, ka aktīvā ogle kaitētu nitrificējošām baktērijām. Nitrificējošās baktērijas sāk ar amonjaku un amoniju=>nitrīti=>nitrāti. Ar laiku viņas tāpat kā citas baktērijas sāks dzīvot uz ogles. Oglei to poru ir tik daudz un tik sīkas, ka daudzās baktērijas vienkārši nelien iekšā.
Par baktērijām vari palasīt te. Kādreiz kā reizi meklēju par viņām info un izkonspektēju.
Pa lielam, kamēr nemoci akvāriju ar ekstremāliem apstākļiem - pārāk skābiem ūdeņiem, neadekvāti mīkstiem ūdeņiem, pilnīgu fosfora izfiltrēšanu, pārāk zemām temperatūrām, antibiotikām un citām zālēm, tikmēr nitrificējošās baktērijas dzīvos laimīgi. Un izvietojas uz visām virsmām - stikliem, grunts graudiņiem, dekorācijām, augiem. Tie mnodernie baktērju substrāti ar nenormāli lieliem virsmas laukumiem ir labi lidz zināmai robežai. Par šito kaut kur bija rakstīts aptuveni tā - lai firmas savā starpā varētu sacensties viņas ražo ar lielākiem un lielākiem virsmas laukumiem visas tās bumbas, lodes gredzewnus. Līdz nu jau ir sasniegta kaut kāda robeža, kur vienkārši viens otrs jau pamanījies uzražot tik lielus virsms laukumus tiem materiāliem, ka poras jau ir baktēriju izmēros un mazākas - līdz ar to diez vai viena baktērija sēdēs tajā porā. Viņām ir vajadzīga tā bakteriālā plēve un ''komunikācija'' ar apkārtējām baktērijām, lai kaut kas notiktu, nevis individuāli jāsēž izolētā porā.
Brexis rakstīja:
Sest Feb 09, 2019 12:14 am
Šo 2 gadu laikā ir bijuši visdažādākie iemītnieki, bet ideja bija izveidot pēc iespējas spilgtāku ekosistēmu ar maksimāli daudz sugām
Nezinu kas ir ''spilgtāka ekosistēma'', bet nojaušu. Maksimāli daudz zivju ir liela zivju zupa. Cik tad nu 100 litros iebāzīsi... Vienmēr atstāj rezervi zinot ka zivis arī augs.
Var jau piemeklēt dažādas zivis, no ļoti dažādiem reģioniem un ar atšķirīgām prasībām, kas puslīdz normāli dzīvos kopā vienā akvārijā. Bet uzmanīgi... Labāk orientēties uz kaut ko līdzīgu. Piemēram, dažādas dzīvdzemdētājas, dažādas tetras, kādu mazo cihlīdu bariņš vai harēms, papildinot ar piemērotām zivīm, lai visi slāņi apdzīvoti, tā maksimāli aizpildīsi visu akvu. Ja gribēsi turēt mazās garneles, nevarēs turēt cihlīdas un citas, kurām tās garšo. Es personīgi standarta zivu akvārijā vardes neturētu. Kaut kā tā. Diemžēl nav iespējams izmēģināt visu ko var nopirkt zooveikalos, tad jātaisa daudzi akvāriji. Tas ka 2 gados daudz sugu izmēģināts jau vien norāda, ka vai nu nedari kā nākas un viņas beigās nosprāgst vai arī regulāri viņas maini. Visi jau iet caur tādai fāzei, tikai zivju žēl.
Jo vairāk to akvāriju noslogosi - jo vairāk zivis sabāzīsi, jo jūtīgāk viņš reaģēs, ja izlaidīs ūdens maiņas, ja sāks kāpt temperatūra - piemēram, vasarā uzsilstot istabai utml. - vairāk uzmanības būs jāpievērš regulārai kopšanai.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3175
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Sest Feb 09, 2019 5:29 pm

Ir viena lieta kas nav pieņemama Tavā akvārijā - "* Ir pāris gliemežvāki un neliels koralis."
Tos gan ņem laukā, tie šķīst ūdenī un to cietina. Tev tieši pretēji saldūdens akvārijam vajag censties samazināt tā cietību! Pārējais liek domāt ka ir OK. Nu ar to ogli ir tā, ka baktērijām tiešā veidā kaitēt jau nekaitē, bet ja tā stāv pirms keramiskajām lodēm vai švammēm, tad tā apēd lielāko daļu "paikas" ko izmanto baktērijas. Tas ir ogle uzsūc sevī arī amoniju, nitrītus u.c. Tāpēc tiek bremzēta baktēriju vairošanās. Parasti, ja nepieciešams, tad ogli liek pēc švammēm un keramikas, vai arī vispār liek citu iekšējo filtru kur iekšā ir tikai ogle un plāns sintepona slānis lai ogli neiesūc "karlsons".
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 876
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Pirm Feb 11, 2019 4:19 pm

Ogles filtrā normālā akvārijā vispār nav vajadzīgas. Tikai traucē - ne tikai baktērijām, bet arī augiem normāli baroties. Var ielikt, ja kādas zāles jāizvada, bet pat tad var mierīgi iztikt tikai ar ūdens maiņām.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi