Mūsu 200-litrīgais privātais ezers =)

Lietotāju blogi.
Lietotāja avatars
Betth
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Sv Jan 31, 2016 4:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 29

Re: Mūsu 200-litrīgais privātais ezers =)

Atbildēt Betth » Otr Feb 06, 2018 3:33 pm

Vakar pētīju savus augus, šis tas ir izpleties, šis tas ir iznīcis, bet pa lielam gribas šo to sastādīt savādāk :ugly: Un varbūt kāds var ieteikt izturīgus, lielus augu fonam, ko barbusiem nebūtu vēlmes apgrauzt?
Vēl esmu aizmirsusi kā sauc šo te? Viņš tik labi aug, ka labprāt vēl tādus iestādītu, bet neatceros kā sauc :confused:
Attēls
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Cet Feb 08, 2018 6:16 pm

Priekšplānā lielais zaļais ir anubiass -Anubias lanceolata. Bet tiem ir vēl citas sugas un arī dažādas šķirnes - dažāda auguma - no lieliem līdz pavisam pundurīšiem, ir arī ar apaļākām lapām.
Labajā pusē tās pāris zaļās iegarenās lapas ir kriptokorīna. Arī kriptām ir daudz un dažādas sugas - zaļākas, brūnākas lapas, ir ar viļņotām maliņām, ir pavisam garlapainas, ir gandrīz kā gari zaļi diegi. Lapas visām rūgtas, zivis parasti ne sevišķi bojā.
No izturīgajiem, zivju drošajiem augiem, vēl var Javas papardes (Microsorum pteropus) paskatīties vai patīk, tāpat ir daudzveidīgas šķirnes saveidotas gan ar taisnām lapām, gan šķeltām, vai pat pavisam čirkainām.
Lietotāja avatars
Betth
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Betth » Piekt Feb 09, 2018 1:45 pm

Paldies par atbildi :) To anubiasu tieši biju aizmirsusi, bet ļoti patīk kā viņš izskatās. Būs jāpameklē kādas vēl viņam variācijas! Javas paparde arī labi izskatās :yes:
Kriptokarīnu es zinu, tā man patīk, jo viņu neviens negrauž. Un pie manis aug labi, katrā pusē pa krūmam. Toties visi mīkstākie augi vai nu ir apgrauzti vai vienkārši iznīkuši :(
Lietotāja avatars
Betth
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Betth » Tr Jūn 06, 2018 10:42 am

Sen te nekas nav ierakstīts :)
Tagad radās vēlme nedaudz ko pārkārtot.. Zivis dzīvo laimīgi, bet par augiem radās daži secinājumi:
1) Visus mīkstos augus barbusi ir iznīcinājuši :hungry:
2) Gandrīz nekas no veikala augiem nav izdzīvojis (izņemot anubiasu), bet nu šis mani pārāk nepārsteidz, kā nekā veikala augi..
3) Nekas neaug tā kā man gribētos :ugly: . Ok, man nav CO sistēmas, bet citiem arī bez CO ir kuplie džungļi..
4) Kriptokarīnas krūms dzīvo laimīgs un ir sakuplojis, veikala anubiass arī pagaidām aug bez problēmām, valisnērijas (no malu malām savāktās), puse iznīka (vai tika nograuztas - nezinu), bet daļa, kā izskatās, aug.

Varbūt kāds var ieteikt sakarīgu mēslojumu augiem? Vai no tiem mēslojumiem vispār ir kāda jēga?
Zinu, ka grunts nav tā labākā, bet viņa nāca kopā ar akvāriju un pēc tam tika vienkārši piepirkta klāt. Gribētos varbūt kādreiz nomainīt uz JBL Manado, bet bail kaut ko tik radikālu darīt un nav ne jausmas kā to darīt gatavā akvārijā...

Ja kādam ir saauguši nevajadzīgi izturīgi augi, labprāt došu tiem mājas :D

Vēl man gribās ielikt kādu lielāku sakni, bet pašai kaltēt un vārīt nav īsti iespējas, nav tik lielu katlu, vienīgi cepeškrāsnī var iestūķēt, bet tas neatsver vārīšanu un krāsas izdalīšanos.. Ir jēga veikalos meklēt, vai tur viss izmēros lielāks būs par nejēdzīgām cenām? :confused:

Katrā ziņā tuvākajā laikā plānoju šim pasākumam pieķerties un vismaz kaut ko pārkārtot :suspious:
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Cet Jūn 07, 2018 4:54 pm

Veikalā sakne kas nekrāsos ūdeni 200 litriem maksās ap 20-25 eur. un pat vairāk. Tas ir Japānas jasmīns. Ja nav laba grunts, tad arī mēslojums daudz ko nedos. Es vairāk domāju par frakcijas lielumu. Vai nu skalosies ārā un saaugs aļģes, vai arī noblīvēsies tā, ka saknēm nebūs normāli baroties. Bet Tavā gadījumā vēl var iztikt. Zem lielsakņainajiem paliec JBL māla lodes, sīklapainiem vairāk der šķidrais mēslojums, teiksim ferropols.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis