Selens 450 L

Lietotāju blogi.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 814
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 53

Re: Selens 450 L

Atbildēt Ined » Cet Okt 26, 2017 10:49 pm

Brīvi peldēja kur tik pašiem patikās,iekšā un ārā, kastīte bija vaļēja, augu apkārt ļoti daudz, jutās noslēpušies un drošībā. Bet es varēju redzēt un kontrolēt kā ēd.
Selens
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 141
Pievienojies: Sv Nov 08, 2015 5:39 pm
Atrašanās vieta: Ropažu nov.
Vecums: 32

Atbildēt Selens » Piekt Okt 27, 2017 6:45 pm

Pamatīgi nolažoju. No rīta ķimerējoties gar co2 izslēdzu ārējo filtru un aizmirsu ieslēgt atpakaļ. Filtrs nedarbojās aptuveni 12 stundas. Zivis izskatās ok. Jautājums kas ir filtra baktērījām. Nomirušas? Tagad nesaindēs man visas zivis? Kāds es muļķis ...
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3061
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Piekt Okt 27, 2017 9:59 pm

Baktērijas ir beigtas. Atkarībā no tā, cik bija to daudz ( cik pilnas švammes pieaugušas un cik lodes) būs arī rezultāts. Ja filtrs jauns vai nesen tīrīts, tad faktiski var nebūt nekādu seku. Ja tas pēc tīrīšanas darbojies pāris mēnešus, tad vārgākās zivis var iet bojā, izturīgākās pēc mēnešiem. Ja filtrs darbojies kādu gadu un baktēriju daudz, tad sekas var būt letālas nākošajā rītā vai pēc pāris nedēļām. Labāk to tagad pārmazgā un nomaini 1/2 ūdeni. Tad būsi puslīdz drošs ka būs labi. Bet nu parasti laiks to parāda...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Sest Okt 28, 2017 10:10 am

Filtrs izmazgāts 1/2 nomainīts. Filtru mazgāju zem krāna ūdens, saprotu ka ar akvārija ūdeni to nebija vērts mazgāt. Kādas ir tālākās instrukcijas. Varbūt tagad nedaudz biežāk jāpamaina ūdens?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3061
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sest Okt 28, 2017 9:46 pm

Ja zivis izskatās labi, tad maini kā ierasts. ja nomainīsi ātrāk - sliktāk nebūs.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Otr Nov 28, 2017 9:36 am

Laba diena! Ieliku bildes salīdzinājumam, pirms CO2 un pēc CO2 pieslēgšanas. Starpība ir viens mēnesis un 2 dienas. Daži augi ir saņēmušies pamatīgi, daži degradējušies. Dainaz pistijas bija tā savairojušās ka apakšējiem augiem gaisma praktiski nepienāca, nācās veselu spaini ar pistijām izmest :)
Attēls
Attēls
coccos
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 50
Pievienojies: Cet Sep 03, 2015 11:43 am
Atrašanās vieta: Dobele
Vecums: 42

Atbildēt coccos » Otr Nov 28, 2017 11:18 am

Smuki!Ir,ir izmaiņas!Kas ir tas kreisajā tālākajā stūrī?Valisnērija kaut kāda? :)
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Otr Nov 28, 2017 11:30 am

coccos rakstīja:
Otr Nov 28, 2017 11:18 am
Smuki!Ir,ir izmaiņas!Kas ir tas kreisajā tālākajā stūrī?Valisnērija kaut kāda? :)
Gigantiskā valisnērija :)
DainaZZZ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 40
Pievienojies: Tr Mai 24, 2017 8:24 pm
Vecums: 57

Atbildēt DainaZZZ » Otr Nov 28, 2017 11:58 am

:applause: pa smuko :D

Nu par pistijām nesaki, ka nebrīdināju :jok: - nezāle pamatīga, bet smuka un kustoņiem (un man arī) patīk vienalga :butt:
Es ar katru nedēļu izķeksēju vārgākos eksemplārus un pārsvarā metu laukā. Bet burkānus dobē tak arī retina ... :D

Piedevām palīdz noēnot augus, kuriem nepatīk pārāk daudz gaismas - anubia nana lielākajā akvā pateicoties pistijām beidzot sāk atbrīvoties no zaļās aļģes.
coccos
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 50
Pievienojies: Cet Sep 03, 2015 11:43 am
Atrašanās vieta: Dobele
Vecums: 42

Atbildēt coccos » Otr Nov 28, 2017 12:46 pm

Skaistas platas lapas,bet aug laikam dikti gara?
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Otr Nov 28, 2017 2:12 pm

DainaZZZ rakstīja:
Otr Nov 28, 2017 11:58 am
:applause: pa smuko :D

Nu par pistijām nesaki, ka nebrīdināju :jok: - nezāle pamatīga, bet smuka un kustoņiem (un man arī) patīk vienalga :butt:
Es ar katru nedēļu izķeksēju vārgākos eksemplārus un pārsvarā metu laukā. Bet burkānus dobē tak arī retina ... :D

Piedevām palīdz noēnot augus, kuriem nepatīk pārāk daudz gaismas - anubia nana lielākajā akvā pateicoties pistijām beidzot sāk atbrīvoties no zaļās aļģes.
Jā pistija ir baigā nezāle, bet patiešām smuka, man ļoti patīk. Starpcitu esmu praktiski atbrīvojies no melnās bārdas kas bija apsēdusi kriptokarīnas, tagad tikai palikusi uz anubias lapām, bet izskatās ka pamazām atkāpjas :applause:
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Otr Nov 28, 2017 2:13 pm

coccos rakstīja:
Otr Nov 28, 2017 12:46 pm
Skaistas platas lapas,bet aug laikam dikti gara?
Jā smuks augs, bet arī aug kā nezāle, dzen bērnus uz visām pusēm. Garākā lapa ko norāvu bija aptuveni pusotu metru, baigi gara aug :)
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Otr Dec 05, 2017 9:53 am

Man jautājums par spolēm. Vai tās nodara kādu ļaunumu augiem? Man tās ir savairojušās gaismas ātrumā. Akvārijā ir arī neritīnas. Ir doma par helēnām, lai tās apkaro spoles. Vai helēnas neritinām spēj kaitēt? :kapitulate:
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 377
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 34

Atbildēt spiets » Cet Dec 07, 2017 1:10 pm

Daudziem ir pieredze, ka spoles grauž augus. Var piekrist, ka var apskādēt mīkstos augus un jaunās lapiņas. Pat it kā cietlapainam anubiasam jaunos dzinumus var iegrauzt. Tas ko es pavisam noteikti esmu secinājis - tie kuri sūdzās par šausmīgajiem spoļu postījumiem, ka izgrauž augus - tiem pārsvarā augi ir uz pussnoprāgšanas robežas. Kad augi ļoti slikti aug, viņiem veidojas mīkstākas lapas, pazūd dabas ieliktie aizsargmehānismi, un tad gliemeži dara to kas jādara - nokopj to kam nav lemts izdzīvot. Pie kam, reizēm it kā normāla izskata veselas lapas jau drīz beigs šīs zemes eksistenci un mēs to vēl neredzam, bet gliemeži to jau jūt un sāk viņas ēst.
Akvāriju konkursos par gliemežiem ņem nost punktus. Citiem nepatīk ka viņi karājas lielā skaitā uz akvārija sienām - nezinu, kas tur tik nesmuks. Man gliemeži, adekvātā skaitā, liekas, kā normāla akvārija sastāvdaļa. Problēma ar viņiem ir tā, ka var savairoties lielos daudzumos. Vai ir jēgas viņus vairot 450 litrīgā akvā - es laikam to nedarītu. Jo, ja savairosies tiešām nekontrolējamos daudzumos, tād būs tikai galvas sāpes kā tikt no viņiem vaļā. Ir zivis, kas gliemežus labprāt apēd.ienu brīdi man makropodi viņus ēda, bet kad uzliku automātisko barotavu 2xdienā, viņu interese par gliemežiem krasi samazinājās.
Pēc D.Walstad sistēmas veidotos akvārijus pret gliemežiem necīnās. Tiek uzskatīts, ka izlaižot caur zarnu traktu atkritumus un izkakājot - tālāk baktērijām ir vieglāk tos pārstrādāt. Bet tas svarīgāk Walstad sistēmas akvārijos, un nav tik nozīmīgi, ja bieži maina ūdeni un pa reizei sifonē.
Par helēnām zinu to, ko raksta forumos. Un raksta, ka pietiekami liela helēna uzbrūkot pat 2cm lielām ampulārijām, un esot redzēts kā noēd 3cm ampulāriju. Lielākus gan neaiztiekot.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Sest Dec 09, 2017 10:23 am

Paldies par izsmeļošu atbildi. Pagaidām man spoles nav savairojušās tik traki daudz, bet ja neko nedarīšu lietas labā tad situācija var kļūt nekontrolējama.
Helēnas labprāt iegādātos. Ja kādam vai kādai ir, labprāt paņemtu aprūpē :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi