Par garneļu dzīvi un uzvedību

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 54

Re: Par garneļu dzīvi un uzvedību

Atbildēt shogun » Piekt Feb 12, 2010 10:27 pm

Pats es bentosa organismus neaudzēju,bet man vienai paziņai garneles ar zivīm dzīvo un vairojas bez manāmām problēmām,pie tam nekādu džungļu tur nav.
kristine
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Otr Jūn 21, 2011 11:22 pm

Atbildēt kristine » Sv Jūl 17, 2011 3:34 pm

lovelycat rakstīja: man darbā un mājās garneļes veidojas atšķirīgas. nezinu, vai turēšanas un barošanas apstākļi atšķuras vai arī uz darbu tikušas viena ģenētiskā koda radības, bet mājas palikušas citas. "nemu savējās no Zandas un viņa jau atzinās, ka salaidusi kopā divas ''sķirnes, kas sakrustojušās :susel:
darba man ir sārti brīnīgas garneles ae izteiktu krēma krāsas svītru visdā ķermeņa garumā uz muguras. mājās košākās garneles ir vienkārši sārtas. pie tam, gaišākas nekā darba akvārijā esošās.
izskatās, ka vienkarši katrā akvārijā viņas izskatās savadāk. Man arī "zandas garneles" - vienā akvā tās ir pelēkas, skraidelējošas un lēkājošas, otrā - resnas, sarkanas un lēni stampājošas.

bet man - kā pilnīgam iesacējam garneļu jomā - ir jautājums: vai mazo sķirņu garneles var laist kopā ar lielošķirņu garnelēm? vai lielās mazās neizslaktē?
Lietotāja avatars
elmaza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 20
Pievienojies: Piekt Jan 21, 2011 12:35 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 26

Atbildēt elmaza » Cet Sep 22, 2011 3:50 pm

sveiki , vai kadam nav nojausma kur iegadaties stripainas garneles loti ir iepatikusas man pasai jau pieredze ir ar garnelem cherry tas nu ir loti daudz un kosas bet gribas kko pamainit tas nu ir biskit apnikusas , piekristu ari mainities :)
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 810
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 31

Atbildēt Maarcis » Pirm Jūl 21, 2014 10:15 pm

Sveiciens!

Savam akvārija startam apdomāju dažādus variantus šobrīd par iemītnieku izmitināšanu tajā. Pirmo reizi esmu pievērsis skatu arī garnelēm. Cik es esmu palasījis, tad saprotu, ka šie bezmugurkaulnieki lieliski apstrādā aļģes (izņemot melno bārdu un laikam zilaļģi).

Akvārijā es plānoju ielaist kādu bara zivju variantu, kas šiverēs pa akvārija vidu un grunti.

Pieļauju, ka garneles kāda no zivīm noteikti trenkās. Iemesls kāpēc es domāju par garnelēm ir kā akvāriju sanitārēm noēdot aļģes gan arī kā interesants ievedums papildus zivīm. Vai ir vērts laist garneles vai labāk izvēlēties, piemēram,  otonciklus iespējamai aļģu apkarošanai?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3272
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Otr Jūl 22, 2014 12:39 pm

Otiņi akvāriju uzturēs daudz labak ka garneles, bet tie vajadzīgi pietiekoši daudz. Teiksim uz 200 litriem vismaz kadus 10- 20. Citādi jēga tik pat ka no 100 garnelem . Dabiski, katrs gadījums ir jāizskata atsevišķi, bet kopumā tā...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 504
Pievienojies: Sv Jūl 13, 2014 7:34 pm
Atrašanās vieta: Ādaži
Vecums: 32

Atbildēt Ušī » Otr Sep 09, 2014 2:20 pm

Sveiki!
Man tāds stulbs jautājums- kas ir otoncikli? :kautris:
Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Otr Sep 09, 2014 2:45 pm

Maza 5-6cm liela zivtiņa, kas ēd aļģes principā. Ja aļģu akvārijā nav, tad jādod tiem tabletes, kas satur aļģes.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3272
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Otr Sep 09, 2014 3:08 pm

Jautājums vispār bija kas ir otoncikli... Nu tādu nav vispār. Iespējams bija domāts Otocinclus  :). Pārsvarā izaug līdz 3-4 cm. Barojas ne tikai ar aļģēm, bet arī ar bakterioloģiskiem aplikumiem - apaugumiem. Un nekāda sakara ar garnelēm vai bezmugurkaulniekiem.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Otr Sep 09, 2014 5:05 pm

Vispār jā, šeit bija runa par krevetēm, bet otoncikli vienā no ziņām bija kā salīdzinājums. Te ir speciāli pat tēma šīm zivtiņām. :)
saldudens-zivis/otocinclus/msg30026/#new
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ušī » Otr Sep 09, 2014 6:18 pm

Paldies par skaidrojumu.
Nepareizi nosaukumu uzrakstiju, jo tikai tādu redzeju šajā tēma. Attiecīgi rodas loģisks skaidrojums, kapēc nevarēju google neko atrast :-)
Ak, es neko nezinošā! :kautris: :embarrass:
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Otr Sep 09, 2014 11:01 pm

Es pats arī tos nosaukumus reizēm nepareizi nosaucu, pie tam latviskojot varētu pat ko jaunu sadzejot. ;)
Mani google izglābj piedāvājot variantus nosaukumiem, ja nekadu rezultātu neatrod.
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ušī » Tr Sep 10, 2014 8:09 am

Nu jā. Man arī parasti piedāvā varintus, bet izskatās ka planšetē nav izvēles variantu. Bet tas tā.
Lasīju, ka Danio varot garneles norīt. Nu nezinu gan... manas garneles šiverējas kā lieli priekšnieki pa akvāriju. Danio aizpeld garām, citreiz pat uzšauj ar asti. A, corydoriņi vispār no viņām baidās. Šorīt ieslēdzu gaismu un visi sāka šiverēties, garneles laikam sajutās badā, jo bija saskrējušas priekšplānā, ja ceļā trāpijās kāds corydoriņš, pārrāpās tam pāri, kā niekam.

Vienīgais, kurš mēģināja pagaršot garneli ir gailītis. Bet  pasākums bij īss, iebāza mutē garneli un uzreiz izspļāva, laikam bija bail ka aizrīsies ar tādu zvēru.:-)
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Sep 10, 2014 8:30 am

o!
Kad Tev parādījās garneles akvārijā? :)
Izveidu jaunu tēmu "Mans akvārijs" sadaļā, lai var citi ievērtēt kā Tavs akvārijs izskatās. ;)
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ušī » Tr Sep 10, 2014 8:41 am

Garneles nopirku pagājušo nedēļ- 6 gb.
Es jau briestu uz tādu variantu. Vakār cītīgi meklēju un pierakstīju visu augu nosaukumus- pareizos, bet vienam augam nevaru atrast nosaukumu.  :-(
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Sep 10, 2014 10:14 am

Par nezināmiem augiem te vari forumā bildi ielikt un tad jau mēs apskatīsimies, kas tas varētu būt. Veido tik augšā jaunu tēmu.

Ja veiksi restartu akvārijam, varēsi  arī tos etapus ievietot, kā es liku pamazām. :) Interesanti ir jau apskatīties to visu, kādi ir citiem iekārtoti akvāriji.
bet kas Tev tās ir par garnelēm? Sarkanās ķiršu garneles, tīģergarneles vai kas cits?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis