Par garneļu dzīvi un uzvedību

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 794
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Re: Par garneļu dzīvi un uzvedību

Atbildēt Maarcis » Cet Dec 04, 2014 9:38 am

Izlasīju šo rakstu, man uzreiz pieķērās fakts, ka tām ir līdzīgs attīstības veids kā Japonica (Amano) garnelēm.
Pēc ikru ižšķilšanās kāpuri attīstās sālsūdenī. Manā akvārijā laikam nebūs tāda ūdens straume, lai tās varētu sēdēt uz lapām un ar vēdekļiem darboties.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Piekt Dec 05, 2014 3:22 pm

Man vispār par Caridina Japonica garnelēm nav saprotams viens pirmais fakts, kas ir uzradies.
Beidzot man ir izšķīlusies daļa no ikriem, bet tajā pat laikā pieaugušajai mātītei joprojām ikri vēl ir daudz. Literatūrā lasīju, ka 24 stundu laikā tai izšķiļās visi mazuļi, bet man tā nav.
Literatūrā es lasīju, ka kādas 4-5 dienas tie mazie var izdzīvot saldūdenī, bet man tagad jau otro nedēļu pēc kārtas pamāzām parādās vairāk tie sīkie.
Gaidīt, lai visi izšķiļās garnelei, vai labāk pārtraukt un atlikt lielajā akvārijā atpakaļ garneli?
Neesmu izlēmis, kā labāk darīt.
valdis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 94
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 9:23 am
Atrašanās vieta: Iļģuciems
Vecums: 35

Atbildēt valdis » Piekt Dec 05, 2014 6:25 pm

vai tad tā izšķilšanās notiek uzreiz, kā garnele tos izlaiž brīvībā?

man liekas lasiju, ka tie kāpuri, kas ir izšķīlušies virzās uz gaismu - nu tad tur tos vajag iemānīt vienā stūrī ar lampiņu un tad iesūkt ar pipeti un pārvietot citā traukā, kurā tad vai nu pakāpeniski, vai uzreiz pacelt sāls koncentrāciju.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Otr Dec 09, 2014 11:56 am

Jā, garnelei, kas tur zem vēdekļveida lāpstiņām tos ikrus pamazām attīstās kāpuru pirmā stadija. var redzēt, ka tiem ikriem parādās tāds kā melns punktiņš un pēc laika izraujas vai izlec ārā jau mazais mazulis.
Par gaismu ir taisnība, man viņi diezgan daudz arī plivinās pa ūdeni ūdens aeratora ietekmē.

Ja es garneli ielikšu mazā burkā ar ūdeni, vai no tā viņai nebūs stress un ikrus vairs nemaz neattīstīs?  Es vēl īsti neesmu atradis atbildi uz šo jautājumu, kāpēc tai garnelei tie ikri ar tik lielu nobīdi attīstās. Cik manīju vakarnakt, tad tur jau parādās jau ap 20 mazie kāpuri, kas spriņģo pa ūdeni atmuguriski. Tas skaits tā, uzreiz ņemts.

https://www.youtube.com/watch?v=5zf0gbKFfeU
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Piekt Jan 09, 2015 3:51 pm

Es pat priecātos, ja Raivo blogā būtu par noderīgajām amano garnelēm uzraksīts rakstiņš. Ko labu tās dara un citām īpatnībām. Kā nekā, ir viena no populārākajām garnelēm, kas palīdz likvidēt aļģes akvārijā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi