Par garneļu dzīvi un uzvedību

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Poga
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 32
Pievienojies: Pirm Jūn 02, 2008 3:06 pm

Par garneļu dzīvi un uzvedību

Atbildēt Poga » Otr Sep 23, 2008 12:08 pm

Nu tā, kamēr fanoju par saldūdens zivju akvāriju, tikmēr garneļu akvārijs arī klāt :D
Nu baigi foršie radījumi, tikai esmu neizpratnē par vairākām lietām:
1) vai varētu būt tā, filtratori Atyopsis ir izturības ziņā daudz švakāki par parastām garnelēm, piemēram, Amano, vai caridina (vai neocaridina?) Bee, Tiger? Kamēr parastie garneļu mazuļi (nopirkti 1-1.5cm garumā) un Amano dzīvo bez bēdu , Atyopši viens pēc otra atstiepušies... Pirku visus vienā veikalā, apmēram 3-4 cm garus, tak jau nevarētu būt veci. V
2) viena Amano pa nakti no akvārija vienkārši izkūpēja! Vai tiešām viņas mēdz arī pašas kāpt ārā un iet pastaigāties ārpus ūdens? Ja tiešām tā, tad visticamāk, ka kaķim vēderā.... Jo akvārijā viņas nav, es tīrot rūpīgi visu izskatīju. Zinu, ka dzeltenie gliemeži to vien gaida, ka vāks būs vaļā, lai dotos pasaulē, bet šitam mazajam akvārijam vāka nemaz nav.
3) kā izskatās, kad garnele maina ādu? Šorīt uz grunts atradu gan to astes daļu, gan arī priekšdaļu – ar kājām, un ūsām, bet viss tukšs. Tā ir jābūt, vai man viņa tomēr ir nomirījusi, un citas garneles vai gliemeži izēduši? Mani satrauc, ka tās ūsas arī ir klāt? Cik bieži viņas maina ādu?
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 514
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Re: Par garneļu dzīvi un uzvedību

Atbildēt zaraza » Otr Sep 23, 2008 2:50 pm

1) Nezinu... mans atiopsis dzīvo un ir gauži apmierināts jau pusgadu. It kā nav arī dzirdēts, ka viņi vārgi būtu, bet varbūt kāds gudrāks pastāsīs plašāk.
2) un 3) Ādas mainīšanas laikā viņas sasodīti labi slēpjas. Līdz ar to es domāju, ka pagaidām uztraukumam nav pamata - es regulāri nevaru atrast akvārijā 5 cm garu necaurspīdīgu Atya gabonensis gaišā krāsā, bet pēc dienas-divām tas mistiskā kārtā atkal ir pavisam redzams un bezbailīgi vicinās. Kad viņas maina čaulu, tad ādiņa tiešām ir pilnīga krevetes kopija (ar visām ūsām, kājām un pārējo, izņemot ačeles) - sevišķi interesanti tas ir filtrētājiem, kad nomests tiek viss, ieskaitot vēdeklīišus, turklāt izvelkot slapjo "uzvalciņu", tas smuki tur iekšā ūdeni un izskatās gauži pēc dzīva. No čaulas viņas  maucas ārā pa muguru - tūlīt aiz lielās muguras bruņas jābūt pārrāvumam, taču uz vēderiņa čaula var palikt savienota, kā rezultātā arī mēdz atrasties tādas skaistas ādiņas, kā  es iepriekš minēju. Ādu no sākuma pie manis mainīja apmēram  divreiz trijās nedēļās, taču tagad vairs neko neatrodu - vai nu ir pārstājušas strauju augšanu, vai arī atradušas labu slēptuvi un tās ādiņas tur paliek, kamēr gliemeži sagrauž vai pašas sadalās.
Viss sākās ar gliemezi burkā...
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Otr Sep 23, 2008 3:19 pm

turklāt izvelkot slapjo "uzvalciņu", tas smuki tur iekšā ūdeni un izskatās gauži pēc dzīva.  :yes: Izvilku no ūdens, un pirmajā mirklī pat nobijos, ka esmu tomēr pārskatījusies un beigta.

Par to pazudušo - diez vai nieka 15 Litros var šitā noslēpties, ka vairākas dienas ne miņas, visus augus pa lapiņai izpētīju. Bet nu cerēšu...

Vispār ienāca prātā, ka laikam nepareizi daru - mainot ūdeni, neko nenostādinu, leju uzreiz no krāna. Kā pareizāk? Šobrīd laikam būs biežāk jātīra un ūdens jāmaina, jo uzklupušas aļģes - vienas dienas laikā saauga kautkāda balti pūkaini mati uz visa, sieksta vispār kā lācis :D. Visticamāk ka gaismas bija par daudz, jau saregulēju uz mazāku. Vai garnelēm tik bieža ūdens maiņa nekaitēs? Un tik mazā akvārijā - laikam jau labāk 2x nedēļā pamainīt ūdeni, nevis 1x, ne?
Lietotāja avatars
erika_belo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 438
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:07 am
Atrašanās vieta: Rīga, Jāņupe (Olaines pag.)
Vecums: 33

Atbildēt erika_belo » Otr Sep 23, 2008 4:33 pm

Par garneļu miršanas "problēmu" palasi šeit! Varbūt, radīsies kādas idejas, ko dari nepareizi.
Par atiopšu vārīgumu varu tev piekrist, jo cik atiopši man ir bijuši (kādi 4 gab.) tik arī miruši man nesaprotamu iemeslu dēļ. Amano tai ziņā ir daudz izturīgākas.
Garnelēm ļoti patīk ceļot. Man tieši tā viens atiopsis gāja bojā. Biju savādāk pēc akvārija tīrīšanas sagriezusi filtra izplūdes cauruli un atiopsim tas nepatika. Nu šis izdomāja, ka nekāda labā dzīvošana vairs nesanāks un gāja meklēt laimi citur. Atradu uz grīdas beigtu... :cry2: Piebildīšu tikai, ka akvārijam vāks bija. Garnele izlīda pa mazu caurumiņu, kas domāts vadiem!! :old:
200 L, 14 L
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Otr Sep 23, 2008 5:25 pm

Paldies, Erika, par saitīti, ļoti noderīga!
Tur kāreiz minēts, ka ūdeni nedrīkst liet pa taisno, bet vienmēr jānostādina. Un nedrīkstot ņemt ūdeni no karstā krāna, jo tur iespējama liela smago metālu koncentrācija, kas ir garnelēm nāvējoši. Savukārt, ja es varu izmantot tikai auksto ūdeni, tad vienalga jāstādina - lai iesilst istabas temperatūrā, un ūdeni mainīt drīkst tikai pa mazai drusciņai, citādi būs temperatūras šoks... Jā, vesela zinātne.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Otr Sep 23, 2008 6:58 pm

Kad es tikko biju dabūjis krevetes no Zandas (Liapāja) nakošajā dienā tās nevarēju atrast. Uzmanīgi izpētīju visu akvāriju, siekstas pacēlu, akmeņus apgrozīju, pat filtru izjaucu un izpētīju. Akvārijs bija 200l, krevetes.. nezinu, var būt kāds simts. Pēc pāris dienām vinas atradās :)
Es ūdeni nekad nenostādināju, lēju silto ūdeni pa taisno no boilera - nebija nekādas problēmas ar krevetēm...
..|r|ubb..
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Tr Sep 24, 2008 10:18 am

Jā, ar garneli tiešām viss ir kārtībā - vakar sēdēja uz koka un smieklīgi saliekusies kā baranka, ar pakaļkājām kasīja sev muguru  :D

Nu jā, nezinu, vai man pietiks pacietības ar tiem ūdeņiem ņemties katru reizi. Gan jau ka nav tik traks tas Rīgas ūdens, jo esošās garneles parastās ūdensmaiņas pārcieš bez bēdu. Laikam norūdījušās :)
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Tr Sep 24, 2008 4:31 pm

Dzintars Irbe rakstīja: Kad es tikko biju dabūjis krevetes no Zandas (Liapāja) nakošajā dienā tās nevarēju atrast. Uzmanīgi izpētīju visu akvāriju, siekstas pacēlu, akmeņus apgrozīju, pat filtru izjaucu un izpētīju. Akvārijs bija 200l, krevetes.. nezinu, var būt kāds simts. Pēc pāris dienām vinas atradās :)
Es ūdeni nekad nenostādināju, lēju silto ūdeni pa taisno no boilera - nebija nekādas problēmas ar krevetēm...
Man krevešu nav ,pagaidām  :D ,bet jautajums -pārdomas par silto ūdeni no  boilera.
  Es arī lietoju boileri ,viss ūdens iet caur mehanisko filtru ,bet karstais iet caur kristalisko filtru .Biju par šo tēmu runājis ar Haxi ,izrādās kristāli ir dažādi un vieni no viņiem var kaitēt akvārijam.
  Neesmu Haxim par šo temu atgādinājis ,bet atbildi arī neesmu saņēmis !Ko jūs varētu teikt šajā sakarā .Neiebildīsu ,ja šis jautājums tiks pārcelts uz atbilstošu tematu .
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Piekt Okt 03, 2008 3:05 pm

Paturpinot tēmu, izrādās, ka garneles ir uz mukšanu ļoti naskas! Pa šo laiku jau abas amano pašas savām kājām ir aizgājušas labāka akvārija meklējumos, un visticamāk ka kaķis par tām ir parūpējies... Pēdējais no atiopšiem tika atrasts beigts, ļoti tālu no akvārija. Izskatās, ka viņām funktieris tāds - kā kautkas nav pa prātam, tā kājas pār pleciem :)
Vienīgā lieta, kas viņām varēja nepatikt, bija pārlieku spilgta gaisma un tā rezultātā kārtīgs aļģu uzliesmojums. Nepadomīgi pieliku parastu galda lampiņu ar halogēnu spuldzīti, nepadomājot cik spuldzītei W. Kad viss vienas dienas laikā kļuva aļģu-spalvains, iedomājos pārbaudīt - izrādās, uz gandrīz 15 L akvāriju, spuldzīte 35w :surprise: Vo, iesācēja!
Lietotāja avatars
Korfa
LAK biedri
Atbildes: 561
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 9:19 pm
Vecums: 35

Atbildēt Korfa » Piekt Okt 03, 2008 3:35 pm

Gadījumā no tās halogēna lampiņas ūdens neuzkarsa? Tad arī garneles mēdz lekt no akvārija laukā...
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm
Vecums: 51

Atbildēt JuZo » Piekt Okt 03, 2008 3:55 pm

Cik garneles tika turētas 15 litros un kādas?
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Piekt Okt 03, 2008 5:38 pm

Gadījumā no tās halogēna lampiņas ūdens neuzkarsa?
Vispār tā īpaši uzmanību nepievērsu, jo istabā bija pavēss, un lai nenosalst, ieliku sildītāju, uz 25 grādiem noregulēts... Domāju, ka ja arī sasila, tad par kādu grādu, diviem...Jā, par pārkaršanu man neienāca prātā.

Cik garneles tika turētas 15 litros un kādas?
2 amano (apm.4 cm) + 5 neocaridina maziņas (ap 1-1.5cm). Nu, un vēl 4 pecīliju mazulīši, kamēr paaugsies. Ir dzīvie augi, mazs filtriņš, burbuļu nav. Pirms amano un mazajiem bija 3 atiopši , bet tie viens pēc otra nomirīja.
Lietotāja avatars
Korfa
LAK biedri
Atbildes: 561
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 9:19 pm
Vecums: 35

Atbildēt Korfa » Sest Okt 04, 2008 9:46 pm

nuu halogēnlampiņas mēdz uzskarsēt un pat ļoti...
Poga
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Poga » Otr Okt 14, 2008 5:33 pm

Nu tā, sakārtoju apgaismojuma un temperatūras nekārtības, arī vāciņu sameistaroju. Un jauns kreņķis klāt - nopirku vēl dažas smukās amano garnelītes, un ak vai!:surprise: pamanīju, ka vienai, nabagam, tikai 4 lielās kājiņas, nevis sešas!  Viņas ataugs, vai tā arī paliks kroplītis?
Lietotāja avatars
erika_belo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 438
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:07 am
Atrašanās vieta: Rīga, Jāņupe (Olaines pag.)
Vecums: 33

Atbildēt erika_belo » Otr Okt 14, 2008 5:57 pm

Poga rakstīja: Nu tā, sakārtoju apgaismojuma un temperatūras nekārtības, arī vāciņu sameistaroju. Un jauns kreņķis klāt - nopirku vēl dažas smukās amano garnelītes, un ak vai!:surprise: pamanīju, ka vienai, nabagam, tikai 4 lielās kājiņas, nevis sešas!  Viņas ataugs, vai tā arī paliks kroplītis?
Ataugs pilnīgi noteikti! Visiem vēzveidīgajiem ir spēja "ataudzēt" pazaudētos locekļus. Jau tagad šī pazaudētā kājiņa aug zem esošā virsējā skeleta un iespējams jau pēc nākošās kažociņa mainīšanas atkal varēs darboties.
200 L, 14 L

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi