Kongo varde un citas zivis

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Burbulitis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Tr Nov 23, 2016 12:49 pm

Kongo varde un citas zivis

Atbildēt Burbulitis » Tr Nov 23, 2016 1:01 pm

Mana kongo varde dzīvo kopā ar diviem samiem un vienu galīti. Vakar atklājās, ka vienam samam ir izrauts gabals un viņš protams nomira, vai tas var būt, ka to izdarīja varde, jo vakar viņa sāka plūkāt manu gailīti. Un šodien viņa dzīvojas pa ūdens augšpusi, vai tas nozīmē, ka viņai nav skābekļa? Man skābekļa padeve darbojas?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Kongo varde un citas zivis

Atbildēt Ined » Cet Nov 24, 2016 8:53 am

Vardes parasti tur atsevišķos akvārijos, jo tās apēd visus mazuļus, kas ielien mutē. Nebūs akvārijā tad ne krevešu, ne mazo zivjubērnu, ne arī pašu mazo vardulēnu. Vispār neviena un nekad. Tās metas virsū visam kustīgajam, jo uzskata par savu barību. Izraus robus gailīšu vai gūpiju astēm pie katras izdevības. Bet samiņiem parasti jau nu gan āda ir biezāka, bruņota ar labu aizsardzību, tiem tik viegli nemaz nevar brūces izkost. Vardēm zobu mutē nav, tās saķer, pamatīgi saspiež un notur ar stingrajām lūpām, noplēš un norij. Ar ko iekost, tām nav. Drīzāk jau paši aļģēdāji samiņi apsūkās vardei gļotādas, reizēm līdz pat nāvei tām visādas čūlas var sataisīt. Ir vēl zivis, kuras apkož vardēm kāju pirkstus, amputē līdz asiņainiem pretīgiem stumbeņiem. Gailītis ir uz to spējīgs. Iegūsi baru ar peldošiem invalīdiem, un tas ir vēl labākajā gadījumā. Nu nesader galīgi kopā tāda kompānija.
Turēšanās pie virspuses starp augiem vai karāšanās tēlojot pusbeigtas kaut kur augšā pie stikla, vardēm ir pilnīgi normāla parādība, viņas tā atpūšas un elpo.
Samiņam brūce varēja rasties no asas un nepiemērotas dekorācijas, no nepamanītas un neārstētas slimības, no ļoti sliktas ūdens kvalitātes, no turēšanas galīgi neiestartētā akvārijā ar toksiskiem nitrītiem, amoniju, no visādām indīgam sintētiskām dekorācijām, vispār no daudz kā. Mirst arī galvenokārt tieši no tā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron