Kā tikt vaļā no melānijām?

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Džaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Tr Dec 31, 2014 2:44 pm

Kā tikt vaļā no melānijām?

Atbildēt Džaura » Otr Mai 31, 2016 3:39 pm

Labdien! Priecāšos,ja padalīsieties ar jebkāda veida pieredzi, kā esat tikuši vaļā no melānijām. Galvenais priekšnoteikums ir-nekaitējot ampulārijām un to mazuļiem. Pati apsveru šobrīd trīs variantus- Helēnas,pundurtetraodons un gliemežu lamatas. Par pirmajiem diviem māc bažas,ka ampulārijas un to sīcīši aizies tikpat viegli un gardi kā melānijas. Bet nu savairojušās ir nudien jau par traku, jāatzīst, ka esmu par vēlu šim pieķērusies un sākusi ko domāt. Man nav nekas pretī, ja būs viņas man akvā, bet ne tādā apjomā kā tagad,kad pagrābjot saujā grunti, vienu trešdaļu sastāva veido melānijas. :D
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Kā tikt vaļā no melānijām?

Atbildēt Ined » Tr Jūn 01, 2016 9:06 am

Tikai ar lamatām vai ēsmu un pēc tam pašai izšķirojot kas būs izmetams un kas paliks. Ķēpa liela un efekts, neko neizmainot apstākļos, būs īslaicīgs.
Ja tur nav zivju, var vēl atslēgt visu filtrēšanu un aerāciju un pagaidīt kamēr melānijas sāk gruntī smakt un sakāpj uz stikliem paelpot. Tad ar rociņām visas no turienes var aizvākt. Bet, ja tur zivis, tā nedrīkst darīt.
Vai arī vienkārši liecies mierā, melānijas akvārijā no ūdens tīrības viedokļa ir daudz mazāki kaitēkļi nekā ampulārijas. Tās ēd gruntī iebirušās barības paliekas, kas citādāk vienkārši sapūtu, noēd arī visādas atmirstošās augu saknes, gādā, lai gruntī neveidojas anaerobās indīgas gāzes ražojošās zonas. No viņām labuma ir vairāk nekā sliktuma. Ja vien nenotiks kāda masveidīga saindēšanās, kad itin visi gliemeži reizē būtu beigti un pūtu. Normālos apstākļos daudz acīs nerēgojas, tāpēc manuprāt ir diezgan mazsvarīgi cik viņu tur patiesībā dzīvo. Tāpat nesavairosies vairāk, nekā būs pieejamā barība.
Un vēl ir iespējama pavisam radikālā metode - pārstartēt visu ar jaunu grunti bez melānijām. Es pati to gan nedarītu.
Lietotāja avatars
Persikumiilis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Nov 14, 2016 7:39 pm

Atbildēt Persikumiilis » Pirm Nov 14, 2016 7:45 pm

Lai veicas tikt vaļā no tiem mošķiem.
Mareks53
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 31
Pievienojies: Otr Mai 02, 2017 11:27 pm

Atbildēt Mareks53 » Pirm Mai 08, 2017 9:42 pm

Man arī akvārijā viņas ir tik daudz, ka pilnīgi nelabi paliek uz viņām skatoties. Galvenais ka visas kā viena lien pa stiklu augšā... Šodien pieslēdzu aerāciju tad redzēs kas būs! Man ir tikai divi barambusi tāpēc uzskatīju ka aeratoru man nevajag. :sick:
Ja ir kādi padomi lūdzu sakiet, būšu priecīgs par katru.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Otr Mai 09, 2017 8:44 am

Tev palīdzēs tikai helēnas vai arī zivis, kuras pārtikā lieto gliemežus. Teiksim bocijas, bet tās izaug lielas.
Mareks53
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mareks53 » Otr Mai 09, 2017 9:07 am

Nekas ka lielas, dažas jau var nopirkt. Viņām tās čaulas nekaitē veselībai?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Mai 09, 2017 9:09 am

Vai Tu olu ar čaumalām ēd :) ? Arī viņas izēd tikai to kas čaulā! Pārpalikumus pats lasīsi laukā lai necietina ūdeni.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Mareks53
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mareks53 » Otr Mai 09, 2017 9:23 am

nu ok! Vai tad čaumalas bojā ūdeni?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Mai 09, 2017 9:45 am

Viņas (čaulas) šķīst un līdz ar to cietina ūdeni. Jo cietāks ūdens, jo sliktāk aug augi, tie neuzņem barības vielas. Mēs taču visi cenšamies samazināt kaut kā tā jau cieto ūdeni?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Mareks53
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mareks53 » Otr Mai 09, 2017 10:57 am

Nu tas gan. Zivīm tas cietais ūdens ir ļoti kaitīgs?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Mai 10, 2017 12:44 am

Lai dzīvotu nē, bet lai vairotos gan. It sevišķi ja vēlēsies darboties ar Amazonietēm.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis