Ampulāriju krustošanās

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Džaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Tr Dec 31, 2014 2:44 pm

Ampulāriju krustošanās

Atbildēt Džaura » Pirm Mai 09, 2016 4:02 pm

Laba diena šai saulainā dienā! Lūdzu atsaukties kādu,kam ir vairāk pieredze ar ampulārijām. Man visu laiku bija akvā 3 zilas un 3 dzeltenas. Ikrus nost no stikliem neņēmu,lai vairojas,jo zināju,ka būs ņēmēji. Bet tagad nevaru saprast,ko gaidīt. Man tās zilās ar dzeltenajām arī savā starpā ņemas,un šķiet,ka no viena ikru ķerara,nu toč,izšķīlās daļa tīri dzelteni un daļa tīri zili gliemezēni,pie kam arvien atrodu akvā nu jau paaugušos dzeltenus ampulārēnus ar iezilganu spirāles viducīti :D kā tu īsti ir ar viņām? Daļa var būt vienā krāsā,daļa citā,un daļa vēl kaut ko pa vidam paņēmuši no abiem senčiem? Interesē arī tāpēc,ka šodien paņēmu vienu savvaļas brūni strīpaino un vienu bāli rozā,kam gan vēl jāpaaugas. Nezinu,ko gaidīt. jau laikus-padies!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Ampulāriju krustošanās

Atbildēt Ined » Pirm Mai 09, 2016 11:33 pm

Tur būs diezgan sarežģīti. Vari atcerēties skolā mācīto par Mendeļa likumiem, īpaši par dominantajām un recesīvajām pazīmēm. Parasti gan savvaļas un tumšākās krāsas dominē. Bet pēcnācējos daudz kas tomēr atkarīgs no gēnu komplektiem - ja heterozigoti vecāki, tad daļā no bērniem atkal var parādīties citas krāsas. Ne vienmēr tas būs klasiskajā proporcijā 3 pret 1, jo ir pazīmes, kuras vienmēr iedzimst kopā. Ir iespējamas visādas negaidītas mutācijas arī.
Cik tieši tīru līniju gliemeži Tev ir akvārijā, vari spriest pēc bērnu krāsām. Ja no diviem dzeltenajiem vienmēr ir tikai dzeltenie bērni, tad ticamāk abi vecāki ir homozigotie pēc čaulas krāsas un dzeltenā ir recesīvā krāsa. Ja krāsas šķēlās - tad vismaz viens no vecākiem ir heterozigots un tad bērnos ir gaidāmi krāsu sajaukumi. Tas iespējams gan tikai tad, ja precīzi zini, kuram gliemežu pārītim tās olas izšķīlās un tad, ja mātītei bija sekss tikai ar vienu tēviņu.
Vēl tiem dažādi iedzimst arī pēdu krāsa, svītras, pat čaulu biezumi, dzīves ilgumi un vēl daudz kas cits.
Vari paspēlēties, palikt ķeksīšus un paskatīties, kāds gliemezis varētu būt sagaidāms ar kādu konkrētu gēnu komplektiņu šeit:

http://applesnail.net/content/genetics/ ... _genes.htm

Tālāk tur pašās beigās vēl ir saite uz visai populāru citu lapu, kur ir apkopotas visādas ampulāriju krāsu variācijas un kas no tādām visādi savstarpēji krustojot visbiežāk sanāk.
applesnail.net foruma sadaļā var atrast arī cilvēku pieredzi ar visādu krāsu pavairošanām, kā arī vispār jebko, kas tik vien saistīts ar šiem gliemežiem.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 514
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Atbildēt zaraza » Otr Mai 10, 2016 4:02 pm

Uz zilu gliemezīti vēl var kaut kā pieteikties vai visi nu jau izdalīti? Vienu es labprāt paņemtu.
Džaura
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Džaura » Otr Mai 10, 2016 9:47 pm

Paldies,Ined,saite izskatās ļoti noderīga. Skaidrs ir tas,ka prognozēt neko nevarēšu ar to kiš-mišu,kas man pašlaik ir ar gliemežiem. :D bet nekas.
zaraza,jā,vari pieteikties uz kādu zilu gliemezīti. Viņi gan pavisam mazi vēl. Sākot no kāda izmēra Tev būtu interesanti ņemt?
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Tr Mai 11, 2016 2:54 pm

Man jebkuru izmēru, kuru var sākt pamanīt akvārijā :D Tiesa, paņemt varēšu ne ātrāk kā pēc 2 nedēļām - man būs atvaļinājums un es nebūšu Rīgā. Pēc tam sarunāsim, nepazūdi!
Guntina
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 60
Pievienojies: Cet Apr 21, 2016 11:07 pm
Atrašanās vieta: Babīte
Vecums: 39

Atbildēt Guntina » Tr Mai 11, 2016 10:24 pm

Sveiki! Vai es arī drīkstu pieteikties uz kādu gliemezīti? Man ir viena dzeltenā ampluārija.ja būs kompānija viņai,tad varbūt nedomās doties garākās pastaigās ārpus akvas :D
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Tr Mai 11, 2016 10:52 pm

Guntiņ, pastaigās gribēs tik un tā! Ja sanāks pāris, tad māte ies meklēt vietu, kur līmēt ikrus, bet tēvs dosies meklēt jaunas meičas. Ja būs divi viendzimuma, tāpat mēģinās kāpt laukā, lai meklētu pāri. Bezcerīgi - viņas lien ārā un tur neko nevar padarīt, kā tikai uzlikt vāku.
Guntina
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 60
Pievienojies: Cet Apr 21, 2016 11:07 pm
Atrašanās vieta: Babīte
Vecums: 39

Atbildēt Guntina » Cet Mai 12, 2016 12:02 am

Nu jā,sapratu,es tik tā smejos :D ,ceru,ka drīz būs vāks un nevajadzēs ganīt un pieskatīt, lai neaizmūk no mājām. Kaut kas jau ir virsū uzlikts,bet nu šķirbas var atrast,ja dikti grib. :)
Džaura
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Džaura » Cet Mai 12, 2016 2:11 pm

Pazust es nekur nepazudīšu,te ielūkojos ik pa laikam,vari man privāti uzrakstīt savu nr. un es Tev uzrakstīšu,kad mazās ampulārijas būs kaut cik paaugušās,vismaz,kad varēs saprast precīzāk,kas šīm par krāsu. :D Guntiņ,Tev arī sanāks,man viņas ir pa pilno,stājies tik rindā. :D

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis