kas tas ir?

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 418
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: kas tas ir?

Atbildēt spiets » Piekt Okt 11, 2013 6:57 pm

Tā ir spole. Parasts akvāriju gliemezis. Daudzi viņus spiež nost un lasa ārā. Daudzi uztver par briesmīgu akvārija sērgu un postu, jo graužot augos caurumus un ko tik vēl nē. Es ar šiem gliemežiem nekad neesmu cīnījies, ļauju lai viņi paši regulē savu populāciju akvārijā. Ja būs barības pārpalikumi, tad arī viņi var savairoties. No pieredzes - viņi grauž caurumus tikai tajos augos, kas jau ir uz eksistēšanas robežas un kuriem vairāk nav normālu aizsargmehānismu, kā arī tos kuriem jau kāda daļa ir atpuvusi. Bet fakts ka gliemezis izlaiž caur sevi pussapuvušu augu vai tā atliekas, kas jau mētājās uz grunts nav nekas peļams, jo tas paātrina vielu apriti akvārijā. Kad atkritumi iziet caur gliemeža zarnu traktam, baktērijām ir vēl vieglāk tos pārstrādāt. Tāpat daudzi šausminās un uzskata ka viņi bojā akvārija skatu, bet man viņi liekas tīri simpātiski un daļa no normāli funkcionējošas akvāriju ekosistēmas. Ja kāds taisa ''konkursu'' akvārijus, tad varbūt var parunāt vai gliemežiem tur ir, vai nav vietas, bet citādi smukas dzīvas radībiņas.
zfed
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Piekt Okt 11, 2013 6:44 pm

Atbildēt zfed » Piekt Okt 11, 2013 7:03 pm

Paldies par atbildi.
Bet daži no tiem sākumā izskatās, pēc formas, kā tie dzeltenie gliemeži. Kādā krāsā ir dzelteno gleimežu mazuļi? varbūt man ir abi :)
+no kurienes spoles ieradās akvārijā?
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Piekt Okt 11, 2013 7:55 pm

tos gliemežus atnesi ar veikalā iegādāto augu, bet dzelteniem gliemežiem mazuļi ir gaiši dzelteni un laika gaitā tie kļūst dzelteni.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 17
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 4:59 pm
Atrašanās vieta: bauska
Vecums: 31

Atbildēt laasiite » Pirm Jan 06, 2014 4:00 pm

sveiki!es akvārijā atradu glimezi..ĻOTI,ĻOTI maziņu!vai kāds var pateikt kas tas tāds ir?cik kaitīgs augiem? atstāt vai mest ārā?

atvainojos par slikto kvalitāti-fotoaparāts tāds+ļoti mazs gliemezītis..
Pievienotie faili
P1040111.JPG
P1040109.JPG
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Pirm Jan 06, 2014 8:19 pm

fīza, vari mest arā, vari atstāt, ja būs bārības padaudz tie var ātri savairoties.
Man tie daži ik pa laikam parādās, tad pazūd, tad atkal parādās, nevaru teikt, ka tie ir ka sērga, nav tā, ka dažviet aprakstīts, iespējams, ka zivis mazuļus noēd jo tiem čaula ir trausla, atšķirībā no melānijam, kuras retai zivij ir pa zobiem.
Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt laasiite » Pirm Jan 06, 2014 10:16 pm

augus tā neaiztiek? :suspious:
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Pirm Jan 06, 2014 10:46 pm

Citi saka, ka ēd, un ka tas ir obligāti jāiznīcina. Es pati neesmu manījusi lai no tiem būtu kāds kaitējums, man liekas, ka tie ēd jau atmirstošas augu daļas, neesmu es viņas pieķērusi pie augu bojāšanas. Neesmu pat redzējusi, ka tie mestos virsu nokritušai barībai, ka to dara melānijas. Uzskatu, ka zivis spēj kontrolēt to daudzumu un izdzīvo tikai daži gliemeži.
Dažiem šķiet, ka tādu glemežu klātbūtne boja akvārija izskatu, nu tas jau kā pašai patīk.
Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt laasiite » Otr Jan 07, 2014 9:48 am

paskatījos google un ļoti līdzīgs ir dīķa gliemezis... :suspious:
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Otr Jan 07, 2014 1:09 pm

Ar kāju virsū  :mad:. Pirmkārt tie ļoti vairojas, otrkārt tie izēd jauno augu dzinumu galotnītes maigākiem augiem. Teiksim sarkanās kabombas tiek mērķtiecīgi iznīcinātas..., rotalas walichii arī man apskādēja pamatīgi.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt laasiite » Otr Jan 07, 2014 1:49 pm

skaidrs-atbrīvošos! :nunu:
maritis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 8
Pievienojies: Sv Jan 18, 2015 7:49 pm
Vecums: 39

Atbildēt maritis » Sest Apr 02, 2016 8:20 pm

Labs vakars.Vai kāds nevar padalīties ar spolēm?Paldies
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 514
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Atbildēt zaraza » Pirm Apr 04, 2016 10:46 am

Ļoti dīvains lūgums, bet par ko gan ne! :D
Klauns
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Apr 05, 2016 10:38 pm

Atbildēt Klauns » Otr Apr 05, 2016 10:48 pm

Tā ir spole, vairojas ātri, bet izķert ar rokām var, vajag tikai pacietību. Nākamreiz bišķi rūpīgāk izpēti augus, ko liec iekšā, no zila gaisa jau viņi nerodas. Ja augi nav daudz, labāk nomainīt visus + nomainīt grunti (ja ir otrs akvārijs pieejams, kur pārlikt zivis uz laiku).
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Otr Apr 05, 2016 11:07 pm

Klauns rakstīja: Ja augi nav daudz, labāk nomainīt visus + nomainīt grunti (ja ir otrs akvārijs pieejams, kur pārlikt zivis uz laiku).
Izklausās tik pat racionāli, kā būtu mušas šaut ar lielgabalu ;)
Spoles nav nekas šausmīgs. Tikai dažos speciālos gadījumos tās nav vēlamas (augu akvārijos ar dažiem retiem un maigiem augiem), bet citādāk - tās ir laba dzīvā barība ļoti daudziem iemītniekiem. Dažas ir arī skaistas un ļoti košās krāsās. Tāpat kā citi gliemeži, nejēgā savairosies tikai tad, ja saimnieks nejēgā bārstīsies ar zivju barību. Normāli tās problēmas nerada. Ja tomēr grib iznīdēt pavisam, vieglāk un ar mazākiem postījumiem akvārijam, sanāks ar helēnām vai gliemežu dēlēm.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Sv Apr 10, 2016 8:31 am

Klauns rakstīja:Tā ir spole, vairojas ātri, bet izķert ar rokām var, vajag tikai pacietību. Nākamreiz bišķi rūpīgāk izpēti augus, ko liec iekšā, no zila gaisa jau viņi nerodas. Ja augi nav daudz, labāk nomainīt visus + nomainīt grunti (ja ir otrs akvārijs pieejams, kur pārlikt zivis uz laiku).
Neko nevajag ķert ar rokām, ielaid uz 2 nedēļam 4-6 klauna bocijas. (jā zivs nav lētatākā, protams uzmanīgi ar aklimatizāiju, bet ja abvos akvārijos viss ok - tad var pat aizņemties). Bocijām prieks un akva sterila no gliemežjiem ... jebkaadiem. Un kā man atbildēja - arī no garnelēm.

Man 2 akvas - viena ar bocijām, otra bez bet ar fīzām ... 1x 2 nedēļas taisot augu u.c. tīrīšanu - kādas 50-60 fīzas pārlieku uz bociju akvāriju. Nežēlīgi, bet daba ... un dažiem prieks uz svaiga barība. 2-3 dienu laikā fīzu vais nav. Dažas gan mēģina slēpties uz virsūdens akvārija elementiem.

--
Mareks

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis