kas tas ir?

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: kas tas ir?

Atbildēt Ined » Sv Apr 10, 2016 9:53 am

A ko darīt, ja akvārijā nevajag bocijas? Nepietiek vietas vai apstākļi ir pilnīgi tām nederīgi? Un es nezinu nevienu, kas "aizdotu" savas zivis un riskētu tās dabūt atpakaļ saslimušas?
Jan32
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Cet Jūn 11, 2009 6:18 pm
Atrašanās vieta: Talsi
Vecums: 41

Atbildēt Jan32 » Sv Apr 10, 2016 10:20 am

Es no spolēm tiku vaļā ielaižot akvārijā helēnas.Kopš ielaidu neviens cits gliemezis nav manīts.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Pirm Apr 11, 2016 3:36 am

Ined rakstīja:A ko darīt, ja akvārijā nevajag bocijas? Nepietiek vietas vai apstākļi ir pilnīgi tām nederīgi? Un es nezinu nevienu, kas "aizdotu" savas zivis un riskētu tās dabūt atpakaļ saslimušas?
ko ko ... domāt citus variantus. Kā redzams ir arī citas zivis kuras rij gliemežaus. Ja pavisam nevar ielaist zivis kuras ēd gliemežus, bet tie vairojas nepatīkamā un traucējošā daudzuma - tad ir viens smags jautājums - vai ar pašu akvāriju pašos pamatos viss ir OK?!

Starp saviem akvārijiem (ja nav specisfiska konkrēta biovide veidota) var diezgan droši mainīties. Es domāju ka arī starp tiem kas regulāri mainas augiem un zivīm (un tas ir tikai pozitīvi, ja ir uzticama persona) var paņemt pāris zivis.

Veidot pilnīgi izolētu sistēmu ir ceļš uz to ka pie viena "klik" viss izmirst ...
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Pirm Apr 11, 2016 9:04 am

Redzi, mana dziļākā pārliecība ir tāda, ka zivīm nav jācieš no to potenciālo saimnieku iegribām. Ja kāds vēlas kādu zivi, tad pirms to ņem, akvārijā ir jāizdomā un jānodrošina tās dzīvei iespējami vislabākais. Bieži ir tā, ka ar jau esošajām zivīm nebūs saderības, vai to kāds terorizēs vai pat apēdīs, vai viņa pati kļūs par huļigānu, vai arī vienkārši akvārija tilpums to neatļauj vai arī pārāk liels risks ar slimībām vai jaunajai zivij vajadzīgi pilnīgi savādāki apstākļi, vai arī... (es varētu vēl daudzus iemeslus te salikt). Ja to nevar, tādai zivij jāpaliek veikalā (vai drauga akvārijā) vai arī ir speciāli no jauna gribētām zivīm jāiekārto pašām savs jauns akvārijs. Zivs nav nekāda spēļmantiņa, kuru mētāt no viena akvārija citā un atkal atpakaļ, pie viena to sastresojot, izjaucot tās ierasto kompāniju vai izveidojušos pārīšus, zivs nav arī nekāda atkritumu savācēja, nevēlamu gliemežu iznīcinātāja un tādā garā. Ar liekiem gliemežiem ir jācīnās savādākā veidā - vienkārši ar normālu balansu akvārijā, ar normālu barošanu, tad nekādu problēmu nebūs. Balansu, protams, veido arī gliemežu dabiskie apēdāji, bet tādi, kas tur normāli jau dzīvo visu laiku, kā helēnas vai dēles. Akvārijā ir pilnīgi normāli, ja tur bez zivīm dzīvo arī citi iemītnieki, tai skaitā arī gliemeži. Es pat sāktu uztraukties, ja tā nebūtu. Konkrēti es ar gliemežiem vispār necīnos, man viņi netraucē un pat patīk, ja vēl kas bez zivīm iekšā rāpo vai peld. Ir interesantāk.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis