Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
ajame
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Sest Mai 24, 2008 5:17 pm
Atrašanās vieta: Tukums

Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Atbildēt ajame » Pirm Apr 16, 2018 11:04 am

Lasot par neritīnām, uzdūros tādam gliemezim- THEODOXUS. Esot sastopams arī mūsu upēs. Vai kādam ir pieredze ar šo gliemežu turēšanu akvārijos?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3309
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Atbildēt Haxiz » Pirm Apr 16, 2018 9:17 pm

Zinu tikai to, ka viņiem nepatīk augstas T. un saldūdens tropu akvārijos tie nedzīvo. Ja atmiņa neviļ, tad no kādiem 5 līdz 15-max 20 grādiem. Cik pats esmu tās redzējis, tad tās pārsvarā mitinās kur upe ietek jūrā un citur augstāk nē. Tas liek secināt, ka tām nepieciešams arī nedaudz iesāļš ūdens. Citu info man diemžēl nav, jo pats tās neesmu turējis. Var info pasmelties te: http://animaldiversity.org/accounts/The ... uviatilis/ varbūt kas noder...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
ajame
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Sest Mai 24, 2008 5:17 pm
Atrašanās vieta: Tukums

Re: Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Atbildēt ajame » Pirm Apr 16, 2018 10:01 pm

http://nat-programme.daba.gov.lv/upload ... _PRINT.pdf
Theodoxus ir atrasts arī Mūsā, kas liek domāt, ka sāļš ūdens tiem it nemaz nav vajadzīgs.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 946
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Atbildēt Ined » Sest Apr 21, 2018 7:10 am

Teodokši Latvijā ir jau atrodami daudzās upēs, ir tagad jau visās, kuras kaut kā saistītas ar jūru. Ir arī jūrā un līcī. Ar kuģiem ievazājās pie mums no Melnās jūras un Kaspijas j. ūdeņiem sāļāku un siltāku ūdeņu pasuga.Vēsturiski esam arī galējā ziemeļu robeža mūsu vairāk saldūdeni mīlošai un aukstumizturīgākai pasugai. Pamazām pārgājuši arī upēs. Normāli gan tie lielākos daudzumos ir sastopami Rietumeiropas upēs.
Saldūdenī dzīvo ļoti labi un pat normāli vairojas. Un mūsu jūra pati arī nav nekāds īsts sālsūdens, tikai tāds knapi iesāļais pēc promilēm. Upju iztekās it sevišķi sāļums ir pavisam niecīgs.
Pagājušogad savācu sauju Ventā pie rumbas un Lielupē pie Spuņupes uz Jūrmalas apvedceļa. Nav nekāds vairs lielais retums mūsu upēs, atrast var. Jāskatās uz augiem, uz lēpju kātiem bieži sēž, uz akmeņiem, ir arī iekšā smiltīs, starp olīšiem. Nav tur, kur ļoti daudz dūņu. Patīk tīrākas vietiņas, kur viegla straume.
Akvārijos dzīvot spēj, bet nav viegli turamie gliemeži. Savvaļnieki sākumā daudzi nobeidzas, ļoti grūti pierod. Izdzīvojušo mazuļi jau ir izturīgāki, bet tāpat - pārvietojot atkal jaunos vai pārāk iztīrītos no aļģu apaugumiem akvārijos, iet bojā.
Vajag daudz skābekļa, vienmēr tīrus ūdeņus, bez sildītājiem. Ēd tikai aļģu apaugumus, pārsvarā brūnās, reizēm vēl ksenokokusus , citu neko. Bez aļģēm nomirst badā. Ēd ļoti daudz, dabisko aļģu apaugumu akvārijā nepietiek. Jāaudzē papildus, ja negrib gliemežus pazaudēt. Ja saēdas zilaļģu aplikumus, tad arī nobeidzas. Ar visādiem spirulīnu un zivjbarību pulveriem pabarot nesanāk. Saldūdens nanohloropsi un hlorellu ēd. Cik no tā labuma, vēl nezinu, bet vismaz izdzīvo.
Vēl ļoti svarīgi - ja patiešām vēl kāds sagrib turēt akvārijos savvaļā saķertos teodokšus, tad tie ir jātur akvārijos bez zivīm. Pārnēsā daudzus zivīm bīstamus parazītus. Trematodes ir iekšā pilnīgi visos, un ne tikai tās. Noindēt ar zivju zālēm parazītus nesanāks. Paši gliemeži arī no tādām apstrādēm nobeigsies. Ir jāsagaida mazuļi, kas jau dzimuši un izauguši akvārijos, tie tad vairs nebūs bīstami.
Ja vajag akvārijam aļģēdāju gliemezi bez tādām liekām turēšanas problēmām, tad labāk nopirkt tropiskās neritīnas.
3216
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Cet Nov 28, 2019 11:58 am

Re: Theodoxus -Latvijas upju neritīna

Atbildēt 3216 » Cet Nov 28, 2019 12:01 pm

Labdien! Vai kaut kam ir Theodoxus pardošanai???
Iepriekš paldies!

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron