Amano garneļu vairošana

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
Lietotāja avatars
Alfs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 20
Pievienojies: Sest Dec 03, 2016 2:48 pm
Atrašanās vieta: Ikšķile
Vecums: 49

Amano garneļu vairošana

Atbildēt Alfs » Otr Apr 25, 2017 10:04 pm

Vai kādam ir pieredze šajā jautājumā? Konkrēti interesē cik sāļu promilēm jābūt ūdenī lai kāpuri izdzīvotu un ar kādām aļģēm tie jābaro? Varbūt kāds var padalīties ar Rīgas Zoo ar garneļkāpuru barību?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 814
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 53

Re: Amano garneļu vairošana

Atbildēt Ined » Tr Apr 26, 2017 4:54 pm

Te vari palasīties labāko par viņu pavairošanu, par ko man ir zināms

https://www.aqa.ru/forum/razvedenie-kre ... 7739-page1
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 735
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 29

Atbildēt Maarcis » Pirm Dec 04, 2017 8:48 pm

Man bija plāns šādam projektam, kuru izmēģināju, sākums bija daudzsološs, bet to audzēšana prasa nopietnu ikdienas vērību, ko es nespēju projektam nodrošināt.

Visam pamatā nepieciešams termometrs, kas mērīs ūdens sāls blīvumu, aerators, apgaismojums, sildītājs, regulāra barošana.

Optimālā iedaļa bija sākot ar 17 ppt sāls blīvumam, lai lielākā daļa mazo amano kāpuru izdzīvotu. Man ir tāds iegremdējams ūdenī, kas pēc savas iegrimes uzrāda sāls koncentrāciju ūdenī, ir arī elektroniski un cita veida.

Sākumā akvārija inkubatorā ielaidu garneli, kurai bija jau dažas dienas attīstījušās olas, atstāju to. Sāli sākumā neliku klāt.
Kad manīju, ka akvārijā jau parādās pirmie mazie kāpuriņi, gaidīju 6 dienas un tad pašu garneli izņēmu laukā un pārliku pamata akvārijā. Tad uzreiz piejaucu sāls koncentrāciju, kas bija nepieciešama kāpuriem.
Inkubatora akvārijā svarīgi ir nodrošināt siltu ūdens temperatūru + aerācija ar gaismu, lai veicinātu aļģes augšanu. Mazie kāpuri sākotnēji vienkārši pa ūdens straumei plīvo apkārt bez izteiktām kustībām.
Man 4 nedēļas tie izdzīvoja, bet metamorfoze vēl nebija notkusi. Sapratu beigās - mana nevērība bija uz barošanas intensitāti.
Devu tiem samaltas smalkos graudiņos spirulīnu tabletes, kuras parasti dod samiņiem, barot vajag regulāri ne tikai vienu reizi dienā, ir vismaz 3-4x jāveic. Papildus planktona barība (man bija JBL produkcija), kā arī no intensīvās gaismas akvārijā bija arī zaļaļģe izveidojusies, kas te tieši kā reiz palīdzēja.

Attīstības cikls, bet to es literatūrā lasīju - ir apmēram 60 dienas, kad kāpuri pārvēršas par maziem garnelēniem, izmērā ap 7-8 mm.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 735
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 29

Atbildēt Maarcis » Pirm Dec 04, 2017 8:50 pm

Vai pa šo laiku ir bijusi Jums iespēja izmēģināt prasmi to audzēšanā? :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3061
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Pirm Dec 04, 2017 9:31 pm

Nē, jo lasot krievu, izraēļu un ukraiņu forumus sapratu, ka tam nav nedz jēgas, nedz laika, nedz arī vajadzības. Atmetu ar roku. Būšu pensijā, tad varbūt būs laiks :laugh:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis