Lapa 1 no 1

Slima Cihlīda

Autors: Sv Feb 19, 2017 3:34 pm
meisija
Zivtiņai zem mutes melni pleķīši, vai kāds zin no kā tas varētu būt. Cerams ka izdevās pievienot bildi! paldies jau iepriekš!

Re: Slima Cihlīda

Autors: Sv Feb 19, 2017 7:10 pm
Haxiz
Sāk no mitruma pelēt ;) ? Nedomāju, ka tā būtu slimība. Drīzāk ģenētiski "netīrs" tipiņš.

Re: Slima Cihlīda

Autors: Sv Feb 19, 2017 9:01 pm
meisija
:D tā nevarētu būt kāda sēnīte? jo slimas ir trīs gabalas!!

Re: Slima Cihlīda

Autors: Sv Feb 19, 2017 11:41 pm
Haxiz
Nekad neesmu redzējis tādā izskatā sēnīšu slimības. Varbūt tas arī ir labi :) . Lielāko tiesu tās izpaužas kā visādas vates aplikumi, pūkas, balti pleķi ar apmalītēm, u.c. Paskaties piem. google ko rāda ierakstot " fish fungal diseases ". Kā jau rakstīju, drīzāk ģenētiski "netīri" tipiņi ( jaukteņi, krancīši, sauc kā gribi). Vai uzvedības izmaiņas kādas ir novērotas?

Re: Slima Cihlīda

Autors: Pirm Feb 20, 2017 5:17 pm
meisija
Uzvedībā nekādas izmaiņas neesmu pamanījusi, aktīvas, visas labprāt ēd. Viss sākās ar Citronhromi! Parādijās zem mutes mazi melni punktiņi. Es neiedomājos ka tā varētu būt kāda kaite jo pārējās bij tīras. Pēc kādām 2 nedēļām arī socolofi dabūja šo kaiti. Gribētos tikt vaļā no šiem nesmukumiem, jo vēlak gribēšu atdot uz citu dzīves vietu. Varbūt ir kāda doma ko varētu pamēģināt no zālēm? Liels paldies par jūsu atbildēm!!

Re: Slima Cihlīda

Autors: Pirm Feb 20, 2017 9:35 pm
Ined
Arī man liekas, ka tas zivīm ir ģenētisks defekts, ne pārāk tīru līniju vecāki ir bijuši. Nav pret to nekādu zāļu. Bērni aug, krāsas pamainās.
Ir iespējams tikai vēl viens, daudzreiz nepatīkamāks tādu melnu punktiņu iemesls. Ir dažas mikrosporidiozes, kurām pirmie simptomi pēc svaigas inficēšanās izskatās līdzīgi - kā tumši punkti un kuras var pāriet no vienas zivs uz otru. Sekas aptuveni tikai pēc gada kopš saslimšanas sākuma tad sāk palikt redzamas, zivis palēnām mirst. Bet ja tā, tad tieši tāpat it nekas nav ārstējams, pret tādām sērgām iedarbīgas zāles pagaidām nav atrastas.

Re: Slima Cihlīda

Autors: Pirm Feb 20, 2017 10:30 pm
meisija
Paldies par jūsu atbildēm!! Žēl ka nearko nevar palīdzēt.