Columnaris (cottonmouth) infekcija

violetbird
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Otr Sep 22, 2015 1:48 pm

Columnaris (cottonmouth) infekcija

Atbildēt violetbird » Sest Feb 11, 2017 5:47 pm

Sveicināti biedri akvāristi :) Man jums ir jautājums. Man paziņai gailītim ir cottonmouth infekcija (Flavobacterium columnare). Ar Sera baktopur direct diemžēl infekciju neizdevās pieveikt. Vai mūsu Latvijas zooveikalos ir pieejami vēl kādi citi zivtiņu medikamenti, kas satur antibiotikas? Un cik liela iespēja ir uzveikt šo slimību ar antiseptiskajiem līdzekļiem, kā parastais Sera baktopur, Tetra General Tonic vai kālija permanganāta vannītēm? Cik saprotu, konkrētais baktēriju celms nav pārlieku straujš un infekcija šobrīd nav izplatījusies tālāk par muti. Pašai diemžēl (vai arī par laimi..kā uz to skatās) pieredze ar šo slimību vēl nav bijusi.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 913
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Columnaris (cottonmouth) infekcija

Atbildēt Ined » Sest Feb 11, 2017 7:14 pm

Tas var arī nebūt kolumnaris, ja Bactopur Direct nepalīdzēja. Arī sēnes – kādas saprolegnijas var būt pēc izskata līdzīgas.
Pieņemot, ka tā tomēr ir kolumnaris un ir hroniski lēnā, var palīdzēt vanniņas kādā maigā oksidētājā – vārgi rozā kālija permanganātā vai drošāk pat būtu metilēnzilajā papeldināt. Pret sēni var vēl akriflavīnu pievienot metilēnzilajam. Ar permanganātu gan nedrīkst neko citu kopā jaukt. Ilgi nemaz nevajag – pa pusstundiņai pāris reizes un tad jau redz vai ir efekts. Tāpat var ar ūdeņraža pārskābi – pusmililitru no aptieku 3% pudelītes uz litru ūdens. Nebūtu gailītis, bet kādas gūpijas – pecīlijas – tad varētu arī sāls vanītēs – apmēram 1% koncentrācijā īslaicīgi paturēt. Bet šoreiz nē. Vēl – temperatūru neuzlaist augstāk par 24-25 grādiem, neko īpaši zemāk gailītim arī nevajadzētu. Novērst zivij iespējamos stresus, kautiņus. Klasika – gādāt par ūdens maiņām, neuzlaist augstus nitrātus. Labiekārtot akvāriju tā, kā zivij ir patīkami - ar dzīvajiem augiem, bez stiprām straumēm, bez sintētiskām dekorācijām un krāsotām gruntīm, pietiekamā tilpumā turēt, ne jau apaļajā bumbā u.t.t. Barot pareizi. Resp., gādāt par maksimālu labsajūtu un imunitāti. Var ozolu mizu novārījumu vai alkšņu čiekuriņu novārījumu akvārijā palietot – līdz vāji dzeltenai ūdens krāsai.
Ja ar to nepietiek, tad vajag stiprākus līdzekļus. No antibakteriālajām vielām visādi nitrofurāni palīdz. JBL ir tāds Furanol Plus ar nifurpirinolu iekšā, darbojas labāk par Bactopur Direct. Vēl ir arī vecais labais kanamicīns, kuru tāpat nekur vairs nevar nopirkt. Vēl var mēģināt no cilvēku zālēm tās antibiotikas, kas ir domātas pret aerobajām gramnegatīvajām baktērijām, tikai ne jau visas droši der zivīm. Ciprofloksacīns der.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron