Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt shogun » Tr Mai 23, 2012 9:58 pm

Vai tiešām mūsdienu akvārijos zivis neslimo?Atmostieties,kolēģi!Man kļūst garlaicīgi!
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Re: Vai Tiešām?

Atbildēt fellin » Tr Mai 23, 2012 11:18 pm

Tad lai uzjatrinātos...
Kas šī pa slimību (guppijam), vai tā ir ārstējamā, kā no tās izvairīties, vai šī slimība ir lipīga?
Cik lasiju, ir aizdomas uz tetrahimenam, bet citi saka, ka nav. pievienoju pagaidām vienu bildi.
(vairāk ir šeit, bet krievu valodā, ja vajag, varu smalkāk aprakstīt arī latviski)
http://www.guppyclub.ru/forums/index.ph ... st&p=29289
Pievienotie faili
hv2.JPG
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Cet Mai 24, 2012 10:21 pm

Tā ir tetrahimena,ļoti lipīga,bet ārstējama,ja laicīgi pamana.Diemžēl apstādītos akvārijos reti kāds nopietni pievērš uzmanību minimālām spuru izmaiņām,un rezultāts ir visai traģisks  :(.Vēl piedevām augu akvārijos zivju līķus reizēm nepamana,un parazīts dodas jauna,dzīva saimnieka meklējumos,Kā arī ārstēt zivis apstādītos akvārijos ar antibiotikām nozīmē beigtu filtru un pūstošus augus.Ārstēt var pat ar sāls peldēm,bet labāk ar jebkuru malahītzaļo vai bāzisko violeto K saturošu medikamentu vai ar tetraciklīna peldēm.
Lietotāja avatars
Dana
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 47
Pievienojies: Sest Jūn 25, 2011 5:05 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Grīziņkalns

Atbildēt Dana » Piekt Mai 25, 2012 8:15 pm

Vistai balts plankums uzmeties. Lielāks nepaliek, taču paliek gaišāks katru dienu,  nost nenāk, izmantoju sera bactopur. Attēls
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Piekt Mai 25, 2012 11:18 pm

Tā ir vecuma izraisīta skoleoze kopā ar diemžēl neiepriecinošu tuberkulozi,tā kā līdzēt tur neko nevarēs.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Sest Mai 26, 2012 1:54 am

Shogun, kāds viedoklis ir par Tetra Medica Lifeguard preparātu? Vai to ir vērts izmantot ja ir aizdomas, ka kaut kas akvārijā nav kārtībā, piemēram, ikdienā nekādu sliktu pāzīmju nav, bet ik pāris mēnešos pa kādai zivitiņai pēkšni saslimst un aiziet. Vai to var izmantot jaunu zivju karantīnai?
Var būt vel kādam arī ir atsauksmes par šo preparātu (vilinošs apraksts, bet vai tam var ticēt)

Ja kādai zivij bija tetrahimenu izraisītie bojajumi, tas nozīme, ka vissi akvārija iemitnieku ir inficēti? Ka pasargāt pārējas no saslimšanas, vai tas visas jāārste atsevišķā akvā? Vai tetrahimenas pazūd, ja akvārijs kādu laiku ir bez zivim, vai tas ir pilnībā jādezinficē?
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Sest Mai 26, 2012 10:02 pm

Pa kādai zivij aiziet jebkurā akvārijā,jo pilnīgu sterilitāti neviens nevar,un arī nevajag,nodrošināt.Es labāk karantīnām lietottu JBL aklimolu,vai arī,ja ir kas aizdomīgs,Tetra General tonic.Tetrahimena ir parazīts,kas inficē zivis pārsvarā pārapdzīvotos akvārijos vai novājinātas nepareizas turēšanas vai tiko pārslimojušas kādu citu infekciju.Veselām zivīm tā klāt neķeras.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Pirm Mai 28, 2012 11:02 pm

Paldies.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun)

Atbildēt Dzintars Irbe » Pirm Mai 28, 2012 11:11 pm

Uzdrošinājos tēmu "piespraust" un nedaudz pārsaukt, lai userīšiem vieglāk to atrast :)
..|r|ubb..
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Otr Mai 29, 2012 11:13 pm

Dzintar,Tava uzdrīkstēšanās pieņemta un visnotaļ atbalstīta. ;)
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Tr Jūl 04, 2012 11:19 am

Labdien, Shogun!
Palīdzi, lūdzu, savest kārtībā vienu manu guppiju akvāriju.
Tilpums-100 (ūdens 85-90), grunts, augi, ārējais filtrs, vasaras karstumā arī aerators, t ziemā 24, tagad vasarā 27-30 (atkarība, kas ārā). Ūdens parametrus diemžēl nezinu, (ja bez tiem nevar iztikt, nu tad bus steidzami jāpērk testi). Ik pa brīdim man tur ir slimības uzliesmojums, slimība izskatās viena un tā pati. Kas tas ir, es protams, nevaru diagnosticēt, bet kaut kas līdzīgs spuru puvei vai bakteriālai vai parazītu slimībai, vai nu viss kompleksā. Viena no pazīmēm ir aprakstītā augstāk (kur es jautāju par tetrahimenam), bet šie asiņainie izplūdumi ir reti gadijumi, un man līdz šīm neizdevās nevienu saslimušu zivi atgriezt pie normālas veselības. Ar sāls vanniņu un nedēļu ar GeneralToniku izdodas apstādināt sarkanos pleķus, zivs paliek dzīva, bet nav vesela, kustības paliek tādas - it kā peld ar piepūli, astē it kā velk uz leju, un paliek tāda ka sakumpusi. Tādā veidā zivs nodzīvo mēnesi vai vairākus, dažreiz saliecas vel vairāk, dažreiz nē.
Otrs variants, bez sarkaniem pleķiem, (tas notiek arī šobrīd) ir masveidīgāka. Parādās dažreiz pēc zivju skaita palielināšanas, dažreiz bez man redzamā iemesla. Pirmā pazīme- izskatās ka balts (miglains) apsūbējums (bakteriālais?) uz sānu spuriņām un astes, bet uz astes nav pa malu, ka pie spuru puves, bet var būt jebkurā vietā pa visu astes laukumu. Ja palaist garam šo brīdi, tad tālāk tādi pleķīši parādās arī uz zonas starp astes un muguras spuru, un uz astes un sānu spuram tas izplatās tālāk un var spuru pavisam "noēst", pariet arī uz muguras spuru. Dažiem arī parādās tā peldēšana ar piepūli.
Tur, kur lasīju par tetrahimenam, pirmās pazīmes sakrīt, bet tālāk šis masveidīgāks variants atšķiras. Pie "asiņaina" varianta
saslimst 1-2 zivis, pie otra vairākas, pie pirmā - pieaugušas zivis, pie otrā - visu vecumu.
Parējos, mazos akvārijos šis problēmas nav (ttt), bet esošo šodien situāciju izprovocēju, kad no maza akvārija daļu zivju pārliku lielajā. Pēc pāris dienām sākās.
Kā man atveseļot to lielo akvāriju? Vai ir iespējams to izdarīt bez pārstartēšanas? Iepriekšējās reizēs es visas zivis liku atsevišķā traukā ar GeneralToniku, ārstēju tur nedēļu, ar 30% ūdens maiņām katru dienu un zaļu devas atjaunošanu. Pa to laiku akvārijā arī pamainīju vairākas dienas ūdeni. Nu bet tas ir uz laiku, jebkurā brīdi atkal var notikt tāds uzliesmojums. Man no šī akvārija bail kādam atdot kādu zivi vai augu, ja dodu, tad tikai no mazajiem. Lielajā akvā tāds uzliesmojums notiek apmēram divreiz gadā, neatkarīgi no gadalaika.
Ja vari, apraksti lūdzu, ārstēšanu ar sāli soli pa solim, jo it kā informācijas ir daudz, bet īstas skaidrības nav. Piemērā, ja taisīt vanniņu  ar 1 ēd.karoti uz litru uz 20min, ko darīt pēc tam, likt atpakaļ nelabvēlīgā ūdenī, vai pavisam citā traukā ar tīro ūdeni? cik bieži un cik daudz tas vanniņas jātaisa? Kā uz sāli un citam zālēm reaģē SAE, un ko ar viņu darīt (man viens tur dzīvo).
Kādus citus pasākumus var veikt ar šo akvāriju, ar ko ārstēt? Vai drīkst likt sāli augu akvārija (es domāju ka nē)?
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Cet Jūl 05, 2012 9:41 pm

Sāksim no beigām.1.Sāli augu akvārijā,tāpat kā akvārijā ar SAE bērt nebūtu vēlams.2.Tevis aprakstītā infekcija izskatās pēc Flexibacter Columnaris,kuru ārstēt pilnībā ir pagrūti,vismaz man ir izdevies uz laiku apturēt,bet pēc kāda laika sākas jauns uzliesmojums,kuru ar iepriekšējām zālēm izārstēt neizdodas >:(.Parasti palīdz antibiotiku peldes 3 reizes dienā vai peldes baktopūrā vai FMC šķīdumā vismaz nedēļu.3.pirmā diagnoze tomēr ir tetrahimena,kuru ārstēt var tieši tāpat kā ihtioftiriusu pie tam daudz ātrāk,jo tā neveido cistas un nobeidzas 3 dienās,ja netiek ievazāta pa jaunu kopā ar ūdeni,barību vai augiem.Saliekšanās vairāk raksturīga vecām gupiju,kā arī molinēziju mātītēm,kurām ovulācijas cikls ir beidzies.Šīs zivis izāstēt nesanāks,jo tās savu sūtību uz zemes ir beigušas,un vecumu vēl neviens nav izārstējis.Diemžēl arī novecošana dzīvdzemdētājām ir neizprotama,dažas noveco gada,dažas 3 gadu laikā.Tā kā jau N-tos gadus strādāju tikai ar savām gupjām,tad šī liekšanās man ir zudusi.Kādreiz ar importētajām zivīm šis posts piemeklēja daudzus audzētājus.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Piekt Jūl 06, 2012 12:09 am

Paldies!
Tagad sīkāk. Par pirmo diagnozi (tetrahimenas) ir skaidrs, es viņu nemaz arī neapšaubīju, drīzāk izteicos neprecīzi.
Saki ka ar to var tikt galā salīdzinoši ātri?, (ar ihtiku un citām "populāram" slimībām neesmu saskārusies).
Tad vari, lūdzu, pa solim izstāstīt, kā jārīkojas ja tā man parādīsies vel reiz:
Pie slimības pazīmēm izķert tikai tas zivis, uz kurām parādās bojājumi vai visas?
Ja akvārijs paliks bez zivīm, vai tad tur tas tetrahimenas nosprāgs, vai akvārijs arī jāapstrādā ar zālēm?
Ja akvārijā paliek garneles, vai tas var būt nēsātājas kamēr zivju nav? Tas arī jāķer ārā?
Kādas zāles jālieto no pieejamam zooveikalos, vai nopērkamam bez receptes?
Kā tur ir ar to sāli, kur zivis likt pēc peldes?
Un ja taisa antibiotiku vai citu zāļu peldes, vai zivis pēc peldes laiž tanī pašā akvārijā, vai jāsagatavo cits trauks ar tīro ūdeni?

Par to mātīšu saliekšanu ir zināms, bet pēc šīs slimības man saliecas neatkarīgi no dzimuma (vecums arī nevarētu būt pie vainas). Tanī reizē, no kuras ir ielikta bilde, bija atsēdināts pāris (katrs no sava akvārija un līdz tam izskatījās veseli). Atsēdināti tika 15litrigā ar grunti un augiem. Līdz viņiem tur auga citi mazuļi arī bez redzamam problēmām. Pēc dažam dienām pēkšņi tēviņam šāda aste, vēlāk arī mātītei tikai daudz mazāk. Tēviņam asti apgriezu, mātītei ne. Tēviņš ātri sakumpa, mātīte daudz lēnāk. Astes izārstējas, bija tīras, apgriezta aste pat atauga uz pāris mm, bet tas peldēšanas stils abiem palika tāds kā ar piepūli, un it kā aste būtu smaga. Tēviņš nodzīvoja kaut kur 1,5mēmesi, tad nosēdas uz grunts un ātri nomira. Mātīte dzīvo vel tagad, dzīvo ar pārējam meitenēm, tāda sakumpusi arī palika un peld tāpat, vel viņai dažreiz var redzēt palikušu caurumiņu astei pa vidu. Zivis nebija vecas, 6-7 mēneši. Pēcnācējus tā arī neatstāja. Vel ir izdzīvojis viens puika pēc tāda paša gadījuma, vel senāk. Viņam arī bojāta aste bija apgriezta. Peld vel šodien, bet arī ir līks. Varbūt pie vainas pie tas saliekšanas ir arī kādu iekšējo orgānu bojājumi?
Un vel, abi aprakstītie tēviņi nākuši no tā nelabvēlīga simtlitrīga akvārija, mātīte no "meiteņu akvārija", visi dzimuši un auguši pie manis.

Jau iepriekš paldies par atbildi
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Piekt Jūl 06, 2012 8:55 pm

shogun rakstīja: zivis izāstēt nesanāks,jo tās savu sūtību uz zemes ir beigušas,un vecumu vēl neviens nav izārstējis.Diemžēl arī novecošana dzīvdzemdētājām ir neizprotama,dažas noveco gada,dažas 3 gadu laikā.
Nu kā ar pirkstu iebakstīts debesīs. Labāk pateikt nevar!  :)
Ja dzīvdzemdēm neļauj "kopoties", tad tās nodzīvo skaistas pat 5-7 gadus. To jau novēroju savā akvārista debijā. Man liekas, ka Marks Birks (shogun atvaino ka pieminēju, zinu, zinu...  :laugh:) arī to kaut kur pieminēja. Ka tik nebija tajā pat "Dzīve akvārijā" vai arī kādā privātā sarunā, - neatceros...
Flexibaktēri es savureizi ārstēju ar ... caurejas zālēm - furazolidonu. Pietika divkārš kurss un vairs nekas līdzīgs nenotika.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Piekt Jūl 06, 2012 10:34 pm

Ar furazolidonu ārstē akvā vai atsevišķā traukā?
2 kursi.., a kā pareizi veikt vienu kursu? Atvainojiet par jums šķiet stulbiem jautājumiem, vienkārši no zālēm esmu pāris reizes lietojusi tikai GeneralToniku atsevišķā traukā, nu un mēģināju dažam zivīm sals peldes taisīt, tikai to process man nav līdz galam skaidrs.
Krievijas forumā nopietnāki akvāristi arī vairāk lieto cilvēku zāles nevis no zooveikaliem, tur pagaidām antibiotikas var nopirkt, bet gribētos bez tiem iztikt, ja tas ir iespējams. Negribās jau tas zivis galīgi piebeigt, jo parastam lietotājam jau nav iespējas un zināšanas precīzi dozēt zāles atkaribā no ūdens parametriem.
Shogun droši vien arī diez vai zooveikalā pērk tas dārgas pudelītes ar dažiem ml  :D

Vel viens jautājums par tetrahimenam, tie dzīvo tikai uz zivīm vai arī peld brīvi pa visu akvu, pa augiem, pa grunti?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis