Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

mikipele
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Otr Dec 08, 2020 8:02 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt mikipele » Tr Dec 09, 2020 3:11 pm

Liels paldies par izsmeļošo padomu.
Mums akvārijā ir tāds filtrs, kas ir kopā ar sildītāju un ūdens straumīti- Tetra firmas. Man šķiet, ka grādus tur regulēt nevar, bet ārā nekad arī neslēdzam. Vismaz vēsajos gadalaikos noteikti.
No plastmasas- ir tikai 2 augi. Viss pārējais ( mājiņas, uc slēptuvītes ) ir no akmens. Pārtiku arī mainām. Ir granuliņas, ir tās plāksnītes un arī kaltētie tārpiņi. Samiņiem nopirkām kapsuliņas, pa nakti pabarojam, kad pārējie rīmas neredz.
Man vīrs ir pedants akvārija ziņā, katru dienu vēro kā peldētāji jūtas, kā izskatās utt.
Pieļauju, ka varbūt tiešām strauji ielaidām, varbūt neievērojām,ka kāda jaunā ir slima...bet dīvaini šķita, ka visām palika baltas mutītes, neloģiski peldēja, agoniski raustijās un 48h laikā nomira...
Šobrīd palikušas 5 razboras, 3 samiņi ( no jauniepirktajiem) un 1 vecais neons. Novērojam, it kā jūtas un uzvedas ok. Bet nevarētu būt,ka 1 neons var sajukt prātā, ja nav citu sugas biedru? Mēģina iefīrēties pie rasborām bariņā, arī sanāk, bet nu tomēr cita šķirne...
Tad laikam tagad pērkot jaunu gailīti, kādas dienas paturēt karantīnas akvārijā un pavērot? Un tad tikai peldināt pie pārējiem?
fanccy
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Pirm Jan 11, 2021 3:23 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 31

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt fanccy » Pirm Jan 11, 2021 3:49 pm

Labdien!

Kas varētu kaitēt Zelta zivitņai? Uzpampums (skatīt bildē) parādījās pēkšņi, un šķiet ka arī uz viena mākslīgā auga izlika ikrus. Viss notika ātri, pēc parastas ūdensmaiņas. zivs pašreiz mazāk aktīva,vairāk guļ uz grunts,bet ēd. Uz savu ga;lvu piepilināju Sera Bactopur.

Akvārijs 120L (reāli mazāk); 4 ZZ (zinu ka daudz,bet man uzdāvināja) aptuveni 3 gadus vecas. Iekšējais filtrs 1200L/h; un Tetratec ārējai 700l/h. Ūdeni mainu 40% nedēļā.
Pievienotie faili
dbdf.jpg
dbdf.jpg (76.81 KiB) Apskatīts 78 reizes
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 950
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Pirm Jan 11, 2021 7:40 pm

Ar 4 zelta zivīm tikai 120 l tādas ūdens maiņas ir par maz. Ūdens hroniski piesārņots, tad dabiskā imunitāte pazeminās. Zivs iznārstoja (tas ir normāli pēc ūdens maiņas), pati ikru izdalīšanās vēl vairāk piesārņoja ūdeni, zivis saēdās ikrus, ūdenī savairojās visādas baktērijas un infuzorijas vairāk nekā parasti. Zivs to vairs nespēja izturēt un inficējās. Tas ir iekšēji, Baktopur neko nedos - tas darbojas tikai ārēji. Ja tā bieži guļ, tad labi nav.
Kādu laiku maini ūdeni ik pa 2 dienām, uzreiz kādus 30-40 l. Pāris dienas nebaro. Pēc tam sauso barību tikai izmērcētu - jau uzbriedušu un slapju. Kaut kādus zaļumus arī noteikti vajag, augu šķiedrvielas ZZ ir obligātas. Vismaz raglapes zaru ieliec apēšanai, viņas pašas noplūkās. Nopērc kvalitatīvu Hikari specializēto barību zelta zivīm - grimstošās granulas. Varbūt vēl atjēgsies.
Ja nē, tad vajadzēs plaša spektra antibiotikas, tikai pie mums tās bez receptes neviens nepārdos.
fanccy
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Pirm Jan 11, 2021 3:23 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 31

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt fanccy » Pirm Jan 11, 2021 9:19 pm

Paldies par atbildi. Zinu ka,akvārijs par mazu. Barību vienmēr dodu izmērcētu, kopā ar spirulīnu. Pamainu dažreiz saldēto. Ar dzīvajiem augiem Liepājā pašvaki,DEPO ko piedāvā,bet cena un kvalitāte tiem augiem nav atbilstoša,raglapes jau meklēju kādu pus gadu atpakaļ, nebija. Šķiet tās ir vienīgās kas pie mana apgaismojuma varētu augt. Noplaucētas salātlapas atteicās ēst esmu jau mēģinājis.


Tad atliek tikai gaidīt? Tomēr paprasīšu kādas antibiotikas vajag dabūt? Mājās ir Eritromicīns un šķiet jābūt arī amoksicilīnam,ja tas dod kaut ko.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron