Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3304
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Haxiz » Piekt Mai 04, 2018 11:55 pm

Hikkari, JBL. Ja nav to, tad var vēl Tetru no plašāk pieejamām, bet labāk tās pirmās. Seru smērē tāpēc, ka pārdevējam no tās tiek vislielākais mārdžs.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
marchuks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Sv Feb 26, 2017 9:33 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt marchuks » Sv Sep 01, 2019 7:04 pm

Sveiki,

Vēlējos pajautāt vai varbūt kāds zina, kas varētu būt par slimību un kā to pareizāk ārstēt?

Attēls

Paldies!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 938
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Piekt Sep 06, 2019 3:19 pm

Bez analīzēm laboratorijā precīzi pateikt nav iespējams. Tomēr visbiežāk tādi izaugumi, kas noklāti ar gaišām sporām, ir kādas no daudzajām miksosporidiozēm, var būt arī ihtiofonoze. Zivs bija inficējusies jau sen, bet tagad izskatās, ka ir nobriedis līdz sporu veidošanai.
Ja ir tādas iespējas, visprātīgāk zivis ar tādām pazīmēm aizvākt no akvārija. Var turēt atsevišķi, kamēr izaugums sadzīst un visas sporas pazūd. Pēc tam var laist atpakaļ akvārijā.
Ārstēt nav ar ko. Izārstēt nevar. Apārstēt var. Var ūdenim pievienot metilēnzilo vai kādu Bactopur tipa zooveikala preparātu. Pasargās brūci no sēnītēm un baktērijām. Ne vienmēr no tā zivs aiziet bojā, viss atkarīgs cik daudz iekšējos orgānus slimība jau ir paspējusi sabojāt. Atkarīgs arī no zivs imunitātes. Tīrā ūdenī, labi barota tāda zivs var nodzīvot vēl diezgan ilgi.
Vēl otrs variants - slimo zivi nogalināt.
Atstājot akvārijā, izdalītās sporas var noteikti aplipināt tās pašas sugas zivis. Vai var arī citas zivis - nevar zināt. Ir sugu specifiskas slimības un ir arī visām zivīm bīstamas.
Profilaktiski citas zivis neilgi pēc tādas zivs parādīšanā akvārijā var mēģināt pasargāt no jau apēsto sporu tālākās attīstības ar metronidazolu vai zooveikalu zālēm pret heksamitozi. Var pamērcēt barību un apmēram 2 nedēļas ar to barot visas zivis. Pret miksosporidiozēm sākuma stadijā tas līdzēs, pret ihtiofonozi nē.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi

cron