Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Agneses
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sv Okt 15, 2017 8:46 am

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Agneses » Sv Okt 15, 2017 9:18 am

Labdien! Lūdzu, konsultāciju. Ko darīt? Zivīm uz ķermeņa veidojas tādas kā brūces, sāk izskatīties, ka zivs it kā nedaudz piepampst, pēc vairākām dienām zivs nobeidzās. Akvārijs 60l, iekšējais fltrs, gaisa kompresors, dzīvie augi, 9 nelielas zivis (palikušas), visas miermīlīgas- danio, neoni, samiņi, pecīlijas . Katru nedēļu mainu 1/3 ūdens, nolietajā ūdenī skaloju filtru, filtra iekšējās sastāvdaļas, katru 2 nedēļu sifonēju grunti, zivis baroju 2x dienā, nedaudz. Ūdeni leju klāt no krāna, nenostādinātu. Nekas jauns akvārijam nav pirkts. Nekādas izmaiņas nav veiktas. Bet zivis saslimst un nobeidzas.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Sv Okt 15, 2017 12:38 pm

Par maz informācijas, var tikai minēt. Vai nu kādi parazīti nāk ārā vai hroniska bakterioze/ sporulētāji. Ieliec foto tuvplānā ar bojātām vietām un apraksti vārdiem visus sīkumus- kā tieši tās brūces izskatās, kas nāk ārā- strutas, gaiši "tārpiņi", asinis? Vai zivis kasās? Vai gulēja jau iepriekš vairāk nekā citas, pirms vēl brūces vispār parādījās? Vai kādām no zivīm nav savādāka figūra - varbūt līkāka mugura vai uz iekšu ievilkti vēderi vai šķībi -
tā it kā bumbu būtu norijušas vienā pusē? Vai spuras veselas? Tieši kuras zivis slimoja? Tieši ar ko baro? Kā ar vitamīniem?
Agneses
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sv Okt 15, 2017 8:46 am

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Agneses » Sv Okt 15, 2017 4:12 pm

Brūce izskatās sākumā kā skrāpējums, nekas ārā nenāk, ne tārpi, ne strutas, kā vaļēja neliela brūce. Sākumā neliela, tad tas palielinās. Tagad tai, kura slima viena sānā tāds kā skrāpējums, otrā sānā var redzēt ka veidojas tāds kā caurums, atvere, brūce, kura lēnām palielinās. Saslimušas un nobeigušās 5 danio zivtiņas. Ir nobeigušies arī 2 neoni (tiem gan laikam bija cita vaina, jo acīm redzamas vainas nebija). Zivs ķermenis izskatās, it kā pietūcis, tāds uzpampis viss cauri. Nav vairs tik aktīva, ēd mazāk. Citādas uzvedības maiņas nav. Iepriekš bija ļoti aktīva. Citas zivis izskatās un uzvedās bez izmaiņām. Baroju ar zoo veikalā nopērkamu barību, samiem liemetu uz naki 2 tabletes. Vitamīnus gan nekādus nedodu. Bildes diezgan sliktas. Nezinu vai varēs, ko saprast.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Sv Okt 15, 2017 6:10 pm

Bildēs neko nevaru saskatīt. Ja zivij jau ir tāda tūska, tas rāda ka nieres vairs nevelk. Iemesli dažādi. Visbiežāk no iekšēja hroniska iekaisuma- dažādas baktērijas, ieskaitot tuberkulozi. Bet var būt arī sporulētāji beigu stadijās, pret tiem zāļu nav. Var būt no hroniskas saindēšanās, bet tad visas zivis to justu. Visticamāk šīs jau bija nopirktas inficētas un sērga pamazām attīstās tālāk.
Slimās atsēdini citur un mēģini paārstēt ar antibakteriālām zālēm. No JBL vai Aquarium Munster paskaties ko vari nopirkt. Vai Serras Bactopur Direct arī var mēģināt. Vai no cilvēku aptiekas var ciprofloksacīnu kopā ar furazolidonu vai doksaciklīnu kopā ar biseptolu. Vienu no variantiem protams. Lielā spainī ar aeratoru. Ūdeni maini katru dienu pa trešdaļai un tad atjauno zāles.
Akvārijā uzlabo ūdens kvalitāti, izsifonē duļķes, maini kādu laiku ūdeni biežāk. Var pieliet nedēļu līdz divas ozola mizu novārījumu līdz gaiši dzeltenai krāsai. Pastiprini aerāciju. Imunitātei uz barības reizēm uzpilini zivju vitamīnus. Dažādo barības, nopērc no Hikari vairākus veidus. Dod reizēm saldētās barības arī - dafnijas, ciklopus, artēmijas.
Spirulīnu, pieneņu lapas, nātres dod. Tas viss uzlabos imunitāti. Ja vari dabūt ronkoleikīnu, arī var reizēm barību pamērcēt. Pārbaudi vai nav asu dekorāciju , kas var radīt tādus ievainojumus. Ja ir kādas krāsotas gruntis, plastmasu dekorācijas kas var izdalīt toksīnus ūdenī, tad izmet.
Agneses
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sv Okt 15, 2017 8:46 am

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Agneses » Sv Okt 15, 2017 6:18 pm

Paldies!
Bite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Otr Sep 27, 2016 9:49 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Bite » Piekt Mar 23, 2018 10:35 pm

Labvakar!
Vairākas reizes šeit konsultējos par savām zivtiņu veselības problēmām. Ar Ined palīdzību tikām pie skaidrības, ka skalārijai ir "heks". Atsevišķā burciņā to ārstējot ar metranidazolu, likās ka viss būs ok. Bet pēc kāda laika jau ārstēšanu ar metranidazolu nācās pielietot visā akvārijā. Efekts nebija patstāvīgs. Pēc vairākiem mēnešiem citai arī skalārijai parādījās nejaukie "pumpuļi" un uzpūtās vēders - atkal ar metranidazolu metos virsū. Nekā. Nupat vēlreiz pabeidzu metranidazola kursu - skalāirijai tāpat ir uzpūties vēders, ir jau caurumi galvas daļā un pumpas parādās uz visa rumpīša. Skalārijai, kuru ārstēju pirmo - ir tāds neliels padziļinājums uz virsdegunes, kurš arī nesamazinājās pēc šīs ārstēšanas. Ancistram diegveida izkārnījumi, un SAE tādi kā robiņi zvīņās un apetītes vairs naf (augi visi apaug ar bārdu, kamēr viņš slimo). Mazos rodostamusus īpaši neredzu, jo slēpjas krūmos. Nu, problēma laikam jau visiem viena. Tad nu jautājums - vai slimāko zivi sēdināt atsevišķi un mēģināt ar ko vēl ārstēt, tik nezinu jau ar ko? Vai ir jēga Ined iepriekš kaut kur minētos preparātus - JBL Spiroheksol utml. iegādāties un ārstēt visus? Vispār rokas nolaidušās - 3 skalārijas vienā akvārijā nevar sadzīvot, jo jāsit vienai otru nost, bet atdot nevienam nevar, jo slimas. Ja nereaģē uz metranidazolu, vai varēšu maz izglābt zivtiņas? :(
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 451
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35
Contact:

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt spiets » Sest Mar 24, 2018 10:46 am

Bite rakstīja:
Piekt Mar 23, 2018 10:35 pm
Vairākas reizes šeit konsultējos par savām zivtiņu veselības problēmām. Ar Ined palīdzību tikām pie skaidrības, ka skalārijai ir "heks". Atsevišķā burciņā to ārstējot ar metranidazolu, likās ka viss būs ok. Bet pēc kāda laika jau ārstēšanu ar metranidazolu nācās pielietot visā akvārijā. Efekts nebija patstāvīgs. Pēc vairākiem mēnešiem citai arī skalārijai parādījās nejaukie "pumpuļi" un uzpūtās vēders - atkal ar metranidazolu metos virsū. Nekā. Nupat vēlreiz pabeidzu metranidazola kursu - skalāirijai tāpat ir uzpūties vēders, ir jau caurumi galvas daļā un pumpas parādās uz visa rumpīša. Skalārijai, kuru ārstēju pirmo - ir tāds neliels padziļinājums uz virsdegunes, kurš arī nesamazinājās pēc šīs ārstēšanas.
Iespējams Jūs jau esat sīki visu izanalizējuši. Bet tomēr. Vai esat pārliecināti, ka tā ir heksamita? Tiem caurumiem uz ''deguna'' sākumā būtu jāparādās sensorajās atverēs, un tikai vēlāk attīstoties tiem būtu jāpaliek lielākiem un neregulārākiem. Un kas tās par pumpām uz visa rumpīša? Tādi paši bojājumi, kā uz deguna - tādi kā padziļinājumi no ''izpuvušiem'' audiem vai tomēr reālas pumpas? Ja atmiņa neviļ tie ''hole in the head'' tipa bojājumi var aiziet arī pa sāna līniju, kur arī ir tās sensorās atveres, bet tiem nevajadzētu parādīties citās ķermeņa daļās, ja hexamita nav pārāk ielaista. Un no hexamitas rodas tāda kā audu erozija - izpuvuši laukumiņi, bet neesmu dzirdējis par pumpām.
Vai nevar būt, ka ir ''izsprāgusi'' tuberkuloze? Neredzot ir grūti spriest. Tikai šķiet aizdomīgi, ka parādās pumpas, ka nesadzīst bojājumi uz galvas, ka zivij ir resns vēders - arī tuberkuloze var veicināt nepareizu tauku izgulsnēšanos, vai bojātu nieru gadījumā veicina ūdens uzkrāšanos vēdera domumā.
Bite rakstīja:
Piekt Mar 23, 2018 10:35 pm
Ancistram diegveida izkārnījumi
diegveida izkārnījumi? Kādi? Nav nekas neparasts, ja zivij kaka velkās pakaļ. Klasiska hexamitas pazīme ir balti, pelēcīgi, caurspīdīga gara jo gara kaka, kas nenotrūkst, jo parazīts kaironot zarnu traktu papildus liek izdalīties gļotām, kas sajaucas ar atmirušajām zarnu epitēlija šūnām un rezultātā rodas tā baltā diegveida kaka. Ja ancistrus ēvelē aļģes no stikliem, tad gara zaļa kaka vēl neliecina par hexamitu. Aizdomāties būtu jāsāk, ja tāda kaka ir visu laiku, ja ik pa brīdim parādās arī tā caurspīdīgā kaka, ja papildus ir vēl kāds simptoms.
Bite rakstīja:
Piekt Mar 23, 2018 10:35 pm
SAE tādi kā robiņi zvīņās un apetītes vairs naf (augi visi apaug ar bārdu, kamēr viņš slimo).
Kas par robiņiem? Vai robiņi ir ap sāna līniju, vai arī citur. Un vai tie vispār ir robiņi, vai tās nav tādas kā čūliņas? Vai nelien ārā tādas kā mazas čūliņas no zvīņu apakšas - it kā paceļot zvīņu un pārplēšot ādu? Vai nav uz zivs kāda zvīņa (burtiski viena vai divas) palikusi tāda kā atlipusi, pēc skata gaišāka jo ir pacēlusies un apakšā zvīņu kabatā pagājis ūdens. Vēderi nevelkās uz iekšu? Kāda no zivīm nesāk izdilt, muguras deformācijas nevienai neparādās, ilgāk nekā parasti neviena zivis neatpūšas uz kāda auga atspiežoties vai pie grunts, uz filtra utt?
Ja novērtējat to kā hexamitu, tad manuprāt nu jau ir jāārstē viss akvārijs, pārāk daudz to zivju izrāda pazīmes. Bet noteikti vajag izskatīt arī citus slimību variantus. Vai zivis peld normāli? Vai negāzelējās, peldot nesvārstās vairāk no viena sāna uz otra, kā piedzērušās?
Bite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Otr Sep 27, 2016 9:49 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Bite » Sest Mar 24, 2018 6:55 pm

Izskatās slikti. Ceru, ka var ko saprast.
Zivis ēd, arī SAE (bet vāji). Ancistram tieši tāda arī bij tā kaka - pa pus akvāriju, bāla. Pārējiem neesmu redzējusi. Brūnajai skalārijai, kuras stāvoklis ir visbēdīgākais, pirms caurumi izveidojās, tur parādījās tās mazās baltās "pumpas" - pēc tam caurumi. Tādi atsevišķi balti pikuči tagad ir arī uz ķermeņa un spurām.
[/attachment]
20180324_172001 (1)_1.jpg
Te var redzēt lielo punci.
20180324_172001 (1)_1.jpg (82.42 KiB) Apskatīts 1286 reizes
20180324_171926 (1)_2.jpg
Padziļinājums uz deguna.
20180324_171926 (1)_2.jpg (132.73 KiB) Apskatīts 1286 reizes
Pievienotie faili
20180324_171759_2.jpg
Un te pie acs jau caurumi un nedaudz augstāk bslts punkts
20180324_171759_2.jpg (118.14 KiB) Apskatīts 1286 reizes
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Otr Mar 27, 2018 10:02 pm

Vai joprojām visas šīs zivis dzīvoja tajā pašā aptuveni 100 l akvārijā ar nodalījumu pa vidu un turpināja būt stresā? Tieši kādu barību devi, konkrēti? Tieši kā ūdeni mainīji - cik bieži, cik litrus? Cik ūdenī ir šobrīd nitrāti un fosfāti? Kāda temperatūra? Tur ir jāmeklē cēlonis kāpēc ārstēšanas rezultāti bija tik neilgi.
Heksamitoze vismaz skalārijām ir pilnīgi noteikti, bet nu jau izskatās vēl arī pēc tuberkulozes vai varbūt pat ihtiofonozes vēl tam visam klāt. Bedrītes paliek uz mūžu, tās metronidazols vai specializētās zāles nevar vairs aizdziedēt. Bet normālos apstākļos pēc heksamitozes izārstēšanas vairs nevajadzēja tam turpināties, jaunām pumpām nevajadzēja vairs rasties un tām diegveida bālajām kakām arī vairs nebija tad jābūt. Bet, ja zivis dzīvo ilgā stresā, nepietiekami tīrā ūdenī, barotas ar lētajām nespecializētajām barībām - tad pamazām pazaudē imunitāti, hroniski neuzņem visus sev vajadzīgos vitamīnus un tad gan saslimst atkal no jauna, ar visu ko. Ja paliek jau resnāks vēders, maz ko tur vairs var līdzēt. Vari jau pamēģināt vispirms 2-3 dienas pēc kārtas pamainīt pa trešdaļai ūdens, lai būtu pilnīgi droši, ka būs pietiekami tīrs, bet pēc tam visā akvārijā ārstēt ar JBL vai Aquarium Munster zālēm pret heksamitozi- spironukleozi un to pašu firmu zālēm pret iekšējām bakteriozēm - kā JBL Ectol Fluid plus - apmēram nedēļu līdz 10 dienas. Pa starpu ļoti minimāli barojot, bet ar ūdens maiņām pasargājot no nitrītiem. Antibakteriālās zāles visu ūdens bioattīrīšanu akvārijā nograus ļoti pamatīgi, bet atsevišķi tik daudz zivis reizē atsēdināt ārstēšanai tāpat nebūs iespējams.
Varbūt tāda ārstēšana palīdzēs, vismaz apturēs. Bet, nemainot turēšanas apstākļus, tas tāpat nebūs ilglaicīgi un iespējams, ka zivīm ir jau tagad par vēlu, varbūt jau ir nokavēts un viss ir kļuvis neatgriezenisks. Man ļoti žēl, bet neko optimistiskāku nevaru pateikt.
Bite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Otr Sep 27, 2016 9:49 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Bite » Tr Mar 28, 2018 11:05 pm

:'( ..paldies par bēdīgo prognozi. Būšu gatava, bet tik viegli nepadošos.
Jā, diemžēl tā viņas arī dzīvojās tajā nodalītajā akvā, jo kam lai es atdodu slimas zivis...bet kādu ielikt ledusskapī nevaru, tad jau labāk tā, kā nolemts.
Stress bija un ir, jo tur ir arī pērļu gurams, kas visas skalārijas iekausta. Ar ūdens maiņu arī ir grēkots 1,5-2 nedēļās reizi (katru reizi ar grunts sifonēšanu) 1/3 no akvārija tilpuma. Kas ar nitrātiem un fosfātiem šobrīd - nezinu, jo ir tikai strēmelīšu testi, kuriem laikam nekādas jēgas nav. Temperatūra - 24,6 grādi. Baroju 1xdienā ar Tetras produkciju (dažādas pārslas un tabletes ar un bez spirulīna) un dažreiz saldētos kāpuriņus - vai tā ir slikta pārtika, man nav ne jausmas; apstājos pie tās, jo uzreiz ūdenī neizšķīst kā citas mēģinātās.
Metranidazols fakstiski deva rezultātu tikai pirmajā reizē, kad atsēdināju pirmo skalāriju domādama, ka tai ir ihtiks. Kad simptomi parādījās brūnajai - metranidazolu lēju jau kopējā akvā (2x ar starplaikiem), kā redzams neefektīvi.
Pašlaik brūno skalāriju atsēdināju "burciņā", jo tā kā viņa redzami kļūst vājāka, viņu pastiprināti arī sit otra skalārija. Nekas pa rokai nebija - atšķaidīju bactopur direct tabletes daļu. Ir trešā diena - vēdera izmēri nemainās, bet tie caurumi tādi tīrāki šķiet, žaunu vāks kļuvis gaišāks un jauns nekas nav uzmeties klāt. Apetīte vēl ir.
Pasūtīju ieteikto JBL Spirorheksolu un JBL Atvitol - šeit uz vietas neko nevar dabūt, tātad droši vien pēc svētkiem tik varēšu ko uzsākt.
Kad dabūšu zāles liešu kopējā akvā...nav jau ko zaudēt. Par ūdens maiņu ir skaidrs- biežāk. Bet jautājums ko darit ar rodostomusiem - simptomus redzēt nevar, bet viņi man šķiet tik niecīgi, ka pakļaut kopējai ārstēšanai nedaudz bail. Varbūt varu atsēdināt 56 l akvārijā (tur 1 skalarija un 3 koridorasiņi - pašlaik neslimo, kaut arī visas skalārijas ir bijušas kontaktā). Un lai brūnajai skalārijai nebūtu lieks stress, droši vien būtu saprātīgāk turpināt tai ārstēšanu atsevišķi? Kāda ir laba barība - šeit ar izvēli tāpat kā ar zālēm... ir švaki, tad jāpasūta inetā? Vēl es lasīju krievu forumos, ka mēdzot dot zivīm ķiploku sulā izmērcētu barību pie heksa - vai šajā situācijā tas ko var dot? es mēģināju tableti izmērcēt, viņa protams daļēji izjuka, un ko nu skalārijas paspēja noķert, likās ka īsti tām nepatika. :no: JBL Spiroheksols laikam gliemežiem kaitīgs - tad helēnai un melānijām "kaput"? :whatever:
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Otr Apr 03, 2018 8:50 am

Galvenokārt ir jāuzlabo apstākļi pašā akvārijā, citādāk nekad tādas slimošanas nepāries. Tur ir pārslodze, tad ūdens jāmaina biežāk, izlaist reizes nedrīkst. Barība - ja pērk gatavās no mūsu veikaliem - Hikari ir viskvalitatīvākā no tām, kuras pat DinoZoo var dabūt. Tetras, Seras - retāk var dot, šad un tad jau drīkst, lielākai daudzveidībai. Bet ne kā vienīgo pamatbarību. Vitamīni - var lietot gatavos zivīm. Tūlīt varēs jaunās nātres savākt, jaunās pieneņu lapas. Tur vitamīnu daudz vairāk. Var glabāt sasaldētas un augēdājām zivīm dot tāpat, gaļēdājām var zaļbarību iemānīt omletē. To taisīt vienkārši. Celofāna maisiņā (=krāsnī cepšanas maisiņi) ielej kulteni no 1 olas, pāris ēdamkarotēm vājpiena, iejauc tur vai nu kaltētu nātru pulveri vai svaigas/sasaldētas nātres/pienenes sablenderētas putrā, var tur pievienot arī ķiploku sulu, var papriku. Tad aizsien to maisiņu, ieliec drošības pēc vēl vienā maisiņā un liec katlā ar vārošu ūdeni. Pavāri ūdens peldē, kamēr omlete sacietēs un gatavs. Tālāk var saspiest plānu un plakanu kādā zip maisiņā, lai ērti atlauzt cik vajadzēs. Vai var sagriezt mazos gabaliņos. Turēt saldētavā. Var taisīt savas "zivju granulas" - izberzēt omleti caur smalku sietu ūdenī, tad sasaldēt formiņās glabāšanai. To visas zivis labprāt ēd un būs iekšā nātru, pieneņu vitamīni pa pilnam. Saldētos tārpiņus un vēzīšus zooveikalos pārdod, arī var dot. Galvenais - baro savas zivis daudzveidīgi. Ķiploku sulā mērcēta sausā barība ir standarts visām cihlīdām un arī zelta zivīm pret dažādiem iekšējiem parazītiem, profilaksei ļoti labi, bet nopietnus gadījumus izārstēt nespēs.
Rodostomusi, ja izskatās veseli, tad, protams, nevajag zāļot. Gliemeži pirms zāļu lietošanas ir jāpārsēdina, akvārijam nevajag liekus līķus, kas sabojās ūdeni vēl vairāk.
Bite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Otr Sep 27, 2016 9:49 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Bite » Otr Apr 03, 2018 9:31 pm

Paldies par padomiem!
JBL Spirohexolu dabūju...ielēju atsevišķi atsēdinātajai skalārijai noteikto devu - visu dienu viss bija kārtībā, bet ap 24:00 ievēroju, ka knapi dveš. Nomainīju 40% ūdens, atžirga. Dienu pēc tam domāju, ko darīt. Nākošajā ielēju bikiņ vairāk par pusi normas - var redzēt, ka īsti nepatīk, bet ne tik traki. Tagad jautājums, vai būs kāda jēga no tādas nepilnas devas? Apetīte vēl ir, bet ēd "kāsējot".
Man pēc šī varianta, bail liet tās zāles kopējā akvā, ka tik kas nenotiek... :no:
Jau sataisīju olu "biezputriņu", gan bez nātrēm vēl, bet ar ķiploku sulu un vitamīniem! Jāgaida pavasaris!
Vēl tāda baža par tiem saldētajiem odu kāpuriem...vai ar tiem nevar ievazāt akvārjā kaut kādas zarazas? Un kādas varētu būt heksa pazīmes pērļu guramam? Viņš ir pārlieku kustīgs, lai ko piefiksētu, tomēr man liekas, ka viņam virs snīpja ir mazi adatas lieluma punktiņi...bez kāda aplikuma vai tml., vienkārši mazi, tīri caurumiņi. Vai tās var būt slimības pazīmes? Jeb man jau rādās? :suspious:
Un par melānijām...es tak nevarēšu viņas izlasīt no akvārija pirms zāļu lietošanas! Un viņas man ir daudz! Tad viņas visas nobeigsies un piesārņos akvāriju? Jeb tomēr, "gudrākās" ielīdīs gruntī un "pārziemos"?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Cet Apr 05, 2018 9:51 am

"Gudrākās" melānijas tad ielīdīs gruntī un turpat nosprāgs.
Heksamitoze galvenokārt ir turēšanas apstākļu slimība. Uzlabo ūdens kvalitāti, novērs stresus, baro daudzveidīgi, ar vitamīniem, nodrošini komforta temperatūru, pietiekamu skābekli un heksa nebūs. Ļoti slimo ārstē atsevišķi, tāpat jau vairs nav ko zaudēt. Gurami caurumiņi galvā var būt, bet var arī nebūt saistīti ar heksu. Tā vēl nav pazīme. Jāskatās kopā ar neēšanu, gaišām garām gļotainam kakām utt. Paši caurumiņi teorijās aprakstīti, ka rodas no svarīgu elementu trūkuma - gan minerālo, gan vitamīnu. Bet tas trūkums rodas vai nu no monotonas, nepareizas barošanas, zivju neēšanas, vai visādiem kuņģu- zarnu iekaisumiem. Tur vienmēr dzīvo spironukleozes, heksamitozes izraisītāji, tas ir normāli, bet savairojas un sāk kaitēt tad , kad zivij vairs nav pietiekama imunitāte. Ja tev sāp vēders, tu arī neēdīsi, bet varbūt spļaudīsies ar barību. Un tāpēc neuzņemsi svarīgas barības vielas. Ja ilgi turpināsies - novājēsi, sāks jau atrofēties daudz kas svarīgs. Tev varētu pieslēgt sistēmu un salaist iekšā visu ko tik vajag, bet zivij pašai jātiek galā. Spiroheksols piebeigs zarnu parazītus, tad vajadzētu pāriet iekaisumam un zivij vajadzētu atsākt ēst. Ja paveiksies, nebūs iesākusies zarnu atmiršana - ja nebūs jau par vēlu.
Demon152
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Cet Nov 29, 2018 4:15 pm

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Demon152 » Cet Nov 29, 2018 4:23 pm

Sveiki, akvārījs dzīvo ap 2 mēnešiem, peldējās mazs sams ar 2 pecīlijām, viss bija ok līdz brīdim kad ielaidu Gūpijas, pēc pāris dienām Pecīlijas izskatās ka saslima, uzmetās balti plankumiņi, un samam arī sāk parādīties... kur meklēt vainu?
Akvārijā nav dzīvo augu, tikai māklsīgie, 54L tilpums ar iekšējo švammes filtru, sildītāju un gaisa kompresoru.

Attēls
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 883
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Uzdod jautājumu par Zivju slimībām zinošam cilvēkam(Shogun/Ined)

Atbildēt Ined » Cet Nov 29, 2018 5:05 pm

Tas ir zivju parazīts ihtioftiriuss.
Zivtiņa fotogrāfijā ir jau ļoti stipri invadēta, var būt jau par vēlu glābt. Noteikti tagad saslimušas ir visas zivis akvārijā.
Nopērc zooveikalā vai no Costapur, vai Punktol vai Faunamor. Ko var dabūt. Uz kastītes būs uzrakstīts, ka zāles pret balto punktiņu slimību. Un tālāk jau pēc pievienotās instrukcijas. Ja ir arī neoni, samiņi, akantoftalmusi, bocijas - tad tikai pusi no devas. Vislabāk iesākt ārstēt jau šovakar - uz nakti. Laika tai zivij bildē vairs nav daudz palicis.
Akvārijā pastiprini aerāciju, būs zivij drusku vieglāk paelpot. Žaunas arī ir bojātas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron