Cīņā pret "melno bārdu" (aļgi)

Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Re: Cīņā pret "melno bārdu" (aļgi)

Atbildēt Rincis » Otr Nov 30, 2010 11:19 pm

Es esmu novērojs, kā tikko ph ir zem 7 tā melnā bārda un vjetnamka atkāpjas. Tam vajag aptuveni divas nedēļas. Process uz pusi ātrāks ir ph nodzenot uz 6, bet te nu ir jāskatās ph/kh tabula vai tas ir atļauts. Protams, ka ar KH 10-12 to nevarēs izdarīt....
Vēl esmu mēģinājis jūras akvārijos pieminēto spirta metodi. Spirts ir tīrais ogleklis, tas ārkārtīgā tempā veicina baktēriju augšanu, kas patērē nitrātus un fosfātus no ūdens. Dienas laikā tos pagājušonedēļ no NO3=13 mg/l un PO4 = 1,2 mg/l nodzinu uz nulli! Absolūto nulli!!
Ja izmanto spirta metodi, tad N:P samazināšanās attiecība būs 5,5:1 , kā zināms, augiem tas ir 16:1 .
To pašu ko dara spirts var panākt ar etiķi vai cukuru, bet zini, 1,2 ml šņabja uz 100l ūdens es uzskatu ka ir drošāk, nekā liet etiķi (vājprātīgs ph samazinājums) vai bērt cukuru. Te nu ir tā, ja pārdozē, tad baktērija ne tikai pieduļķo ūdeni, bet arī uzaug uz augiem baltu puņķu veidā. Tas skaitās normāli.

Redz un kas man visvairāk šajā lietā patīk - baktērijai atmirstot tā izdala amoniju, kas augos uzsūcās 8x ātrāk kā nitrāts. Es taisīju amonija un nitrītu testus, tie man neko neuzrādīja, bet nitrāti un fosfāti pazuda līdz absolūtai nullei. Augiem šāda attieksme ļoti gāja pie sirds!

Nu vēl par bārdas iznīcināšanu ir visiem zināmā hlora metode ar domestos, bet te cik atceros Haxiz teica, ka tikai uz anubiem reāli tas strādā, jo pārējie augi diez ko negrib to izturēt un nomirst līdz ar aļģēm.

Kā ir ar glutāraldehīdu nezinu, bet tauta cik dzirdu arī par to runā. Tikai vēl ko gribēju par to piebilst, glutāraldehīds acīmredzot nav beztermiņa, jo no gadu atvērtas pudeles ielejot akvārijā tas nobeidz visu slāpekļa ciklu. Kad bija svaiga pudele, to nenovēroju.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi