Un jau atkal "melnā bārda"...

Bibī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Tr Feb 25, 2015 9:36 pm

Un jau atkal "melnā bārda"...

Atbildēt Bibī » Tr Feb 25, 2015 10:07 pm

Man ir 250l akvārijs, kuram, tagad lasot un meklējot info, es saprotu ka esmu darījusi visu lai tā sasodītā aļģe augtu uz urrā!!!  :mad:
Tagad esmu novesta tik tālu ka domāju to padarīšanu vnk izmest ārā!

Mans jautājums ir tāds. Ja es izmestu ārā visu kas stāv ūdenī, tai skaitā sildītāju, izdezinficēju akvāriju ar ūdeņraža pārskābi, šņabi un  spirtu. (Nezinu ko vel es varētu izdarīt) Tad man nav skaidrs kas notiek ar ārējo filtru? Man ir EHEIM filtrs un to nu gan es ārā nemetīšu. Labi, keramikas lodītes arī nomainīšu, trubas arī. Plastmasas daļas varētu noplaucet vairākkārtīgi ar verdošu ūdeni. Bet tur tak tik un tā paliks sporas, jo ir daļas kurām es klāt netikšu.
Tad visas manas pūles un investīcijas būs veltas? Vai man tomēr ir cerība?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Un jau atkal "melnā bārda"...

Atbildēt Haxiz » Tr Feb 25, 2015 10:51 pm

:laugh: :laugh: :laugh:, >>izdezinficēju akvāriju ar ūdeņraža pārskābi, šņabi un  spirtu. (Nezinu ko vel es varētu izdarīt)>>  - vēl var to arī uzspridzināt  :laugh:
Ja nopietni, tad plastmasu ar verdošu ūdeni mazgāt kategoriski aizliedzu.  Man nav pieejamas visas Eheim rezerves daļas. Plastmasa noteikti sametīsies, sašķiebsies, filtrs tecēs, trubas būs līkas u.t.t. Runājot pat filtru - keramiku spirtā uz pāris dienām, švammes, ja nevēlies mainīt arī tur pat. Trubas un caurules vari izhlorēt ar domestosu, tad kārtīgi nomazgāt tekošā ūdenī. Plastmasas dekorācijas miskastē, kokus gan noplaucēt. Lielos labos akmeņus vai nu plaucēt vai arī izkarsēt cepeškrāsnī aptuveni 1-2 h uz 150 grādiem (virtuve gan smirdēs pēc vella). Sildītāju apstrādā vai nu ar spirtu vai ar to pašu hloru, laukā mest nevajag.
Cerība ir, ja būs arī jauni augi, vai kārtīgi apstrādāti vecie. Un galvenais - palaist pareizi akvāriju, un uzturēt pareizu bioloģisko līdzsvaru, ūdens parametrus!
Veiksmi darbā  :yaya:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 785
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 26, 2015 9:23 am

Oi, galvenais nemest  plinti krūmos. :)
valdis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 94
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 9:23 am
Atrašanās vieta: Iļģuciems
Vecums: 35

Atbildēt valdis » Cet Feb 26, 2015 9:43 am

Var jau dezinficēt, bet ja nenoskaidrosi iemeslu, kāpēc tās aļģes tik aktīvi aug, tad agri vai vēlu atkal ievazāsies.
Bibī
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Bibī » Cet Feb 26, 2015 6:45 pm

Zinu jau zinu, kas tam bija par iemeslu :)

Paststīšu, lai varat pasmieties. :D Akvāriju dabūju mantojumā no vīra, pēc šķiršanās. Kad nu pienāca tas laiks viņu tīrīt ķēros klāt, bet kā to dara redzējusi biju tikai pa gabalu. Vispārīgam priekšstatam es dzīvoju paneļu mājā 3stāvā. Skatos uz to filtru uz domāju no kura gala jāķeras klāt?! No strāvas viņu neatvienoju, vārstus neaiztaisīju un atvēru viņu vaļā.  :bis: Rezulāts bija šāds- nepilnas minūtes laikā 200l ūdens bija uz grīdas, precīzāk zem grīdas dēļiem un man nav nekādas iespējas savākt vismaz lielumu. Pēc nepilnām 3min, un arī tikai tāpēc ka tas kaimiņš nevar ātri pakuatēties, viņš klauvēja pie manām durvīm. Apmēram nojaut ko viņš varētu man pateikt. :D  :nunu: pirmā doma teikšu ka neko nezinu, man te viss sauss. :D tad saprotu ka šis man cauri neies un veru vaļā durvis  :kapitulate: Vel pēc 3sekundēm es biju viņa dzīvoklī un redzu šādu ainu- siena 5m garumā ir pārvērtusies par Niagāras ūdenskritumu un istabas vidū zem lampas stāv spainis kas jau līdz pusei ir pilns ar ūdeni.  :surprise: :applause:

Uz nākamo Akvārija tīrīšanu es saņēmos pēc 6mēn. Un tā 2g laikā es to baļļu iztīriju 4x. Un kamēr es atguvos no psihotraumas tikmēr aļģēm ir ballīte un šīs pārojas un nebēdu.

Bet tagad es esmu sadraudzējusies ar filtru un esmu gatava reanimēt to akvāriju  ;)
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 785
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 26, 2015 10:53 pm

Klausies, te jau varbūt Tev vajag palīdzēt iztīrīt to akvāriju un mazliet pastāstīt vadlīnijas uz vietas kas un kā'?
Lasīju tavu stāstu un mazliet kā pēc komēdijas pasmējos, bet visādi jau gadās.  :sharmanka:
Bibī
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Bibī » Piekt Feb 27, 2015 9:23 am

Ir, ir smieklīgi :embarrass:

Jā, palīdzību man vajag, no tās es neatteiktos, īpaši teorijā. Un vispār kā tas viss ir jāuztur.

Es ceru, ka tuvākā mēneša laikā es pārvākšos uz citu dzīvesvietu, tad attiecīgi būs jāpārved arī mans mīļais akvārijs (kā to dabūt gatavu man pagaidām nav ne jausmas  :confused: ) Kamēr es nodarbojos ar pārbraukšanu un akvārija sakopšanu gribētos atrast kādu kas varētu pieskatīt uz laiku vai adoptēt manas zivteles- 2 brāļus samus un 2cihlīdas (zebru un spilgti dzeltenu ar melnu spuru.)
Un tad sākt visu no jauna, ar profesionāļu palīdzību ;)

Bet ja es kādu laiku paturēšu sausu tā aļģe nenosprāgs? Es īpaši par sporām domāju.
Lietotāja avatars
Zirgonis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 72
Pievienojies: Tr Okt 12, 2011 4:35 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Zirgonis » Piekt Feb 27, 2015 1:05 pm

:applause:  :applause: :applause: :jok: Pārsmējos riktīgi! Jautri Jums ir gājis ar to tīrīšanu!!! Labi, ka vismaz nemetāt to plinti krūmos! :)
:)
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: Un jau atkal

Atbildēt MareksL » Sest Jan 09, 2016 7:14 am

Melnā bārda vai "vjetnamka" aug uz lēni augošiem/slimiem augiem un nestabīlā ekosistēmā. Saka ka tai vajag 3 lietas
1) nīkuļojošus augus
2) barības vielas ūdenī
3) visai aktīvu ūdens plūsmu kas maisa ūdeni un līdz ar to barības vielas ...
un
4) ... jaunu akvāriju

Akvārijos kur nostabilizējas ekosistēma nav "vjetnamkas" problēmu. Man ar izzuda 2-3 mēnešu laikā un pagaidām lielākā koncentrācija sastoma jau uz agrāk inficētiem objektiem. Pamazām atmirst arī tas.

Profilaksei.
- paaugstināt ūdens cietību
- Paugstināt sārmainību līdz 8-8,5 pH ...
- sālīt ūdeni ar NaCl

Venkāša metode kā paaugstināt gan cietību gan arī sārmainību - likt klāt kalcinēto sodu Na2CO3. Var iegūt no dzeramās sodas to izkarsējot (2NaHCO3 t → Na2CO3 + CO2↑ + H2O)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis