Neidentificējama aļģe

IngaD
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Sv Nov 09, 2014 9:05 am
Atrašanās vieta: Rīga

Neidentificējama aļģe

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 11:00 am

Labdien!

Izpētīju visas jūsu forumā publicētās tēmas par aļģēm un neatradu nevienu, pēc kuras varētu noteikt, kas notiek akvārijā (skatīt foto).

Akvārijs:
vecums - 10 gadi, 33 l stikla vāks, stāvoklis: tīrs, bez aļģēm
Zivis: CORYDORAS PALEATUS - pensionārs, 2 klauna bocijas (botia macracantha)- ieradās 1 mēnesi atpakaļ

Kopā ar bocijām tika nopirkts:
- jauns filtrs Elite jet-flo 50
- 2 augi Hygrophilla corymbosa

Pēc nedēļas parādījās pirmās dīvainības. Augi izskatījās netīri. Domāju, ka pēc sifonēšanas netīrumi nosēdušies uz lapām. Nedēļu atpakaļ sapratu, ka tas ir kas cits, jo netīrumus nevarēja nopurināt, tikai mehāniski notīrīt.

Izpētīju google - nevienu līdzīgu attēlu neatradu. It kā brūnaļģe, bet neesmu droša.
Vakar nopirku AlguMin. Silti ieteica zooveikalā, bet jūsu forumā atradu pretēju viedokli.

Būšu pateicīga par padomu.
Ar cieņu
Inga
Pievienotie faili
WP_20141108_2medium.jpg
Lietotāja avatars
lkz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 267
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2013 9:49 pm
Atrašanās vieta: EU
Vecums: 34

Re: Neidentificējama aļģe

Atbildēt lkz » Sv Nov 09, 2014 11:34 am

Labdien!

Tiešām grūti pateikt, kas tā par aļģi, bet vairāk izskatās pēc kaut kādas brūnaļģes, kas it aplipusi
pēc Jūsu minētās sifonēšanas ar putekļiem/netīrumiem, tāpēc arī vajadzēja ar roku tīrīt.
Vai pēc tīrīšanas (bet ne sifonēšanas) aļģe atkal parādās šādā pašā izskatā?
Brūnaļģe pirms filtra maiņas nebija devusi par sevi zināt? Ja bija, tad gaisma ir jāsamazina.
Visbiežākais dajebkuru aļģu cēonis ir nepietiekams barības un co2 daudzums attiecīgi iestatītajam
gaismas daudzumam (šo elementu disbalanss). Kā arī filtrācija (jauda un virziens).

...AlguMin... esmu personīgi pret jebkāda ķīmiska līdzekļa pielietošanu cīņai ar aļģēm.
Tāpēc, ka jeburš līdzeklis no plauktiem cīnās tikai ar sekām (ja cīnās). Un īldzekļa pilietošana
tikai var palēlināt aļģu vairošanās procesu vai uz mirkli to iesaldēt. Lai cīnītos ar aļģi ir jāsaprot
kāpēc viņa parādās akvā. Ir jāsamazina gaisma, jūzlabo/jāmaina ūdens cirkulācija, jābaro augi.
tas viss ir laikietilpīgs process. Pie dažām aļģēm pat vajag atslēgt gaismu, akvu ietīt segā vai plēvē
un pāris dienas noturēt. un tad sākt režīmu no jauna.. ar minimālu gaismas padevi un novērojumiem
man ir zivs
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 12:05 pm

Es katru reizi (jau bija 3 reizes) līdz ar sifonēšanu veicu arī augu mehānisku tīrīšanu. Un katru rezi paliek sliktāk

Akva ilgu laiku bija stāvējusi gandrīz tumsā (istabas tūrī uz gridas). Tad pārvietoju uz galdu, kurš ir loga tuvumā. Drīz pēc tam nopirku jauno filtru, bocijas un divus papildus augus. Lampa man ir parastā galda lampa (25W).

Un forumos ir tik pretrunīgi ieteikumi (papielināt/samazināt gaismu, palielināt/samazināt aerāciju), ka es apjuku. Man šo 10 gadu laikā bija tikai nedaudz zilā bārda un gliemji.

Kadu cīņas plānu Jūs man ieteiktu?

BZW. Paldies ka atsaucāties :)
valdis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 94
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 9:23 am
Atrašanās vieta: Iļģuciems
Vecums: 35

Atbildēt valdis » Sv Nov 09, 2014 12:53 pm

pirms pirkt bocijas painteresējies, cik ir minimālais akvārija tilpums tik lielām zivīm? tie 33l ir daudz par mazu. Droši vien tāpēc arī nitrāti un fosfāti uzlec gaisā un tas velk līdzi aļģes.
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 1:07 pm

Es zooveikalā pateicu akvārija tilpumu, kad pirku zivis. Un pēc tam, kad izlasīju par min 100l,  mēģināju bocijas atdot veikalam, lai nemocītu zivtas. Saņēmu atbildi, ka bocijas varot arī tādā akvārijā dzīvot. Es taču tagad viņas ārā nemetīšu.
valdis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt valdis » Sv Nov 09, 2014 1:12 pm

Jā, bēdīgi, ka tajā veikalā tevi tā piečakarēja. Labāk ir pat visi 200-300l.  Vari mēģināt kādam atdot.

Starp citu, vēl cēlonis aļģēm var būt tas, ka akvārijs nolikts tuvu logam - to parasti neiesaka darīt.
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 1:25 pm

Tas nozīmē, ka labāk atrast bocijām citu mājvietu un tad domāt par aļģu iznīcināšanu. Vai tā?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 431
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am

Atbildēt spiets » Sv Nov 09, 2014 1:58 pm

Tā botia macracantha labos apstākļos var izaugt 30, pat līdz 50 cm garumam, tad kāda tur vispār runa par 33 litru akvāriju.... Nedomāju, ka 2 zivju izmešana no akvas atrisinās aļģu problēmas - ja vien viņas nav jau izaugušas dikti lielas un bagātīgi barotas... Vai tad pati nepameklēji info par zivīm, kaut vai pēc tam kad pārnesi mājās?
Ja tā ir brūnaļģe (parati viņa gan ir brūna nevis pelēka), tad to vairāk ierosina ar silikātiem bagāts ūdens, arī vecas lampas, jauni akvāriji bieži iet cauri brūnaļģu stadijai.
Algumin satur monolinuron, kas ir pesticīds, konkrētāk, herbicīds un kuru izmanto arī nezāļu indēšanai uz lauka. Mazās koncentrācijās pirmās krīt aļģes, bet kā jau visi šie ''droši augiem'' parasti arī ietekmē augus - apstādina to augšanu un attīstību, konkrētais herbicīds apstādina fotosintēzi.
Vai neesi pēdējā laikā akvu kārtīgi tīrījusi, mazgājusi/mainījusi grunti vai tml. Jo brūnaļģe arī parādās jaunos akvārijos. No kurienes ņem akvārija ūdeni? Cik vecas lampas ir akvārijam? Tie pelēkie nosēdumi ir tikai uz anubijām vai arī uz citiem augiem?
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 2:43 pm

Pelēkā "vate" ir uz visies augiem un dekora. Bocijas ir kādus 3 cm garas. Coridoras ir garāks. Es jau teicu, ka noskaidroju bocijām nepieciešamos apstākļus post factum. Diemžēl :(. Biju cerējusi uz pārdevēju kompetenci.

Specializētās lampas nav, jo stikla vāks. Uz šī vāka stāv parastā kvēldiega spuldze (25w). Stāv tuvu logam.

Ūdeni mainu 1x nedēļā. Parasti 30%. 1,5 mēnešus atpakaļ, kad pārvietoju akvu uz citu istabu, gan nolēju kādus 50%. Šodien arī iznāca vairāk kā 30% (gribēju pēc iespējas vairāk netīrumu izsifonēt).

Ūdeni ņemu no krāna, pieleju AquaSafe un nostāvinu 12-24 stundas (kā kuro reizi).

Pāris reizes lietoju arī EasyBalance. Un man liekas, ka tas viss sākās pēc šī līdzekļa. Varbūt, ka sakritība, jo tas ir pret nitrātiem un fosfātiem (vismaz tā uz pudeles rakstīts).
Tikko notīrīju augus un grunti izsifonēju, pielēju ~ 40% svaiga ūdens. Pielēju EasyBalance (cerība mirst pēdējā). Skatīšos kas notiks tālāk.
Mēģināšu aptumšot akvu.

Par bocijām uztraucos :(
valdis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt valdis » Sv Nov 09, 2014 2:58 pm

Lab, kamēr tās bocijas vēl ir 3 cm, daudz piekakāt viņas nevar.

Ūdeni jānostādina tikai tad, ja tas tiek hlorēts. Vai LV vispār ir kāda pilsēta, kur to vēl dara? Un nekādus Aquasafe un citas ķīmijas labāk neliet. Es leju ūdeni pa taisno no krāna ar garu šļūteni, tikai katru reizi diezgan jānočakarējas, lai temperatūru starp silto un auksto noregulētu ne vairāk kā 1 grāda atšķirībā no tā, kas ir akvārijā.
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 3:06 pm

Ok. Paldies, ka padalījies ar pieredzi. Es temperatūru neregulēju. Būs jāpārbauda nākošo reizi. Bet par cik nostāvinu ūdeni, temperatūra jācer nav dramatiska.

Valdi, vai ir kāda ideja, kā rīkoties? Turpināt tīrīt, neliet ķīmiju un gaidīt, kas būs?
valdis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt valdis » Sv Nov 09, 2014 3:13 pm

Nu ja ūdeni nostādina, tad protams, ka tam ir istabas temperatūra. Tad jāskatās, cik tā atšķiras no akvārija temperatūras. Ja akvārija ir sildītājs un tur ir 25 grādi, bet istabā pavasarī/rudenī bez apkures 18, tad labi nav.

Katrā ziņā es nekādu ķīmiju nelietu. Varbūt var pamēģināt kaut kā noēnot, vai pielikt k-ko priekšā, lai nekrīt tik daudz gaisma no loga.
IngaD
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt IngaD » Sv Nov 09, 2014 3:27 pm

Noēnoju (daļēji, tikai sānu sienas). Vērošu un ja būs kādi rezultāti, padalīšos.

Varbūt iekopšu lielo akvu (ja saņemšos). Man jau traģēdija, kd 33 L aspkādēti. Varu iedomāties kā jūtās cilvēki, kuriem lielie akvāriji 'sašmucējās'

Paldies visiem, kas atsaucās uz manu palīgā saucienu!!
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 795
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Sv Nov 09, 2014 6:49 pm

Sveika! Man šī aļģe arī izskatās pēc brūnaļģes. Ja akvārija ūdens ir diezgan ciets, tad šī aļģe var izskatīties kā balta pūka. Turpretī mīkstākā ūdenī tā būs brūnganīgāka, cik esmu lasījis literatūru.
Aļģu nīdēšanas ķīmiju neiesaku lietot, jo tas var arī citas problēmas radīt dzīvā akvārijā.
Viens no vislabākajiem variantiem aļģes likvidēšanā ir Siāmas aļģēdājs(SAE).
Otrais variants būtu iestādīt akvārijā augus (raglape, limnophilia sessiliflora vai līdzīgi), kas diezgan atri aug, līdz ar to nepaliktu akvārijā liekas barības vielas, no kā var savairoties aļģēm.
Vai arī trešais variants, ja mehāniskā tīrīšana nepalīdz, ir noklāt akvāriju uz nedēļu pilnīgā tumsā bez nekādiem gaismas stariem.
Pielikumā foto ar SAE  izskatu.
Pievienotie faili
siamese-algae-eater-lg.jpg
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Pirm Nov 10, 2014 8:57 am

Pēc maniem novērojumiem SAE, dēļ mutes uzbūves, smuki noplūc visādas īsas aļģes (bārda, vjetnamka, kladofora), bet ar tiem, kuras ir jākasa no lapas vai dekora virsmas, viņš netiek galā. Garas diegveida aļģes viņam arī nepatīk plūkt, jo nesanāk viņam dabūt tos ne iekšā ne ārā, norauj, nedaudz ierij, tad peld, spļauda, purina galvu, cenšas tikt vaļā no diega. Un SAE nav domāts mazam tilpumam.
Nebūtu slikti aprakstīt visu kopšanas režīmu, visu ko lieto akvārijā vai esi lietojusi pedējā laikā, kādas izmaiņas akvārijā vai tā kopšanā tika izdarītas pirms parādījās aļģe, un ja var, visa akvārija bildi. Vai ir kas zināms par ūdens parametriem?
Mani vel mulsina kvēlspuldze 25w, ko pārējie par to domā?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis