blu green alge.

kitelis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 70
Pievienojies: Otr Feb 12, 2013 12:27 am

blu green alge.

Atbildēt kitelis » Sv Mar 09, 2014 4:54 pm

Kadam ir pieredze ar so algi?
Cik lasu anglu forumos tad tie ir nitrati. Un slikta filtracija. Man stav uz 180 l akvarija Jbl cristalprofi 1501 e ar 1400 l h
ta ka filtracija atkrit laikam? Zivju ari nav ta ka parbarots ari nekas netiek.
Udeni mainu ik pa 3 dienam. Tas ari ta ka butu labi. Nav man testi vel lai parbauditu no3 . Aiznesisu rit uz zoo veikalu lai noteste.
Nezinuvarbut tapec kad jauns akvarijs? 3 nedelas tikai?
Nezinu varbut kads mani var apgaisomot?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 427
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: blu green alge.

Atbildēt spiets » Sv Mar 09, 2014 9:54 pm

Kā reiz par šīs aļģes rašanās iemeslu tiek uzskatīts fosfātu pārbagātība, nevis nitrātu.  Ja jau lasi angliski, tad sameklē kas ir ''Redfield ratio'' =  Redfilda attiecība un kas ir no šīs attiecības izrietošā Buddendorfa attiecība. Mazliet ir pieminēts manā blogā, bet internetā angļu valodā var atrast daudz vairāk informācijas un gatavu tabulu, kurā sarēķinātas NO3 un PO4 vēlamās attiecības miligramos. Īsumā attiecība nosaka, ka ūdenī nitrātiem ir jābūt 7-13 reizes vairāk nekā fosfātiem. Līdz ko fosfātu paliek vairāk, tad palielinās iespēja, ka akvārijā attīstīsies zilaļģe. Ja attiecība nobīdas par labu nitrātiem, tad lielāka iespēja attīstīties pārējām aļģēm. Un ievērojot precīzu attiecību, zilaļģe varot turpināt augt, bet nenosēsties uz virsmām, bet pāriet peldošā stāvoklī, kas dod iespēju to izvākt ar filtriem. Tā ir teorija un novērojumi. Bet tur ir arī ļoti daudz taisnības. Ja mēģina rīkoties pēc šīs metodes, tad var sanākt pat akvāriju mēslot ar nitrātiem lai nostabilizētu Redfilda attiecību.
Pie tam ne fosfātiem, ne nitrātiem nav jābūt paaugstinātās koncentrācijās. Zilaļģe var parādīties, ja ir nepareiza šo elementu attiecība.
Man ir bijis, kad aļģe pazūd pati, ir bijis, kad esmu pielietojis eritromicīnu. Un ir bijis kad šī aļģe izdala drausmīgu smaku, tā ka smird visa istaba, īpaši, ja sakustina ūdeni. Vienreiz tā smaka bija tik spēcīga, ka pēc akvārija tīrīšanas roka līdz elkonim smirdēja vēl atlikušo dienas daļu... Esmu arī lasījis internetā, ka dažreiz gadās ''noķert'' zilaģi, kas ģenētiski ir ļoti dzīvotspējīga, un tad no tās ir vēl grūtāk atbrīvoties.
Bet pamatā jau jāsakārto nitrātu un fosfātu attiecība, jāuztur akvārijā tīrība arī pielietojot ūdens maiņas un ja nevar tikt nekādīgi vaļā, tad jālieto ķīmija, kaut vai antibiotikas. Bet manuprāt no sākuma ir jāpacīnās visos iespējamos veidos, un ķīmija jāpielieto kā pēdējais variants.
Lietotāja avatars
lkz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 267
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2013 9:49 pm
Atrašanās vieta: EU
Vecums: 34

Atbildēt lkz » Tr Mar 12, 2014 2:18 pm

Ja probleema ir augstaak mineetajaa - panjem EI saaljus. Dozeejot peec pielaagotaas instrukcijas neesmu ne reizi iedziivojies zilaas aljgjes probleemaas divu gadu garumaa.
Testu liimenjiem neticu, bet tie apstiprinaaja nitraatu un fosfaatu klaatbbuutni manos akvaarijos (njemot veeraa ka aljgju probleemas nav bijushas, attieciigie ieteikumi dozeejot micro un macro atsevishkji kaa peec graamatas visu sabalancee pareizaas attieciibaas).
Kas tas par ADA meeslojumu ko Tu lieto? Kas tur ir sastaavaa?
man ir zivs
kitelis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 70
Pievienojies: Otr Feb 12, 2013 12:27 am

Atbildēt kitelis » Piekt Mar 14, 2014 4:59 pm

Labi pameginasu sameklet vairak info, ka nostabilizet no3 un po4 attiecibas. Man sis alges veids ari ir pirmo reizi, un ieprieks nav bijusi ar to pieredze. Parejam algem +- zinams kas darams, bet si pat nav alge, bet bakterija. ADA Meslojums ir Green Brighty STEP 1 un Brighty K.
Itka sim salikumam nevajadzetu but sliktam. bet nu pagaidam nezinu japamekle vairak info.
Ok paldies par palidzibu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis