Laikam melnā bārda

Fretka_
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 86
Pievienojies: Otr Jūn 18, 2013 8:08 pm
Atrašanās vieta: Jēkabpils
Vecums: 30

Re: Laikam melnā bārda

Atbildēt Fretka_ » Piekt Nov 01, 2013 1:08 pm

Lai tiktu pie raglapes, depo bija jānopērk kāda zivtiņa un raglapi deva par brīvu bonusā. Toreiz nopirku 1 molliju un sākās šausmas. Tikko beidzu cīnīties ar ihtio slimību.
Zāļu lietošanas laikā, izskatās, ka augušas tikai aļģes, augi stāvējuši uz vietas :D

Tagad, kamēr man vairāk brīva laika, domāju ūdeni mainīt 2x nedēļā. Cik ir normāls nitrātu daudzums ūdenī? Man visu laiku turās ~25ml/g

Un varētu kāds pateikt, kur centrā var nopirkt kādus akvārija augus? Gribu vēl kādu ātraudzīgu augu :)
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Piekt Nov 01, 2013 9:01 pm

Gadās, tāpēc vajag zivim karantīnu pirms laid savā akvā.
No tas ārstēšanas "bonusa raglape" nav sapuvusi?
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Sv Nov 03, 2013 7:51 am

Diemžēl nav man otra akvārija.
Atmira tikai aptuveni puse no. viņas Tagad jau stiepjas nenormālos tempos.
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Otr Nov 12, 2013 7:06 pm

Nekas īpaši nemainās uz labo pusi.
Visu šo laiku mainu ūdeni 2x nedēļā, vienas reizes vietā. Augus mēsloju ar JBL Ferropol 24, pa 2 pilēm dienā.
Brīvdienās piepirku klāt vēl vienu ehinodoru un valisenēriju.
Šon pie barošanas pamanīju, ka aļģe jau pat uz grunts sākusi augt :(
Gandrīz vai jālūkojas pēc kādām stingrākām metodēm
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Sv Nov 17, 2013 12:10 pm

Šodien esmu nobriedis pamēģināt alkoholu cīņai ar aļģi.
Un vēl uztaisīšu DIY CO2 pudeli. Jo, cik palasīju, tad iesaka palielināt CO2 padevi cīņai ar melno bārdu. Tikai nezinu, ko ar to difuzoru darīt. Depo pa 15ls redzēju, negribas tik dārgu pirkt. Parastais porainas akmens derēs?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sv Nov 17, 2013 12:37 pm

No porainā akmens efektivitāte būs minimāla. Nu kādi % 15-20. Pārējais viss aizies gaisā. Vajag normālu difuzoru. Tā nav problēma, tādu var arī pats mājās uztaisīt. Gan te, gan citos forumos tādi ir vairāki aprakstīti.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Sv Nov 17, 2013 2:18 pm

Augiem būs kāds labums no tā CO2 pie mana ~0.3W uz L apgaismojuma?
Tomēr domāju paņemt to difuzoru, tik gribu zināt, vai ir to vērts :)
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Pirm Nov 18, 2013 4:21 pm

Uztaisīju pats difuzoru no šļirces un ievas zariņa :)

[img width=700 height=393]http://failiem.lv/thumb_show.php?i=mfzh ... G&refresh1[/img]
Pēdējo reizi labojis 1 - Fretka_, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Nov 19, 2013 1:14 pm

Pie 0,3WL augiem,  praktiski, no papildus CO2 liela labuma nebūs. Vēlams vismz virs  0,6... Paliks drusku skābāks ūdens kā rezultātā ir lielāka iespēja kādam nelabam akmenim vai gruntij vairāk pašķīst, iespējams, nedaudz pazemināsies pH.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Otr Nov 19, 2013 8:05 pm

Tas man it kā arī ir vajadzīgs bārdas iznīdēšanai - pazemināt pH.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Nov 20, 2013 10:36 am

Plika pH pazemināšana neko nedos Ir jāpanāk intensīva augu augšana lai bārdai nav variantu nekur pieķerties un lai nav no kā baroties. Man ir zināmi vismaz kādi 3 akvāriji, (neskaitot arī manējo, kad cīnījos ar to pašu likstu un ar balonu biju nodzinis un turējis pH ap 6,7-6,8) kur bārda aug tieši uz cO2 reaktoriem, kur notiek visintensīvākā šķīšana  ;) Bet nu lai veicas  :).
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Tr Nov 20, 2013 7:52 pm

To es sapratu. Ar brāgas pudeli arī nemaz neceru nodzīt līdz tiem ieteicamajiem 7 un zemāk. Bet, cerams, vismaz mazliet palīdzēs tikt vaļā no tās nezāles :)

Es jau esmu saplānojis pievienot vēl vienu lampu vākā, un blīvāk apstādīt akvāriju ar augiem. Tikai neko no tā negribas darīt, kamēr plosās tā maita :(
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Sv Jan 05, 2014 12:01 pm

Updeits.
Esmu ticis vaļā no bārdas ar spirta metodi + mollijas nomainīju pret 2 SAE, kas nograuza visus pārpalikumus :) Vēl pieliku vienu lampu vākā, lai labāk augtu augi.
Un te nu sākas problēmas. Sākumā, kopš beidzu liet šņabi iekšā, viss auga griezdamies. Iestādīju vēl dažus augus. Jaunā lampa, šķiet, arī ļoti patika augiem.
Bet tagad augi ir pārstājuši augt un viņiem lapas paliek ar melniem pleķiem. Raglape arī paliek kaut kāda dzeltenbrūna, tikai pats gals ir koši zaļš http://sdrv.ms/1cQTtPg te pāris bildes ar augiem, kas uzņemtas ar telefonu.
Sarkanā rosaefolija vispār izskatās, ka pūtu nost. Jaunās lapas nāk ārā caurumainas, momentā pārklājas ar kaut ko zaļganu, mazliet pēc pelējuma izskatās. Regulāri lapu gali peldās pa akvāriju. Vienu dienu pamanīju arī, ka no bojātās lapas burbulīši skrien. Tā vien likās, ka atdod pēdējos galus tas augs :D
Uz stikla arī redzami kaut kādi balti punkti, agrāk tur zaļš bija. Tas ir no atmirušajām aļģēm?
Tagad pirms ūdens maiņas nomērīju ūdens parametrus:
Akvārijam kH - 10, pH - 8, nitrāti - ~ 0.
Krāna ūdenim kH - 12, pH - 7,5. Nitrātus nemērīju.
Negribas ticēt, ka nitrāti ir 0, jo zivju man ir padaudz uz manu tilpumu. Un agrāk viņi pie 25-50 turējās un nevarēju nodzīt.
Kaut kā haotiski sarakstīju, bet nu jā.
Un jā, katru dienu augiem iepilinu 2 pilītes JBL ferropol mēslojumu.
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Sv Jan 05, 2014 2:35 pm

Kādas darbības vel veici palielinot apgaismojumu? cik tagad ir w/l? Visdrīzāk palielinot apgaismojumu augi sākuši atrāk augt, atrāk patērēt barības vielas, un... nu tagad sprāgst badā, ja pat nitrātu nav, tas divas pilītes droši vien ir pamaz. Augu akvārijā nitrātiem nedrīkst būt 0, tad ir ne tikai nitrātu bads, bet arī citas vielas, kas var būt arī ir ūdenī, bet tas nav iespējams uzņemt, visam jābūt balansā. Un ja apgaismojums tagad ir vairāk par 0.5-0.6 w/l, tad vel prasās arī CO2 padeve.
Fretka_
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Fretka_ » Sv Jan 05, 2014 3:09 pm

Tas arī bija viss. Ieliku lampu un iestādīju valisnērijas, kuras man neaug, un vienu ehinodoru.
Man tagad ir 68w uz 140l.
Man bail no nitrātiem un melnās bārdas :D
Bet nu tad sanāk, ka varu vēl kādu zivtiņu iegādāties?
Man pašlaik ir 3  thoracata samiņi, viena skalārija, viens labeo bicolor, platidoras sams un giriks. Šitās gandrīz gadu vecas, palielas jau. Un tad vēl 2 otiņi un 2 sae.
Par to mēslojumu. Viņam nav nitrātu klāt. Un tur rakstīts, ka 1 pilīte uz 50l dienā. 3 negribēju pilināt, lai nepārdozēju un neiedzīvojos jaunās aļģēs. Tad varbūt droši varu vairāk liet?
Paskatīšos vai man ir kkas ar nitrātiem, ko pieliet klāt.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis