Atbildēt spiets » Cet Jan 25, 2018 1:34 pm
Es negribu sameloties, bet ja atmiņa neviļ, tad ar alkoholu kaut ko tur indēja jūras akvārijā. Varbūt kļūdos. Saldūdenī neesmu redzējis forumos pozitīvas atsauksmes, ka tas dotu labus rezultātus pret aļģēm.
Ir gan pilnīgi viens cits novirziens kur izmanto alkoholu, etiķi, citronskābi, cukurus - saharozi, fruktozi. Šo vielu dozēšana palielina ūdenī organisko oglekli. Ar šīm vielām vienkārši tiek vairotas heterotrofās baktērijas, kuras vielmaiņas procesos ražo gan CO2 gan pašas atmirstot un pūstot vēl dod CO2 un rezultātā akvārijā priekš augiem tiek saražots papildus ogleklis. Pārāk liela dozēšana izsauc baktēriju savairošanos, kā rezultātā rodas dūmakainais ūdens. Papildus tam visam reizēm atsauksmēs ir dzirdēts, ka no lielās baktēriju vairošanās filtri pieaug pilni, kā ar želeju- tās ir tās heterotrofo baktēriju plēves, un tāpēc tos nākas biežāk mazgāt. Tāda ātra bakteriālā recekļa saaugšana nenāk par labu arī bioloģisko filtru substrātiem, jo pārklāj tos un aizsit ciet smalkās poras. Tā bālganā baktērija uz stikliem arī ir tā bakteriālā plēve.
4. diena 15ml+ 15ml+ 15ml= 45ml( 28ml/100L), pārtraucu barot zivis, lai nav papildus fosfors aļģēm
Nebaidies, ka fosfors akvārijā arī bez zivju barošanas būs tik daudz, ka aļģēm ar to pietiks un pāri paliks. Aļģēm pietiks pat ar to fosforu kurš atrodas dzeramajā ūdenī. Aļģu uzbūve ir savādāka un P, Fe, un N daudzumi ar kuriem spēj augt aļģes ir tik niecīgi, ka augi pie tādiem daudzumiem nekad neaugs. Līdz ar to var uzskatīt, ka barības vielu daudzums priekš aļģēm akvārijā vienmēr ir pietiekošs, bet izraisošie faktori slēpjas vēl kaut kur citur, ne tikai barības vielās. Tāpēc jau vienmēr apkarojot aļģes runā par to, ka jāveicina augu augšana, nevis papildus vēl tie jāspīdzina ar zemām barības vielu koncentrācijām. Pie tam sen atpakaļ pat bija apraksti manīti internetā kur holandiešu akvārijā, lai apkarotu aļģes tika iets pretējais ceļš - akvārijs tika sākts mēslot un uzvara ilgi nebija jāgaida - bet tas varbūt der akvārijā kur daudz augu. Ja tā bagātīgi sāks mēslot, mazapstādītos akvārijos - rezultāti var būt neprognozējami.
diena 20ml+ 20ml+ 20ml= 60ml( 37,5ml/100L), staghorn aļģe palikusi gaiši pelēka, tikai pie pašas lapas vēl tumša. No aeratora burbuļiem ūdens virspusē parādās arī putas.
Tas, ka aļģes paliek pelēkas, tas ir labi - tai nepatīk. Kad atmirs - viņai vajadzētu kļūt sarkanai. Putas parādās tāpēc ka ūdenī ir daudz DOC = dissolved organic carbon, jeb izķīdušais organiskais ogleklis, vai vēl vispārīgāk - izšķīdušās organiskās vielas.