Alkohols cīņai ar aļģēm

Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 17
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 4:59 pm
Atrašanās vieta: bauska
Vecums: 31

Re: Alkohols cīņai ar aļģēm

Atbildēt laasiite » Tr Jan 08, 2014 2:53 pm

vēlos izmēģināt alkohola metodi savā akvārijā.
Kā ir ar zivju mazuļiem?tie man ir lielajā akvārijā un traukā kur viņi dzīvo iet cauri akvārija ūdens..vai viņiem nebūs pa smagu ši procedūra? :poha: :thinking:
Lietotāja avatars
laasiite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 17
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 4:59 pm
Atrašanās vieta: bauska
Vecums: 31

Atbildēt laasiite » Sv Jan 12, 2014 12:29 pm

100 L akvārijā lēju 5ml šņabi

1. diena -ielēju ,bet ūdens krāsu nemainija
2. diena -no rīta bālgans ūdens,pielēju ikdienas devu,vakarā aļģes uz stikla pārvērtušās par puņķiem(diemžēl melnā bārda uz augu lapām un gliemežiem tikai pieaugusi spēcīgāk)
3. diena-no rīta ūdens tīrāks kā 2.dienā,pielejot ikdienas devu ūdens paliek atkal duļķaināks.

jautājumi:
1)vai šo aļģu iznīcināšanas procesu ietekmē tas ka pa nakti tiek izslēgta gaisma?
2)vai izdosies atbrīvot augus no melnās bārdas vai arī procedūra jāatkārto?
3)vai aļģu pārpalikumi(puņķi) uz stikla paši noies vai tie jānotīra?
4)vai 5.dienā nomainot 1/3 ūdeni neuzradīsies atkal putekļu aļģes?
5)vai nelūgtie gliemeži visi būs iznīdēti(jo skābekļa samazināšanās dēļ tie uzpeldēja virspusē un es tos savācu)?
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Pirm Jan 27, 2014 8:33 pm

No savas pieredzes saku, ka alkohola metode dod efektu, ja ūdeni akvārijā iegūst pienaini baltu. Process norit bez paliekošām problēmām ja ir laba aerācija. Puņķi pazūd pēc nedēļas, tie ir baktēriju kolonijas.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
zeida
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 33
Pievienojies: Cet Feb 07, 2013 1:33 pm
Atrašanās vieta: Mārupe
Vecums: 42

Atbildēt zeida » Piekt Dec 12, 2014 8:57 pm

Gribēju ar šo metodi tikt vaļā no zaļajiem matiem akvārijā.
Pirmajā reizē lēju 10ml Russkij Standart uz 200l akvāriju.
Nekas jēdzīgs nesanāca. bāls nepalika.

Tagad pēc lielāka pārtraukuma izdomāju pamēģināt vēlreiz un palielināt dozu uz 15ml.
Jau ceturtā diena, bet joprojām nav tas bālganums.
Nesaprotu ko daru nepareizi :(
Nevar tak būt, ka par daudz aerācija? vai ka iekšējais filtrs to visu kaut kā nofiltrē? varbūt tās baktērijas tai filtrā savairojas?
Lietotāja avatars
lkz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 267
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2013 9:49 pm
Atrašanās vieta: EU
Vecums: 34

Atbildēt lkz » Sv Dec 14, 2014 12:05 pm

tikko pamanīju tēmu :D

alkohols ir jālieto uzturā, nevis akvārijā.

ar aļģēm ir jācīnās no tā gala, kur viņas sāk veidoties, nevis jau ir izaugušas.
cīņa ar sekām ir neizbeidzama, ja nelikvidē cēloņus
man ir zivs
zeida
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zeida » Sv Dec 14, 2014 12:51 pm

Man gribējās kādu pagaidu risinājumu izskata uzlabošanai līdz plānotajai akvārija "revolūcijai", kas visu tāpat sagrozīs ar kājām gaisā.
Lietotāja avatars
lkz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 267
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2013 9:49 pm
Atrašanās vieta: EU
Vecums: 34

Atbildēt lkz » Sv Dec 14, 2014 7:49 pm

daudz apspriesta tēma te.

es gan ieteiktu eksperimentēt, nevis ar alkoholu, bet ar parametriem, kuru dēļ tā
aļģe rodās. Ja viņa ir vienā akvārijā, tad palaižot jaunu, ar tādiem pašiem
uturēšanas ieradumiem, atkal nonāks izvēles priekšā ar to alkoholu :)
man ir zivs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Pirm Dec 15, 2014 3:32 pm

Ka es jau te vairākas reizes esmu teicis, tad man vēl ne reizi nav izdevies ko normālu izveidot ar alkoholu. Arī akvarijā. Viss ir beizdzies bez izmaiņām - vai nu galvassāpes nākošajā dienā, vai arī to pašu aļģu palicība  :laugh:. Vienreiz pat izdevās gandrīz zivis aizlaist uz tosauli (smaka nost no rīta). Piekrītu lkz - jācīnās ar ierosinātāju nevis ar sekām, tad tās pašas pazudīs.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
zeida
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zeida » Pirm Dec 15, 2014 3:55 pm

Ok, pierunājāt. Trešo reizi vairs neeksperimentēšu :)
Būs man jāpārvācas uz kādu citu tēmu, lai saprastu kā pareizi veikt akvārija pārvākšanos, lai šādas problēmas vairs nebūtu.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 793
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Otr Dec 16, 2014 8:53 am

Kaut ko šādu es pirmo reizi dzirdu. :) Biju palaidis šo tēmu iepriekš garām šajā forumā. Akvāriju zivtiņām var uztaisīt jaunā gada svinības akvārijā šādi, ne? :D
Lietotāja avatars
kastraats
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Piekt Sep 09, 2016 10:22 am

Atbildēt kastraats » Piekt Sep 09, 2016 1:02 pm

Mārci, neieslīgsim galējībās.
imka86
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 30
Pievienojies: Otr Mar 18, 2008 9:42 am
Vecums: 32

Atbildēt imka86 » Piekt Jan 19, 2018 6:21 pm

Beidzot es ar gribēju izmēģināt šo metodi, bet kaut kas man ar nesanāk. Akvārijs ir 160L, 1. dienā 8ml (5ml/100L), 2. dienā 10ml+ 10ml=20ml ( 12,5ml/100L), bālganā baktērija uzaugusi tikai uz stikliem, ūdens dzidrs. šodien- 3. diena 10ml+ 10ml+ ?ml= 30ml?( 19ml/100L) viss tāpat kā 2. dienā.
Jautājumi: 1) vai liet trešo reizi klāt 10ml; 2) vai zivis turpināt barot šajā laikā; 3) saglabāt ierasto gaismas režīmu vai aptumšot (jo tad kad sāks sadalīties baktērijas, tad takšu būs vajadzīga gaisma, lai augi to amoniju izmanto)?
imka86
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 30
Pievienojies: Otr Mar 18, 2008 9:42 am
Vecums: 32

Atbildēt imka86 » Sv Jan 21, 2018 1:51 pm

Turpinu zivis pieradināt pie grādīgajiem.
1. dienā 8ml (5ml/100L),
2. dienā 10ml+ 10ml=20ml ( 12,5ml/100L), bālganā baktērija uzaugusi tikai uz stikliem, ūdens dzidrs.
3. diena 10ml+ 10ml= 20ml( 12,5ml/100L),
4. diena 15ml+ 15ml+ 15ml= 45ml( 28ml/100L), pārtraucu barot zivis, lai nav papildus fosfors aļģēm
5. diena 20ml+ 20ml+ 20ml= 60ml( 37,5ml/100L), staghorn aļģe palikusi gaiši pelēka, tikai pie pašas lapas vēl tumša. No aeratora burbuļiem ūdens virspusē parādās arī putas.
Rīt plānota "NEKO" diena, parīt ūdens maiņa.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 424
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Cet Jan 25, 2018 1:34 pm

Es negribu sameloties, bet ja atmiņa neviļ, tad ar alkoholu kaut ko tur indēja jūras akvārijā. Varbūt kļūdos. Saldūdenī neesmu redzējis forumos pozitīvas atsauksmes, ka tas dotu labus rezultātus pret aļģēm.
Ir gan pilnīgi viens cits novirziens kur izmanto alkoholu, etiķi, citronskābi, cukurus - saharozi, fruktozi. Šo vielu dozēšana palielina ūdenī organisko oglekli. Ar šīm vielām vienkārši tiek vairotas heterotrofās baktērijas, kuras vielmaiņas procesos ražo gan CO2 gan pašas atmirstot un pūstot vēl dod CO2 un rezultātā akvārijā priekš augiem tiek saražots papildus ogleklis. Pārāk liela dozēšana izsauc baktēriju savairošanos, kā rezultātā rodas dūmakainais ūdens. Papildus tam visam reizēm atsauksmēs ir dzirdēts, ka no lielās baktēriju vairošanās filtri pieaug pilni, kā ar želeju- tās ir tās heterotrofo baktēriju plēves, un tāpēc tos nākas biežāk mazgāt. Tāda ātra bakteriālā recekļa saaugšana nenāk par labu arī bioloģisko filtru substrātiem, jo pārklāj tos un aizsit ciet smalkās poras. Tā bālganā baktērija uz stikliem arī ir tā bakteriālā plēve.

4. diena 15ml+ 15ml+ 15ml= 45ml( 28ml/100L), pārtraucu barot zivis, lai nav papildus fosfors aļģēm
Nebaidies, ka fosfors akvārijā arī bez zivju barošanas būs tik daudz, ka aļģēm ar to pietiks un pāri paliks. Aļģēm pietiks pat ar to fosforu kurš atrodas dzeramajā ūdenī. Aļģu uzbūve ir savādāka un P, Fe, un N daudzumi ar kuriem spēj augt aļģes ir tik niecīgi, ka augi pie tādiem daudzumiem nekad neaugs. Līdz ar to var uzskatīt, ka barības vielu daudzums priekš aļģēm akvārijā vienmēr ir pietiekošs, bet izraisošie faktori slēpjas vēl kaut kur citur, ne tikai barības vielās. Tāpēc jau vienmēr apkarojot aļģes runā par to, ka jāveicina augu augšana, nevis papildus vēl tie jāspīdzina ar zemām barības vielu koncentrācijām. Pie tam sen atpakaļ pat bija apraksti manīti internetā kur holandiešu akvārijā, lai apkarotu aļģes tika iets pretējais ceļš - akvārijs tika sākts mēslot un uzvara ilgi nebija jāgaida - bet tas varbūt der akvārijā kur daudz augu. Ja tā bagātīgi sāks mēslot, mazapstādītos akvārijos - rezultāti var būt neprognozējami.

diena 20ml+ 20ml+ 20ml= 60ml( 37,5ml/100L), staghorn aļģe palikusi gaiši pelēka, tikai pie pašas lapas vēl tumša. No aeratora burbuļiem ūdens virspusē parādās arī putas.
Tas, ka aļģes paliek pelēkas, tas ir labi - tai nepatīk. Kad atmirs - viņai vajadzētu kļūt sarkanai. Putas parādās tāpēc ka ūdenī ir daudz DOC = dissolved organic carbon, jeb izķīdušais organiskais ogleklis, vai vēl vispārīgāk - izšķīdušās organiskās vielas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis