Nu un man arī ir aļģes.

Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Re: Nu un man arī ir aļģes.

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Apr 22, 2009 11:10 pm

Vispār jau pH NELIECINA par CO2 daudzumu... Formula CO2 koncentrācijas noteikšanai ir:
CO2(ppm) = 3 * KH(degrees) * 10^(7-pH), kur KH(degrees) nav dKh, vērtība jāpārkonvertē

Kā redzams, jāzina gan kH, gan pH. Lai Rincis pakomentē cik precīzi ir kH un pH testi, ja lieto kādus no akvārija mēslojumiem  :kautris:

Personīgi man tikko palaistajā akvārijā pH ir konstants(6.7), bet mainās kH, jo grunts šķīst..  :ugly: Attiecīgi, palielinoties kH no vajadzīgā 4 līdz 9(starp citu, tas notiek divu dienu laikā), CO2 koncentrācija pie tā paša pH pieaug jau līdz diezgan bīstamai robežai, ko zivis var arī just.

Beidz ņemties ar nevajadzīgiem mērījumiem, un lieto CO2 permanent test - tikai tas kaut ko sakarīgu parādīs (ja viņu pareizi uzliksi, protams), jo to neiespaidos akvārija ūdens kH/pH izmaiņas, kā arī akvārijā esošās citas lietas, tai skaitā mēslojumi.

Ja kas, par šo tēmu jau te vairākas reizes ir runāts, no tālākiem komentāriem atturēšos.
..|r|ubb..
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Apr 22, 2009 11:22 pm

Dzintars nav pierakstījis, ka tas Kh(degrees) formulā ir kā ppm, bet lai no mūsu zināmā dKh pārietu uz ppm vajag mūsu noteikto ciparu pareizināt ar pārejas koeficientu 17.848 . Un tad tā formula rūks!  8)  :D

Es jau rakstīju par to, ka ja akvārijam tiek piejaukti fosfāti, tad kh-ph tabula co2 noteikšanai ne visai vairs der. Kapēc, es vairs neatceros... kaut kur lasīju, ka fosfāts kaut ko nojauc..
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Cet Apr 23, 2009 12:00 am

Permanentais tests man stāv .Cik noprotu uz tādām izmaiņām viņš neraģē .Protams , ka neviena zivs nenomira , bet redzu , ka skalārijas palikušas lēnas un salīdušas pa stūriem !Ancistri arī salīmējušies uz priekšējā stikla  :suspious:(bet nav atlipuši  :D ),bet par cik vienu skalāriju pazaudīju -baidos !
Šodien Kh testu netaisīju ,bet tik strauji jau nemainās .
Tagad jau viss ir ok ,bet , ja izmaiņas notiek , kad manis nav mājās ?Man pat sieva ir piešavusies noteikt (akvārijs ir tikai man , bet sieva saka paskat , vai viss ir kārtībā  ;)!
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Cet Apr 23, 2009 12:03 am

Rincis rakstīja: Sit mani nost, es 0,2 Ph starpību nekādi uz zivīm nevaru pamanīt!  :D
Normund, vai tad ir tik traki, vai 6,7 vai 6,9 ? Manuprāt, ideāls!
Bet , ja es nebūtu mājās, nenoreģētu ?Testu taisīju ap 19.00, bet gaisma slēdzās ārā 23.00.Co2 vēl būtu paaugstinājies ?
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Otr Apr 28, 2009 8:18 pm

Uztaisīju kārtējo reizi ūdens testus : kh-8; ph-6.9;  fe>o; po4-0.05;  nitrit -0  ;nitrat<50.Tātad neskatoties uz to, ka ph ir nodzīts uz leju aļģes nepazūd .Nesaprotu kāpēc dzelzs ir tik mazs , jo katru dienu (izņemot vakar un šodien ) lēju  2ml F1.Un piedevām iepriekšējā nedēļā ,pie ūdens maiņas , pievienoju Ferotabs tabletes?
Ceru, ka šonedēļ(ar dzelzs daudzumu ) kautkas mainīsies, jo ir iegādātas māla bumbas .
Varbūt veikt radikālākas metodes cīņā ar aļģēm ?

Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Apr 29, 2009 2:01 am

Kas nitrātiem noticis ? Pie tāda daudzuma fosforam būtu jābūt kaut kur uz aci skatoties ap 3-5 mg/l , ja salīdzina ar Redfield ratio. Par testiem dīvaini, ka fosforu noēd, bet nitrātus nē. Kā paši augi aug ? Neizrāda kaut kādas slimības pazīmes, kads to augšanas temps?
Māla bumbas dos dzelzi augiem caur saknēm. Ar testiem diez vai to varēsi samērīt. Es Tavā vietā būtu iegāzis pamatīgu devu mēslojuma un gaidījis kas notiek, galvenais ir veicināt augu augšanu. Bet principā, es vainu savos akvārijos uz nelielajām aļģēm noveļu uz dzeramā ūdens kvalitāti, nekas spīdošs jau tagad pavasarī nemaz nevar nākt. Kāda kaitīgāka viela, kas aļģēm patīk ielavījusies un nu visi meklē cēloni. Es domāju, ka neesi vienīgais, kam šajā periodā parādījušās aļģes...
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Apr 29, 2009 9:14 am

No mana skata punkta:
- Nitrātu patiešām ir daudz, Rincis pareizi pieminēja Redfield ratio. Es cenšos pieturēties pie rādījumiem 1:15-20, kaut gan ne vienmēr var tik precīzi to uzturēt;
- Dzelzs te varētu būt Nitrātu uzsūkšanas ierobežotājs, jo Fe nav ! Kaut gan tas attiecās tikai uz ūdeni, iespējams gruntī Fe ir pietiekoši;

Man tik nav skaidrs no kurienes tik daudz Nitrātu, man kā likums to ir par maz, dominē Fosfors, pēc kura rādītājiem es arī cenšos dozēt Nitrātu daudzumu.

Biežākas ūdens maiņas iespējams varētu izlīdzināt situāciju, vienīgi, kā izteicās Rincis, nav garantijas ka Nitrātu pārdozēšanā nav vainīgs tieši krāna ūdens.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Cet Apr 30, 2009 1:08 am

Pieļauju , ka nitrātu daudzumu varētu iespaidot tas, ka ūdens maiņa notika apmeram par divām dienām vēlāk .
Tagad mēģināšu taisīt testus katru dienu , lai atrastu iemeslu .Mēslojumu liešu kā parasti , ja nebūs uzlabojumi liešu lielakas devas .
Par augiem runājot slimības pazīmes neievēroju, tikai tik daudz , ka vecajās lapās parādās āļģes.

Dzintars: Nav nepieciešams citēt iepriekšējo postu...
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Apr 30, 2009 1:15 am

Es nesaprotu vienu lietu, Normund. Tu pamaini kaut ko mēslošanā/gaismās utt un jau nākošajā dienā gaidi, ka kaut kas mainīsies, pazudīs aļģes utt? Tik ātri tās lietas nenotiek! Kad ko izmaini jāgaida vismaz kāda nedēļa! Pašlaik Tu veic pārāk daudz liekas darbības...

Var būt ir laiks likt testus nost, darīt kā liek un GAIDĪT?
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sv Aug 29, 2010 10:08 pm

Ilgi dzīvoju mierīgi, pat labi -augi auga, kuploja.Pat esmu paspējis apgādāt ar augiem daudzus foruma dalībnieku akvārijus .Zivis arī bija apmierinātas.Tad sāku manīt , ka bacopai lapiņas sāka palikt brūnas.No sākuma nepievērsu uzmanību , bet tad konstatēju  ka tā ir kautkāda aļģe.Būs jāsaņemās un jāuztaisa testi.Ar aļģi pārklājas tikai bacopa un kriptas .
Vienīgais, ko esmu mainījis akvārija dzīvē ir mēslojums, kas laikam arī būs aļģu iemesls .
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sv Aug 29, 2010 10:40 pm

Tiko konstatēju, ka brūnums no lapas ir viegli notīrams parīvējot ar pirkstiem .Esmu mazliet neizpratne  :nerd: !
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Aug 30, 2010 12:15 am

Ļoti iespējams ka tās ir diatoma aļģes (Diatoms, Brown Algae).
Rodas dēļ slikta apgaismojuma un SiO2 paaugstinātu līmeni (drīzāk jau ka gaismas trūkums). Ja tev Bacopa un Cryptas ir aizēnotas ar citiem augiem tad tur arī rodas tās aļģes.
Atbrīvoties no tām var viegli, kā tu jau teici vienkārši notīrot ar roku no lapām, palielinot apgaismojumu vai arī ielaižot Otocinklusus akvārijā, tie tos diatomus ed ar lielu prieku :)
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Pirm Aug 30, 2010 11:37 am

Bija brīdids, kad biju noslogots ar darbiem un tas stūris, iespējams, bija par daudz noēnots .Ir jau labs laiks pagājis kopš izravēju, bet tas laikam bija par vēlu .
Būs iemesls iegādāties arī kādu jaunu zivi .Paldies !

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis