Informācija par aļģēm (pirms uzdod jautājumus forumā - izlasi šo tēmu!)

Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Informācija par aļģēm (pirms uzdod jautājumus forumā - izlasi šo tēmu!)

Atbildēt eozz » Otr Mar 02, 2010 12:50 am

„melnā bārda”

[img width=800 height=540]http://img52.imageshack.us/img52/2223/bbard.jpg[/img]

Bieži aug uz lēnaudzīgu augu lapām, siekstām un tehniskā aprīkojuma akvārijā. Dažkārt aug vietās kur ūdens straume akvārijā ir liela. Aug kušķīšos kas sastāv no melniem, brūniem pelēcīgiem pavedieniem, sasniedz līdz 0,5 cm garumu.

Izraisa

Akvārijā ar spēcīgu apgaismojumu ir indikators, kas parāda zemu vai svārstīgu CO2 līmeni, vai nepietiekošu ūdens cirkulāciju, straumi, ap augiem. Akvārijā ar zemu apgaismoju rodas dēļ zema CO2 līmeņa.

Likvidēšana

Akvārijā ar spēcīgu apgaismojumu jāpalielina CO2 daudzums, un/vai jāuzlabo ūdens plūsma, straume. Pirmais veicamais pasākums ir cietušo virsmu notīrīšana un nogriešana. Palieliniet CO2 līmeni līdz 30 ppm vai vairāk, bet sekojiet līdzi zivju uzvedībai, ja ir novērojama smaga elpošana momentā pārtrauciet CO2 padevi. Pārliecinieties lai akvārijā būtu laba ūdens kustība, ja nepieciešams pievienojiet papildus straumes sūkni.
Ja jums ir akvārijs ar zemu gaismas spilgtumu, bez CO2 pievades, ūdens maiņu pārtraukšana uz laiku var uzlabot situāciju. Tas notiks tāpēc, ka krāna ūdenī ir liels daudzums CO2, un to pievienojot akvārijam, rodas straujas CO2 svārstības, aļģes uz tām reaģē ātrāk nekā to spēj augi. Siāmas aļģēdāj zivis arī var tikt pielietotas kā papildus aļģu likvidētājs.

Zilaļģes, zilizaļā aļģe

[img width=800 height=1066]http://img24.imageshack.us/img24/3795/zilw.jpg[/img]
[img width=800 height=600]http://img718.imageshack.us/img718/2835/zilst.jpg[/img]

Šī patiesībā nav aļģe, bet baktēriju kolonija kuras nosaukums ir cyanobacteria, tā ir spējīga fotosintezēt. Pārklāj visu ar zili-zaļu gļotainu slāni, tas viegli atdalās, taču ļoti ātri ataug. Tai dažkārt ir raksturīga specifiska smaka. Bieži rodas pie grunts slāņa un priekšējā akvārija stikla, kur tā saņem daudz gaismas.

Izraisa

Bieži rodas dēļ zema nitrātu daudzuma akvārijā. Parasti veidojas pie akvārija priekšējā stikla, kur tā ātri izplatās. Dažkārt tā ieviešas „jaunos” akvārijos, kuros ir bijis liels amonjaka līmenis un daudz gaismas. Par attīstības cēloni var kalpot arī ļoti netīra grunts un aizdambēts filtrs, mazs ūdens cirkulācijas apjoms.

Likvidēšana

Klasiskā metode ir akvārija pilnīga aptumšošana. Iztīriet pēc iespējas vairāk aļģu skrubējot tās un atsūcot ar sifonu, veiciet aptuveni 30-50% ūdens nomaiņu, palieliniet nitrātu līmeni, ja tas ir zems. Noņemiet CO2 padevi un pieslēdziet gaisa kompresoru, lai palielinātu skābekļa daudzumu ūdenī, skābeklis slikti ietekē zilaļģes, tas arī aizstās augu fotosintēzi, piegādājot zivīm skābekli. Aptumšošanas laikā zivis droši varat nebarot, tās var viegli pārciest dažas dienas bez pārtikas. Izslēdziet visu apgaismojumu akvārijam un apklājiet to ar biezu segu vai citu aizsegu, kurš pilnībā noslēgs to no gaismas. Pēc 3-4 dienām noņemiet aizsegus, veiciet 30-50% ūdens maiņu, noņemiet gaisa padevi un sāciet CO2 padevi. Jums būs jāpievieno nitrāti ūdenim, lai tie atkal strauji nenokristos līdz zemam līmenim. Sekojiet līdzi lai akvārija grunts un filtrs pārlieku „neaizsērē” un, lai akvārijā ir laba ūdens cirkulācija.
Vēlviens veids cīņai ar aļģi ir lietot Streptomicīnu vai Eritromicīnu, tā ir antibiotika, kas nopērkama aptiekās tikai pret recepti. Iedarbība ir 100%, taču tā var ietekmēt arī labvēlīgo baktēriju koloniju biofiltrā.
Ja zilaļģe veidojas uz grunts pie priekšējā stikla uzlīmējiet uz tā tumšu izolācijas lenti, lai neļautu tiešai gaismai krist uz grunts.


Kladafora

Kladafora ir aļģe, kas sastāv no zariņiem, tā ir zaļā krāsā, pēc taustes šķiet mazliet graudaina un cieta.

Izraisa

Zems CO2 līmenis. Maz barības vielu

Likvidēšana

Mēdz būt ļoti stipra un grūti likvidējama. Sekojiet līdzi, lai mēslojums tiktu pareizi dozēts un uzturiet CO2 līmeni augstāku. Likvidējiet pēc iespējas vairāk aļģes ar rokām to noraujot. Var paiet ilgs laiks līdz beidzot izdosies to uzvarēt. Pārliecinieties, lai akvārijā būtu laba ūdens cirkulācija, neliela mēslojuma pārdozēšana var palīdzēt cīņā. Šo aļģi dažkārt ēd Amano garneles


Diatoma, brūnaļģe

Veido brūnus plankumus uz stikla, grunts un augiem.

Izraisa

Parasti rodās „jaunos” akvārijos, dēļ silikātiem un amonjaka, arī dēļ zema apgaismojuma, „nenobrieduša” filtra un grunts.(domāta labvēlīgo baktēriju kolonijas izveide)
Likvidēšana

To var nosūkt ar sifonu vai notīrīt ar švammi, parasti pazūd dažu nedēļu laikā, kad akvārijs ir „nobriedis”. Zivis, Otocinklusi to ēd.


Zaļo „putekļu” aļģe

Veidojas uz stikla, veidojot putekļiem līdzīgu segu. Dažkārt ļoti biezā slānī.

Iemesls

Zems CO2 līmenis, maz barības vielu. Bieža parādība „jaunos” akvārijos.

Likvidēšana

Viegli notīrās ar švammi, dažkārt ātri ataug. Viens no variantiem cīņai ar to, ir ļaut tai pilnībā izdzīvot savu attīstības ciklu, kas ir aptuveni 3 nedēļas, tad pilnībā to nokasīt un veikt lielu ūdens daudzuma apmaiņu. Dažkārt nepieciešams otrs likvidēšanas cikls. Ieteicams mazliet samazināt mēslojuma dozas, kamēr cīnaties ar šo aļģi.


Zaļo punktu aļģe

Veido cietus, zaļus punktus uz stikla un lēnaudzīgu augu lapām.

Iemesls

Zems fosfātu līmenis, zems CO2 līmenis, maza ūdens plūsma, liels gaismas ilgums.

Likvidēšana

Ļoti mikroskopiska fosfātu līmeņa palielināšana, CO2 daudzuma palielināšana un ūdens plūsmas palielināšana, gaismas ilguma saīsināšana. Var tikt notīrīta ar cietu birsti, žileti.


Zaļais ūdens

To rada vienšūnas aļģe. Ūdens izskatās dūmakains, zaļš, dažkārt dzeltenīgs.

Iemesls

Ūdenī ir liels daudzums amonjaka, mēslojuma vielu proporcijas nav atbilstošas un/vai zems CO2 līmenis.

Likvidēšana

Dažreiz var palīdzēt liela ūdens daudzuma nomaiņa. Ja ir disbalanss mēslojuma vielu attiecībās, tā likvidēšana var likt aļģei pašai no sevis pazust. 3 dienu pilnīga akvārija aptumšošana ar lielu ūdens nomaiņu pēc tās, var pilnībā likvidēt aļģi. Ļoti noderīgs ir UV filtrs, tas sterilizē un dzidrina ūdeni un ļoti labi cīnās ar šo aļģi.


Matveida aļģes
[img width=600 height=338]saldudens-alges/viss-par-alem-(aicinu-s ... 4056;image[/img]
Šīs ir šķiedrveida aļģu tips, kurš sevī iekļauj vairāku sugu aļģes.

Iemesls

Zems CO2, par maz mēslojuma, amonjaks ūdenī.

Likvidēšana

Dažkārt grūti apkarojama. Labs apkarošanas veids ir liels augu daudzums, liela CO2 daudzuma pievade un laba mēslojuma dozēšana. Šādā veidā augi izkonkurē aļģi pēc kāda laika. Amano garneles, Barbusi un Mollijas to bieži ēd.


Oedogonium
[img width=682 height=1023]http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... 1267535361[/img]
Ļoti īsa diegveida aļģe, piešķir augiem pūkainu izskatu.

Iemesls

Maz CO2, maz barības vielu.

Likvidēšana

Sekojiet līdzi lai būtu pietiekoši CO2, pievienojiet barības vielas. Amano garneles, Barbusi un Mollijas to ēd.


Rhizoclonium

Zaļas un brūnganas šķiedras, mīkstas un dažkārt gļotainas.

Izraisa

Mazs CO2 daudzums, slikta ūdens plūsma, maz barības vielu, kopumā - slikti kopts akvārijs.

Likvidēšana

Palieliniet CO2 daudzumu, mēslojumu. Pamatīgi iztīriet akvāriju. Amano garneles to ēd.


Spirogyra

Zaļi mati, dažkārt ļoti gari, gļotaini.

Izraisa

Bieži parādās pāris nedēļas pēc amonjaka daudzuma uzplaiksnījuma akvārijā. To var izraisīt labi iemēslojušās grunts uzrakšana, kas izplata mēslus pa akvāriju, kā arī beigta zivs, kas akvārijā sadalās. Aļģei patīk liels daudzums gaismas un paliels daudzums mēslojuma.

Likvidēšana

Tiklīdz tā ir izplatījusies akvārijā, to ir ļoti grūti apkarot, jo tā aug tādos pašos apstākļos kā augi. Izlasiet ar roku ārā cik iespējams un veiciet 3 dienu akvārija pilnīgu aptumšošanu, ar izslēgtu CO2 padevi un lielām ikdienas ūdens maiņām. Pievienojiet makroelementu mēslojumu pēc ūdens maiņām. Barbusi to ēdīs, ja būs izbadējušies. Dažkārt palīdz meslojuma samazināšana līdz ¼ vai mazāk.


Staghorn aļģe

Aug kušķīšos kuri veido zarus, mazliet atgātina brieža ragus, krāsu gammā no melnas līdz pelēki zaļai, dažkārt mazliet sārta.

Izraisa

Zems CO2 daudzums, slikta ūdens straume. Pārbarotas zivis un uzkrāts mēslu slānis gruntī, netīrs filtrs, netīras grunts uzrakšana neveicot ūdens nomaiņu pēc tā.

Likvidēšana

Sekojiet līdzi CO2 līmenim un tam, lai būtu laba ūdens cirkulācija. Samaziniet zivju barības devas, sifonējiet grunti.http://www.rexgrigg.com/Algae1.htmlšeit ir pieejama tabula ar praktiski visu to pašu informāciju kompaktā veidā...


Avots: http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
Tulkojums: Edgars Ozolnieks

ja vēlaties attēlus, skatiet http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
universāla patiesība un labākais veids cīņai ar aļģēm ir pietiekoši liela zaļo augu masa. Ja būs pietiekošs daudzums augstāk attīstītu augu, kuri patērēs barības vielas, aļģēm nebūs iespējas rasties, tāpēc primārais ir nodrošināt esošajiem augiem labākos apstākļus augšanai, un tikai tad, kad tas nav izdevies, vajag sākt apkarot aļģes.
Aļģēm un augiem praktiski ir nepieciešamas vienas un tās pašas vielas lai attīstītos, bet ir vairāki veidi kā nodrošināt augu augšanu un aļģu neaugšanu.

1. gaismas daudzums.
augi ir spējīgi pielāgoties dabiskajam dienas gaismas ritmam, tā kā lielākā daļa saldūdens augu nāk no tropu klimata, šo augu pierastais ritms ir gaisma no rīta līdz pusdienlaikam, tad neliels tumsas periods(lietusgāze, mākoņi utml), un tad atkal daudz gaismas. visaktīvākā fotosintēze norisinās pēcpusdienā no 16 līdz 18,19.
Savukārt aļģu dienas cikls nav tik noteikts, tām vienkārši ir nepieciešams pietiekoši ilgs laiks ar apgaismojumu.
Visu šo zinot var veikt pasākumus aļģu dzīves apgrūtināšanai.
Ļoti ieteicams ir lietot taimerus, tie ir kā sadalītāji ar pulksteņa ripu vai digitālu ekrānu uz kuriem var uzstādīt laikus kuros rozetei ieslēgties un izslēgties.
Uzstādiet gaismas ilgumu ne garāku par 9-10 stundām, ja cīnaties ar aļģēm, mazāk, 5-8 stundas.
varat uzstādīt lai gaisma deg no 9 līdz 13, tad ietur pauzi un vēlāk atkal ieslēdzas 16 un paliek līdz 21. tādējādi augiem tiks pilns dienas gaismas cikls, savukārt aļģēm tiks nepietiekošs nepārtrauktas gaismas daudzums.
(viss iepriekšrakstītais der tikai tad, ja akvārijs nestāv saules gaismā, kā arī, ja lampas ir pietiekoši jaudīgas)

vēl svarīgi ir lampu spektri, bet par tiem ir atsevišķa sadaļa...

2. ūdens nomaiņas

Ūdens nomaiņas ir diezgan universāls līdzeklis cīņai ar aļģēm, tas tāpēc, ka aļģes bieži rodas no kādas vielas palielināta daudzuma akvārijā. Piemēram amonjaks var radīt daudzu aļģu uzplaiksnījumu ļoti īsā laika sprīdī. Ja jūs stādat augus vai pārstādat tos, no grunts noteikti tiek izrauts liels daudzums sakrājušos mēslu, šo mēslu mākoni nedrīkst atstāt bez uzraudzības, ja pēc grunts uzrakšanas netiek nomainīts ūdens, izkustinātie mēsli var radīt pamatīgu aļģu epidēmiju vēlāk. Ūdens nomaiņa likvidē lieko amonjaku, ienes papildus CO2 un minerālvielas, kas savukārt palīdz attīstīties augiem. Taču der atcerēties ka destilētā ūdenī arī nekas neaugs, tāpēc ir jālieto papildus mēslojumi, lai kompensētu augu apēsto un ūdens aiznesto vielu īpatsvaru. Mēslošanai ir vairāki varianti, vispareizākais skaitās mēslot vairākas reizes starp ūdens maiņām, ideālā variantā katru dienu vienu mazu mēslojuma devu, otrs variants ir uzreiz pēc ūdens nomaiņas pievienot mēslojuma nedēļas devu, taču šis variants ir riskantāks, ja vēl nav pieredzes ar savu akvāriju un nezin, cik daudz tas "apēd". Strauja mēslojuma daudzuma izmaiņa var būt kaitīga, jo augi uz to reaģē lēnāk, savukārt aļģes daudz ātrāk, dienas vai divu laikā. Šajā ziņā aļģes ir pārākas par augiem, jo spēj ātri uzņemt jaunas vielas. Vienmēr ir jāatceras, ja vizuāli šķiet, ka akvārijā aļģu nav, tad tās tāpat tur ir, tikai nav pietiekošā daudzumā lai radītu kolonijas uz stikla vai augiem.

3. CO2

Ogļskābā gāze augiem ir tikpat svarīga, kā mēslojums un gaisma. Iespējams ka jums ir pietiekoši daudz gaismas, varbūt pat vairāk nekā nepieciešams, mēslojumu arī jūs lejat precīzi un īstajās dienās, bet augi kā neaug tā neaug. Te pie vainas būs CO2 daudzums ūdenī. CO2 ir tieši iesaistīts ķīmiskajos procesos fotosintēzes laikā

6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2

kā redzams pēc fotosintēzes formulas, ja nav CO2, nevar rasties glikoze, kas nepieciešama augšanai, un blakusprodukts skābeklis.
Ar zivju "izelpoto" CO2 ne tuvu nepietiek, lai pabarotu lielu zaļumu masu, tāpēc to ir papildus jāpievada, bet par to jau ir rakstīts citā sadaļā.
Mans mērķis ir pateikt, ka bez CO2 pietiekošā līmenī, augi neaugs, bet aļģes augs, jo tām pietiek ar mikroskopisku barības vielu daudzumu.
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 35

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt artursj » Otr Mar 02, 2010 1:14 am

liels paldies par rakstu, tik bildes neredz :embarrass:
Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt eozz » Otr Mar 02, 2010 2:26 am

artursj rakstīja: liels paldies par rakstu, tik bildes neredz :embarrass:
izlabots
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]
Lietotāja avatars
Lienīte
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 302
Pievienojies: Otr Mai 13, 2008 5:57 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt Lienīte » Otr Mar 02, 2010 8:41 am

Ļoti labs,īss,kodolīgs apraksts par katru aļģu veidu. :applause:
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt Dzintars Irbe » Otr Mar 02, 2010 10:01 am

Emm.. viss jau ir baigi OK, tikai vai fočenes ir paša taisītas? Ja nē - vai ir autoru atļauja tās pārpublicēt? Viena fočene jau nerādās, rāda tekstu "Illegal link to copyrighted content" (Nelegāla ar autortiesībās aizsargāta satura lietošana/linkošana). Var mums sanākt ziepes, ja ar bilžu (c) kaut kas nav tīrs. Iespējams, ka tulkošana no autoru puses nav aizliegta, ja ir atsauce uz oriģinālu. Ne jau tāpat vien alģu sadaļā (un citur forumā) ir tikai Linki uz oriģinālajiem informācijas avotiem, tai skaitā arī uz šā tulkojuma oriģinālu, nevis tulkojumi...
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt eozz » Otr Mar 02, 2010 12:47 pm

dranjkjigi, tad naksies visas bildes mest ara...
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 42

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt Ghost_az » Otr Mar 02, 2010 1:31 pm

Jāiet akvārijs pafotografēt... :)
Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt eozz » Otr Mar 02, 2010 3:02 pm

es ka reiz tikko ar aptumsosanu likvideju zilaljgi sava akvaa... butu bildes ko likt, tagad nekaa :)
jaraud vai japriecajas...
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 37

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt magnola » Otr Mar 02, 2010 4:43 pm

paldies par feinu rakstiņu!  :applause:

Te būs diegveida aļģes foto no kuras es nekādi netieku vaļā  :mad: daru visu iespējamo, bet tomēr visu laiku uzrodas javas sūnā  >:(
Pievienotie faili
IMGA0756z.jpg
360l akvārijs
Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt eozz » Otr Mar 02, 2010 6:05 pm

cik man ir darisana ar javas sunu, no vinas baigi gruti dabut ara alges, vienkarsak ir likvidet dalu no inficeetaas suunas...
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 37

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt magnola » Otr Mar 02, 2010 6:48 pm

es jau dīrāju to sūnu nost bez žēlastības, bet pēc laika atkal uzrodas  :mad: tā nu man ir cīņa ar "vējdzirnavām"  :karo:
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt Dzintars Irbe » Otr Mar 02, 2010 6:58 pm

Man pret aļģēm sūnā ļoti labi palīdzēja krevetes. Tās pa sūnu vien dzīvojās - laikam aļģes tur bija īpaši garšīgas, un arī kājām patīkami mīksts - kā nekā sūna :)
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 37

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt magnola » Tr Mar 03, 2010 11:27 am

ar krevetēm laikam nekas nesanāks, jo akvārijā dzīvo skalārijas, viņas noteikti apēdīs garnelītes...
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 42

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt Ghost_az » Tr Mar 03, 2010 11:49 am

Man arī bija diegveida aļģe sūnā. Palīdzēja CO2.
Plantis baloniņi, reaktors - zvans. (Leju arī Flourish Excel)
Lietotāja avatars
eozz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 52
Pievienojies: Sest Jūn 27, 2009 9:07 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: VISS PAR AĻĢĒM (aicinu šo piespraust foruma augšdaļai ;) )

Atbildēt eozz » Cet Mar 04, 2010 3:03 pm

raksts papildināts ar vispārīgu informāciju...

pievienoti jauni foto
Pēdējo reizi labojis 1 - eozz, labots 0 reizi.
[hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr] EOzz [hr][/hr] [hr][/hr] [hr][/hr]

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron