Duļķains ūdens

burbulgumija
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Nov 22, 2018 12:07 pm

Duļķains ūdens

Atbildēt burbulgumija » Cet Nov 22, 2018 2:50 pm

Labdien, man ir akvārijs 100l,filtrs attiecīgi tilpumam, vakar tīrīju akvāriju, šodien ūdens palika viegli pienains, nekad tā nav bijis... Nesaprotu, kāpēc tā :(, akvārijā ir tikai dzīvie augi un mīt 11 zivtiņas...
burbulgumija
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Nov 22, 2018 12:07 pm

Re: Duļķains ūdens

Atbildēt burbulgumija » Cet Nov 22, 2018 2:57 pm

Piebildīšu, ka akvārijs palaists atkārtoti pirms gada.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Duļķains ūdens

Atbildēt spiets » Piekt Nov 23, 2018 8:33 pm

Pienaino ūdeni rada baktērijas, tas ir ''baktēriju sprādzuiens''. Viņas savairojas, ja ūdenī pēkšņi palielinās izšķīdušo organisko vielu daudzums. Ilgst no dienas līdz pat nedēļai. Un vienā jaukā rītā ūdens var palitk kristāldzidrs it kā šī problēma nemaz nebūtu bijusi. Reizēm parādās, kad izjauc līdsvaru pārāk iztītīra, sajauc grunti no kuras atbrīvojās tās pašas organiskās vielas un nonāk ūdenī, bieži šai pienainai stadijai iet cauri akvāriju startējot. Tā var būt pazīme, ka pārbaro - atkal rodas daudz organisko vielu no neapēstās barības un no ''izkakātās''.
Šīs baktērijas var saražot amonjaku un var patērēt skābekli lielos apjomos, skaties, lai zivis nesāk slāpt. Ja slāpst - jāieliek aerators (burbuļi) vai jāsagroza filtra izplūde, lai kustina ūdens virsmu - pie virsmas vēl labāk nekā burbuļos šķīst skābeklis un izvēdinās CO2.
Ja nav par traku, tad vislabāk ir neko nedarīt un gaidīt, kad baktērijas savā starpā izkaros apmirs un kad iestāsies līdzsvars. Lielākoties, ja ar akvāriju nedarat kaut kādas specifiskas un trakas lietas- laiks visu atrisina bez papildus iejaukšanās.
Kā Jūs to akvāriju tīrat - ko darījāt?
Kā novērtējat zivju barošanu - cik daudz dodat pārtiku.
Vai mainat ūdeni, cik daudz un cik bieži...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron