Akvārija ūdens tests.

Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Piekt Mar 03, 2017 10:15 pm

Akvārija ūdens tests.

Atbildēt Nonstop » Piekt Mar 03, 2017 10:55 pm

Sveiki, uztaisīju ūdens testu akvārijā parametri šādi.
No3 - 25
No2 - 0
Gh - 16
Kh - 3
Ph - 7,6
Cl2 - 0.8
Jautājums šāds. Ko varat pateikt par manu akvas ūdens sastāvu? Jo es tā īsti netā nevaru atrast kadiem vajadzētu būt.
Akvārijā apmēram reizi divos mēnešos iemetās spuru puve un augi praktiski vispār neaug. Augiem ir tās bumbas gruntī kā mēslojums.
Akvārijam apmēram ik pēc 1/5 nedēļas mainu 1/3 daļu ūdens un sifonēju grunti. Akvārijs 60l.
Lietotāja avatars
Alfs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Sest Dec 03, 2016 2:48 pm
Atrašanās vieta: Ikšķile
Vecums: 50

Re: Akvārija ūdens tests.

Atbildēt Alfs » Sest Mar 04, 2017 5:42 am

Nonstop rakstīja:Sveiki, uztaisīju ūdens testu akvārijā parametri šādi.
No3 - 25
No2 - 0
Gh - 16
Kh - 3
Ph - 7,6
Cl2 - 0.8
Jautājums šāds. Ko varat pateikt par manu akvas ūdens sastāvu? Jo es tā īsti netā nevaru atrast kadiem vajadzētu būt.
Akvārijā apmēram reizi divos mēnešos iemetās spuru puve un augi praktiski vispār neaug. Augiem ir tās bumbas gruntī kā mēslojums.
Akvārijam apmēram ik pēc 1/5 nedēļas mainu 1/3 daļu ūdens un sifonēju grunti. Akvārijs 60l.
Nitrāti ir par daudz, normāli, tā ap 15
Nitrīti kārtībā :)
Priekš tāda Ph, Kh būtu jābūt ap 14-15. Mēģini samazināt sārmainību un pacelt karbonātus.
Hlors arī varētu būt mazāks - palīdz ūdens nostādināšana.
Kā ar gaismām?
Puve ir sēnīšu slimība. Visticamāk, ka tiek atnesta ar jaunām zivīm/augiem. Karantīna ir visnotaļ vērtīga lieta jaunpienācējiem.
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Sest Mar 04, 2017 1:15 pm

Aizmirsu ielikt krāna ūdens testu.
No3 - 10
No2 - 0
Gh - 16
Kh - 6
Ph - 7,6
Cl2 - 0-0,8
Ar apgaismojumu man ir 1*6w 6500k led. Dienā deg ap 8h.
Ar spuru puvi varēja būt kad pielaidu ar jaunām zivīm. Bet esmu ārstējis nu jau reizes piecas noteikti.
Es pieļauju ka varētu būt arī vaina manā krāna ūdeni. Jo pirms biju pārvācies uz Rīgu viss man zaļoja un dzina jaunos. Un kad tīriju dekorus viņi bijia bišku glumi. Un gliemežus arī lasiju ik nedēļu ārā. Tagad jau kādu gadu ir tikai viens.
pirms kāda pusgada ,kad ārstēju bija iespēja ūdeni dabūt no spices. Pēc divām nedēļām pamaniju uz stikla gliemeža oliņas. Bet kad sāku no krāna liet oliņas no stikla pašas atlipa.
Varbūt ir kādi kondicionieri? pagaidām esmu lietojis tikai Aquarium munster - aquavital conditioner+ un Aqua art - Safe water.
Vai arī kādi citi piemēram baktērijas vai kautkas tāds??
Esmu dzirdējis arī par osmozi. Vai tā man kādu labumu dotu?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Sest Mar 04, 2017 2:30 pm

Vajag vispirms sakārtot gaismas, lai augi augtu. 6w led uz 60 l ir pilnīgi nekas. Pārbaudi vai grunts piemērota, vai neizdala kaut ko lieku. Arī dekorācijām krāsa var būt vainīga. Gliemežu pilnīga nevairošanās ir bīstama pazīme. Tikai pēc tam var skatīties, ko pielabot ūdenim, lai gan neko ļoti kriminālu priekš parasto augu augšanas analīzēs neredzu. Ir tāds drusku paciets. Cita lieta - cik vispār var ticēt strēmelīšu testam. Kā Rīgas ūdenī var būt hlors?
Kondicionieris - labs ir Seachem Prime, tikai šaubos vai vispār vajag.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 424
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Sest Mar 04, 2017 7:57 pm

Nonstop rakstīja: Varbūt ir kādi kondicionieri? pagaidām esmu lietojis tikai Aquarium munster - aquavital conditioner+ un Aqua art - Safe water.
Vai arī kādi citi piemēram baktērijas vai kautkas tāds??
Esmu dzirdējis arī par osmozi. Vai tā man kādu labumu dotu?
Nav īsti skaidrs ko gribi uzzināt ar augstāk izdalīto citātu. Kondicionieris un baktērijas, lai zivīm astes nepūtu vai gliemeži neaugtu, vai augi augtu? Vai osmoze dotu labumu? A, kādu labumu vajaga?
Kas tie ir par augiem, kas neaug? Cik tad Tev tur to zivju, ka tik bieži jāsifonē. Un kur tad sifonē - arī blakus augiem? Nebūsi arī pirmais, kam problēmas ar augiem izmantojot Led gaismu.
Pārbaudi lapiņu testa derīguma termiņu, man bija kādreiz vecs tests, kas rādīja tādu hlora daudzumu, ka tur jau sen visam bija jānobeidzās... Spuru puves izraisītājs principā akvārijā atrodas visu laiku un ienest ar pirktajām zivīm ir visai nosacīti. Cita lieta, ka pirktās zivis var būt novājinātas vai jau inficējušās dēļ novājinātās imūnsistēmas un tad tā izsprāgst drīz pēc nopirkšanas.
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Sest Mar 04, 2017 11:05 pm

No tiem preperātiem gribu uzzināt ko man pēc mana ūdens parametriem pielietot vislabāk. Lai man gan augi gan zivis justos labāk.
Sifonēju arī gar augiem tikai tā vieglām pašu virsmu zivju izkārnījumus.
No augiem man ir, Bacopa caroliniana un Eleocharis acicularis
Zivis, 2 vistiņas kurām regulāri piemetās puve, Ancistrus un Bocia.
Es zinu kad bocija ēd gliemežus. un teiksiet ka viņa man visus noēd, bet bocia man bija arī kad gliemeži vairojās un taisija dabīgo atlasi :D
Es pieļauju ka manam krāna ūdenim ir kāda vaina tapēc arī testus uztaisiju un griežos pie jums. Kādus preperātus labāk lietot?
Un regulāri lietoju fish vitamin. Bez tā pavisam ātri puve klāt. Puvei izmantoju SERA baktopur, JBL Ektol fluid, Aquarium munster mediamor. Bet vislabakie rezultāti ir bijuši man ar Seru.
Vēl dažreiz var redzēt pie stikla augšpusē mazus baltus apmēram 1-2mm lielus tārpiņus, līdzīgi kā sliekas tikai daudz reizes mazāki, var redzēt arī kā viņu kustās. Dēļ viniem esmu taisijis arī barības atslodzes zivīm esmu barības daudzumus samazinājis.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sv Mar 05, 2017 1:17 am

No kurienes nāk tas krāna ūdens? Tas ir Rīgas ūdens?
Bacopu neesmu turējis bet eleoharis uz 6w lediem nebūs nekāds ''saldumiņš''
Tā nav normāla parādība, ja astes tik bieži pūst. Iespējams dari kaut ko nepareizi
Cik ir zivju kopējais skaits akvārijā un kāda izmēra viņas ir? Kāda bocija tā ir? Un Kas par zivīm kurām pūst astes, vai pilnīgi visām?
Tie baltie tārpi nav nekas traks, droši vien ka tās ir nematodes. Tev gadījumā akvārjā tās zivis nav tik lielas, ka tos ''tārpiņus'' nemaz nevar apēst jo ir par lielu.
Tāda ķīmija nav ko pieliesi un viss būs kārtībā. Ir jāmeklē cēlonis. Ja neatradīsi kas to izraisa, tad gribēdams nezināsi pat kādu ķīmiju pielietot.
Jo vairāk pastāstīsi jo lielāka iespēja ka visiem kopā izdosies atrast kādu pavedienu, kas var būt nepareizi....
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Sv Mar 05, 2017 2:34 am

Ūdens nāk no Rīgas, precīzāk atrodos netālu no tc. Spices.
Akvārijā Ancistrus apmēram 15cm, Klauna bocija apmēram 5cm, un 2 vistiņas arī apmēram pa 5cm. Kopā 4 zivis. Visvairāk pūst astes taisni vienai vistiņai bet puve arī nesmādē otru un citreiz arī ancistrusam bet tā minimāli, Klauna bocijai nav bijusi. Ā un pa retam ir bijis arī pa baltam plankumam uz zvīņas taisni tai vistiņai kurai visbiežāk piemetās spuru puve. Tas baltais punkts uz zvīņas ir tāds ko nenosaukt pa to punktiņ slimību un arī nav tāds kā vatei līdzīgs kautkas tāds pa vidam.
Vel man ir dekors kas aizņem ceturto daļu akvārija, nopirku jo parējie palika par mazu Ancistrusam.
Man stāv iekšējais filtrs ar gaisa padevi. Atsevišķa gaisa padeve nav. Grunts ir 0,5 -1cm laikam tā īsti neaceros, un zem augiem un to rajonu ir pirkta smalkā grunts.
Varbūt man to vienu vistiņu paturēt citā karantīnas traukā? Jo es ārstēju visu laiku kopējā akvārijā. Ja jā tad cik lielu truaku vajadzētu un kādu gaisa vai filtra padevi vajag??
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sv Mar 05, 2017 10:27 am

No patstāvīgas ārstēšanas ar antibakteriālajām zālēm arī tādas sekas varēja rasties, diezgan daudz ko esi tur lējis. Tas nograuj gan vajadzīgās baktērijas un visu dabisko līdzsvaru, gan bojā zivīm imunitāti. Te tiešām jāmeklē pamatcēlonis, tas nav normāli un vitamīni-kondicionieri tur nepalīdzēs. Varbūt ka tur nemaz nav nekādas spuru puves, ja jau tik daudz zāļu nepalīdzēja? Palasies par tetrahimenozi, pazīmes ļoti līdzīgas, arī tie mazie baltie punktiņi uz zvīņām tad ir, bet ārstē to ar pavisam citām zālēm.
Ūdens Pārdaugavā pa krānu tek normāls, tests visticamāk ka samelojis.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sv Mar 05, 2017 11:01 am

Vai tās vistas vienu otru neknābā un neievaino regulāri? Bet tad arī ancistrusam nevajadzētu parādīties tādiem plankumiem. Vai nav kādas dekorācijas uz kurām tās zivis sevi savaino?
Vēlreiz - ūdeni Tu maini 1/5 nedēļas. Ko tas nozīmē? vienreiz piecās nedēļās? Ja tā tad varbūt jāmaina biežāk. Trešdaļu vai pusi reizi nedēļā....
5mm-1cm akmeņi nav īpaši labvēlīgs izmērs augu audzēšanai. Eleoharis vispār ir tāds sīkulis, ka viņam tādā gruntī ir grūti, bet ar 6 w lediem aizmirsti par viņu un pārējiem augiem arī būs grūti. Ja tā 1 cm akmeņu frakcija ir lielākā daļā akvārija, tad tur droši vien sakrīt iekšā daudz barības pārpalikumi, īpaši ja baro par daudz.
Vai tu dorši zini, ka Tev ir ancistrus? Vai neesi gadījumā iegādājies kādu no plecostomus'iem vai giriku = Gyrinocheilus aymonier? Un vai zini, cik lielas izaug klauna bocijas?Pieaugušam klaunam akva ir stirpi par mazu.
Vienu zivi atsevišķi var ārstēt arī nogrieztā pieclitrenē ar regulāru ūdens maiņu un nolietās daļas zāļu atjaunošanu, ir reizes, kad pietiek ar īslaicīgām vannošanām. Bet no sākuma jāizna, ko tieši tu ārstēsi un ar kādām zālēm. Tad var domāt par to kā ārstēt.
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Sv Mar 05, 2017 4:36 pm

Es mainu ūdeni apmēram ik pēc pusotras nedēļas un mainu trešo daļu, citreiz pēc nedēļas mainu. Tas vistas vienu otru citreiz padzenā, bet tik traki neizskatās lai rastos kādi ievainojumi. Tie baltie sāk veidoties zem zvīņas un tad lēnām lien uz āru paceļot zvīņu. Un šitas ir tikai uz vienas vistiņas uz pārejām zivīm nav. Varbūt pa šito tetrahimenozi vari iemest kādu linku jo neko noderīgu es nevaru atrast.
Jā man laikam ir plecostomus'iem nevis ancistrus, vissmaz googlee pēc atēliem papētot.
Man zem augiem ir smalkā grunts kas ir paredzēta priekš augiem un pārējā daļā ir tad tā otra grunts.
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Sv Mar 05, 2017 4:49 pm

Par to ka akvārijs man par mazu priekš maniem samiem to es apzinos. Tikai kad es sāku ar akvāriju un nezinādams Zooveikalā skatijos zivtiņas taisni prasiju vai nebūs par mazu mans akvārijs. Teica ka nē, un ka esot ļoti labs grunts tīrītājs. Tā nu devos mājā ar pirmo zivi un vēlāk papētot netā sapratu ka īsti neder mana akvārija tilpumam. Bet nu es sliecos nākotnē iegādāties akvu uz 250-350l.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Pirm Mar 06, 2017 8:14 am

Nonstop rakstīja:mainu ūdeni apmēram ik pēc pusotras nedēļas un mainu trešo daļu, citreiz pēc nedēļas mainu
Tādā tilpumā un ar tik lielu zivi iekšā man liekas tā kā par retu. Bez nitrātu analīzēm, protams, var jau tikai minēt, bet pilnīgi iespējams, ka nitrāti visu laiku ir pārāk augsti un arī ūdenī izšķīdusī organika tad ir par daudz. No tā arī bieži barojas un savairojas baktērijas, tai skaitā arī dažas zivīm slimības izraisošās, arī tetrahimēnām tas ļoti patīk - jo tās ēd baktērijas, zivīm pazeminās imunitāte. Varbūt tāpēc tik bieži uzmetas tā kaite. Uz kautiņu brūču fona. Pamēģini mainīt ūdeni biežāk - ik pa 3-4 dienām trešdaļu. Vēl izsifonē tā kārtīgāk grunti, īpaši vietā, kur zivjubarība visbiežāk krīt. Dari tā kādu mēnesi un tad jau redzēsi vai paliks labāk. Vēl vari sākumā maiņas ūdenim pievienot ozolu mizu novārījumu - uz aci, lai ūdens paliek viegli iedzeltens. Vistiņām patiks, citām zivīm netraucēs, būs vieglāk sadziedēt brūces.
Links par tetrahimēnām ar daudzām simptomu bildēm un detalizētam receptēm kā ārstēt
http://aquariumok.ru/content/tetrahimeny
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Otr Mar 07, 2017 12:41 am

Liels paldies par atbildi. Ozolu mizas man ir kur dabūt tagad sākšu rīkoties. Pamēğināšu arī biežāk udeni pamainīt. Un pastudēšo to saiti☺
Lietotāja avatars
Nonstop
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Nonstop » Otr Mar 07, 2017 12:58 am

Ā un velviens jautājums vai var pirkt no makšķernieku veikaliem dzīvos odu kāpurus (motili) priekš barības akvāriju zivtiņām?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis