JBL Easy Test 6in1

Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 58

JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Mittawa » Tr Feb 03, 2016 6:04 am

Sveicināti! Klaiņodams internetā, uzdūros šādam testu komplektam. Vispirms šai lapā (apskata lejasdaļā)-
http://www.aquafanat.com.ua/forum/index ... ntry225079
Pēc tam sameklēju ražotāja mājas lapā-
https://www.jbl.de/?lang=en&mod=product ... 90#details
Vai ir kādam pieredze ar šo izstrādājumu? Es jau gan ne visai ticu lietām 'all-in-one', tak šeit tas ir nopērkams par izteikti demokrātisku cenu= 6-in-1 maksā tikpat, cik tā paša JBL vienas atsevišķas vielas testa komplekts, bez tam arī ražotājs uzticams. Ir vērts tērēt naudu?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 938
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Ined » Tr Feb 03, 2016 8:13 am

Nav vērts
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 51

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Vikks » Tr Feb 03, 2016 8:51 am

Kas der visam, tas neder nekam...
Lietotāja avatars
Ivo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 37
Pievienojies: Sest Mar 21, 2015 1:43 pm
Atrašanās vieta: Bauska
Vecums: 42

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Ivo » Tr Feb 03, 2016 5:56 pm

Ar ko labāk mērīt CO2,jo taisos drīz slēgt klāt.?
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 51

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Vikks » Tr Feb 03, 2016 6:49 pm

Ivo rakstīja:Ar ko labāk mērīt CO2,jo taisos drīz slēgt klāt.?
Var jau mēģināt ar termometru :embarrass: , taču diezin vai rādītāji apmierinās, tāpēc ieteiktu to darīt ar CO2 testu. Ja runa ir par firmu, tad vislabākās atsauksmes ir par JBL pilināmajiem reaģentiem. Pamēģini domāju nebūsi vīlies.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 938
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Ined » Tr Feb 03, 2016 7:58 pm

Jā, tikai CO2 pilināmā testa jau nav. Ir viens -JBL CO2/PH PERMANENT - kurš īstenībā mēra pH un no tā pēc indikatora krāsas aptuveni var nojaust cik varētu būt izšķīdis CO2 ūdenī. Saprast, kad jau paliek zivīm bīstami, ar to var, labāks par parastu dropčekeri laikam tas ir, bet nekādu lielu precizitāti tik un tā negaidi. Lietoju, bet tikai tāpēc, ka gāzēt vispār bez nekādas saprašanas par koncentrāciju ūdenī, liekas par riskantu. Bet domāju tomēr arvien vairāk par normālu akvārija kontrolieri ar pH kontroli. Testam ir nenovēršamas "tehniskas" problēmas. Sevellijām patīk līst apakšā zem piesūcekņiem aļģes paēsties un tad tie agrāk vai vēlāk, bet atdalās, bet pati tvertne ar indikatoru tad uzpeld un apgāžas. Pēc pāris reizēm ar akvārijā izlijušo indikatoru, rezultātā nenormālā ātrumā peldošām (mirstošām?) garnelēm un galīgi neieplānotām ātrajām ūdensmaiņām, tagad to testu ielieku tikai uz pāris stundām un pavisam reti - tikai kad burbuļus regulēju.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt MareksL » Piekt Mar 25, 2016 7:57 am

Par CO2 testiem neesmu speciālists, BET lietotājam " Vikks » Tr Feb 03, 2016 7:51 am "Kas der visam, tas neder nekam..."" pilnīgi nepiekritīšu.

Atklāti sakot šāda lietotāja viedoklis ir pilnīgi stulbs, viņš nesaprot ka uz KATRU testējamo parametru strādā sava reaģenta plāksnīte. Tik visas 6 vai 7 salīmētas uz vienas lentas. Vēlreiz atkārtoju - katru parametru testē _savs_ elements, un lai Vikks izteiktu tādu viedokli viņam jābūt izmestam no pamatskolas vai pilnīgi nejēgam ķīmijas pamatprincipos. Tādus nav ko tuvu akvārijam laist.

"JBL EasyTest 6in1" izskatas pieklājīgs. Es izmantoju Tetra 6in1 - ja regulāri izmanto, tad pietiekams lai laicīgi saceltu trauksmi par kādu parametru.

2 Inetd - nav veerts ja esi profs un jau ar 5to atbalsta punktu sajūti kur ir problēma. Piedevām izmantojot tos pašus akvārijus, to pašu ūdeni u.c. lietas ...
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt MareksL » Piekt Mar 25, 2016 8:10 am

CO2 reaģents balstas uz kalcija hidrogēnkarbonāta reakciju ar H2CO3 - veidojas nešķīstoš savienojums. (Ja pareiz atcereejos vienu no elemantārākajām skolas laika ķīmijas formulām)
+ blokatori
+ krāsviela

un iegūstam uzskatāmu vizuālo efektu.

diezgan ticami
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 938
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Ined » Piekt Mar 25, 2016 2:06 pm

Palasījos, šodien daudz jaunus ierakstus esi veicis. Neiešu visiem cauri, rakstīdama klāt savus komentārus, bet tur arī diezgan daudz kam nepiekrītu. Jau trīs mēnešu akvāriju palaišana vien ir ko vērta. Bet te nu ir pavisam kliedzoši un tādēļ palikšu rupja. Ja neesi pats ko izmēģinājis un ieguvis labus rezultātus, tad neraksti par to, ko nezini un nejauc cilvēkiem galvu!
Vikks lieliski zina kāds princips ir tām papīrīšu universālo testu driskām. Veikala īpašnieks, kurā pārdod arī akvāriju lietas, un arī ļoti pieredzējis akvārists to nevar nezināt. Un viņam ir 100% taisnība. Tas ir tikai vēl viens no mārketinga trikiem naivu iesācēju akvāristu atnaudošanai. Bez kādas jēgas, jo izmēra tikai kaut ko ļoti aptuvenu, ar ko nepietiek, lai saprastu, kas notiek akvārijā. Man ir bijušas Tetras strēmelītes, reizēm tādas pievieno veikalos pie zivju barību paraudziņiem. Pamēģināju vienreiz gan ar to, gan ar JBL pilienu reaģentiem, gan vēl man ir tāda iespēja darbā laboratorijā ar profesionālu aparatūru un reaģentiem to pašu nomērīt. Tad nu zini - ar akvāristu pilienu reaģentiem ir diezgan līdzīgi profesionālajiem mērījumiem, pilnīgi pietiekama precizitāte. Bet papīrīši rādīja kaut kādu murgu, knapi ja var saprast vai tā mērāmā pazīme tur ir vai nav. Un pēc brītiņa jau gaisā stāvot sāk mainīt krāsas un tad vispār sāk rādīt zilus brīnumus.
Un par CO2 mērīšanu - akvārijā ir svarīgs viens vienīgais ūdenī izšķīdušais CO2. Kurš ir balansā atkarībā no kH un pH. Tieši tas nosaka vai augiem ir pieejams CO2 pietiekami un tieši no tā būs atkarīgs vai tie augs vai nosprāgs, vēl svarīgi kā no tā izmainās red/ox, jo tas izmaina elektrolītu pieejamību, nosaka vai zivis nenoslāps un vēl ļoti daudzas citas svarīgas lietas, kas jāzina iekārtojot uzdzītos augu akvārijus. Un to nav iespējams izmērīt ar hidrogēnkarbonāta reaktīvu, un vēl ar dažu labu citu reaktīvu arī. Pat gaužām elementāri un lēti notitrējot ar sārmu un kādu indikatoru klāt. Tādas metodes parasti lieto CO2 koncentrācijas mērīšanai gaisā vai tādos šķidrumos, kur tas ir tīrā veidā, nevis izreaģē vēl kopā ar humīnvielām un vēl visu to skābinošo vielu kokteili, kas ir akvārijos. Arī akvāriju dropčekeros hidrogēnkarbonāts jeb cilvēcīgā valodā - visparastākā dzeramā soda ir tikai kā buferis ar zināmu sārmainību, bet krāsa mainās atkarībā no pH indikatora, kuru netieši izmaina izšķīdušā CO2 daudzums. Ar laika nobīdi. Pie bada var iztikt, bet tas nav neko precīzi. JBL tests ir drusku labāks, bet arī ne bez trūkumiem. Bet mani šajā gadījumā neinteresē cik CO2 zem vāka gaisā karājas, bet tikai tā daļa, kas spēj izšķīst ūdenī un ietekmē augus un zivis. Domā, ka akvārija kontrolieru ražotāji ir kādi pamuļķīši, ka tik elementāru reakciju tur nav paredzējuši, bet apgrūtina klientus ar dārgiem pH elektrodiem tik lai to pašu CO2 izmērītu un droši regulētu?
Neuzskatu sevi par kādu ārkārtīgi dižu akvāriju profiņu, šeit ir ļoti daudzi cilvēki ar vēl daudz lielāku pieredzi. Kaut ko zinu, par to arī rakstu, bet ir pietiekami daudzas lietas, ko nezinu. Tās atstāju tiem, kas zina un rakstu tikai par to, ko esmu darījusi un atzinusi par labu esam. Savos akvārijos problēmu gadījumos neizmantoju nekādas mistiskas piektās maņas, bet tāpat kā daudzi citi, velku ārā no atvilktnes JBL pilienu testus, mainu ūdeņus un meklēju iemeslus kāpēc kaut kas nav tā, kā es gribu lai būtu. Ja netieku galā pati, nekaunos lūgt palīdzību, man manas zivis ir svarīgākas. Tik vien, ka man sen vairs nav jādomā par tik elementārām lietām kā zivīm tīri ūdeņi vai visādas drošas iestartēšanas. Bet tā ar laiku ir visiem, kuri paši kopj savus akvārijus. Tā sajūta rodas. Vai arī nerodas....
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt MareksL » Sv Mar 27, 2016 4:46 am

Pag pag ... tu pati izlasīji ko sarakstīji?

Sāksim ar vienkāršām definīcijām.
- strēmelītes ir tikai un vienīgi eksprestesti (kā jebkurā ķīmijā - vispirms nosakam skābs vai sārmains un vēlams ne uz savas mēles, pēctam analizējam pārējo jonu klātbūtni)
- strēmelīšu testi ir pietiekami lai uzrādītu būtiskākās indikācijas kas notiek akvārija ķīmiskajā vidē (un dažreiz īpašnieka slinkuma pakāpi)
- titrēšana uz aci ir daudz precīzāka nekā papīrīši - kā jau rakstīji - pilieni JBL testā
- titrēšana labaratorijā ar automātisko mērīšanu ir protams vēl precīzāka
- vēl precīzāka ir atomārā spektrālanalīze :), tās iekārtu protams vajag iegādāties katram mājas akvārijmīlim ...

Reāli ja gribi saprast kuri parametri akvārijā nav kārtībā pēc sliktām ekspresanalīzēm (un necelt trauksmi jau tikai pēc zivju miršana fakta) var uztaisīt ūdens testu labaratirijā pa 8-9EUR ... būs visprecīzākais kas pieejams. Uz jūras akvāriju tas laikam ir 13-15eur. Tā pati titrēšana tikai ar profesionālu aparatūru.

Bet neprofesionālim pietiek ar strēmelītēm lai saprastu ka NO2 NO3 ir par daudz, vai kāds cits parametrs ir izgājis no ierindas ... nu nevajag viņiem līdz promilei būt nemainīgiem. Daudzi iesācēji vispār neko tādu nelieto ... un pat zivis uzzinot šo faktu necenšas nomirt ;)
Un tāpēc esmu pret klaju negatīvo nostāju pret nopērkamajiem eksprestestiem. Protams savas zivis varat izmantot to vietā nevis laicīgi saprast ka NO3 ir kāpis un beidzot ir iemesls pārvarēt slinkumu un nomainīt ūdeni.

Par Co2 un visu pārējo ko "inetd" centās pateikt ir te:
http://scapefu.com/scapefu015-measuring-co2-aquarium/
"Here’s the famous table we all refer to indicating the relationship between KH, pH and CO2 concentration"

Es pats vēl nejūtu ka būtu aizaudzis līdz tik sarežģītai ķīmijai, varbūt tik drusku pietuvojies tai. Augu akvārijs varbūt būs plānā pēc vēl 1/2 gada.

Un "akvārija kontrolieru ražotāji" "grib tavu naudu", tāpat kā to strēmelīšu ražotāji (arī to cena nehumāna manuprāt). Visi grib. Un lai akvārijs nepārvērstos par extra dārgu izklaidi ir jādomā pašam. Un kritiski jāizvērtē tirgotāju sniegtā informācija, arī šāda formāta "Kas der visam, tas neder nekam..."

Vēlviens bet ... visiem elektroniskajiem sensoriem viens princips - JĀKALIBRĒ. Tāpat kaa alkometri ...

Un par strēmelītēm pie barības ražotāja ... vismaz bija hermētiski noslēgtas? vai neražotas KTR vai Polijā? Pirmo reizi par tādām akcijām lasu. Piedevām strēmelītem ir strikti lietošanas noteikumi. Cl mēra pirmajās 5 sekundēs, pārējo pēc 60sec. Un vērojot ilgākā laika posmā esmu redzējis tikai ka reaģents sasūcas ūdenī un drusku notek vienā kvadrātiņa pusē, bet ne būtiski maina savu krāsu.


Ined rakstīja:Palasījos, šodien daudz jaunus ierakstus esi veicis. Neiešu visiem cauri, rakstīdama klāt savus komentārus, bet tur arī diezgan daudz kam nepiekrītu. Jau trīs mēnešu akvāriju palaišana vien ir ko vērta. Bet te nu ir pavisam kliedzoši un tādēļ palikšu rupja. Ja neesi pats ko izmēģinājis un ieguvis labus rezultātus, tad neraksti par to, ko nezini un nejauc cilvēkiem galvu!
Vikks lieliski zina kāds princips ir tām papīrīšu universālo testu driskām. Veikala īpašnieks, kurā pārdod arī akvāriju lietas, un arī ļoti pieredzējis akvārists to nevar nezināt. Un viņam ir 100% taisnība. Tas ir tikai vēl viens no mārketinga trikiem naivu iesācēju akvāristu atnaudošanai. Bez kādas jēgas, jo izmēra tikai kaut ko ļoti aptuvenu, ar ko nepietiek, lai saprastu, kas notiek akvārijā. Man ir bijušas Tetras strēmelītes, reizēm tādas pievieno veikalos pie zivju barību paraudziņiem. Pamēģināju vienreiz gan ar to, gan ar JBL pilienu reaģentiem, gan vēl man ir tāda iespēja darbā laboratorijā ar profesionālu aparatūru un reaģentiem to pašu nomērīt. Tad nu zini - ar akvāristu pilienu reaģentiem ir diezgan līdzīgi profesionālajiem mērījumiem, pilnīgi pietiekama precizitāte. Bet papīrīši rādīja kaut kādu murgu, knapi ja var saprast vai tā mērāmā pazīme tur ir vai nav. Un pēc brītiņa jau gaisā stāvot sāk mainīt krāsas un tad vispār sāk rādīt zilus brīnumus.
Un par CO2 mērīšanu - akvārijā ir svarīgs viens vienīgais ūdenī izšķīdušais CO2. Kurš ir balansā atkarībā no kH un pH. Tieši tas nosaka vai augiem ir pieejams CO2 pietiekami un tieši no tā būs atkarīgs vai tie augs vai nosprāgs, vēl svarīgi kā no tā izmainās red/ox, jo tas izmaina elektrolītu pieejamību, nosaka vai zivis nenoslāps un vēl ļoti daudzas citas svarīgas lietas, kas jāzina iekārtojot uzdzītos augu akvārijus. Un to nav iespējams izmērīt ar hidrogēnkarbonāta reaktīvu, un vēl ar dažu labu citu reaktīvu arī. Pat gaužām elementāri un lēti notitrējot ar sārmu un kādu indikatoru klāt. Tādas metodes parasti lieto CO2 koncentrācijas mērīšanai gaisā vai tādos šķidrumos, kur tas ir tīrā veidā, nevis izreaģē vēl kopā ar humīnvielām un vēl visu to skābinošo vielu kokteili, kas ir akvārijos. Arī akvāriju dropčekeros hidrogēnkarbonāts jeb cilvēcīgā valodā - visparastākā dzeramā soda ir tikai kā buferis ar zināmu sārmainību, bet krāsa mainās atkarībā no pH indikatora, kuru netieši izmaina izšķīdušā CO2 daudzums. Ar laika nobīdi. Pie bada var iztikt, bet tas nav neko precīzi. JBL tests ir drusku labāks, bet arī ne bez trūkumiem. Bet mani šajā gadījumā neinteresē cik CO2 zem vāka gaisā karājas, bet tikai tā daļa, kas spēj izšķīst ūdenī un ietekmē augus un zivis. Domā, ka akvārija kontrolieru ražotāji ir kādi pamuļķīši, ka tik elementāru reakciju tur nav paredzējuši, bet apgrūtina klientus ar dārgiem pH elektrodiem tik lai to pašu CO2 izmērītu un droši regulētu?
Neuzskatu sevi par kādu ārkārtīgi dižu akvāriju profiņu, šeit ir ļoti daudzi cilvēki ar vēl daudz lielāku pieredzi. Kaut ko zinu, par to arī rakstu, bet ir pietiekami daudzas lietas, ko nezinu. Tās atstāju tiem, kas zina un rakstu tikai par to, ko esmu darījusi un atzinusi par labu esam. Savos akvārijos problēmu gadījumos neizmantoju nekādas mistiskas piektās maņas, bet tāpat kā daudzi citi, velku ārā no atvilktnes JBL pilienu testus, mainu ūdeņus un meklēju iemeslus kāpēc kaut kas nav tā, kā es gribu lai būtu. Ja netieku galā pati, nekaunos lūgt palīdzību, man manas zivis ir svarīgākas. Tik vien, ka man sen vairs nav jādomā par tik elementārām lietām kā zivīm tīri ūdeņi vai visādas drošas iestartēšanas. Bet tā ar laiku ir visiem, kuri paši kopj savus akvārijus. Tā sajūta rodas. Vai arī nerodas....
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 938
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Ined » Sv Mar 27, 2016 11:00 am

MareksL rakstīja:Bet neprofesionālim pietiek ar strēmelītēm lai saprastu ka NO2 NO3 ir par daudz, vai kāds cits parametrs ir izgājis no ierindas ... nu nevajag viņiem līdz promilei būt nemainīgiem. Daudzi iesācēji vispār neko tādu nelieto ... un pat zivis uzzinot šo faktu necenšas nomirt Un tāpēc esmu pret klaju negatīvo nostāju pret nopērkamajiem eksprestestiem. Protams savas zivis varat izmantot to vietā nevis laicīgi saprast ka NO3 ir kāpis un beidzot ir iemesls pārvarēt slinkumu un nomainīt ūdeni.
NĒ TĀ NAV!!! Par ko citi šā romāna lasītāji var pārliecināties apskatoties šā lietotāja paša rakstīto citā tēmā par spožajiem rezultātiem - neoni mirst, augi pūst u.t.t. Tur gan vēl nāk klāt arī ļoti nopietnas problēmas ar filtrāciju (tik kareivīgi aizstāvot iekšējos filtrus - kur pat bociju iesprūšana laikam likās normāli), bet arī pamatlietas ūdens ķīmijās tur nav sakārtotas. Ar attiecīgajām sekām. Būtu bijuši ticami un pareizi testu rezultāti, no tā varēja arī izvairīties. Ja ar strēmelītēm, nu tad spriežat paši. Viss, vairāk par to nerunāšu. Kas gribēs, pats informāciju atradīs, izlasīs un pats galvenais - sapratīs kā to lietot, kas negribēs - tam saprašanu arī ar koku neiedauzīsi...
Bronislav
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 16
Pievienojies: Cet Apr 28, 2016 8:45 pm
Atrašanās vieta: Renda
Vecums: 68

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Bronislav » Piekt Okt 07, 2016 10:12 am

Netaisos ar specialistiem strideties, tikai sāva pieredze. Nopirku JBL Permanent, izradijas galigs štrunts, pec nedeļās izmetu. Rādit jau rāda, bet ļoti aptuveni un reage uz izmaiņām tikai pec dažām stundām. Pa to laiku zivis jau sēn sakuši slapst. Izmantoju elektronisku pH meritaju. No rita, kad nav padots CO2, jaizmer pH, un tad sekot izmaiņam. Atri un pietekoši precizi. Maksimalo devu CO2 nosaku pec zivju uzvedibas, pec tam noreguleju padevi, lai nepienak lidz tai robežai.
ilgezeem
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 35
Pievienojies: Tr Feb 01, 2017 9:01 am

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt ilgezeem » Cet Feb 16, 2017 5:36 pm

Vēlējos iegādāties JBL NO2 testu, bet man pēc 2 nedēļu gaidīšanas Dzirciema ielas veikals paziņoja, ka nav noliktavā. Kur Pārduagavā varētu būt tie testi pieejami? Kopš Dammes zoo veikala slēgšanas, pat īsti nezinu kur ko var dabūt.
atis_d
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Sest Nov 13, 2010 6:44 pm

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt atis_d » Cet Feb 16, 2017 5:46 pm

Iesaku, jo pats pirku, zoocentrs.lv - iespējams, ka ir uz vietas veikalā, bet lai nebūtu lieka braukāšana var pasūtīt internetā un ir pieejama bezmaksas piegāde uz jebkuru viņu veikalu. Diezgan ērti.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 58

Re: JBL Easy Test 6in1

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 16, 2017 5:49 pm

ilgezeem rakstīja:Vēlējos iegādāties JBL NO2 testu, bet man pēc 2 nedēļu gaidīšanas Dzirciema ielas veikals paziņoja, ka nav noliktavā. Kur Pārduagavā varētu būt tie testi pieejami? Kopš Dammes zoo veikala slēgšanas, pat īsti nezinu kur ko var dabūt.
Inernetveikals vienmer.lv. Pats veikals pie VEF-a, bet piegādā ar pakomātiem zibenīgi. Un pakomāti ir arī Pardaugavā, ja slinkums braukt cauri Rīgai :yes:
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron