Lapa 1 no 1

Pūka akvārijā

Autors: Tr Jūl 08, 2015 4:32 pm
Salsaa
Labdien, man akvarija jau kādu laiku ir parādījusies tāda kā pūciņa. (Pelecigi melna- atradu pēc bildēm, ka tā ir BBA aļģe) Viņa lielākoties ir uz zālēm. Ir ari uz dekoriem, bet tos Es parasti cenšos kartigi nomazgāt no tās pūkas nost. Ari uz stikla viņa šad tad parādās. Visu jau var nomazgāt- izņemot zāles. Nezinu no kā tas ir un kā ar to cīnīties. Akvarijs ir 100l, ir filtrs, silditājs utt. Viss kas vajadzīgs akvarijam. Dzīvo tur 4 cihlidas un sams. Kaut kādas 3 maziņas zivtiņas.
Ko man vajadzētu lietot pret tām pūkām?

Re: Pūka akvārijā

Autors: Cet Jūl 09, 2015 9:48 am
Ined
Neko nevajag lietot pret tām "pūkām'. Tās ir aļģes, var būt BBA, var būt kāda cita sārtaļģe arī. Piegāžot klāt ķīmiju, tagad aļģes nobeigsies, bet, ja cēlonis nebūs novērsts, nepaies ne nedēļa, kad tās augs atkal. Jebkurā gadījumā, vienmēr pirmais līdzeklis pret aļģu pārlieku savairošanos ir tīrs ūdens. ŪDENS MAIŅAS, MAIŅAS, MAIŅAS.... regulāri un stabili. Kad samazināsi liekos slāpekļus, fosfātus, dzelzi un organiku, pamazām pazudīs arī aļģes. BBA sevišķi patīk liela straume un skābeklis, bet pacieš lielu tumsu. Mēģini to pamainīt - noliec dekoru mierīgākā vietā. Nepārbaro zivis. Vajag dzīvos augus, lai gan ar dažām cihlīdām tas būs grūtāk, tomēr ne jau nu galīgi neiespējami. Vari ielaist kādus aļģu apēdājus - piemēram, nerītes gliemežus, garneles, ir arī daudzas aļģēdājas zivis, izvēle ir liela. BBA un līdzīgās tīri labi apēd SAE. Nezinot kādas tieši zivis tev iemitinātas, neko konkrētāku nevaru pateikt. Sameklē kaut ko no aļģēdājiem, ko tavas zivis pašas neapēdīs un kuram būs piemēroti tava akvārija apstākļi.

Re: Pūka akvārijā

Autors: Piekt Jūl 10, 2015 3:57 pm
Haxiz
Nerītes gliemeži laikam bija domāts Neritīnas :) . Tie palīdzēs. Kā ined rakstīja arī SAE (Siāmas aļģēdājs), tikai par to palasi te pat forumā, kā atšķirt īsto no neīstā. Un galvenais nepērc lielus - tie ir slinki un daudz neko napalīdzēs. Pamaini barību un barošanas režīmu, daudzumu.

Re: Pūka akvārijā

Autors: Piekt Jūl 10, 2015 7:29 pm
Ined
[quote="Haxiz"]Nerītes gliemeži laikam bija domāts Neritīnas :) .
Jā Haxiz taisnība - latviski pareizi būtu jāsaka neritīnas - jo nosaukumus latviski parasti veido no latīniskā nosaukuma - Neritina, ja vien cienījamie valodas terminologi nav jau izdomājuši ko savādāku. Esmu pēdējās dienās tik daudz angliski pārlasījusies, ka vairs "nefiltrēju", ko rakstu - angļiem tos sauc par "nerite snails". Bet vienalga kā tos lai arī nosauktu, aļģes šitie gliemeži aprij fanātiski. Un ar tām garnelēm bija domātas Amano garneles.

Re: Pūka akvārijā

Autors: Sest Jūl 11, 2015 12:38 pm
Haxiz
Man jau patīk jauni nosaukumi :). Prieks, ka tautā iegājušies mani Otiņi (otocinclus), tagad būs jaunas, tevis radītas "Nierītes" :D

Re: Pūka akvārijā

Autors: Sv Jūl 12, 2015 2:18 pm
Ined
Jau uz mirkli sajutos kā jaunais Endzelīns, a nekā.... :whatever: mūsu filologi jau pasteigušies. Izrādās, ka neritīnas latviski ir raibgliemeži.

Re: Pūka akvārijā

Autors: Sv Jūl 12, 2015 5:22 pm
Haxiz
Ined rakstīja:neritīnas latviski ir raibgliemeži.
Vispār man prieks par tiem mūsu filologiem... nu tik precīzi un nekļūdīgi nosauca.... izrādās, ka pārējie gliemeži mums ir neraibi :surprise: .

Re: Pūka akvārijā

Autors: Sv Jūl 12, 2015 7:06 pm
Ined
O, jā... Man briest doma ar to filoloģiski pareizo nosaukumu doties reidā pa zooveikaliem un mēģināt paprasīt lai nabaga pārdevēji man atrod tieši īsto gliemezi. Varētu iznākt visai jautrs pasākums.