JBL Denitrol

Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 57

JBL Denitrol

Atbildēt Mittawa » Otr Aug 05, 2014 7:45 pm

Sveicināti! Ir bruņurupucis. Ir akva ar ap 240l ūdens. Ir ārējais filtrs JBL CP-500 ( bez 'e'). Akvu tīru 3-5 reizes mēnesī, nomainot ap 2/3 ūdens. Taču rupucis, dzīvodams slēgtā vidē, savas dabiskās vajadzības kārto turpat, kur dzīvo. Savulaik, kad Rotiņā pirku filtru, palikām pie tā, ka pēc pāris mēnešiem būtu jātaisa ūdens testi, un tad jau redzēs, vai nevajadzēs kko pret amonjaku un nitrātiem. Tak tam es esmu par slinku. Taču nupat e-veikalā uzgāju ķīmiju ar nosaukumu JBL Denitrol. Preces raksturojums:
'JBL Denitrol satur 10 miljardus baktēriju dažādu sugu ar sinerģiskā efektu. Jaunā formula īpaši izstrādāta sadalīšanai, organisko piesārņojumu, amonjaka un nitrīta akvārijā ūdenī.'
Varbūt kāds zina ko tuvāk par šamo parikti? Ir mēģinājis? Varbūt vērts izmēģināt- tāpat, profilaksei?
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 802
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 31

Re: JBL Denitrol

Atbildēt Maarcis » Tr Aug 06, 2014 11:39 am

Es jau ieteiktu saņemties un kādu no tiem testiem veikt. :)
Tests noder detalizētākai izpētei, lai saprastu kas tajā ūdenī notiek.

Bet vienmēr jau ir pieejama baktēriju kultūra, kas apstrādā organisko piesārņojumu. Pēc Tevis teiktā var saprast, ka ūdens akvārijā ir pilns ar šīm organiskajām vielām. Pats es šo šķidrumu neesmu lietojis, bet kaitīgs bruņurupucim nebūs. Vari izmēģināt, pēc tam arī šeit padalīties ar pieredzi, lai citi uzzin kā viss ir darbojies. :)  
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3251
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Tr Aug 06, 2014 12:55 pm

Rupuču akvārijam denitrols nekāda panaceja nebūs. Ja arī vēlēsies ar to situāciju kaut biki labot, tad skaiti naudu. Lielu. Tev jānosaka amonija līmenis, nitrītu un nitrātu. No tā redzēsi cik labi, pareizi un vai vispār strādā filtrs. Pēc rezultāta zināsi kurā fāzē vajag iejaukties vai nu ķīmiski, vai arī kā uzlabot filtra veiktspēju vai filtrēšanas metodi.
Āmen.  ;)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Aug 06, 2014 5:33 pm

Paldies, Haxiz, tā jau laikam būs jādara, e-veikalā attiecīgās ķīmijas noskatīju, pēc Tava ieteikuma- JBL. Vienīgi- varbūt lasīji manu vakar ievietoto ziņu, kā manējie pārcentās ar filtra tīrīšanu, kamdēļ nupat nākas reanimēt baktēriju kopienu. Vai būs jēga testēt 'svaigu' akvu, kad baktērijas būs nesen sākušas darboties, jeb labāk kādus mēnešus nogaidīt, kamēr viss nostabilizējas?
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Aug 07, 2014 9:42 am

Es domāju, ka vislabāk būtu pagaidīt, lai viss iesāk darboties kā nākas. No pašreizējā ūdens sastāva un filtra darbspējas nebūs rezultāti tādi, kā pēc mēneša, piemēram.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Aug 10, 2014 3:01 pm

Kamēr filtrs nedarbojas, tikmēr Tev akvārijā ir stipri palielināts amonija daudzums un arī nitrīti, bet it sevišķi amonijs. Tāpēc arī ūdens ir duļķains! Neko, tagad daudz neizdarīsi. Es liktu ārējā filtrā iekšā nevis kādas maģiskās baktēriju kultūras, bet gan ammo ex. Tās baktēriju kultūras ir ļoti retos gadījumos nepieciešamas tikai svaigi palaistos akvārijos, kur vēl vispār nekā nav iekšā. Tev ir saglabājies vecais ūdens, kurš arī ir baktēriju avots kas ar laiku ieperināsies filtrā. Tev jācīnas ar amoniju  :yes:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Sv Aug 10, 2014 5:04 pm

Paldies par padomu. Tev taisnība, izrādās, ka, pēc ilgstošas un saspringtas divnedēļu cīņas par existenci, mana pirmdzimtā baktēriju kopiena tomēr bija guvusi uzvaru- kad beidzamo reizi pārlēju ūdeni un nosmēlu bojāgājušo varoņu līķu plēksnes, ūdens vairs neduļķojās. Tak pasūtītais JBL FilterBoost sūtījums jau bija pienācis, tamdēļ (neba nu projām sviest) nupat beidzu akvas (ne filtra) ģenerāltīrīšanu un ielaidu jauno baktēriju saimi ēst un vairoties (gan jau ar vecajām nesaplūksies, ciltstēvs tomēr kopīgs-JBL). Ieintriģēja frāze no preces raksturojuma:'Tās novērš priekšlaicīgu gļotu un citu organisko atkritumu sastrēgumus filtra materiālos (caurulēs, švammēs)'. Ceru, ka tas nav parasts ražotāja 'uzmetiens', jo šādi-tādi gļotu kunkuļi trubās IR, tas arī varētu būt viens no iemesliem, kādēļ caurtece kļuvusi vājāka, nekā sākumā. Par amoniju un citām šaizēm gan domāšu vēlāk, kad akvas saturs būs nostabilizējies. Gan jau tad pie Tevis konsultēšos.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Sep 17, 2014 6:58 pm

Pirmā atziņa: 'Nav vērts tiekties pēc LIELAS laimes- ikdiena sastāv no nelielām laimītēm/prieciņiem.'
Atziņa otrā: 'Ja tev kāds teiks, ka rupuča audzēšana ir LĒTS prieks, met šim melim ar akmeni.'
Pirms kāda laika (bet pēc mana beidzamā ieraksta) saņēmos, nopirku filtra trubu tīrāmo birsti un Harija ieteikto AmmoEx. Iztīrīju šļaukas- māmiņ tu manu, kādas tur ... čupas bija iekšā sakrājušās! Toties tagad filtra vilkme tāda, ka pat vājāk stiprinātās ūdens zāles līdzi parāva. Ieliku arī AmmoExu filtrā. Saņēmos, nopirku JBL amonija testus un nupat 2 nedēļas netīrītā (sorry, no manis neatkarīgu iemeslu pēc tā gadījās) akvā notestēju. Rezultāts ļoti pozitīvs- zem 0.05. Prieks, kur tu rodies! Nu tik nobriest nitrātu-nitrītu testiem... No Brošas lielais paldies Haxim par uzstājību un man par slinkuma pārvarēšanu!
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Sep 17, 2014 11:40 pm

Prieks, kur Tu rodies. Es pat nezināju, ka tie rupuči tādi šmuļi var būt.  ;)
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Cet Sep 18, 2014 7:28 am

Nuu, Maarci, Broša nav šmucīgāka par jebkuru citu dzīvu radību, tak viņa mums ir kupla tautumeita, būs ražena darbavīra plaukstas lielumā, arī par apetītes trūkumu nesūdzās, attiecīgi, tas, kas aiz viņas paliek, ir izteikti acīs krītošāks par zivitiņu kakulīšiem, taču konkrēti šeit runa bija par tiem gļotainajiem klučiem, kas sastāv no mirušo baktēriju līķiem un citiem daļēji pārstrādājušamies atkritumiem, ar kuriem filtra šļaukas pusgada laikā bija totāli aizaugušas.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Sep 18, 2014 1:01 pm

Nu re, ir reizes kad es iesaku lietot tos testus un filtra pildījumus, un ir reizes kad saku ka tas nav vajadzīgs. Ir dažādi gadījumi, problēmas (oi, nav problēmu - ir grūtības vai nepatikšanas  :) ). Lai zinātu ko darīt, ir jāzin kas par cēloni ir nepatikšanām. Trubās ir ne tikai beigtās baktēriju gļotas, bet lielāko tiesu dzīvās kolonijas. Tās arī ar laiku aiztur caurplūsmu. Jātīra ir ne tikai trubas, bet arī krāni, kanāli galvā un līkumi. Tur ne mazāk nosprostojumi. Veiksmi  :yaya:

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis