Ūdens dzidrums!

Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 30

Ūdens dzidrums!

Atbildēt Eriks » Piekt Feb 22, 2013 11:32 pm

Sorry par atkārtotu tematu, vnk trāpiju nepareizajā sadaļā ar savu jautājumu. Tur tēmu slēdzu, atkārtošos šeit, un papildus piebildīšu: Akvārijs 60 litri, ūdens testi nav veikti,grunts Monado, filtrs 60-100litri ja nemalodos bija, tagad nakts slinkums rakņāt dzīvoklī meklēt kastīti, bet ja tas ir svarīgi rīt obligāti ierakstīšu...

Pārkopēts no iepriekšējā topika :kapitulate: Līdzīgu tēmu laikam nav, pievienoju bildes lai varāk varētu saprast ko es tieši gribu zināt. Tātad lieta tāda, ūdens nav dzidrs, ūdenī atrodas kkādas mikrodaļiņas, kādas tieši pateikt nevaru, nēesmu eksperts.. Kur varētu būt vaina, kāpēc citiem ūdens ir kā asara, bet man pat nezinu ar ko salīdzināt  :( Regulāras ūdens maiņas nepalīdz. Akvārijs 60L... Augi aug labi un ātri kaut gan gaisma litrāžai ir par maz. Filtrā itkā vainu nesaskatu. Kur varētu būt vaina. Ir doma ka par daudz tiek mesta barība zivīm. Pat pēc tās dienas kad barošana tiek izlaista, ūdenī nekas nemainās. Tāpēc lūdzu palīdzību Jums :)

Jau iepriekš paldies.

http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... CF1627.jpg
http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... CF1628.jpg

P.S - kokosa čaula man liekas pie vainas nebūs,jo jau pirms kokosa ievietošanas akvārijā tāds skats bija novērojams...
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3251
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Ūdens dzidrums!

Atbildēt Haxiz » Sest Feb 23, 2013 11:12 am

Vainas var būt dažādas:

slikti izskalota grunts
nepareizi ieklāts zemgrunts mēslojums
bakterioloģiskais uzliesmojums
slikta filtra darbība
nepareizi salikts filtrs (mehāniskā attīrīšana)
nekorekta barošana
nepareiza barība
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 42

Re: Ūdens dzidrums!

Atbildēt stuzeneger » Sv Aug 24, 2014 1:34 am

Pieņemu, ka tev vienkārši sistēma nav nostabilizējusies, viņā nav iestājies tā saucamais bioloģiskais līdzsvars. Ūdens maiņa (ja par daudz maina vēl pie tam) visu stabilizēšanās procesu atmet par 2 soļiem atpakaļ. Pa vienu dienu tev nekas nenotiks, nebaro nedēļas divas tad tikai kaut ko varēs redzēt :D. Zivis nemaz nedrīkst pārbarot lai pāri kas paliktu, labāk lai viņas pusbadā ir,  nākošie temati būs mirst zivis ko darīt (no pārbarošanas viņas mirst biežāk nekā no jabkā cita). Akvārijs ir sarežģīts bioloģisks organisms, kuram ir jānostabilizējas, tā nav vienkārša iekārta.  Palasi no sākuma teoriju kā jāstartē akvārijs no nulles un ūdens testi ir gana svarīgi ja grib visu zinātniski darīt. Es būtu licis mieru uz mēnesi, ielaidis gliemežus krevetes, krietni samazinājis gaismas ilgumu (tas arī ir viens no pašiem svarīgākajiem aspektiem) un viss nostabilizētos.

P.S. Man bija paziņa, kuri mainīja pilnīgi visu ūdeni kattreiz kad viņš saduļķojās un akmeņus vannā mazgāja (apmēram reizi mēnesī). To varētu likt sadaļā humors, ja nebūtu tik skumji.

P.P.S. NAPAMANĪJU TĒMAS DATUMU :D :D :D
Man mīt zivis sienā...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis