Bieza plēve uz ūdens virsmas

Guardangel
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Sv Feb 03, 2013 7:38 pm

Bieza plēve uz ūdens virsmas

Atbildēt Guardangel » Sv Feb 03, 2013 8:27 pm

Uz ūdens virsmas visu laiku (šķiet kopš ierīkošanas jau 2mēnešus) veidojas gļotaina plēve, ja to nedēļu neaiztiek, tad var ar smalku sietiņu viņu nomakšķerēt. Ja to virsmu sakuļ, tad viss ūdens pilns ar bālganiem plēves gabaliem.
Ūdeni mainu reizi nedēļā gandrīz pusi no tilpuma, bet plēve atgriežas ļoti ātri. Lasīju par bakteriālo plēvi, bet man liekas, ka man ir kaut kas cits. Šodien beidzot uztaisīju tesus - fosfātus rāda nulle, nitrāti arī praktiski necik. Smakas nekādas ūdenim nav. Vienīgā lieta, ko vēl nēesmu izmēģinājusi ir filtra maiņa, jo patreizējais ir par mazu, bet vai tiešām tas varētu būt pie vainas?
Mēģināju glutāraldehīdu, pirmajā pielietošanas reizē plēve pazuda, a tagad tāda sajūta, ka plēve uz viņu nereaģē (es gan lietoju ļoti mazu daudzumu).
Ūdens virsma cirkulē, zivis maz, baroju reti, augi nav daudz un tie paši mokās zem aļģēm (zaļie mati šķiet sāk atkāpties(varbūt no tā glutāraldehīda), bet viss pārklājas ar tādu kā pamatīgu putekļu aļģi)  :kautris:
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 41

Re: Bieza plēve uz ūdens virsmas

Atbildēt Noris » Sv Feb 03, 2013 8:37 pm

Ja akvai 2 mēn, tad droši vien baktērijas vēl cīnās! Plēvi smuki var noņemt uz  ūdens virsmas uzklājot papīru. Pārējais var vēl ar laiku stabilizēties.
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Lietotāja avatars
Zevs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 54
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:20 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 38

Atbildēt Zevs » Pirm Feb 04, 2013 11:15 am

Guardangel rakstīja: Uz ūdens virsmas visu laiku (šķiet kopš ierīkošanas jau 2mēnešus) veidojas gļotaina plēve, ja to nedēļu neaiztiek, tad var ar smalku sietiņu viņu nomakšķerēt. Ja to virsmu sakuļ, tad viss ūdens pilns ar bālganiem plēves gabaliem.
Ūdeni mainu reizi nedēļā gandrīz pusi no tilpuma, bet plēve atgriežas ļoti ātri. Lasīju par bakteriālo plēvi, bet man liekas, ka man ir kaut kas cits. Šodien beidzot uztaisīju tesus - fosfātus rāda nulle, nitrāti arī praktiski necik. Smakas nekādas ūdenim nav. Vienīgā lieta, ko vēl nēesmu izmēģinājusi ir filtra maiņa, jo patreizējais ir par mazu, bet vai tiešām tas varētu būt pie vainas?
Mēģināju glutāraldehīdu, pirmajā pielietošanas reizē plēve pazuda, a tagad tāda sajūta, ka plēve uz viņu nereaģē (es gan lietoju ļoti mazu daudzumu).
Ūdens virsma cirkulē, zivis maz, baroju reti, augi nav daudz un tie paši mokās zem aļģēm (zaļie mati šķiet sāk atkāpties(varbūt no tā glutāraldehīda), bet viss pārklājas ar tādu kā pamatīgu putekļu aļģi)  :kautris:
Man tas pats, bet nu tas ir baktēriju uzliesmojums, pluss akva ir atvērta tipa, cik man Haxiz teica,pāries pats par sevi,tik jāsmeļ nost tā ūdens virsma gļotainā.
Mēms kā zivs !
Guardangel
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Sv Feb 03, 2013 7:38 pm

Atbildēt Guardangel » Otr Feb 05, 2013 5:28 pm

Paldies par info, tad atliek apbruņoties ar pacietību. Cik ilgi tas var būt ? Gaisma jau arī man liekas nedaudz caur to plēvi zūd.
Man arī akva atvērta tipa.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3258
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Otr Feb 05, 2013 6:57 pm

Atvērā tipa akvārijiem tā ir ierasta lieta. Gaidi, smel, kustini ūdens virsu ar filtra straumes palīdzību. Tā padarīšana var ievilkties pat 1,5- 2 mēnešus... Pklēve gaismu aiztur pamatīgi, aptuveni % 20-30 noēd.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi