Glutāraldehīds un PO4/NO3

ZooZoo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 8
Pievienojies: Sest Dec 17, 2011 7:44 pm

Glutāraldehīds un PO4/NO3

Atbildēt ZooZoo » Cet Mai 24, 2012 4:48 pm

Šodien kārtējo reizi testējot ūdeni un nesaprotot kur rodas fosfāti nolēmu palūkot ko par glutāraldehīdu saka testi un piepilināju to testējamam ūdenim. Kostatēju pamatīgu daudzumu fosfātu un nitrātu.
Iekš akvas PO4 ~0,5, NO3 ~0,7 (ūdeni mainu 1xned 30%). Tā kā pēdējās nedēļas ir noņemts mēslojums ar P un N, nav zivju un filtrs iztīrīts, tad laikam sanāk, ka tas GA dod tādu PO4/NO3 attiecību?
Tagad domāju samazināt dienas GA daudzumu un likt klāt KNO3. Šajā sakarā jautājums par dozēšanu ? Vai kāds var pateikt kā man aprēķināt daudzumu, kas jāpievieno ? (cik saprotu, tad Depo arī laikam var nopirkt tīru KNO3?).
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Glutāraldehīds un PO4/NO3

Atbildēt spiets » Piekt Mai 25, 2012 8:33 pm

Tagad tikai prātīgi!
Glutāraldehīda formula esot šāda:  CH2(CH2CHO)2 Jāsaprot tikai ķīmijas pamati, lai saprtastu, ka tīrā veidā tam nebūtu jāsatur ne fosfora ne slāpekļa, nerunājot nemaz par kautkādiem fosfātiem un nitrātiem. Tev ir divas iespējas, vai nu tu lieto kādu preperātu kuram šie elementi ir pievienoti, vai arī testi kurus lieto vienkārši reaģē ar glutāraldehīdu un pēc reakcijas tos iekrāso. Kas tas ir par preparātu kuru lieto?
Daudzumu cik jāpievieno KNO3 var izrēķināt ar interneta kalkulatoriem, pameklē googlē. Ir lapas, kur tie ir tieši veidoti priekš akvārijiem. Par koncentrācijām ir grūtāk atbildēt, jo ir jāsaprot ko tad īsti gribi panākt. var dozēt pēc barra metodes var lietot mazāk un paralēli tam visam jāskatās kādu fonu dod akvārijs pats par sevi. Jo piemēram ja bagātīgi baro zivis, tad nitrātu fons akvārijā pats par sevi var būt augsts un tad mākslīgi pievienoto sāļu daudzums ir jāsamazina... Tāpat nevarēsi dauz lietot lielas koncentrācijas, ja akvārijām ir maz gaismas un nav ne co2 ne glutāraldehīds...
ZooZoo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 8
Pievienojies: Sest Dec 17, 2011 7:44 pm

Re: Glutāraldehīds un PO4/NO3

Atbildēt ZooZoo » Sest Mai 26, 2012 5:07 pm

Lietoju Eryhid Forte. It kā tam vajadzētu būt tīram GA. Var jau būt, ka testi tā reaģē uz pašu glutāraldehīdu, taču, ja nemainu ūdeni vismaz 1x ned (tagad pārgāju jau uz 2x), tad fosfāti akvārijā kāpj. Pirms sāku lietot GA, fosfāti vienu brīdi bij pa nullēm (kad mēsloju bez P). Pamēģināšu testam piepilināt Vimi accelerator, vai rādīs to pašu, ko ar Eryhid.
Laikam jātiek skaidrībā vai tests rāda adekvātus ciparus un jāpaceļ nitrāti, lai ir kaut cik samērīga PO4/NO3 attiecība. Dabiskā ceļā nitrātiem man laikam īsti nav no kā kāpt, jo tā ir veikala akva bez grunts un zivīm, tikai fīzas rāpo.
Patreiz no GA īsti atteikties negribas, jo tas itin labi iznīdēja gan bārdu, gan diegus (kas bij minimāli, bet uzvēlās ar vilni pēc tam, kad gaisma nejauši bij nodegusi nonstopā vairākas dienas un bij mēslots bez ūdens maiņas), lai GA paliek profilaksei un augiem ar savs labums. Palikusi laikam vēl putekļu aļģe uz atsevišķiem augiem, tāpēc mazliet ceru, ka tā pazudīs, līdz ko sakārtošu PO4/NO3. 
Gaisma sanāk ap 0.6w uz l, ja pieņem, ka atstarotāji dod papildus 30%, deg patreiz tikai 8h.
Nitrātus, domāju pievienot pamazām un sekot līdzi cipariem un aļģēm, jo augu daudzums akvā ir mainīgs un tādu baigo līdzsvaru jau laikam tur būs grūti iegūt.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 237
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 37
Contact:

Re: Glutāraldehīds un PO4/NO3

Atbildēt Darkheart » Tr Jūl 25, 2012 3:35 pm

Vai nebūtu vienkāršāk pielikt CO2 balonu? Mazāka ņemšanās.
http://zooistaba.id.lv

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron