Saldūdens sālīšana.

Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 266
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 43

Saldūdens sālīšana.

Atbildēt frontosa » Cet Nov 03, 2011 11:53 am

Sveiki.
Vai kāds lieto tādu lietu kā SEACHEM firmas sāli.
Mani interesē kas notiek ar ūdeni,vai tas nezaudē skābekli?,vai tas kā ietekmē nitrītu nitrātu esamību ūdenī?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2335
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Saldūdens sālīšana.

Atbildēt Mongoose » Pirm Nov 21, 2011 9:11 pm

Cik paskatījos, tie satur tos pašus elementus ko sāļi kurus izmanto jūras akvārijiem - tie nekādi neietekmē skābekļa, NO3, PO4 daudzumu ūdenī.
Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 266
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 43

Atbildēt frontosa » Otr Nov 29, 2011 3:58 pm

Paldies.
Palasījos netā:
Salītā ūdenī ar 20ppm=skabekļa daudzums ūdenī ir maaazliet mazāks bet ko noklusēja SEACHEM komanda kad apjautājos par nitrātiem !!!
Aļģes sāk augt saldūdenī pie 25ppm BET sālsūdenī jau pie 10ppm.

Šā vai tā, saņemot Rīgas ūdens parametrus pH7.6+ dGh11+ dKh11+ nonacu pie slēdziena ka mana Tanganyika var iztikt bez Seachem sāls līdz brīdim kamēr zivis ir veselas un jūtas labi...
Paldies.
Selens
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 159
Pievienojies: Sv Nov 08, 2015 5:39 pm
Atrašanās vieta: Ropažu nov.
Vecums: 33

Atbildēt Selens » Tr Nov 11, 2015 11:13 am

Labdien. Vai cihlīdu akvārijā vārāmās sāls pievienošana ir nepieciešama ? Ir dzirdēts ka jāpievieno aptuveni 10 - 15 grami uz litru ūdens. Vai tas ir obligāts pasākums. Vai kādi dabīgie augi spēj izdzīvot šādā ūdenī ?
Tu esi unikāls. Tāpat kā visi. :old:
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Tr Nov 11, 2015 11:21 am

A kāpēc jāsāla cihlīdu akvārijs?
Cihlīdas, ja runa ir par LAE, tad vislabāk jūtas cietā ūdenī, nevis sālītā. Nekad neesmu pievienojis sāli. Pamato lūdzu savu domu, iespējams, man arī jāsāk sālīt.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Tr Nov 11, 2015 11:54 am

Pirms kādiem gadiem 8 astoņiem iegādājos 500 L akvāriju, kuru man izgatavoja Ivars (kurš jau diemžēl ir nelaiķis). Tajā laikā dzīvoju Inčukalnā, tajā visā pusē ir ļoti ciets ūdens, tātad priekš āfrikas cihlīdām atbilstošs. Palaižot akvāriju, Ivars piekodināja ka ir nepieciešama sāls pievienošana ūdenim, kādēļ, tā arī nesapratu, biju (šobdrīd arī) pilnīgs iesācējs, protams viņu pkalausīju un ūdeni regulāri sālīju. Pašam Ivaram visas cihlīdas arī dzīvoja sāļā ūdeni, reiz pat mērcu pirkstu ūdeni lai nogaršotu to, bija patiesi ļoti sāļš. Gadiem ejot mainīju dzīves vietu, līdz ar ko akvāriju uz pustonnu līdzi paņemt nevarēju. Pa to laiku akvāriju kopa un uzturēja ģimenes locekļi un par sāli bija piemirsuši. Bet zivis kā dzīvoja tā dzīvoja, auga, bija veselīgas, līdz pagājušai nedēļai. Zivis praktiski nomira 3 dienu laikā, sāku meklēt cēloņus un iemeslus. Tā arī nonācu līdz tai sālij. Tādēl tagad esmu nesaprašanā, vajag to sāli vai nē. Ir doma akvāriju restartēt, ielaist āfriku + kādu dzīvo augu (izturīgu, varat ieteikt?). Pagaidām akvārijā ir izdzīvojis viens ancistrs, un kautkāds mazs samiņš (no DEPO veikala). Pieļauju ka slimība tika ievazāta ar jaunajām zivīm, jaunpienācējām. Līdz šim brīdim nekas tāds netika piedzīvots, varbūt kāda zivs ir aizgājusi viņsaulē, bet noteikti ne tā kā tagad.
Vai ir vērts tās divas atlikušās zivis ievietot kādā mazākā akvārijā kamēr restartēju lielo ? Vai nav tā ka šīs divas zivis var pārnest slimību atkal uz jauni restartēto akvāriju ?
Gribētos kādu spečuka komentāru. Paldies!
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri

Atbildēt Vikks » Tr Nov 11, 2015 12:00 pm

No sākuma man bija Malavi cihlīdas, bet nu tās daļu pārdevu, daļu uzdāvināju, tagad man ir vienā trofiņi, bet otrā neolamprologi, altolamprologi un vienkārši lamprologi un nekad nekāds sāls nav bijis. Sākumā bija doma pievienot sodu, lai padarīt ūdeni vēl cietāku, bet… izdomāju, ka jānomaina grunts uz koraļļu drupačām. Drupačas iegādājos, bet nomainījis vēl neesmu.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Tr Nov 11, 2015 1:12 pm

Ja es vēl zinātu tos zivju nosaukumus :no:
Un kā ar augiem ? Tev ir kādi ? Ir vērts ?
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri

Atbildēt Vikks » Tr Nov 11, 2015 1:15 pm

atkarīgs no zivīm, kādas vēlies. piemēram Tropheusi augus ēd brokastīs, pusdienās un vakariņās un principā visi ko iestādīsi tiks ātrāk vai vēlāk nokopti. vari mēģināt anubias, tam cietas lapas.
Man ir raglape, kas aug un patērē nitrātus un nitrītus, bet tā augu man nav gan ūdens cietības, gan arī apgaismojuma dēļ.
Selens
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Selens » Tr Nov 11, 2015 1:22 pm

Paldies, to raglapi varētu patestēt :) Bet līdz tam vēl jātiek...kamēr vēl tikšu galā ar to restartu...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis