Kādēļ nepieciešāms lietot "ReMineral" līdzekļus pēc ūdens filtrēšanas ar RO?

Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 192
Pievienojies: Cet Mar 20, 2008 5:39 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 37

Re: Kādēļ nepieciešāms lietot "ReMineral" līdzekļus pēc ūdens filtrēšanas ar RO?

Atbildēt Ģirts » Cet Aug 11, 2011 1:01 pm

Vienkārši jau ir :) tikai, ja vajag man ir arī cita receptīte, bet sāļi tiepaši.

Pagaidām es pārgāju eksperimentāli uz šo Mineralizatoru.

http://www.aquascape.lv/lv/%D0%9C%D0%B0 ... pathway-37

1ml. uz 4L Osmozes ūdens.Viena pudelīte paredzēta 2000L mineralizēšanai
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs

Re: Kādēļ nepieciešāms lietot "ReMineral" līdzekļus pēc ūdens filtrēšanas ar RO?

Atbildēt briedis » Cet Aug 11, 2011 1:10 pm

Izgarojušā ūdens vietā Tu lej RO vai mineralizētu?
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 235
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Darkheart » Cet Aug 11, 2011 1:26 pm

Ģirt, vai patestēji mineralizēto RO ūdeni pēc mineralizēšanas ar šo līdzekli? Kādi ir KH un GH?
http://zooistaba.id.lv
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ģirts » Cet Aug 11, 2011 3:23 pm

briedis rakstīja: Izgarojušā ūdens vietā Tu lej RO vai mineralizētu?
Es leju mineralizētu. Man sanāk spainis (~10L) nedēļā
Darkheart rakstīja: Ģirt, vai patestēji mineralizēto RO ūdeni pēc mineralizēšanas ar šo līdzekli? Kādi ir KH un GH?
KH testa rezultāti pēc pēdējās ūdens maiņas = 4
GH testa nav :(

Ja es dzīvotu Rīgā, es nečakarētos ar osmozi, jo Rīgā no krāna tek labs ūdens ko var liet patiešo akvārijā.
Vispār tagad nebiju mainījis ūdeni vienu mēnesi un ievēroju, ka augi jutās labi un arī aļģes neparādījās, bet tieši pazuda( pamēģināju jauno EASY LIFE ALGEXIT) :)
Manai burciņai nepatīk lielas osmozes ūdens maiņas=lielas ūdens parametru svārstības.
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Cet Aug 11, 2011 3:37 pm

Es dzīvoju Rīgas centrā, bet domāju par RO, jo tai vietā, kur es dzīvoju, ūdens parametri ir ļoti nestabili (vairāk lasīt šeit saldudens-kimija/divainas-udens-paramet ... rtibas/15/). Varētu šķaidīt arī ar RO, bet tad man katru reizi pirms ūdens maiņas jātestē cietība.

Kamdēļ Tev tur lielas svārstības rodas no RO ūdens? Ja ūdenim vienmēr liec klāt minerālus noteiktās proporcijās, nekādām lielām svārstībām nevajadzētu būt.
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ģirts » Cet Aug 11, 2011 3:59 pm

Protams, ja no krāna tek GH ir 11-13, KH - 9-11 grādi, tad jāņem osmozes ūdens, bet ja ir zemāks, tad var ņem krāna iepriekš uztaisot testiņu. Krāna ūdenim noteikti ir vairāk visādu citu sastāvdaļu nekā osmozes mineralizētam un ietaupīsi arī pašu ūdeni, jo osmozes ūdens lielāko daļu nolej kanalizācijā.

Man osmozes ūdens maiņas nepatīk tā spainīšu padarīšanas un lēna filtrēšanas laika dēļ;.
Ar 50GPD mebrānu + sūknis man sanāk ~ 10L/st.
Ja vajag mainīt 100L, tad jārezervē 10st. visai ūdens maiņas padarīšanai. :chups:
Protams ir arī savi plusiņi :

Salaspilī arī nāk ūdens no dziļurbuma kaut arī Daugava turpat blakus un ūdens ar šausmīgiem KH GH parametriem.
Pievienotie faili
IMG_7097_1.JPG
Pēdējo reizi labojis 1 - Ģirts, labots 0 reizi.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Piekt Aug 12, 2011 9:15 am

Darkheart rakstīja: Izskatās pārāk vienkārši. Kur paliek visa tā kaudze ar citām minerālvielām, kas caur RO iekārtu tiek atfiltrētas?

Tā kā man krāna ūdens parametri ir ļoti nestabili (ūdens pienāk no 2 ūdens padeves avotiem), apsveru domu lietot tikai RO + mineralizatorus, bet neticas, ka augstāk minētā recepte ir pilnvērtīga.

Vai bez Tropic Marin piedāvājuma ir vēl kādas alternatīvas?
protams, ka ar aukstāk esošo RO ūdeni neizdosies pilnībā atbagātināt atpakaļ ar minerālvielām, bet no pieredzes saku, ka, ja izmantosi tos remineral priekš RO, ņem 2-3gb, tad būs reāla jēga, jo viens kārtridžs dod ~ 15-20 TDS klāt
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Piekt Aug 12, 2011 12:33 pm

Nezinu gan, vai es gribēšu izmantot vairākus remineralizatoru kartridžus. Es dabūju no aquasafe.de ebay izsolē RO komplektiņu ar remineralizatoru un pēc tam uzrakstīju jautājumu, lai pastāsta, kādas minerālvielas tur iekšā un kādās proporcijās. Viņiem, izrādās, tādas informācijas nemaz neesot, ir zināms, ka tur ir 20 minerālvielas, un akvārijiem neiesaka šos remineralizatorus izmantot, jo izšķīdušo vielu proporcijas nebūšot stabilas. Man jau liekas, ka šiem kartridžiem nav nekādas jēgas arī dzeramā ūdens mineralizēšanā, drīzāk tikai mārketinga triks tiem, kuriem bail dzert demineralizētu ūdeni. :D
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Piekt Aug 12, 2011 1:47 pm

Darkheart rakstīja: mārketinga triks tiem, kuriem bail dzert demineralizētu ūdeni. :D
http://www.snyderhealth.com/water_ioniz ... water.html
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Piekt Aug 12, 2011 3:47 pm

Ūdens jonizētāju ražotāju/tirgotāju mājas lapas ir "īstā" vieta, kur meklēt patiesību. :apsmej:

Palasi labāk šo: http://knol.google.com/k/reverse-osmosi ... our-health#
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Piekt Aug 12, 2011 4:54 pm

Nevajag uz mani ar pirkstu rādīt. Es tak piemēru demonstrēju, kā ar dakteriem no Japānas cilvēkus "izglīto"...
Tas tāpat kā dzīvais ūdens, kam spēlē vijoli, lai tas "atdzīvotos".

Kaut gan visam jau mēdz būt arī otra puse... kas zin kas zin. Kaut kādi osmotiskie spēki jau arī ķermenī iekšā darbojas, bet tā kā neesmu cilvēka fizioloģijas pārzinātājs, neņemos spriest kādā mērā kas ko var ietekmēt. Pats es arī lietoju osmotisko ūdeni - tēja nedaudz labāk garšo kā no krāna, bet nu minimāli, jo no krāna jau nāk neslikts H2O.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Piekt Aug 12, 2011 5:13 pm

Sorry, bet pats vainīgs, ka pliku linku bez pievienota sava viedokļa iemeti. :kautris:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Tr Sep 07, 2011 3:30 pm

Savā laikā bija saldūdens akvārijs 400L - dziļurbuma ūdens ļoti sliktas kvalitātes , lietoju osmozi caurplūdē , tas ir osmozes ūdens vidēji dienā 400L akvārijam nomainīja ~10L . Nelietoju nekādas piedevas, bet RO atplūdes ierobežotājs bija pārtaisīts un piegriezts par 50% tas ir RO ar atplūdi sastādīja 50/50 . OK, apzinos ka tādā veidā paātrināju ketridža mūžu (ja arī to vietām caursistu tas tādam režīmam kur nav vajadzīgs tīrs RO kalpo ilgi), un tas  iznāca lētāk , kā jāties ar cita ūdens pieliešanu(kurš man tad būtu jāved no pilsētas , jo ar dziļurbumu kur bija ļoti daudz Fe , sērūdeņraži un citi draņķi vienalga jaukt nevarēju) , vai perkot minerāļus. Jo šajā gadījumā daļa minerāļi vienalga tiek izspiesti cauri osmozei un KH arī akvārijā zem 10 nekrita(varbūt tāpēc ka man lielākā daļa grunts bija no jūras ar sīkiem gliemežvākiem, un es arī to zemāku nedrīkstēju gribēt :) - mbunas) . Par cik bija šī caurplūde netika veiktas arī nekādas ūdensmaiņas un iztveikojošā ūdens pieliešana, bet nu tas vairāk tikai taisīts aiz slinkuma  :embarrass: , jo pirms tam kā Haxiz rakstīja - maisīju tīru RO ar ūdeni ko vedu no pilsētas.
Vienīgais kas ik pa ~3mēnešiem tika veikts - membrānas skalošana - ieliekot to uz kādu brīdi otrādāk.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Sep 07, 2011 4:21 pm

Mongoose rakstīja:
Vienīgais kas ik pa ~3mēnešiem tika veikts - membrānas skalošana - ieliekot to uz kādu brīdi otrādāk.
Tik tiešām piekrītu, ka ir iespējams koriģēt kvalitāti uzliekot kādu krānu uz kanalizācijas vada un piegriežot to tā, lai RO ūdens nāktu procentuāli vairāk kā kanalizācijas ūdens.
Bet par skalošanu! Īsti nesapratu kā biji domājis, bet labākais membrānu skalošanas veids ir:
1) Noskrūvējot nost jebkādus ierobežotājus kanalizācijas izvadam. Radot plūsmu ~ 10l/min tā pamatīgi izskalos membrānu.
Nedrīkst RO vadā laist ūdeni iekšā pretēji, tas izsitīs membrānu.
2) Ja ir iekārta ar sūkni, tad ņemam spaini ar ūdeni un izšķīdinam citronskābi (~ 30 gramus) un laižam abus ūdeņus pa apli, lai sūc no spaiņa un pilda gan kanalizāciju gan tīro spainī (ja nav duļķes) un tā vismaz stundu. Citronskābe reducēs dzelzi un veidos citrātu (paliks ūdenī zaļganā krāsā). Nedaudz kaļķi arī noņems.

Principā internetā ir ļoti daudz info par membrānu skalošanu.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Otr Sep 13, 2011 7:57 pm

Nu ja , doma jau bija tā paša + skalošanu veicu no otras puses - tas ir kanalizācijas vadu samainu ar ieplūdi un ieplūdi palaižu savukārt kanalizācijā bez nekādiem ierobežotājiem, jo lasīju ka lielākā šmuce tieši paliek membrānas ieplūdes pusē un to ārdot
(iztinot membrānu) arī esmu tā novērojis ka ieplūdes gals ir netīrāks. tāpēc lielākiem gružiem vieglāk iziet par to pašu ceļu nevis izspiezties cauri atplūdes ceļam starp membrānas sietiem. Protams pie RO izplūdes gala neko nevr slēgt , ja ne izsitīs tad aiz.irsīs točna. :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis