Destilētais ūdens

Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 97
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Destilētais ūdens

Atbildēt Reader » Sest Feb 15, 2020 5:42 pm

Vai lielveikalos tirgotais "tehniskais" destilētais ūdens ir derīgs ūdensvada ūdens mīkstiņāsanai akvārijiem?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3309
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Destilētais ūdens

Atbildēt Haxiz » Tr Feb 19, 2020 8:40 pm

Kāpēc jāpērk lielveikalos tehnisko ja var aptiekās, slimnīcās vai citās med. iestādēs dabūt daudz lētāk normālu destilātu vai RO? Pie tam RO iekārtu kuru var iegādāties par kādiem 70 eur var pieslēgt pie mājas ūdensvada un destilāts ir cik vajag ;) .
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
AinVitol
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Mai 12, 2020 10:54 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 44

Atbildēt AinVitol » Piekt Jūn 26, 2020 10:07 pm

Haxiz rakstīja:
Tr Feb 19, 2020 8:40 pm
Pie tam RO iekārtu kuru var iegādāties par kādiem 70 eur var pieslēgt pie mājas ūdensvada un destilāts ir cik vajag ;) .
Vari ieteikt kādu konkrētu iekārtu.. man ar doma par RO iekārtu tikai viņu ir varen daudz un īsti nevaru saprast kādu ņemt. Baigos tilpumus man nevajag katru dienu bet pa dažiem litriem dienā gan vajag
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 946
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Atbildēt Ined » Sest Jūn 27, 2020 9:37 am

valdis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 102
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 9:23 am
Atrašanās vieta: Iļģuciems
Vecums: 36

Atbildēt valdis » Sest Jūn 27, 2020 10:29 pm

lai sasniegtu tos 75gpd vai 380l otram variantam laikam būs vajadzīgs spiedienu paaugstinošais sūknis. Vai tad, ja vajag pavisam maz, tad atkal kādu uzkrājējtvertni, un automātiku, lai atslēdz ūdens padevi, kad tā ir pilna. Vai tad visa sistēma jāliek vannā, lai neappludina māju.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 946
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Atbildēt Ined » Sv Jūn 28, 2020 8:27 am

Ja ir ūdensvads ar parastu spiedienu, tad nekāds papildus sūknis nav vajadzīgs. Tāpat osmoze satecēs cik tik vajag, tikai tam vajadzēs mazliet vairāk laika.
Man pašlaik ir otrais variants, iekšā 75 gpd membrāna. Pieslēgts ar pāreju (filtram viss vajadzīgais ir jau komplektācijā) virs krāna tieši zem dušas izvada. Kad vajag satecināt osmozi, vienkārši atgriežu aukstā ūdens krānu un krānu uz filtru. Bet var arī citādāk pieslēgt - ar pāreju pa tiešo no krāna, no dušas, kad nevajag - var atkal visu ātri atskrūvēt.
Man osmozes filtrs ir iekarināts patstāvīgi zem krāna un atbalstīts uz vannas malas. Akvārijiem vienai ūdens maiņas reizei man vajag nedaudz vairāk par 100 l osmozes ūdens. Satek 2 naktīs, kad tas nevienam netraucē. Tecinu vannā ieliktā spainī. Iepriekš man bija 50 gpd membrāna, tai, protams, ražība bija zemāka, bet tāpat 20-30 l osmozes ūdens pa nakti dabūt varēja. Bet cenas starpība 50 gpd un 75 gpd membrānām ir neliela, pēc izmēriem abas ietilpst vienādos kārtridžos, vērts izvēlēties ražīgāko membrānu - lēnāk aizsērēs, retāk būs jāskalo.
Ar spiedienu paaugstinošo sūkni tos pašus 100l varētu dabūt pāris stundās.
Vai gribas papildus tērēties sūkņiem, uzkrāšanas bākai, ūdens līmeņa kontroles un noslēgšanas vārstam - lai nav spainis jātur vannā, tas jālemj katram pašam. To visu var arī vēlāk pievienot, ja gribas. Akvārijam (ja vien tas nav jūras akvārijs ar koraļiem) pilnīgi pietiek pa lēto - ar reversās osmozes membrānu un mehāniskās attīrīšanas kārtridžu. Pat ogles filtrs nav obligāti vajadzīgs.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis