Ūdens cietības problēmas

mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 54
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Ūdens cietības problēmas

Atbildēt mareksmareks » Cet Apr 18, 2019 2:46 pm

Labdien.
Sāksim uzreiz ar bildēm - https://photos.app.goo.gl/s71oj7wTESc8aqwg7

Apmēram 150l, JBL ārējais filtrs, ārējais sildītājs, ~0.5 w gaismas uz litru.
Augi redzami attēlos, nekādi sevišķie. Akvārijs nav tīrīts apmēram pusotru vai 2 nedēļas. Gribēju sabildēt tieši pirms apkopes, jo man ir neliela problēma ar ūdens cietību.

Man ir JBL strēmeles (zinu par to precizitāti, bet salīdzinoši viņas var izmantot) un akvārija ūdens rāda GH14, bet krāna ūdens rāda GH7.
Pieņemu, ka augiem var nepatikt tik liela ūdens cietība.
Nekādi netieku gudrs kur man akvārijā ir tas cietības epicentrs. Akmeņi ir vietējie, etiķis neburbuļoja kad testēju.
Varbūt kādam ir kādas idejas?
Pēdējo reizi labojis 1 - mareksmareks, labots 0 reizi.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Re: Ūdens cietības problēmas

Atbildēt mareksmareks » Cet Apr 18, 2019 2:49 pm

Zivis:
~15 sarkanās fantomteras
~ 6 kaut kādi hibrīdie sami
- 2 pērļu gurami
- 2 leaf fish

Bet nu zivīm ar to cietību nevajadzētu būt nekādam sakaram.
Apkope un ūdens maiņa apmēram reizi 7-10 dienās.
Bronislav
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 16
Pievienojies: Cet Apr 28, 2016 8:45 pm
Atrašanās vieta: Renda
Vecums: 67

Atbildēt Bronislav » Pirm Apr 22, 2019 9:54 am

GH14, bet krāna ūdens rāda HG7.

Sakumā derētu pašam izprast, kas ir GH un PH. Paskaties internetā.
Pēc bildēm izskatās pēc Fe trukūma, bet maz info, lai nopieti spriestu.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Apr 24, 2019 10:19 am

PH rāda ~7 (bet jāņem vērā, ka tās ir tās neprecīzās strēmeles).
Gan akvārija ūdenim, gan krāna ūdenim ir identiski PH rādījumi.

Kādu info vēl vajadzētu sniegt?
Bronislav
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 16
Pievienojies: Cet Apr 28, 2016 8:45 pm
Atrašanās vieta: Renda
Vecums: 67

Atbildēt Bronislav » Tr Apr 24, 2019 9:55 pm

Uh, vēlns, pāts kļudijos. Grībeju rakstīt Kh, bet uzsitu Ph.
Ph normals, tas skabums, 7 - tās nejtralais.
Kh - tās ir karbonādā cietiba, pastaviga cietiba, galvenais raditais , kas atspoguļo udens cietibu.
Gh - kopigais līmens sāļus, skābus , metalā jonus... Parasti mērās ar elektrībās vādamibu metodi. Bezjēdzīgs rāditais priekš akvariumistikās. Vienigi dēr parbaudit osmosu, vai destelātu. To, ka ar laiku pieaug, tās ir dābigi, bārību bēr, vēcās lāpas pust, mineraļus zālem lēj, skabeklis, CO2, slāpeklis, fosfors... tas viss būs vairāk, nekā destilats, vai ne ?
Vai krieviski nemāki lāsit? Tūr forumos milzigi dāudz informācijas.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Mai 09, 2019 5:57 pm

Bronislav rakstīja:
Tr Apr 24, 2019 9:55 pm
Uh, vēlns, pāts kļudijos. Grībeju rakstīt Kh, bet uzsitu Ph.
Ph normals, tas skabums, 7 - tās nejtralais.
Kh - tās ir karbonādā cietiba, pastaviga cietiba, galvenais raditais , kas atspoguļo udens cietibu.
Gh - kopigais līmens sāļus, skābus , metalā jonus... Parasti mērās ar elektrībās vādamibu metodi. Bezjēdzīgs rāditais priekš akvariumistikās. Vienigi dēr parbaudit osmosu, vai destelātu. To, ka ar laiku pieaug, tās ir dābigi, bārību bēr, vēcās lāpas pust, mineraļus zālem lēj, skabeklis, CO2, slāpeklis, fosfors... tas viss būs vairāk, nekā destilats, vai ne ?
Vai krieviski nemāki lāsit? Tūr forumos milzigi dāudz informācijas.
Krieviski lasīt māku, bet negribu. Nav tā, ka baigi komfortabli justos ar krievu tekstiem.
Tā arī īsti nesapratu uz ko man pievērst uzmanību.
Nesaprotu kāpēc no krāna man mīkstāks ūdens nekā akvārijā.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 918
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Piekt Mai 10, 2019 7:11 am

Sākt vajag ar pH un kH testu.
kH ir bāziskuma tests, galvenokārt raksturo esošo pH buferi akvārijā - ar karbonātiem, hidrogēnkarbonātiem, fosfātiem, hidrogēn- un dihidrogēnfosfātiem, silikātiem un vēl šo to, bet ar cietību tiešā veidā tam sakara ļoti maz. Karbonātu cietību īstenībā mēra citādāk - vārot paraugus un testējot pirms vārīšanas un pēc, starpība būs karsējot izgulsnētie karbonāti=tā tad būs karbonātu cietība. Pareizāk sakot ir kopējā cietība un tās sastāvdaļas - pastāvīgā un pārejošā (nepastāvīgā). Akvārijos pēc eksprestestiem "cietības" ir ļoti "novienkāršotas"
Vajag nevis ar strēmelīti, bet mērīt ar pilienu testiem.
Tieši vides skābums - bāziskums- buferēšana augiem visvairāk ietekmē spēju uzņemt dažādas minerālvielas no ūdens. Ja tās tur vispār ir. Kad problēmas ar augšanu, vērts iesākt ar to.

Ja pēc gH testa akvārijā ir vairāk, nekā no krāna - kaut kādi Mg, Ca katjoni ir nākuši klāt. Kāpēc, no kurienes tieši - tas jau cits jautājums. Varbūt no zivju barības, augu mēslojumiem, no daudz kā. Pat, kad ūdens iztvaiko un nepapildina līdz sākuma līmenim ar destilātu, katjoni ar laiku var sakoncentrēties vairāk un gH tests to parādīs. Vēl vairāk visa kā ļoti dažāda un bieži vien ar akvāriju testiem nenosakāma uzkrāšanos ūdenī parādītu TDS . Arī tas var ietekmēt augus, bet mazāk.
Palasies šajā tēmā, varbūt kaut kas no tā var noderēt, tur bija līdzīgas problēmas
viewtopic.php?f=28&t=3599
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Pirm Mai 13, 2019 1:25 am

Sveiki.
Paldies par atbildi. Doto saiti palasīšu pa brīvu dienu - tur ir daudz ko lasīt.

Man vienīgi no fiksi pārlasītā šobrīd vairs īsti nav problēmu ar augiem. Augi aug un aļģes iet stipri mazumā. Vispār izskatās, ka viss stabilizējas, tikai man nez kādēļ tas notiek ļoti lēni pēc akvārija starta (un restarta).
Reāli pagāja vismaz 4-5 mēneši kopš restarta un tikai tagad lietas sāk stabilizēties.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3249
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Pirm Mai 13, 2019 10:55 pm

Atceries, es kādreiz Tev teicu - gandrīz neviens no tikko startēta akvārija nav ticis sveikā ar aļģēm. Kuram tas periods ir pāris mēneši, kam 3-5 mēneši. Es ar vienu cīnījos pus gadu vai vairāk, kaut tas bija palaists vienlaicīgi ar otro mazāko un identiskām gruntīm un ūdeņiem. Lielajam no aļģēm netikām vaļā ļoti ilgi, savukārt mazajam tās periods bija kāds pusotrs mēnesis un tās aļģes praktiski vispār neparādījās. Ko ar to lielo tik nedarījām - vienīgais tik neaiznesām pie čigānietes :D . Beigās tās pārgāja pašas no sevis - lēni bet pamatīgi. Un tagad jau kādi 6 gadi viss ir ideālākajā kārtībā.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis