Dzelzs daudzums akvārijā

Odriishi
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Pirm Jan 30, 2017 7:35 pm
Atrašanās vieta: Ogre
Vecums: 36

Dzelzs daudzums akvārijā

Atbildēt Odriishi » Sv Feb 05, 2017 2:41 pm

Labdien! Esmu jūsu forumu nu jau šķērsām izlasījusies! Paldies, par plašo info, nu beidzot esmu kaut drusku sapratusi, ko esmu nopirkusi un nu jau mani akvārijs aizrauj! Vakar nopirku arī minilaboratoriju ūdenim! Veicu pirmos testus, bet.....sajēga maza, lasījos cik nu varēju info atrast! Ļoti satrauc dzelzs sastāvs, tas ir max liels, virs 1.5! Ahā, par akvāriju: tas ir iestartēts nedēļu atpakaļ, 28.janvārī, 130 litri, tikai dzīvie augi, daudz nav, bet arī maz nav, izskatās, ka pieaugs diezgan ātri, jo nedēļas laikā jau lielas izmaiņas! Zivtiņas būs, bet vēl nav, gribu kādas 2-3 nedēļas paaudzēt tikai augus! Tātad par testiem:
Tempa: 25 grādi;
KH: 3
pH: 6-7, nesaprotu cik komati, jo tādu testa lapā nav
NO2: mazāk par 0.01
NO3: 0.5-1.0
PO4: mazāk par 0.02
CO2: vakar bija 87, šodien 14
Fe: virs 1.5
Vakar notika izmaiņas: ielikām pusgrimstošu koka sakni, kas nedēļu bija mērcēta atsevišķā traukā.
Vakar izlasīju info par gaismām, ka vajag 1 nedēļā gaismai degt 6 stundas, bet man tā bija 14 stundas, līdz ar to vakar jau gaismas izslēdzu un šodien tās degs tikai 7 stundas. Pa nakti palaidu burbulīšus!
Esmu apmēram situāciju pastāstījusi! Ko darīt ar dzelzi, satraukties vai nē? Paldies!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 814
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 53

Re: Dzelzs daudzums akvārijā

Atbildēt Ined » Sv Feb 05, 2017 9:30 pm

Viss ir normāli, pat dzelzs :) Kad augi būs ieaugušies un straujāk iesāks augt, tie paši dzelzi izēdīs. Gaismas pareizi samazināji. Nenokavē brīdi, kad mazliet makro mēslojumu vajadzēs sākt dot, lai augi nesabremzējas. Ja redzi uz stikliem zaļus grūti notīrāmus punktiņus - ksenokoku - tā ir droša pazīme, ka pietrūkst N un P. Tikai iesāc ar pavisam mini devām, lai neuzraujies uz citām aļģēm. Kad būs zivis, daļu vajadzīgo mēslojumu saražos tās. Mikro pagaidām dot nevajag.
Odriishi
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Odriishi » Sv Feb 05, 2017 9:47 pm

Super, paldies par info! Tā, vakar iepirku un sāku liet klāt KPluss, Classic un Cargo (Aqua art produkcija). Augi šobrīd labi aug, par aļģēm baidos un negribu tajās iedzīvoties! Šodien diezgan daudz salasījos bēdīgos stāstu par tām! Tad pagaidām dzīvoju un nebēdāju? Paldies, liels paldies, vienai man ar netu iet grūti, tik daudz nesaprotu!
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Pirm Feb 06, 2017 8:44 am

Droši vien domāji Carbo jeb “šķidro oglekli”? Lieks pirkums. Ja ir nepieciešams ūdenī dabūt vairāk CO2, tad vienīgais labais veids ir to pieslēgt no balona. Vai sākumā paspēlēties ar brāgu/sodu/citronskābi – lai saprastu kā tas vispār darbojas un vai vispār gribas tā ņemties. Ir pietiekami daudzi augi, kuri glutārtaldehīdu un tā radiniekus vispār pat nepacieš. Sūnas arī apdegs vai nobeigsies. Daļai citu augu augšana vizuāli uzlabosies, aļģes noindēsies. Zivīm veselību tas neuzlabos un tvaiki, kas izgaros istabā no akvārija līdz ar ūdeni, arī mājinieku veselību noteikti neuzlabos. Pat, ja neesi astmatiķe, kurai tas vispār kādu lēkmi izsauktu. Tā ir un paliek inde un no aļģēm pavisam sterils akvārijs noteikti nav tā vērts.
Ar kālija un komplekso mēslojumu papildus došanu arī ļoti uzmanies. Ja nezini cik ir jau ūdenī kālija, nelej, kamēr nezini droši vai vajag. Ar mēslojumiem akvārijā ir viens zelta likums – labāk mazāk, nekā pārdozēt. Aļģes var vienādi labi augt gan ar nepietiekošiem mēslojumiem, gan arī ar pārdozētiem mēslojumiem, gan ar disbalansu.
Es pati jaucu mēslojumus no tīrvielām tā, kā man vajag, tāpēc par šo gatavo mēslojumu sastāvu nezinu detaļas, bet lasi uz pudeles. Ja Classic ir klāt dzelzs un citi mikroelementi – vēl ir par ātru to lietot. Principā šobrīd vajag tikai pavisam mazliet vairāk N, lai galīgi nenoslīd uz 0. Un viss. Un tas ir tikai, kamēr vēl nav zivis. Tad daudz kas izmainīsies. Es jau nezinu kāda tev gaisma, cik w/l, grunts – barojoša vai parasta, vai gāzēsi no balona vai tāpat ar aeratoru gaisu iekulsi, kas par augiem. Pēc tā arī saprot, vai vispār vajag papildus mēslot. Ja nebūs uzdzītais augu akvārijs un augi ir tikai parastie vieglie, tad ļoti bieži nekas nav jādara, tikai jāmaina ūdeņi un jābaro zivis.
Tev ir ļoti labs gan pH, gan kH. Tas patīk vairumam augu, nevajag tur neko vairs diži mainīt un censties uzlabot. Lai veicas!
Odriishi
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Odriishi » Pirm Feb 06, 2017 8:19 pm

Paldies par atbildi! ;)
Vēl info:
Gaismas: Juwel T-5 60cm 24, 2*42 W
Akvārija dziļums: 58 cm, platums: 41 cm, garums: 61 cm
Filtrācijas sistēma: Juwel Bioflow 3.0
Pompa: Eccoflow 500

Augsne un grunts:
1.slānis JBL proScape Volcano Mineral 6litri
2.slānis Tropica Plant Growth Substrate 1litrs+4kapsulas Bactorym
3.slānis Tropica Aquarium Soil Powder 12litri

Augi akvārijā:
Ludwigia palustris, 2 kušķīši
Echinodorus rose, 4 stādiņi
Lilacopsis brasiliensis, drusku
Cryptocoryne willisii, ne daudz, 1 iepakojums, ko pārdeva
Lindernia rotundifolia, 1 paliels kušķītis

Viens Red Moorwood.

Nu tā, laikam mans starts ir aprakstīts!

Izdomāju, ka Classic un Carbo vairs neliešu, bet varbūt K pluss vajag???

Un kā palielināt N daudzumu?
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Otr Feb 07, 2017 5:24 pm

Gaismas tad sanāk pat drusku pāri 0.5 w/l, barojošais grunts slānis arī ir, diez vai tuvākajā nākotnē vispār vajadzēs ko papildus mēslot. Mikro tur ir papilnam. Augi ir vienkāršie un cik varu saprast -pavisam maz. Ko tad tur piebarot? Nebūs pietiekami daudz augu, kas izlieto, ēdīs aļģes. Ļauj, lai vispirms augi kārtīgi saaug.
Par N - skaties pēc pašiem augiem - ja sāk bremzēt un jaunās lapas paliek izmēros drusku mazākas, it kā mazliet gaišākas (vai ehiem un ludvigijai paliek it kā vairāk brūnas) un pēc pirmajiem cietajiem zaļajiem punktiņiem uz stikliem vietās, kas vistuvāk gaismai, tad uztaisi testu. Tad arī būs pienācis laiks sākt mazliet papildināt. Nevar atļaut N nonākt līdz 0, tad viss sabremzēsies un vairs neaugs. Citi mēslojumi šajā gruntī jau ir iekšā sākumam pietiekami. Palasi uz nopirktās K pudeles sastāvu - vai gadījumā tas nav KNO3, tad noderēs arī tas. Bet vari arī, kamēr vēl nav zivju, pavisam drusku ožamo spirtu pilināt, uz 100 l kādas 5 piles, amonijs arī augiem ļoti garšo.
Odriishi
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Odriishi » Otr Feb 07, 2017 7:17 pm

Paldies! Kā saki, tā arī darīšu! Man nav savas pieredzes! ;) :yes:
jaffariga
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Aug 22, 2017 12:13 pm

Atbildēt jaffariga » Otr Aug 22, 2017 12:31 pm

Kāds ir labakais veids kā notiekt dzelzs daudzumu ūdenī ?
Cepure
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Piekt Mai 26, 2017 4:45 pm

Atbildēt Cepure » Tr Aug 23, 2017 2:56 pm

ar dzelzs testa palīdzību...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis