Kā labāk pārvest akvāriju uz citu dzīvokli?

Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 36

Re: Kā labāk pārvest akvāriju uz citu dzīvokli?

Atbildēt magnola » Tr Jūl 22, 2009 2:05 pm

Ai ,Ai man ar pārcelšanās pēc nedēļas priekšā  :scared:
Man ir jāpārved 100L akva.Viss tik skaisti saaudzis , žēl postīt, bet neko nepadarīs.

Man jautājums tāds: Akvārijam ir oriģināls plastmasas trauks apakšā, vai ar to nešanai pietiks, vai tomēr arī jāmeklē kāds dēlis?
Tad vēl uztrauc karstais laiks, bail par zivīm, jo tā pārbraukšana nav tik ātra.
Pēc pārvešanas grunti nevajag tā kārtīgi iztīrīt, kā saka pie vienas izdevības?

Augus laikam nāksies ņemt ārā, jo diez vai es zivis tik viegli noķeršu, ir labi biezokņi ,kur šīm slēpties. Kā labāk augus pārvest, ietīt avīzēs, vai tomēr mest maisiņos?
360l akvārijs
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Tr Jūl 22, 2009 3:30 pm

Mans viedoklis šajā lieta (protams diskutējams)

1. pārvest augus labāk "pussausā" veidā, tas ir ietīt mitrā avīzē vai labāk papīra virtuves dvieļos (avīzes krāsa satur svinu un ir zināmā mērā toksiska). Šādi pārvedot augus tie mazāk traumējas ne kā "plunčājoties" maisiņā ar ūdeni. Ir varianti arī ja augus saliek spainī, bet manuprāt tas nav tik ērti pārnešanai kā augi ietīti papīrā. Es biju sūtījis augus "pussausā" veidā uz Liepāju pa pastu un liekas ka aiztransportējās tie bez starpgadījumiem.

2. Ja tas ir vairāk augu akvārijs tad par grunti (un tajā esošo "mēslojumu") es gan pacīnītos. Nezinu kā tur būtu labāk (nebija vēl pašam pieredzes), bet spriežot loģiski:
- gruntī ar laiku sakrājas daudz noderīgu vielu augiem (krieviski sakot "со временем грунт заиливается");
- no otras puses ja mēs stipri tramdām grunti tad ūdenī paceļās daudz detrīta, kas nav īsti labi no aļģu viedokļa.

Izeja no tādas situācijas manuprāt būtu šāda:
- apakšā saliekam grunti bez skalošanas un mazgāšanas (maksimāli saglabājot "mēslojumu");
- virsū uzberam kārtu ar izmazgātu/izskalotu grunti (lai svaigā akvārijā ūdenī nebūtu daudz detrīta);
- uzmanīgi ielejam akvārijā ūdeni, pēc iespējas mazāk tramdot grunti.

3. filtra baktērijas cenšamies izglābt, savādāk var būt lielas problēmas ar amoniju/nitrītiem;

4. Ja ir iespēja saglabājam daļu ūdens no vecā akvārija;

p.s. jebkurā gadījumā pirmā nedēļā ir iespējamas problēmas ar nitrātiem/fosfātiem jo pārstādīti augi tikai pēc dažām dienām ieaugsies un sāks šis vielas patērēt pietiekošā daudzumā.

Par to plastmasas apakšu un dēli gan nezinu, 100 litri jau nav tik liels akvārijs lai tas būtiski ko mainītu, pie tam ja ir doma visu "izārdīt" (ar augu un grunts izņemšanu) tad papildus dēļi nebūs vajadzīgi - skaties kā tukši akvāriji veikalos tiek tirgoti.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Cet Jūl 23, 2009 6:45 pm

Paldies nbinc par atbildi. Par augiem šķiet mani pārliecināji par savu variantu.

Kā man tās filtra baktērijas saglabāt, tas gan man nav skaidrs? Man ir iekšējais filtrs, to švami varbūt transportēt akvārija ūdenī, vai tā tas bij domāts?
360l akvārijs
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Jūl 23, 2009 7:50 pm

Var salikt švames un filtra bioloģisko pildījumu kādā atvērtā traukā (spainī) ar akvārija ūdeni un tā pārvest, kaut gan lai zinošāki akvāristi pastāsta vai baktēriju kolonijai pietiks skābekļa atrodoties tādā atvērtā traukā (spainī) vai tur vēl vajadzētu vilnīšus taisīt.
Protams daļa baktēriju kolonijas varētu neizdzīvot, bet tas nav tik traģiski - kolonija ātri atjaunosies.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Cet Jūl 23, 2009 9:27 pm

Uh šausmas šausmas kas man priekšā, sēžu pie akvārija un plānoju, kā labāk un ātrāk to visu izdarīt!  :scared: :laugh:
360l akvārijs
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Cet Jūl 23, 2009 10:33 pm

Par to trauku ar akvārija ūdeni priekš baktēriju saglabāšanai  būs pareizi, es kādreiz ārējo biofiltru ar baktobolām priekš jūras akvārija palaišanas vedu no Rīgas uz Jelgavu un pēc 2 nedēļām atpakaļ. Atvienoju no strāvas un atvienoju šlangas tad fiksi mašīnā paātrinātā tempā braucu mājās, , kur uzreiz slēdzu klāt nekādu problēmu. Stundas pārbraucienā kāda labvēlīgā baktērija protams gāja bojā, bet tie zudumi ir maznozīmīgi, lai par to bēdātu, jo tās ātri atjaunojas no tām kuras izdzīvo.    P.S. Galvenais neuztraukties!
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Jūl 23, 2009 11:48 pm

Nu galvenā problēma ar filtra baktērijām ir nenobendēt tās skābekļa trūkuma dēļ.

Tieši šī iemesla dēļ tiek uzskatīts par lielu katastrofu ja ārējais filtrs pārtrauc darboties (elektrības zuduma dēļ). Slēgtā tilpnē baktērijas vienkārši nosmok. Internetā tiek minēts termiņš apmēram 2(4) stundas, kuru laikā kolonija vēl ir spējīga izdzīvot (daļēji), bet ilgāk kolonija jau ir nopietni apdraudēta. Šī iemesla dēļ daži akvāristi ārējo filtru baro no UPSa.
Jūrai tāda pati problēma ar straumes zudumu un baktēriju nosmakšanu dzīvajos akmeņos.

Vārdu sakot - atvērtā traukā baktērijas var dabūt skābekli jo notiek gāžu apmaiņa ar atmosfēru, ja vēl uztaisa kādus vilnīšus tad vispār forši.
Lietotāja avatars
Lienīte
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 302
Pievienojies: Otr Mai 13, 2008 5:57 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

Atbildēt Lienīte » Piekt Jūl 24, 2009 2:57 pm

nbinc rakstīja: Mans viedoklis šajā lieta (protams diskutējams)

1. pārvest augus labāk "pussausā" veidā, tas ir ietīt mitrā avīzē vai labāk papīra virtuves dvieļos (avīzes krāsa satur svinu un ir zināmā mērā toksiska). Šādi pārvedot augus tie mazāk traumējas ne kā "plunčājoties" maisiņā ar ūdeni. Ir varianti arī ja augus saliek spainī, bet manuprāt tas nav tik ērti pārnešanai kā augi ietīti papīrā. Es biju sūtījis augus "pussausā" veidā uz Liepāju pa pastu un liekas ka aiztransportējās tie bez starpgadījumiem.
Augi kas tika atsūtīti man pa pastu tiešām bija lieliski saglabājušies un pārdzīvojuši Latvijas pastu.Kad iztinu augus no mitrajām salvetēm,tie izskatījās ļoti labi un bija pat sajūta,ka viņi ir ielikti tur šodien,nevis pirms 2 dienām.Augi arī ļoti ātri ieaugās un nebija nekādu problēmu. Tā ka droši dari,kā nbinc ieteica.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Pirm Okt 12, 2009 3:41 pm

Tā nu es oktobra sākumā esu veiksmīgi pārvedusi savus abus akvārijus! Lielākā problēma kā tur izrādījās bij ļoti dzelkžainais ūdens.  :poha:
Mazo 25l akvu pārvedu bez problēmām, pusi ūdens atlēju un otrā galā pielēju atpakaļ.

Bet ar lielo 100l bij ko paņemties!Tā nu man gāja:
1.50l salēju pa plastmasas kannām.
2.Zivis izķēru un saliku pa maisiņiem.
3.Augus visus saliku bļodā ar ūdeni.
4.Tad kārtīgi izsifonēju grunts virskārtu, līdz palika apmēram 5cm ūdens. Filtru izskaloju nolietajā ūdenī un atstāju peldēties akvārijā.

Tad nu devāmies ceļā....
Otrā galā uzmanīgi salēju ūdeni no kannām atpakaļ, pieslēdzu fitru un sildītāju. Pamazām salaidu zivis atpakaļ.

uhh...un devāmies ar kannām atrpakaļ pakaļ vēl 50 litriem ūdens  >:D

Pēc tam jau atlika tik saliet atlikušo ūdeni akvā un sastādīt uzmanīgi augus. Pārbrauciens izdevās, visi sveiki, veseli, augi aug, ūdens jau pēc pāris stundām ar  bij dzidrs.  :D

Tik vēl jāatrisina ūdens problēma, jāuzliek filtri. :applause:
360l akvārijs
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Okt 12, 2009 5:16 pm

Nu prieks ka viss veiksmīgi izgāja.
A akva/grunts pa ceļam nebija pārāk sasalusi ? Vai vedi siltā mašīnā ?
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Pirm Nov 02, 2009 1:11 pm

Nē grunts nebij sasalusi, brauciens nebij pārāk garš ap 40 min. un akvārijs tika vests mašīnas salonā.  ;)
360l akvārijs
cabrio lāčuks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 47
Pievienojies: Pirm Aug 23, 2010 8:15 pm
Vecums: 30

Atbildēt cabrio lāčuks » Pirm Jan 02, 2012 1:31 am

hmm man nākos vasar priekšā 200l akvas transportēsana uz Liepāju no rīgas!  :drinkers:
nesen pavasarī transporteju jau viņu bet tas bij netālu a tagad 220km!!! laikam jau būs jasamierinās ar zaudejumiem
200l
100l vajag vēl!!
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Pirm Jan 02, 2012 7:31 am

cabrio lāčuks rakstīja: hmm man nākos vasar priekšā 200l akvas transportēsana uz Liepāju no rīgas!  :drinkers:
nesen pavasarī transporteju jau viņu bet tas bij netālu a tagad 220km!!! laikam jau būs jasamierinās ar zaudejumiem
A kāda starpība jāved 1 km vai 220 km, tāpat nāksies nolaist ūdeni kannās, pēc tam celt, nest, tad vest, tad atkal celt un nest un tad no kannām jāielej ūdens akvārijā.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
cabrio lāčuks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 47
Pievienojies: Pirm Aug 23, 2010 8:15 pm
Vecums: 30

Atbildēt cabrio lāčuks » Otr Jan 03, 2012 12:07 am

ziv\im man liekas ka gan nav po 20 vai 220!
200l
100l vajag vēl!!
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Otr Jan 03, 2012 7:40 am

esmu vedis zivis no Čehijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas un tās pat nav zinājušas, ka brauc uz citu valsti. Termo somā vai putuplasta kastē un uz priekšu.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis