Corydoras samiņu nārsts

cash9
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Sest Mar 25, 2017 4:00 pm

Corydoras samiņu nārsts

Atbildēt cash9 » Sest Mar 25, 2017 4:04 pm

Labdien!
Mums ar draugu ir 30L akvārijs, kurā līdz šim (3 gadus) plunčājās tikai 2 corydoras samiņi. Viens lielāks un otrs apmēram uz pusi mazāks. Nopirkām klāt vēl 3 maziņas zivtiņas (tādas pavisam, pavisam maziņas un svītrainas - ar melnām svītrām). Ļoti aktīvas un ZOO veikala pārdevēja teica arī ka agresīvas, bet ar mūsu samiņiem labi sadzīvošot. Atbraucām mājās priecīgi un pirms likt akvārijā jaunpienācējus, nolēmām iztīrīt. Lai gan akvārijs nesen bija tīrīts, tomēr tā kā mums tagad ir jaunas zivtiņas, gribējās, lai arī akvārija ūdens ir svaigāks.
Tīrot akvāriju kā ierasts, pēkšņi ar draugu pamanījām, ka vienā no akvārijā esošiem gliemežvākiem pie iekšējām sieniņām piestiprināti spilgi oranži ikriņi. Uzreiz bija skaidrs, ka mūsu samiņi nārsto. Kaut kas tāds noticis pirmo reizi 3 gadu laikā. Līdz šim domājām, ka mums akvārijā ir 2 samu mātītes, bet kā izrādās, tomēr nē. gliemežvāku uzmanīgi izņēmām, zivtiņas ar speciālo tīkliņu izņēmām, akvāriju iztīrījām un pēc tam visu akurāti salikām atpakaļ pa vietām. Arī to gliemežvāku ielikām tāpat un turpat, kur tas bija iepriekš. Tagad atceroties paliek skaidrs, kāpēc viens samiņš visu laiku kā pielipis tupēja gliemežvākā...
OK, jaunās zivtiņas arī ielaidām klāt tīrajā akvārijā un visas zivtiņas kopā sadzīvo tīri OK. Vismaz tā man šķiet.
Un ko lai tagad dara???
Neesam kaislīgi zivju mīlētāji un audzētāji, bet pāris zivtiņas mums ir un par tām mēs rūpējamies. Bet ko lai dara ar tiem ikriņiem? Kā lai parūpējas par tiem atbilstošiem apstākļiem, lai sagaidītu pēcnācējus?
Šobrīd lielais sams ir ļoti pasīvs. Otrs mazākais sams visu laiku tup zem gliemežvāka pie ikriem (jau 5-to dienu). Šodien pamanīju, ka izlīdis no gliemežvāka, iebēru akvārijā sauso barību, lai paēd visi. Nārsta samiņš kaut ko paēda, bet no gliemežvāka "ne soli" tālāk neatiet. Samiņi dzīvojās pa grunti, bet mazās strīpainās zivtiņas pa virspusi šaudās.
Esmu mazliet panikā, negribu, lai ikriņi mirst. Pašlaik gan nav pamata tā domāt, bet skaidrs ir viens, ka, lai tie izšķiltos par tiem ir īpaši jāparūpējas - jāsagalato atbilstoša vide un apstākļi. Tikai man nav ne jausmas kādi!?
Salasījos internetā informāciju un no tā visa secinu, ka:

1) ir nepieciešams atsevišķš nārsta akvārijs. Bet mums mājās ir tikai 1 akvārijs un tas ir ļoti neliels. Vēl ir stikla bļodas un katlu, bet nu tie jau nu nebūs 30 litrīgi un bļodā gaidīt zivtiņu pēcnācējus būtu muļķīgi... tad pēkšņi iedomājos par palielāku plastmasas caurspīdīgu kasti, kura ir lielāka. Man šķiet tur kādi 50L.. principā tā atgādina akvāriju, bet nav no stikla un ir no plastmasas.. bet vai plastmasā drīkst? Neesmu redzējusi nevienu plastmasas akvāriju. Hm, laikam jau tas nav bez iemesla..

2) lasīju, ka nārsta akvārijā nepieciešams remdens ūdens (ne ledaini auksts un ne silts). Un tam jābūt ar mazliet skābu vidi. Bet vai var liet remdenu ūdeni no krāna? Visus 3 gadus mēs nekādu īpašo ūdeni akvārijā neesam lējuši un arī klāt nekādus palīglīdzekļus ph līmeņa regulēšanai, nē. Vai nārsta akvārijā varam liet tādu pašu krāna ūdeni, kā līdz šim parastajā akvārijā?

3) nārsta akvārijā ūdenim ir jābūt tīram un labāk bez grunts. Tad kā īsti ir jādara? Jāpaņem tas gliemežvāks ar visu tam klāt "pielipušo" samiņu un jāieliek tīrā nārsta akvārijā ar remdenu ūdeni, kurā nav grunts? Un cik bieži aptuveni tad būtu jāmaina ūdens?

4) Lasīju, ka ikri nedrīkst būt balti, jo tas var liecināt, ka tie ir vai nu miruši vai arī neapaugļoti. Mums visi ikriņi bija oranži. Tāpēc, ja tagad tie būs balti, tas nozīmē, ka miruši. Bet vai es drīkstu ielikt roku akvārijā un paņemt to gliemežvāku, lai apskatītos?

5) Ja nu mums tomēr izdodas sagaidīt to brīnumu un piedzīvot mazos samu corydoras, tad vai jau sākumā tos drīkst barot ar speciāli nopērkamo sauso barību ZOO veikalā?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 900
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Corydoras samiņu nārsts

Atbildēt Ined » Sest Mar 25, 2017 10:53 pm

Kāds tam visam vairs sakars ar nārstu akvārijiem? Ikri ir, nārsts jau ir noticis :) Vajadzēja vienkārši atstāt visu kā ir, neiejaukties, NEMAZGĀT! Ar to stipri izmainīji apstākļus, pasliktināji ūdens attīrīšanos, zivis varbūt tagad indējas ar nitrītiem, pat ar amoniju. Kamēr atkal slāpekļa cikla baktērijas vietā nesaaugs. Bet pa to laiku ikri varbūt paspēs jau atmirt. Bija svarīgi netraucēt zivis, neķert, lieki nesastresot, nevilkt ārā ikrus. Bija arī ļoti neapdomīgi tādos apstākļos pielaist klāt citas zivis - varbūt tām labi garšos mazuļi, ja tie vispār izšķilsies. Vai varbūt ar jaunajām zivīm jau ievazāji kādu slimību. Tagad kā ir, tā ir, neko vairs neizmainīsi. Ja šoreiz nekas nesanāks, vismaz zināsi kā turpmāk rīkoties.
Plastmasas kastēs vai spaiņos var iekārtot pagaidu nārstu vai mazuļu akvārijus, tikai tad ir jāmeklē no pārtikas plastmasas vai no organiskā stikla. Mazuļu izbarošana atkarīga no tā, kas tās par zivīm. Sāk parasti ar kaut ko sīkāku- infuzorijām, olas dzeltenumu, ir pat šķidrās barības ar aļģēm, visādiem sīkajiem ūdeņu mošķīšiem. Pēc tam ir artēmiju naupliji, nematodes visādas, tad var arī veikalu sauso mazuļu barību mēģināt dot. Zivis ir dažādas, ēd arī dažādi. Koridoriņiem gan turpat akvārijā ēdamais būtu atradies pietiekami, ja nebūtu izmazgāts.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron