Kur var nopirkt austurmu pīkstes

Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Kur var nopirkt austurmu pīkstes

Atbildēt Ined » Sest Mai 10, 2014 9:37 pm

Vai kāds gadījumā nezina, kur varētu nopirkt zeltainās austrumu pīkstes (Misgurnus anguillicaudatus). Angliski sauc par "golden weather loach" jeb  "golden dojo". Latvijā neizdevās atrast nevienā zooveikalā, arī pēc pasūtījuma nē, lai gan tās nav nekādas retās zivis. Varbūt kādam zināms kāds i-veikals Anglijā vai Vācijā, kurš piekrīt sūtīt zivis uz Latviju , vai kāds cits veids kā tās būtu iespējams nopirkt un atvest?
Fretka_
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 86
Pievienojies: Otr Jūn 18, 2013 8:08 pm
Atrašanās vieta: Jēkabpils
Vecums: 30

Re: Kur var nopirkt austurmu pīkstes

Atbildēt Fretka_ » Sv Mai 11, 2014 9:17 am

Depo skatījies?
Ja nemaldos, tad nesen ko līdzīgu, tikai ne dzeltenā krāsā, redzēju Jēkabpils Depo ;)
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sv Mai 11, 2014 11:25 am

Nu, ja neizdosies atrast dzeltenās, tad arī parastās savvaļas krāsas brūni punktainās pīkstes arī  derētu. Paldies par informāciju, painteresēšos  Jēkabpilī. Rīgas Berģu Depo biju, tur teica ka viņiem tādas zivis neesot bijušas. Visos DinoZoo, Zooluksos un Jegavas Faunā arī nav. Visur pārdevējas piedāvāja to vietā citas "čūskiņas"- akantoftalmus, kuri man neder. Laikam jau tās zivis bieži jauc.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Sv Mai 11, 2014 12:47 pm

neticu, ka Faunas pārdevēja varēja sajaukt. Viena no viszinošākajām LV pārdevējām nevarēja sajaukt Misgurnus anguillicaudatus ar akantoftalmus kuhlii.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sv Mai 11, 2014 1:45 pm

Kad pirmo reizi pagājušogad biju Faunā, uztrāpījos uz superzinošo tumšmataino pārdevēju, dabūju gan meklētās Tylomelania, gan izsmeļošu konsultāciju par Sulavesi apstākļiem. Pat Sulavesi krevetes viņa tur plaukta apakšā parādīja (ne pārdodamās) - pirmo reizi tās dzīvajā redzēju. Likās viens no labākajiem "zivju" veikaliem, kādos ir līdz šim būts. Arī šoreiz atkal sāku ar Faunu, bet tā vairs nepaveicās. Šoreiz tur bija kāda cita pārdevēja, neko daudz vis nezināja. Viņa man tos akantoftalmusus mēģināja iestāstīt, ka arī derēšot. Nu, bet vismaz vēlmju sarakstā manus meklējamos Misgurnus ierakstīja, teica varbūt, ka atvedīšot, bet pagaidām -nu jau gandrīz mēnesi- nekā. Pēc tam Lācplēša ielas Zooluksā, kas man arī liekas, ka ir veikals, kurā ir daudz kas, kas citur nav,  atkārtojās tieši tas pats.
Fretka_
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 86
Pievienojies: Otr Jūn 18, 2013 8:08 pm
Atrašanās vieta: Jēkabpils
Vecums: 30

Atbildēt Fretka_ » Sv Mai 11, 2014 8:07 pm

Šodien biju Jēkabpils Depo un nebija tur tādu.
Ja kādreiz pamanīšu, tad došu ziņu. Tur zivju klāsts regulāri nomainās. Un zivju nodaļa ir pirmā, kur aizeju, apmeklējot depo :D
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Pirm Mai 12, 2014 1:13 pm

Paldies, gaidīšu kādu ziņu. Gandrīz jau brīvdienās biju domājusi aizbraukt līdz Jēkabpilij. Tagad šķiet, ka vēlreiz būs jāizstaigā Rīgas DEPO. Ja būšu atradusi tās pīkstes citur kaut kur ātrāk, ierakstīšu šeit.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Re: Kur var nopirkt austrumu pīkstes

Atbildēt Ined » Sest Mai 16, 2015 3:48 pm

Pēc ļoti ilgas meklēšanas beidzot esmu dabūjusi šīs zivis. Palīdzēja Jurijs Zotovs Rīgas Faunā. Citos Rīgas veikalos tās pa šo gadu tā arī ne reizi neparādījās, bet toties tajos man vietā ir tikuši piedāvāti neskaitāmi klariusi un akantoftalmusiņi reizē ar "fantastiskām" rekomendācijām par to turēšanu. Arī jau jaukas zives, bet tomēr esmu nākusi pie atziņas, ka erudītie Latvijas zooveikalu pārdevēji tā arī lāgā nesaprot, kas spēj un, kas nespēj dzīvot aukstūdens akvārijos. Būtu jau pat smieklīgi, ja īstenībā nebūtu tik bēdīgi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sest Mai 16, 2015 8:02 pm

Tikai tagad izlasīju šo Tavu tēmu un arī vēlējos ieteikt Juriju Zotovu, bet re, pati tiki galā :) . Pie viņa parasti var visu dzīvību dabūt.. Ja ne uz reizi, tad pasūtīt var, cenas labas, piegādātāji ir citi, ne tie, kas pārējiem veikaliem.. Tā ir daudzu gadu pieredze un personīgie kontakti.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Re: Kur var nopirkt austrumu pīkstes

Atbildēt Ined » Sv Mai 17, 2015 7:58 am

Tev taisnība, pašlaik liekas, ka bezmaz vai vienīgais, kurš tiešām atrod un piegādā retākas un parasti veikalos netirgotas zivis, ir Jurijs. Cena bija vairāk nekā saprātīga, faktiski e-bay līmenī, biju gaidījusi krietni dārgāk. Man patīk arī tas, ka viņam nav jebkādu pasūtīto zivju skaita ierobežojumu. Ja man vajag tikai pāris zivis, Faunā neuzbāzīsies ar minimālo pasūtījuma apjomu 10 vai pat vairāk. Arī uz vietas veikalā ir daudz interesantu ūdens radībiņu, nemaz ne pārāk dārgu. Citur, vārdā nesaukšu, kaut arī tiek reklamēts, ka varat pasūtīt arī to, kas nav mūsu standarta katalogā un mēs atradīsim, dzīvē tas tomēr nedarbojas.
Aukstūdens akvārijos turamās pīkstes tirgošanā ir sezonālas, šī konkrētā suga akvārijos bez hormonu injekcijām vispār nenārsto, mazuļu nav daudz. Bet izrādās, ka brāļi lietuvieši tomēr savos āra dīķīšos tās vairo.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis