Problēma ar ārējo filtru

rutky
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Otr Dec 14, 2010 8:14 am
Atrašanās vieta: Saldus
Vecums: 31

Problēma ar ārējo filtru

Atbildēt rutky » Otr Dec 06, 2011 8:46 am

es te te iztiriju arejo filtru, un pec tirishanas man vinjsh ruuc ka traktors, man liekas ka kautkas  nau kartibaa ar to rotorinu, es vinju iznjemu saliku un ta pat ruuc loti skali, un tarkšķ taa neforsi! Udens strukla ari nav naekaada liela, tads puspiediens vien naak araa!

ir kadi padomi , vai jaga jaunu to rotoru??? vai kas cits??
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 36

Re: Problēma ar ārējo filtru

Atbildēt magnola » Otr Dec 06, 2011 10:44 am

Te jau kaut kur šāda tēma ir bijusi, izklausās, ka filtrs ir tikai kārtīgi jāatgaiso un viss ies!  ;) Man ar bija šāda problēma, tikai man viņš sarāva iekšā gaisu no aeratora. Kāds filtra modelis?
360l akvārijs
rutky
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt rutky » Otr Dec 06, 2011 8:54 pm

JBL Cristal profi 250

es jau megjinaaju, atgaisot visados veidos, bet nekaa:(
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 36

Atbildēt magnola » Tr Dec 07, 2011 7:37 am

man ar likās, ka nevar atgaisot, dažreiz īpaši jāpapūlas ,lai atgaisotu  >:D
nu tāda bija mana pieredze.
360l akvārijs
rutky
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt rutky » Tr Dec 07, 2011 3:40 pm

nu man jau iet kadu nedeju vinjsh tik skalji, bet nekaa nenotike nez, ka lai atgaiso,hmm????
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Tr Dec 07, 2011 6:00 pm

Ja brauksi uz Rīgas pusi, vari paķert līdzi un atvest. Ja būs bojāts rotors, tad Rotiņā viņi ir pieejami, bet visdrīzāk ka gaiss kaut kur tiek pesūkts. Praktiski visiem, kam bijusi tāda problēma, ir vainīgas neparaiezi vai neblīvi uzliktas šļaukas, gaiss tiek iesūkts pa filtra ieplūdi no kompresora vai no augu burbuļošanas. Ir bijis gadījums ka filtrā gaiss tiek iekšā no nepilnīgi aizskrūvēta korķīša starp krāniem, vai arī pārlieku saplakušā sintepona kārtiņa neļauj gaisam no švammēm izpūsties uz reizi laukā, tas sakrājas starpslānī un tad ar palielu burbuli iekļūst "karlsona" šahtā, kur tas aizķeras un sāk trokšņot  :). Vispār paskaties kārtīgi un ja kas, tad traumēto rotoru var nomainīt jebkurā brīdī.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Piekt Sep 30, 2016 4:18 am

Kā saprast ka rotrs ir bojāts? Fitrs JBL e901.

Bij klasiskā vaina ar gaisa piesūkšanu. Parādījās ik pa mirklim traktora skaņa un tika konstatēts ka filtrs strādāja "knapi" - nav spiediena, akvārijā ūdens sāka duļķoties. Sāka trubās augt aļģes (neticami ātrs process pie problēmām akvārijā).

Tagad:
- trubas iztīrītas no aļģēm
- "karlsons" un tā telpa uzmanīgi izmazgāta un izbakstīta ar zobubakstāmo un izdušota ar spiedienu (nu nav specialās birstītes pagaidām)
- nohermetizētas 2 vietas - truba pie ūdens ņemšanas no akvārija (nogriezu trubas galu un pārliku par jaunu) un pašas "galvas" blīves - iztīrītas un drusku ar silikonu sasmeerētas.
- protams izmazgātas ieplūdes švammes

Ir 100% pārliecība ka gaisu vairs nerauj iekšā ... BET! Bet filtram ir apmēram 1/3 (varbūt 50%) no sūknēšanas jaudas. Vainu kautkas bloķē ūdens plūsmu vai sačakarēts rotors (gaisa burbuļi var sačakarēt?).

Par gaisa neesamību pārliecinājos:
- nav burbuļu izplūdes trubā (skatas ar spēcīgu lukturi)
- nav filtram vairs "traktora skaņas"

"strādā kā jauns" ... tikai nav jaudas.

Vēl ko ķeksēju no filtra ārā - savu gūpiju mazuļus - atkal ap 10 gabali ap 1 cm lieli (iepriekšējais rekords bija pat veseli 2+cm garsh mazulis) un protams fīzas. Akvārijā fīzu nav jo bocijas izēd, tad vairojas filtrā.

Rotors uz tausti griežas normāli, protams ir klasiskie "pārlēcieni" (man saimniecībā vairāki mazie centrbēdzes ūdens sūkņi, visus nākas tīrīt un zinu kā uzvedas rotori). Vēl ko izdarīju - ieslēdzu bez ūdens uz apmēram 3-5 sec lai veiktu vizuālo kontroli (tas pēc pāris mēģinājumies tīrīt filtru un dabūt 100% ūdens plūsmu). Nekad tā agrāk nebiju darījis - bet vizuāli var redzēt ka spārniņi griežas ar pārlecieniem nelieliem ... ir mirklis kad nostopējas. Pieņemu ka tas tāpēc ka nav slodze.

Internets ar nepalīdz. Tur tik stāsta kā izmazgāt švammes.

Mani pieņēmumi:
- kautkur ir āļģu/švašķermeņu/utt korķis kuru nemāku atrast un iztīrīt
- sačakarēts rotors vai pat sūkņa tinumi - kas liekas ļoti mazticami

Tad vajag vienkārši kādu vērtīgu ideju ko un kā pārbaudīt ... ja nē - šodien vai rīt jāskrien uz viekalu pirkt jaunu filtru. Izskatas ka akvārijs vairs nevar gaidīt.

--
Mareks
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Piekt Sep 30, 2016 9:45 am

Pasarg dievs jaunu filtru pirkt. Iztīri krānus un visus ūdens tecēšanas caurumus galvā - gan kur krāni iet iekšā, gan kur no rotora šahtā caurums sānos redzams, gan to apaļo caurumu galvai apakšpusē. Ja vēl mājās nav īstās birstītes, pabaksti tur ar spalvu vai mīkstu plastmasas trubiņas gabalu no kompresora vai kokteiļa, tad ar spēcīgu straumi zem krāna izskalo visus caurumus gan krāniem, gan galvā un no abiem galiem. Tev tur netīrumu korķis kaut kur ir iekšā palicis. Pret filtrā dzīvojošiem gūpijbērniem palīdz uz iesūkšanas groza uzvērta švammīte. Bet vari priecāties, vairums citu filtru modeļu no tādiem iesūktiem bērniem būtu malto gaļu uztaisījuši, bet šajās kannās tie spēj palikt dzīvi līdz nākamajai tīrīšanai.
Vai pašas trubas un flautu arī izbirstēji, vai tikai iekšā pa švammēm izplosījies? Trubām nopērkama ērta gara birste - tieši tīrīšanai. Tās arī, ja aizaugušas ar gļotām, ļoti visu sabremzē.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sest Okt 01, 2016 11:04 pm

Rotors noteikti nav vainīgs. Tas vai nu griežas, vai nē (iestrēgst dēļ svešķermeņa, plaisas magnētā, keramiskās ass gumijas muftes bojājumiem). Vāciņam blīve ir nepieciešama, jo citādi daļa ūdens cirkulēs galvas iekšienē un izejā būs pazemināts spiediens.Tai ir vēl viena funkcija, bet tā nav saistīta ar plūsmu. 99%, ka pie vainas ir kāds korķis filtra galvas kanālos!! Tā ir klasika visiem filtriem, neatkarīgi no markas. Vajag speciālu lokanu birstīti lai tos kanālus iztīrītu. Arī tam pašam JBL tāda ir - saucas JBL Cleany, un tā ir labākā no tirdzniecībā pieejamajām.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis