Lētas Reversās osmozes

Ja vēlies pirkt, pārdot, iemainīt, samainīt, uzdāvināt, vēlies lai tev uzdāvina...
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Lētas Reversās osmozes

Atbildēt Rincis » Piekt Feb 18, 2011 11:07 am

Esmu sācis komplektēt uz vietas no rezerves daļām ļoti lētus RO filtrus. Kā citi zin, saistībā ar to ikdienā strādāju un bez standarta "lēti-dārgajām" iekārtām, varu uzkomplektēt atsevišķus modelīšus.

Domāju, ka izdevīgi varu piedāvāt iegādāties (tagad un turpmāk) visvienkāršāko RO komplektu - Membrānu + Ogles/sediment filtru par 40ls
Ja nepieciešams ogles postfiltrs, tad to klāt piekombinēšu pa 6ls = 46ls
Ja vajag Filmtec75gpd membrānu, tad komplekts (membrāna + ogle/sediment) maksās 50ls
Ja vajag 75gpd sūkni, tad klāt 30 ls

Visam iedošu garantiju, ir visas nepieciešamās rezerves daļas visām RO iekārtām!
Vēl daži sīkumi darba mājaslapā

Telefons 26443672

[img width=600 height=450]media/?sa=media;in=943;preview[/img]

Iekšā esošā membrāna - Vontron 75gpd.
[img width=600 height=450]media/?sa=media;in=944;preview[/img]
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 37

Re: Lētas Reversās osmozes

Atbildēt magnola » Cet Sep 22, 2011 11:40 am

Rincis rakstīja: Domāju, ka izdevīgi varu piedāvāt iegādāties (tagad un turpmāk) visvienkāršāko RO komplektu - Membrānu + Ogles/sediment filtru par 40ls
Ja nepieciešams ogles postfiltrs, tad to klāt piekombinēšu pa 6ls = 46ls
Ja vajag Filmtec75gpd membrānu, tad komplekts (membrāna + ogle/sediment) maksās 50ls
Ja vajag 75gpd sūkni, tad klāt 30 ls
Sveiks! Vai tu man nesaprašai, lūdzu , nevarētu paskaidrot ar ko katrs variants atšķiras, kas tie tādi par zvēriem - postfiltrs, sediment filtrs utt. ,ko viņi labu dara? Priekš kam būtu sūknis vajadzīgs?
Kas tas ir par "zvēru'' RO un kā notiek pati RO darbība (to ka no ūdens uztaisa destilātu, tik daudz saprotu  :yes: ), vai tā sistēma ir pastāvīgi pieslēgta kanalizācijai? Vai ūdens kaut kur uzkrājas, vai viņa man speciāli jāieslēdz uz filtrēšanas laiku?
par šo lietu nu pilnīgi tukša bilde man...  :embarrass:
360l akvārijs
Rincis
LAK biedri

Atbildēt Rincis » Cet Sep 22, 2011 10:10 pm

Lai izstāstītu kas ir Reversās Osmozes filtrs būs vajadzīgs ilgs laiks. Es ieteiktu iemest aci kādā mana konkurenta lapā, kurā ir ļoti labi izskaidrots RO princips:  http://www.akvapro.lv/index.php?option= ... temid=36#a
Par pašām osmozēm un daudz labākām cenām vari griezties pie manis.

Runājot par tiem filtriem:
Post filtrs - patrona kurā ir aktīvā ogle un kuru pievieno pēc RO lai noņemtu atlikušos organiskos piemaisījumus, ja tādi vēl tur ir.
Sediment filtrs - jāliek pirms membrānas, lai to aizsargātu no smiltīm, rūsas daļiņām un citiem mehāniski filtrējamiem piemaisījumiem.
Sūknis nepieciešams, ja vietā kur pieslēdz RO ūdensvada spiediens ir mazāks par 3 atmosfērām.
Iekārtai lielai vai mazai ir vienādas trubiņas, tās ir ~ 6mm resnas, vienu trubiņu pieslēdz ūdensvadam, otru kanalizācijai un trešo kur vēlies, lai plūst tīrais ūdens vai nu kādā mucā vai uz hidroforu (osmozes iekārtām sākot ar 100ls), tām ir komplektā arī ūdens krāniņš, ko parasti nostiprina kaut kur pie izlietnes un izmanto tikai dzeršanai un ēdienu pagatavošanai.

Ja skaties uz to komplektu par 40 ls, to jāpieslēdz tā, lai tad, kad vēlies satecināt ūdeni kādā mucā Tu atgrieztu nelielu ūdens krānu vaļā un padotu ūdeni uz RO iekārtu (tādu kas augšējās bildēs). Būs arī jāatrod vieta kur tecināt kanalizāciju, kas būs 2/3 - 1/2 no tīrā RO ūdens.
Pēdējo reizi labojis 1 - Rincis, labots 0 reizi.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Piekt Sep 23, 2011 7:53 am

Paldies, Rinci, par izsmeļošu atbildi! Tagad man daudz maz viss ir skaidrs  :D Ūdens caur RO tek lēnām, cik ilgs laiks būtu nepieciešams, lai saražotu 50l ?

Tad vēl muļķīgs jautājums, vai osmozes ūdens ar parasto krāna ūdeni jājauc jau pirms liešanas akvārijā? Nevar ieliet papriekšu piemēram paredzēto daļu osmozes un tad parasto ūdeni, zivīm nekaitē šādas svārstības? Kā zināt proporcijas cik kuru ūdeni vajag?
360l akvārijs
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Piekt Sep 23, 2011 9:42 am

Piem. man - 10L satek ~stundā.
Te jau bija runāts, ka proporcijas +/- izmanto 1:1, bet tas atkarīgs no tā, kāds ūdens Tev tek no krāna un ko gribi panākt. Mazākas svārstības un stresi zivīm noteikti būs, ja sajauksi iepriekš RO ar krāna ūdeni (sevišķi, ja runa ir par diskiem .. cik esmu sācis interesēties tagad :whistle:), bet nez vai tās svārstības būs tik lielas, lai ļoti kaitētu.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Rincis
LAK biedri

Atbildēt Rincis » Piekt Sep 23, 2011 10:11 am

RO ātrums ir ļoooooooti atkarīgs no spiediena:
Pie 2 atmosfērām 50l tecēs ~ 24h
Pie 3 atmosfērām  ~ 10h
Pie 4 atmosfērām ~ 5h
Ar sūkni (8 atmosfēras) ~ 2h

Es ūdeņus jaucu kopā kā man patīk, nekad neesmu abus jaucis pirms liešanas akvārijā. Es uzskatu, ka zivīm nekaitēs ja 5min laikā būsi akvārijā sajaukusi abus ūdeņus kopā. Cita lieta, ja no rīta ieliesi RO, bet vakarā krāna ūdeni  :poha:

Kādu proporciju izmantot to nosaki Tu pēc Kh testa (to pie Haxiz vari dabūt, ja jau nav), teiksim ja Tev ideāls Kh šķiet ~ 5 dKh, bet krānā ir ~ 10 dKh, tad proporcija būs 1:1. RO ūdenī Kh uzskata ka ir 0 , lai gan tas ir kaut kas ap 0,**
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Piekt Sep 23, 2011 11:17 am

Baigi lēnām  :( labi mazam akvārijam pietecināt, bet man ir biežas ūdens maiņas 2xned. pa 100l! Es tak nevaru sev tādu kvantumu ūdens (50l) satecināt visu laiku klāt esot. Cik saprotu man ir jāatgriež krāns un jāvaktē, kamēr trauks piepildīsies, vai pareizi sapratu? :scared:
Vai ir kādi varianti, piedāvājumi? Kā jūs nodrošiniet lielajiem akvārijiem osmozes ūdeni?
Vēl jau cik tas reāli mums izdarāms un cik tas elektrībā izmaksās, sanāk ka visu diennakti sūknis darbosies, jo pumpēs no spices ūdeni, vaišis nenobeigsies tā strādādams...
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Atbildēt Dzintars Irbe » Piekt Sep 23, 2011 11:29 am

IMO visoptimālākais variants - caurtece, kurā ūdens tiek papildināts no RO + jau ir sajaukts ar krāna ūdeni vajadzīgajā proporcijā. Caurtece nenozīmē, ka jāurbj caurumi akvārijā - tai ir varianti arī bez urbināšanas. Par caurteces variantiem šeit pat forumā jau ir runāts :)
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Piekt Sep 23, 2011 12:04 pm

magnola rakstīja: .. Cik saprotu man ir jāatgriež krāns un jāvaktē, kamēr trauks piepildīsies, vai pareizi sapratu? :scared:
.. Kā jūs nodrošiniet lielajiem akvārijiem osmozes ūdeni? ..
Jā. Es tagad tā daru, bet man pašlaik ūdens maiņas (jūrā) ~1x 2 nedēļās pa ~50L ..
magnola rakstīja: Vai ir kādi varianti, piedāvājumi?
- Var iegādāties kādu plastmasas (polietilēna) trauku, un ievietot tajā pludiņu, kas noslēgs RO padevi (kaut no tualetes poda bāciņas). Pats par tādu jau sen domāju, bet nekādi nevaru saņemties un sataisīt :mad:
- Kurā Rīgas puses rajonā esi? Varbūt varētu sarunāt, ka es Tevi ar jau gatavu RO nodrošinu, bez iekārtu pirkšanas, uzstādīšanas, tecināšanas, .. tikai kannas mainam .. ? Tādiem apjomiem - gan vienosimies par cenu (parasti - 0.09 Ls/L) ;) (Ilgtermiņā lieliem apjomiem gan noteikti izdevīgāk ir ieguldīt lielāku naudu un pat uzreiz labākai RO iekārtai ..)
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Piekt Sep 23, 2011 12:29 pm

AigarS rakstīja: varētu sarunāt, ka es Tevi ar jau gatavu RO nodrošinu, bez iekārtu pirkšanas, uzstādīšanas, tecināšanas, .. tikai kannas mainam .. ? Tādiem apjomiem - gan vienosimies par cenu (parasti - 0.09 Ls/L) ;) (Ilgtermiņā lieliem apjomiem gan noteikti izdevīgāk ir ieguldīt lielāku naudu un pat uzreiz labākai RO iekārtai ..)
varētu, tik žēl ,ka rajoni galīgi nav " pa ceļam" es aiz Ulbrokas tagad dzīvoju, bet tu, saprotu Mārupē?
Bet vispār jau domāju,ka jāliek vien pašiem būs, tik jāizdomā,kā uzkrāt to ūdeni.
Dzintars Irbe rakstīja: IMO visoptimālākais variants - caurtece, kurā ūdens tiek papildināts no RO + jau ir sajaukts ar krāna ūdeni vajadzīgajā proporcijā. Caurtece nenozīmē, ka jāurbj caurumi akvārijā - tai ir varianti arī bez urbināšanas. Par caurteces variantiem šeit pat forumā jau ir runāts :)
Ar caurteci būs problēma, akvārijam galīgi " nav pa ceļam ne ūdens krāns, ne kanalizācija, ievilkt trubas būtu ļoti sarežģīti.

Labi, paldies jums par atbildēm, aprunāšos ar savu otro pusīti un lemsim, kas mums labāk un kā to izdarīt.  ;)
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Piekt Sep 23, 2011 3:30 pm

Dziļurbuma sūknis Tev nestrādās nonstopā, jo RO ūdeni patērē ļoti maz - nu ja Tev 100L vajag, tātad jāizlaiž cauri ~400L dziļurbuma sūknim tas ir minūšu darbs. Tas ir diennaktī viņš uz īsu brīdi ieslēgsies dažas reizes stundā, cik nu tur Tev ir tie resīveri lieli un paši sūkņi.
Uzkrāt var jebkurā traukā , vieglākais veids piem noliec to trauku kaut kur vannas izstabā virs vannas , vai izlietnes . trauka augšējā malā izurb caurumu un ieliec trubiņu kuru isviedīsi izlietnē, jebb vannā un tā neļaus ūdenim pāriet pāri - vēl jau to trauku var ielikt vannā (ja tāda ir) u un miers :)  Ja stacionāri un pie akvārija ir vietas noliek to trauku tur, un no RO izejošo trubu kura var būt 4-6mm resna aizvelk līdz turienei - tas ir tas pats kas uzvilkt kabelīti zem grīdas līstes, ja grib automatizēt galā pieliek elektrisko vārstu un bundulī ieliek līmeņa devēju ~ 30Ls - ebay var sameklēt lētāk.
Liellops
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 197
Pievienojies: Sv Okt 06, 2013 7:30 pm

Atbildēt Liellops » Pirm Okt 12, 2015 3:46 pm

kādi jaunumi, pieredze?
cik redzu pa šiem gadiem tirgus ir piesātināts ar dažādiem ražotājiem/tirgotājiem

varbūt padalieties pieredzē, kādas firmas izstrādājumus drīkst pirkt, ko labāk nē?
vācu, krievu, ķīniešu?! kam pēc tam vienkāršāk ar rezerves daļām?

uzkrājējtrauku jāliek kaut kur virs galda virsmas un strādā uz pašizteci?
tad pats filtrs arī vēl virs uzkrājējtrauka? jeb tur filtra izejā ir kaut kāds spiediens, kas spēj pacelt ūdeni pa kādu metru līdz tam traukam?
kā var zināt, kad tas trauks ir pilns? :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3233
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Haxiz » Pirm Okt 12, 2015 10:39 pm

Tur nekas nemainās. faktiski pie ļipas kas ražo, jo galvenais jau ir pati membrāna. Cik zinu, tās ir standarta. Kārtridži ir nopērkami gan ebajā, gan veikalos. Pirmajā lētāk. Ro ūdens pusē spiediens nav liels. Tāpēc labāk trauku turēt zem tā. Ja gribi nevizuāli kontrolēt trauka piepildīšanos, tad jāliek vai nu elektronisks signalizators vai arī elektromagnētisks vārsts, kas pārtrauc ūdensvada padevi uz filtru. Var izmantot veļasmašīnas ūdens padeves vārstu. Jāsamet tikai prasta automātika kas to štepselēs.
Liellops
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 197
Pievienojies: Sv Okt 06, 2013 7:30 pm

Atbildēt Liellops » Otr Okt 13, 2015 4:29 pm

hmm
salasījos par dennerle akvāriju gruntīm, skatījos kas kur cik maksā un uzdūros uz dennerle osmozi
http://fish.aquaristic.net/Dennerle-Osm ... 0-r-o.html

un tad panesās, jbl osmose 120, aqua medic, utt... :D
bet nu dennerle pa 65eur ir gana interesanti...(jbl atradu pa ~100eur)
varbūt vajag aizbraukt līdz būvmateriālu DEPO un tur būs kaut kas vēl interesantāks(ja jau ražotājam īsti nav nozīmes) ?! :)

jbl un dennerle uzrunā jo cik saprotu ir "vācu kvalitāte" un ja nu kas būs arī detaļas atšķirībā no china.
visu priekš jbl var dabūt rotiņā(kaut vai ar zināmu laika nobīdi) vai ne?
a kā ir ar dennerle?

un ko Jūs izvēlētos?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3233
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Haxiz » Otr Okt 13, 2015 9:59 pm

Es izvēlētos to, kas būtu ātrāk pieejams :) . JBL vai Dennerle - lielas šķirbas nav! Depo prece gan var būtiski atšķirties kvalitātē. Es tur neņemtu toč. Man tādas aizdomas, ka tur tirgo Ķīnas rūpnīcu izbrāķētās lietas un materiālus. Pameklē kaut kur mūsu santehnikas veikalos. Es savas jau visas nopārdevu. Palicis vairs nav nekā. Tās bija jeņķu ražotas un darbojās nevainojami. Bija varianti arī ar RO izplūdes plūsmas automātisku regulatoru - tieši tas, kas vajadzīgs.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis