Sodas CO2 ģeneratori

Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 68
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Sodas CO2 ģeneratori

Atbildēt Reader » Cet Jan 04, 2018 12:26 am

Vai kādam ir pieredze ar Ķīnā ražotajiem CO2 veidotājiem no sodas un citronskābes? Varbūt tādus var iegādāties arī pie mums?
LigaAtma
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Sv Apr 23, 2017 11:26 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 29

Re: Sodas CO2 ģeneratori

Atbildēt LigaAtma » Sest Jan 06, 2018 11:23 pm

Es vakar savam akvārijam saštellēju šo te sodas un citronskābes DIY CO2. No Aliexpress pasūtīju, atnāca nepilna mēneša laikā. Ļoti vienkārša, saprotama sistēma veidojot no 2 pudelēm. Ar visu instrukciju angļu valodā :yes: ne tikai ķīniešu.
Par rezultātiem nevaru pagaidām neko pateikt, tik otrā diena, bet darboties darbojas :yes:
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Otr Aug 21, 2018 5:05 am

Gan sodas, gan brāgas CO2 ģeneratoriem ir liela problēma - gūti (neērti) atslēgt uz nakti.
Var protams izvilkt difizoru no akvārija ... vai visu ģenerāciju iemest ledus spainī.

Neteiktu ka ērti. Tāpēc no tādiem atteicos jau CO2 idejas pirmsākumos.
LigaAtma rakstīja:
Sest Jan 06, 2018 11:23 pm
Es vakar savam akvārijam saštellēju šo te sodas un citronskābes DIY CO2. No Aliexpress pasūtīju, atnāca nepilna mēneša laikā. Ļoti vienkārša, saprotama sistēma veidojot no 2 pudelēm. Ar visu instrukciju angļu valodā :yes: ne tikai ķīniešu.
Par rezultātiem nevaru pagaidām neko pateikt, tik otrā diena, bet darboties darbojas :yes:
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Tr Aug 22, 2018 1:34 pm

Kā viens no variantiem (ne vienmēr ērts) var izmantot kompresoru uz nakti..... respektīvi ir taimeris un kompresors pieslēgts pie tā. Taimeri iestādām lai kompresors strādā pa nakti - kamēr akvārijā ir izslēgta gaisma.

Kompresors izsitīs lieko CO2 no ūdens nakts laikā un nepieļaus CO2 pārdozēšanu.....
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Sv Aug 26, 2018 6:27 am

nbinc rakstīja:
Tr Aug 22, 2018 1:34 pm
Kā viens no variantiem (ne vienmēr ērts) var izmantot kompresoru uz nakti..... respektīvi ir taimeris un kompresors pieslēgts pie tā. Taimeri iestādām lai kompresors strādā pa nakti - kamēr akvārijā ir izslēgta gaisma.

Kompresors izsitīs lieko CO2 no ūdens nakts laikā un nepieļaus CO2 pārdozēšanu.....
Es ļoti atvainojos - kas ir "Kompresors"? Es zinu airBrush pielietojuma ... 4 līdz 6 atmosfērām, vēl pusprofesionālos no 4 līdz 8-10 atm ... prof līmeņa no 6 līdz kādām 12 atmosfērām (nu nepārspīlēsim vairāk) (man ir pirmie 2 varianti mājās, bet ne akvārijam) ... iebāžot no šiem šļaukas galu akvārijā zivis sajutīsies kā Niagāras ūdenskritumā un pie reizes 3kārtējā armagedonā.

Ja ir domāts ieslēgt tikai parasto burbuļatoru (gaisa sūkni) uz nakti - un pa dienu nedarbināt - arī standarta akvārijā nedomāju ka būs laba doma. Pa dienu nestrādājot smacēs zivis ... pa nakti būs vismaz pozitīvs pienesums no O2. Teorētiski pieļauju ka pilnīgi ideāli sabalansējot CO2-O2 ciklu augiem (un vēl pāris ciklus) tas var būt iespējams. Jautājums - ko zivis dara pa to laiku kad nav O2 burbuļu. Un cik ekonomiski ir visu laiku padot CO2 un regulēt tikai O2 padevi?!

Es vienkārši nesapratu kas tur tika mēģināts pateikt. Kā tas strādā.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Pirm Aug 27, 2018 9:18 am

"Kompresors" akvārijam ir tāds pats slengs, kā tu saki "burbuļotājs" :) tik cita vecuma cilvēku starpā....
Paskatījos tagad mūsu internet bodēs - šie "burbuļotāji" tā arī saucas "gaisa kompresori" :)

Man, ne vienā akvārijā nav bijis tas burbulotājs, pilnīgi pietika ar CO2 padevi lai zivīm būtu skābeklis ko elpot.
Padodot CO2 augi fotosintēzes gaitā saražo pietiekoši daudz skābekļa lai pietiktu zivīm visas diennakts laikā.

Lūk kā augi ražoja skābekli manā vecā saldūdens akvārijā
https://youtu.be/vXzelmFBlIE?t=8s

Un parādi man kāt vienu akvāriju ar augiem, kur tiek izmantots CO2 un kurā ir tas burbuļotājs.... tādus tur neizmanto jo tas izdzen no ūdens padoto tur CO2.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis